Main Menu

EVE Online

Started by Suszi, 2006-01-06, 12:16:54

Previous topic - Next topic

Suszi

Érdekelne, hogy ismeritek e ezt a fantasztikus online játékot.
Egy kis infó róla:
2003-ban dobták piacra. Azóta kb 20000-en játszák világszerte. Kb 600 magyar is van köztük. Ez egy sci-fi MMORPG. Nagyon hasonlít a Homewordhöz, de itt csak 1 hajót tudunk irányítani egyszerre. Lheet bányászni, lehet kalózkodni, lehet kereskedni, stb. A játékban a klánokat itt cégek formájában találjuk meg. A  jelenlegi legnagyobb cég a Hun Corp. Ez egy fizetõs játék (elsõ hónap 5000 HUF, a többi 3700 HUF), de! van hozzá 15 napos trial kód. Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni. Összesen 526 MB-ot kell csak letölteni és már müxik is a játék. (akinek van routere, az szenvedhet 1 kicsit, de ha a 25000-es portot beállítja a routeren, akkor simán menni fog)
I
tt van hozzá néhány link:
http://www.eve-online.com/ - angol official website, innen letölthetõ a játék
http://www.eve-online.hu/ - magyar official website
http://myeve.eve-online.com/download/videos/ - innen a 2. videót ajánlom. A játék trailere. 30 MB körüli de nagyon szép. És ami a legfontosabb: a trailerben CSAK játékosok szerepelnek, npc-k nem! :)
Jó böngészést.
(Az én nickem a jtákban Suszi - milyen meglepõ :P)

roderick

#1
Háteznagyonjó:)
Pont mostanában kezdtem el gondolkodni, vajon hogyan fogom az Elite-t a mostani gépemen elindítani, de úgylátszik 14 napig nem kell ezzel foglalkoznom:)
Mondjuk szerintem én maradok a WoW-nál, habár ahogy nézem itt mondjuk bányászás közben simán felkészülnék egy vizsgára:)
Amúgy nagyon hangulatos, meg látványos, meg minden, kicsit így elsõre bonyolult a rendszere, dehát nem kell minden játéknak primitíven egyszerünek lennie:)
Meghát fene se tudja hosszú távon milyen a játékélmény...

Énis ajánlom kipróbálásra mindenkinek, aki szereti a sci-fi dolgokat, vagy csak kiváncsi, hogy kéne kinéznie egy "igazzhy" netes játéknak:)

edit: mondjuk azoknak nem ajánom akik valami nagyon prögõs akciócuccokat szeretnek:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Feldin

Quote from: roderickHáteznagyonjó:)
Pont mostanában kezdtem el gondolkodni, vajon hogyan fogom az Elite-t a mostani gépemen elindítani, de úgylátszik 14 napig nem kell ezzel foglalkoznom:)
Mondjuk szerintem én maradok a WoW-nál, habár ahogy nézem itt mondjuk bányászás közben simán felkészülnék egy vizsgára:)
Amúgy nagyon hangulatos, meg látványos, meg minden, kicsit így elsõre bonyolult a rendszere, dehát nem kell minden játéknak primitíven egyszerünek lennie:)
Meghát fene se tudja hosszú távon milyen a játékélmény...

Énis ajánlom kipróbálásra mindenkinek, aki szereti a sci-fi dolgokat, vagy csak kiváncsi, hogy kéne kinéznie egy "igazzhy" netes játéknak:)

edit: mondjuk azoknak nem ajánom akik valami nagyon prögõs akciócuccokat szeretnek:)

Szemeztem már vele egy ideje de nincs havi 3000em se mmorpgre....
így meg nehéz.
pedig tetszene neagyon.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: roderickPont mostanában kezdtem el gondolkodni, vajon hogyan fogom az Elite-t a mostani gépemen elindítani, de úgylátszik 14 napig nem kell ezzel foglalkoznom:)
Az X - Beyond the frontier elvileg Elite újabb köntösben, azt próbáltad már? (Én még nem, de most, hogy eszembe jutott, hogy van t.rrent a világon, asszem megkeresem. :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

nincs tört szerver?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

roderick

Quote from: FeldinSzemeztem már vele egy ideje de nincs havi 3000em se mmorpgre....
így meg nehéz.
pedig tetszene neagyon.

hát énis szeritnem a 14 ingyé nap után beadom a kulcsot, habár még kiváncsi vagyok nagyobb csata milyen lehet:)
én maradok a kommersz, ámde akciódús WoW-nál, az ilyen "felnõtesebb" játékokra lesz még idõm (remélem:))

edit: wooh, errõl az X dologról nem is halottam, asszem megnézem, hátha nem barmolták el nagyon:)
amúgy az elite 3. részének a neve Frontier volt, uh. a címröl is leeshetett volna a dolog:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickedit: wooh, errõl az X dologról nem is halottam, asszem megnézem, hátha nem barmolták el nagyon:)
amúgy az elite 3. részének a neve Frontier volt, uh. a címröl is leeshetett volna a dolog:)
Én csak a demójával játszottam, de be kell hogy valljam, az Elite-ben sem jutottam el anno a komoly kereskedelmig, csak repkedtem és öltem a kalózokat. ^^ Viszont az X - Beyond the frontier grafikája nagyon szép, a többi kereskedõnek, ûrállomás-kommunikátornak meg mittoménkinek hihetetlen jó arcokat csináltak, a hangjuk is eltalált, és a hatalmas ûrállomások hangulata is nagyon tetszett, körbe kell mindig menni és megkeresni, hol a bejárat, plusz várni a szignált (zöld villogó pöttyök) a bedokkolással. :) Egyébként a demonoid-on van torrentje, és elég jól jön, délben kezdtem el és mindjárt leér.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Suszi

A legjobb az egész eve-ben, hogy elég sok magyar van, és nagyon segítõkészek. Én csütörtök este óta játszom a game-el, és már kb 5 emberrel összeismerkedtem (kis segítséggel), és adtak nekem szó nélkül 5 millát, meg rakat skillt (itt meg kell venni könyv formájában, hogy elkezdhesd tanulni). Most csatlakozik még pár srác a játékhoz, szóval semmirõl sem vagytok lemaradva :
Engem is lehet keresni a játékban, a nickem: Suszi. Amiben tudok, segítek (ez egy csaptajáték, ha sokan vagyunk, sokkal könnyebb)

Suszi

Látom nem sok mindenkit érdekel ez a remek online járék. Ez elszomorító :(, pedig reménykedtem benne, hogy páran kipróbáljátok. Na mind1. Ha mégis meggondoljátok magatokat, írjatok pm-et, vagy keressetek meg in game.

Feldin

Quote from: SusziLátom nem sok mindenkit érdekel ez a remek online járék. Ez elszomorító :(, pedig reménykedtem benne, hogy páran kipróbáljátok. Na mind1. Ha mégis meggondoljátok magatokat, írjatok pm-et, vagy keressetek meg in game.
rosszul látod a helyzetet.
nincs havi 4000-em.
ennyi a problem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: SusziLátom nem sok mindenkit érdekel ez a remek online járék. Ez elszomorító :(, pedig reménykedtem benne, hogy páran kipróbáljátok. Na mind1. Ha mégis meggondoljátok magatokat, írjatok pm-et, vagy keressetek meg in game.

14 napig játszottam. Nagyon tetszik. A fejlõdési rendszer kiváló, a hangulat frenetikus, a harcok élvezetesek, bár gépi ellenfelek ellen egy idõ után uncsi tud lenni ;>

Viszont sok az a pénz nekem érte. Pedig szívesen játszanék, hihetetlenül jó közösségi játék benyomását keltette bennem (na meg összeismerkedtem egy Ohio államban lakó sráccal, aki anno együtt dolgozott a Yellowstone parkban egy horvát és egy magyar sráccal, akik a Croatian Tiger & Hungarian Dragon néven illették magukat.. ennyit errõl :D)

Suszi

Quote from: Rouninbár gépi ellenfelek ellen egy idõ után uncsi tud lenni ;>


Ezért nyitottam 1 ilyen topicot, hogy aki akar, az meg tud találni engem, meg más magyar játékosokat a játékban. Amúgy csak az elsõ hónapot "köztelezõ" kifizetni (jelképesen megveszed a játékot, meg minden), utána, ha össze tudsz szedni havi 100.000.000 ISK-t (ez a hivatalos pénz a játékban), akkor megveheted a time code-ot. Ugyanis már azt is árulnak. És így egy kicsit kíméli a pénztárcát. Igaz, hogy az elején nehéz lesz összeszedni ennyi lét, de pár hónap után nem gond :)

Rounin

Quote from: SusziEzért nyitottam 1 ilyen topicot, hogy aki akar, az meg tud találni engem, meg más magyar játékosokat a játékban. Amúgy csak az elsõ hónapot "köztelezõ" kifizetni (jelképesen megveszed a játékot, meg minden), utána, ha össze tudsz szedni havi 100.000.000 ISK-t (ez a hivatalos pénz a játékban), akkor megveheted a time code-ot. Ugyanis már azt is árulnak. És így egy kicsit kíméli a pénztárcát. Igaz, hogy az elején nehéz lesz összeszedni ennyi lét, de pár hónap után nem gond :)

WTF???????
Havi 100M nem olyan sok (böszme bányászhajóval ugye..)
Ez az accountra vonatkozik allzusammen vagy csak egy karakterre? :confused:

Feldin

Quote from: SusziEzért nyitottam 1 ilyen topicot, hogy aki akar, az meg tud találni engem, meg más magyar játékosokat a játékban. Amúgy csak az elsõ hónapot "köztelezõ" kifizetni (jelképesen megveszed a játékot, meg minden), utána, ha össze tudsz szedni havi 100.000.000 ISK-t (ez a hivatalos pénz a játékban), akkor megveheted a time code-ot. Ugyanis már azt is árulnak. És így egy kicsit kíméli a pénztárcát. Igaz, hogy az elején nehéz lesz összeszedni ennyi lét, de pár hónap után nem gond :)
hát gondolom ez lutri. meg diiák vagyok... a kezdõ pár hónapra sincs pénzem.
eh...
azért majd a 15 naposba belenézek.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

A 100 milla az accra vonatkozik. Ugyanis lehet vásárolni time code-ot. Azt hiszem havi és 3 havi kiszerelésben van. Bár havit nehezebb találni. Az ár csak kb, mert ez az eladó egyéntõl függ, hogy mennyit kér. De hangsúlyozom, az elsõ hónapot mindenképpen ki kell fizetni, ez 5k HUF!

Rounin

Quote from: SusziA 100 milla az accra vonatkozik. Ugyanis lehet vásárolni time code-ot. Azt hiszem havi és 3 havi kiszerelésben van. Bár havit nehezebb találni. Az ár csak kb, mert ez az eladó egyéntõl függ, hogy mennyit kér. De hangsúlyozom, az elsõ hónapot mindenképpen ki kell fizetni, ez 5k HUF!

Jahm, hogy más játékostól lehet venni? Érdekes, hogy fizet IRL a játékbeli pénzért...

Suszi

Az. Bár én nem tudom, hogy ez pontosan hogyan mûködik, de megérdeklõdhetem nektek, ha gondoljátok. Egy barátom épp most vett 260 milláért egy 3 hónapos time code-ot.

Feldin

Quote from: SusziAz. Bár én nem tudom, hogy ez pontosan hogyan mûködik, de megérdeklõdhetem nektek, ha gondoljátok. Egy barátom épp most vett 260 milláért egy 3 hónapos time code-ot.
Hali!
mostanában kezdem a 14napost.
Érdekelne h mennyi meló összehozni a megfelelõ pénzt a timecodera.
mert pénzem sajna nincs rá.
elõre is köszi!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

Feldin: mint már írtam az elsõ hónapot kötelezõ kifizetni, mert ez foglalja magában a licenszet, meg ilyenek. A többi hónapra lehet venni time code-ot. Hogy a kérdésedre is válaszoljak: egy jó hajóval, low security-s helyen egy olyan játékossal összeállva, aki ki tudja tankolni az npc-ket, kb 1 hét, de ez elég rizikós, plusz szerintem egy hónap (+ a 14 nap trial) nem elég arra, hogy fel fejleszd a karaktered, és megvedd a szükséges cuccokat hozzá.
Ja, és egyedül szinte lehetetlen az elején. Mondjuk, ha lejárt a 14 nap, és felvesznek a Hun Corp-ba (ez a legnagyobb magyar corp a játékban), akkor lesznek még páran, akik segítenek.

Feldin

még 13 nap :D
Szólj ha vagy Suszi!
Csak pénzes üziküldõ van?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

riteo

Hali all

én most töltöm ezt az EVE Onlinet.
A leírtak alapján kira :)




:whoah: :uzi: :confused:

Suszi

Feldin: elvileg, ha nem invite->start private ...-al csinálod, hanem simán start conversation, akkor ha online vagyok, akkor tudunk dumálni. Ha az evemailre gondolsz, az pénzbe kerül, de csak 100 vagy 1000 ISK-ba. És az nem sok. Ha fennt vagy a játékban, küldj egy privit, és (nagy eséllyel) fennt vagyok. :)

Dreamcleaver

Én is kibróbáltam. Tény , hogy van egy egyedi hangulata, jól el lehet vele szórakozni. Bár megvan az a betegsége, ami minden mmorpgnek sajátja: egy idõ után elkerülhetetlenül uncsi lesz, mert nincs szolíd történetvezetése.

Tetszik, hogy a legtöbb hajó, amit eddig láttam asszimetrikus. :)

Nem tetszik, hogy nincs dokkolás animáció! :mad:  Persze, akkor még lassabb lenne. De azéer királyul nézne ki,ahogy kinyílnak a zsilipek a állomásokon. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Suszi

http://myeve.eve-online.com/download/videos/

illetve ha szeretnétek látni magyarok által készített ingame videót, akkor látogassátok meg az eve-online.hufórumán az eve-online tippek/videózás topicot :)
Jó filmezést :)

Suszi

Néhány fa**a videót találhattok meg itt: http://www.eve-files.com/media/0603/
Ajánlom az eclipse_1.0.wmv -t. Ugyan 260 mega körül van, de nagyon megéri letölteni. Jó szemezgetést :)

Suszi

Van ezen a fórumon jelenleg valaki, aki játszik most ezzel a játékkal (rajtam kívül)?

csacsa

bátyám elég komolyan játszik az EVE Online-nal. Miért?
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Suszi

Csak gondoltam rákérdezek. Melyik cég tagja?

tasman_devil

hehe már vártam, hogy legyen egy ilyen topic is... :D

én is játszok, habár nekem még fiatal a karim, és sokminden miatt egyenlőre csak a vasárnapi motoros kategóriába tartozok, de ez majd változni fog! :D :bsd:
Mérõ László:
Nem hiszek a reinkarnációban...
Elõzõ életemben se hittem benne...

Tycho

Nekem van egy török ismerősöm benne, akit még tremulousból ismerek, az a fazon az egészet fizetné nekem, az a kötelezőt is az elején, nem csak az első párszázmilla iskert, csak játtszak vele ott is, de a hódító óta én rettegek egy ilyen online jelenlétet igénylő játéktól, mert igazán hamar addikt leszek és az EVE az pontosan az, amit én szeretek :angyali: szóval a kérdésem annyi, mennyit kell vele játtszani online, mennyire várja el egy corp a jelenlétet, vagy hogy működik a dolog, mi történik veled amikor nem vagy belépve? (Így is félek, hogy nem bírok kilépni majd, pedig rengeteget kell tanulni... de már egy éve kerülgetem az EVE-et :eek: )