Main Menu

EVE Online

Started by Suszi, 2006-01-06, 12:16:54

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:02:53
Quote from: White SeeD on 2010-07-07, 17:22:51
Az egész jo kezdönél. a végén már az elsö honap is mehet plexböl ;)

Szerintem a trial verziót plexből nem lehet kiváltani, persze ez csak sejtés.
ki lehet.

.Attila

Oh klafa akkor. Van még 15 napom összegyűjteni a lét úgy, hogy most van 65 millióm. Kell még 300...
Csak kár, hogy rövid idő alatt felszedegetik a radar lelőhelyeket és így tök üresek a rendszerek, muszáj lesz fekete lyukakban kutatni.

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:13:23
Oh klafa akkor. Van még 15 napom összegyűjteni a lét úgy, hogy most van 65 millióm. Kell még 300...
Csak kár, hogy rövid idő alatt felszedegetik a radar lelőhelyeket és így tök üresek a rendszerek, muszáj lesz fekete lyukakban kutatni.

Úgy érted még 235. :D
"Fekete lyukakat" kerüld szerintem még, a sleeperek megeszik a kis felderítőhajókat reggelire. Bár, lelked rajta, legjobb tanár a tapasztalat. :)

Lythis

Quote from: Rounin on 2010-07-07, 18:17:58
Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:13:23
Oh klafa akkor. Van még 15 napom összegyűjteni a lét úgy, hogy most van 65 millióm. Kell még 300...
Csak kár, hogy rövid idő alatt felszedegetik a radar lelőhelyeket és így tök üresek a rendszerek, muszáj lesz fekete lyukakban kutatni.

Úgy érted még 235. :D
"Fekete lyukakat" kerüld szerintem még, a sleeperek megeszik a kis felderítőhajókat reggelire. Bár, lelked rajta, legjobb tanár a tapasztalat. :)
lásd Rou postját. Most hó elején 301 millából már lehetett venni PLEX-et

White SeeD

#124
Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:13:23
Oh klafa akkor. Van még 15 napom összegyűjteni a lét úgy, hogy most van 65 millióm. Kell még 300...
Csak kár, hogy rövid idő alatt felszedegetik a radar lelőhelyeket és így tök üresek a rendszerek, muszáj lesz fekete lyukakban kutatni.

Csak gyüjtögess, a többit én majd kipótolom. Csak elötte 1 nappal szolj, hogy nehogy lemaradj a határidöröl[spoiler=amugy birom ] mikor csomoan sirnak a cheten, hogy, még volt vagy 1 orám, és az a mocsok ccp diconnectolt, és hudegonoszkapitalistadögök... Mi a rákért várnak az utolso másodpercig? Nekem mindig elöre 2-3 honap van befizetve és nem kell aggodnom ilyen hülyeségek miatt, hogy lejár az acc[/spoiler] tudjam utalni a fennmarado összeget ;)

jah igen, meg elfelejtem mindig mondani. ha unod már a keresgélést/nem találsz semmit, csak szolj. én nem salvagolok és csak pár missio lootjáért megyek vissza. Ha mázlid van néha vannak 1-5 millás cuccok, meg egyes népek salvageja is jonak mondhato,jöhetsz utánam porszivozni. ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Rounin


.Attila

Quote from: White SeeD on 2010-07-07, 18:25:41
Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:13:23
Oh klafa akkor. Van még 15 napom összegyűjteni a lét úgy, hogy most van 65 millióm. Kell még 300...
Csak kár, hogy rövid idő alatt felszedegetik a radar lelőhelyeket és így tök üresek a rendszerek, muszáj lesz fekete lyukakban kutatni.

Csak gyüjtögess, a többit én majd kipótolom. Csak elötte 1 nappal szolj, hogy nehogy lemaradj a határidöröl[spoiler=amugy birom ] mikor csomoan sirnak a cheten, hogy, még volt vagy 1 orám, és az a mocsok ccp diconnectolt, és hudegonoszkapitalistadögök... Mi a rákért várnak az utolso másodpercig? Nekem mindig elöre 2-3 honap van befizetve és nem kell aggodnom ilyen hülyeségek miatt, hogy lejár az acc[/spoiler] tudjam utalni a fennmarado összeget ;)

jah igen, meg elfelejtem mindig mondani. ha unod már a keresgélést/nem találsz semmit, csak szolj. én nem salvagolok és csak pár missio lootjáért megyek vissza. Ha mázlid van néha vannak 1-5 millás cuccok, meg egyes népek salvageja is jonak mondhato,jöhetsz utánam porszivozni. ;)

Oké, azért igyekszem összekaparni magam.
Úgy mi benne a játék, ha mások szerzik meg nekem a cuccokat ingyen?

Lythis

Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:32:39
Úgy mi benne a játék, ha mások szerzik meg nekem a cuccokat ingyen?
EVE-en belül ez egyébként egy állati jó kérdés.
Én pl azokat sem értem, akik 5-6 éve ki sem tolták magukat az állomásról, csak ülnek Jita-ban és kereskednek. Az is kb táblázatnézegetés, ennek ellenére elég sokan csinálják. (más kérdés, hogy fogalmam sincs, hogy az ilyen ezt egyáltalán játéknak tekinti-e még, vagy sem). Mondjuk nagyrészt miattuk IS nyomatják ennyire az Incarna-t, de van egy tippem, hogy pont ők azok, akiket gyak egyáltalán nem fog érdekelni a dolog.

.Attila

Nem tudom hirtelen, hol lehetne utánanézni, úh. itt kérdezem meg:
mi értelme van gurista helyeket megpucolni? Azon kívül, hogy jó játék legyilkolászni a kalózokat :)

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-07-07, 22:34:51
Nem tudom hirtelen, hol lehetne utánanézni, úh. itt kérdezem meg:
mi értelme van gurista helyeket megpucolni? Azon kívül, hogy jó játék legyilkolászni a kalózokat :)

Hogy érted, hogy mi értelme van? A játék világára nézve? Vagy profit szempontból?
Előbbit tekintve semmi, csak körítésnek vannak igazából, utóbbiéból azért, mert a legtöbb pve-s caldari térségben (főként Jita körül, ugyebár) tömörül és ott tisztogatják bőszen a scannelhető helyeket, ami összességében gyorsabban frissülő helyeket eredményez.

.Attila

Tehát az ilyen Gurista Lookout-ok és hasonlók tisztogatják a radar, ladar, grav. és magneto helyeket?

Suszi

Kb igen.
Egyébként az EVE-re fokozottan érvényes a massively multiplayer vagyis, ha valamit is akarsz a jövőben kezdeni magaddal (szerintem) mindenképpen keress egy neked megfelelő player corporationt. Nagyon sok dolgot tanulhatsz ott és egy ilyen cégben olyan dolgokat is kipróbálhatsz, amit egyedül sosem tudnál.

White SeeD

Quote from: .Attila on 2010-07-07, 18:32:39
Oké, azért igyekszem összekaparni magam.
Úgy mi benne a játék, ha mások szerzik meg nekem a cuccokat ingyen?

Azért az utánam valo takarítás más ennél. A hajok ugy is leesnek, én nem szedem föl a cuccokat, így 2 ora mulva azok eltünnek a semmibe. Mellesleg sokaknak ez egyik gamecélja.
Amúgy pl corpon belül van ilyen munkamegosztás. runner kimegy szétlö mindent, utána jön a gyártosplayer és összetakarít, és gyárt hajokat vagy ami éppen kell. Szoval nem szégyen / élösködés inygen cuccon a proszivozás, mikor nagy cégben voltam mindig loholt valaki a nyomoban és takaritott :D

Nálam egyszer egy jo kis sztori indult el egy ilyen kalozfészek tisztitása után. Valami tuszokat kellet volna kiszabaditani akiket hurcoltak rendszerröl rendszerre. A fönök crusiderén 600K bounty volt, és 2 lövéstöl behalt (legjobb halál/pénz arány rekordom eddig) és franko 1-es implant volt nála ami 6 millát ért. Aztán low secbe vezetett a dolog, ugyhogy szegény tuszokank már végük :redface:
Mondjuk azota sem indul el story line ehhez, pedig szivesen csinálnék ilyeneket :frown:

Amúgy tényleg érdemes lenne belépned egy cégbe. Enyémet csak azért nem ajánlom mert nekem saját 1 személyes cégem van, és ha felhivsz privátba ugyanugy segitek / adok tanácsot mintha a cégcsatin lennénk ;)
Viszont trialosokat nemigen szeretik bevenni cégekbe asziszem.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Király, most meg undockingnál black screen. Úgy is maradt, hiába indítom újra a játékot, black screen.
Egy bugos fosért pénzt kérnek?

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-07-10, 13:19:43
Király, most meg undockingnál black screen. Úgy is maradt, hiába indítom újra a játékot, black screen.
Egy bugos fosért pénzt kérnek?

Ilyen velem csak és kizárólag akkor fordul elő, ha a rendszerben 1300+ ember van. Ez pedig csak egyetlen helyen fordul elő, szóval... :angyali:

.Attila

 :_piszka: És valóban :)
De ott lehet a legolcsóbban összerakni komplett hajót, miután elvesztettem egy 6-8millásat...
A szar az, hogy még ki sem tudtam próbálni, első helyen szétlőtték egy Guristas Vigil helyen, miután az accelerator a tömeg kellős közepébe lőtt.

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-07-10, 14:07:51
:_piszka: És valóban :)
De ott lehet a legolcsóbban összerakni komplett hajót, miután elvesztettem egy 6-8millásat...
A szar az, hogy még ki sem tudtam próbálni, első helyen szétlőtték egy Guristas Vigil helyen, miután az accelerator a tömeg kellős közepébe lőtt.

Bocs a  :_piszka:-ért, de muszáj volt. :P Senki nem kényszerít oda.
Dodixie, Rens, Amarr, vagy akár a kisebb központok (Dresi, Orsulaert) is megfelelnek bevásárlásra és vannak dolgok, amik olcsóbbak is Jita-n kívül. Persze nem minden, szóval az összképet tekintve kiegyenlítik egymást.
Igazából neked kell eldöntened, az a pár százalék spórolás megéri-e kockáztatni a bosszúságot, amit a végletekig agyonterhelt node okoz.
Én speciel havonta 1-2-szer nézek csak be eladni a felgyülemlett loot-ot.

.Attila

Én viszont csak alig több mint egy hete játszok ;)

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-07-10, 14:46:09
Én viszont csak alig több mint egy hete játszok ;)

És mégis többet elértél, mint sokezer játékos évek alatt. (például kitetted a lábad highsecből :D)
Szóval bocs, ha magasak az elvárásaim veled szemben. :D

.Attila

Gondolom érdemes lenne remap-elni a tulajdonságokat.
Exploration-höz kéne intelligence és memory, missile-hoz perception és willpower, gondolom ezekre rakjam át és charismát lehúzhatom.

White SeeD

Quote from: .Attila on 2010-07-11, 16:47:43
Gondolom érdemes lenne remap-elni a tulajdonságokat.
Exploration-höz kéne intelligence és memory, missile-hoz perception és willpower, gondolom ezekre rakjam át és charismát lehúzhatom.
Érdemes, de várd meg mig lecsorog az a 200%os tanulási idö, meg addig is van idö átnézni hogy merre mit kéne tanulni. 2szer lehet remapolni azonnal, utána viszont 1 évet várni kell hozzá!
Charisma tényleg nem kell sokmindenhez, kivéve ha flottaparancsnoki cimre pályázol.
Én 200% tanulás lejártakor remapoltam hogy enginering cuccok meglegyenek (cap, shild, cpu) majd mikor azok már jo szinten voltam átálltam a fegyverekre.
Jelenleg egységesen van minden, kivéve char, mert az a legalapibbon van.

Én eddig mindig megusztam jitát, nem is fagy ki sosem, max kicsit sokat tölt. Meg még egyszer sem kellett a kapu elött várakoznom mert sokan voltak, pedig mindig 1300-1400 között vannak a rendszerben.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Érdemes lenne beszerezned egy evemon nevű programot (ha még nem tetted volna). Abban a progiban tudsz skill tanulási terveket készíteni, amihez meg tudod nézni, hogy milyen tulajdonság kombókkal tanul a leggyorsabban a karakter.
http://evemon.battleclinic.com/index.php innen leszedheted (csak a karaktered (limited vagy full) api kulcsa kell hozzá, amit meg az eve-online.com-on a karaktered oldalán tudod megszerezni)
Szerintem mindenképpen érdemes lenne egy tervet kidolgoznod, és abba az irányba haladnod a karaktered fejlődésében, mert sokkal effektívebb, mint randomban az éppen aktuális iránynak megfelelő skillt tanulnod.

.Attila

#142
Megnézem, kösz :)

Amúgy Xyolon néven vagyok fenn.
Időnként 0.0 secben keresek és találok is radar helyeket, de gyakran legyőzhetetlenek a drone-ok, amik ott vannak, szóval el kéne a segítség, zsákmányosztozkodással természetesen :)
Most is van egy...

Megint találtam 3 radar helyet, mindegyiket védik :(

White SeeD

Minél lejjebb mész annál jobban őrzik a helyeket + ott vannak még a playerek is. De amint lesz egy draked, simán ki tudod majd pucolni azokat a helyeket is. Meg az nem olyan drága hajó, nem annyira drámai ha kilövik.
0.0-ban sajna segiteni nem tudok. Az nálam a tul kockázatos kategoria. :smile:

Én viszont most jol megszivtam. evehq-val összedobtam egy jo kis rattlesnaket. franko dps, kiválló tank, végre megvannak a szükséges skillek, veszek is egyet.
Probaut egy sima lv4-es Recon, t2 dronokkal 650 dps támadás, 720 dps tank.
És jött a hidegzuhany. amint ujj csapat spawnol be az mind a dront lövi. igy ki-be dokkoltak a dronok, és végül tovább tartott (+több munkába került) leirtani a környéket mint a 460 dps tüzerejü tenguval...
Franko idö és pénzkidobás volt ez a rattlesnake.  :falba: Mondjuk carrireer készülök, igy csak a gallante skilekkel ment fölöslegesen az idö.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Igen, Drake-re akarok gyúrni és assault missile cuccal. De egyelőre remap-eltem int-re és mem-re, nyomom az engineeringet, electronics-ot és science-t, aztán jön majd a perception és willpower.

Egyébként ha csinálok új karaktert az acc-ra, akkor az is tud párhuzamosan tanulni vagy egyszerre csak egy karakter tud?

Rounin

Egyszerre csak egy tud.

.Attila

Quote from: Rounin on 2010-07-27, 13:58:33
Egyszerre csak egy tud.

Gondoltam, valahogy így logikus.
Na mindegy, most egyelőre egy harcosabbat csinálok, aztán majd ha lesz kedvem, akkor egy gyártósat.

White SeeD

drakenél jobban jársz a sima heavy missileval pve-ben. assaultal nagyon közel kell menni az ellenhez hogy elérje a rakéta, és amint beugrasz egy npc csoportba azok nyomban menekülnek minden irányba hogy elérjék az optimális lötávukat.
Ha még is assault missile, akkor kell majd microwaprdrive., ami a tank kárára megy majd. Meg sok ratnál nem jo ha tul közel mész hozzá (pl lézeres népségek).
Low-ban meg szivás, mert nem tudsz alingolni a menekülési utvonaladra, és ha meglepnek már nem lesz idö menekülni.
Hiába nagyobb az assault missilenak a dps-e mire odaslattyogsz az ellenhez elveszik az elönye a simával szemben. Pl nálam is (jo ez picit más, de a lényeg ugyanaz.). Rattlesnake: 610-es dps-el lassabban csinálja a missiot mint a 460 dps-es tengum, mert a dronok lassan vánszorognak + ki be kell öket küldözgetni. Hiába joval nagyobb a dps-e, de sok idöbe telik míg azt be is tudja vetni.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Mind szép és jó, de a simának az lenne a lényege, hogy távolról küldöd az áldást. Ez nagyon jól működik sima cruiserrel is, nincs vele gond, ám amikor beugrik valaki a rendszerbe és lenyomja a warp drive-omat, akkor annyi.
Ezért kéne a warp core stabilizer, de az meg lefelezi a targeting range-t. Mondjuk lehet, érdemes lesz ezt majd szenzorral + scripttel ellensúlyozni.
Na majd meglátom, mihelyst eljutok addig, hogy a battlecruisert tanuljam.

White SeeD

Épp ezért mondom, hogy a simát érdemesebb tolni nem az assaultot. Simával messze lösz, azaz nem kell az npc után loholni folyton. Irányba tudsz állni és elindulni a safe pontod felé.
Amint beugrik melléd valaki warp és már el is tüntél onnan. ha már max sebességben vagy, BS-el is simán el lehet tünni bármi elöl mielött akár csak neki tudna állni téged targetelni. Persze ehhez az is kell, hogy ne aludj a gép elött és azonnal észrevedd ha rádugrottak. Ezt nem is olyan nehéz megcsinálni föleg caldarival. Beugrasz a célterületre, nyomban elindulsz a menekülö hely felé, betargeteled amit kell és elinditod a tüzelést, becélzod a menekülö területed, és az egeret a warp fölé állitod, ha lehull egy ellen, csak a rakétára kell rányomni és már lehet is visszaállni a warp-ra. Bármi beugrik csak egy klikk és már ott sem vagy akár 1 sec alatt.
warp core stabilizer nem sokat ér, battleclinic tele van warpcorekkal telepakolt hajokkal amiket 1-2 ember fogott le.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6