Main Menu

Monster

Started by Ramiz, 2006-02-10, 03:46:04

Previous topic - Next topic

Ramiz

Jé, nem is tudtam, hogy az animéket is tükrözik. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Ez a Monster felváltva nagyon jó és béna. 7. ep.: hátborzongatóan jól eltalált rész, amikor [COLOR="LemonChiffon"]Tenma a két nyomozó kocsijában ülve töpreng, hogy megbízhat-e bennük[/COLOR], viszont nagyon béna, amikor [COLOR="LemonChiffon"]utána a lány sírva kérdezgeti, hogy miért mentette meg õket, az meg pláne, amikor az epizód végén Tenma a lány levelég zokogva térdre rogy...[/COLOR] Lehet hogy váltok a mangára.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Ahogy érzed, tudtommal manga sokkal rövidebb. Amúgy bénaságról annyit hogy énis nagyon féltem sõt sajnos elkerülhetetlen hiszen 74 rész nemtud végig ugyanolyan színvonalú lenni és 20. rész fele 1 kicsit stagnálni is fog, valahogy részemrõl volt valami benne ami megfogott és nemengedte hogy ne nézzem végig, de nagyon megérte. Viszont ha váltasz mangára akkor biztos hogy hamarabb befejezed.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LAhogy érzed, tudtommal manga sokkal rövidebb. Amúgy bénaságról annyit hogy énis nagyon féltem sõt sajnos elkerülhetetlen hiszen 74 rész nemtud végig ugyanolyan színvonalú lenni és 20. rész fele 1 kicsit stagnálni is fog, valahogy részemrõl volt valami benne ami megfogott és nemengedte hogy ne nézzem végig, de nagyon megérte. Viszont ha váltasz mangára akkor biztos hogy hamarabb befejezed.
A zene az viszont nagyon jó. Az outrót meg imádom. Egy rész parázás után annyira megnyugtató,... mindig vele éneklem, hogy "And slowly you come to realize it's all as it should be..." ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Profeta...
Bruno Ganz, Wolfgang Becker, Nastassja Kinski, Wim Wenders, Werner Herzog. Igazi sztárdoki lehetett :)
...
:D Ezek aranyosak! Azt hiszem ebbe belenezek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RE@L

Szerintem is nagyon ottvan, fõleg az elvont szintebrutális gyermekképeskönyv képekkel együtt!!! Viszont 26. rész körül megfog változni az outro zene és mégmegynugtatóbb lesz bár nemannyira mint a for the love of life

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

RE@L!
Az elsõ mondatod spoiler (vagy hát tudja a fene), a második meg önellentmondás (ebben viszont biztos vagyok)! :D

RE@L

Mattakü nemtudom mi van velem ma délután de összevissza beszélek :S de nem spoiler mivel egyértelmûen látszik szerintem hogy mesekönyvbõl vannak.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LLátom tetszik a sorozat ;) nekem az openingje is nagyon tetszett végig borzongtam rajta annyira jól el van találva az is és ráadásul egyáltalán nem hosszú.
Jah! :cool: Lehet, hogy nem is állok át a mangára... a fene tudja, majd meglátom. Egyelõre nem találom, hogy hol tartok a mangában. (Anime: 10. epizód. Mintha a 4. kötet manga már elõrébb járna.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Szerintem adj még 10-5 részt neki mert pont most fog megint felpörögni a motor, aztán döntsd el de anime történetvezetésénél egyszerûen még a 30-40 rész körül is csak sejtesz valamit de semmit-sem tudsz :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LSzerintem adj még 10-5 részt neki mert pont most fog megint felpörögni a motor, aztán döntsd el de anime történetvezetésénél egyszerûen még a 30-40 rész körül is csak sejtesz valamit de semmit-sem tudsz :)
Hmm... nem tudom, kibírom-e addig... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Apa, 74 részes ;) eddigi leghosszabb anime amit végignéztem =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

11-12-ik rész: megijedtem... remélem nem lesz egy Noir vagy Elfen Lied ebbõl a sorozatból. ("Jaj de nagy gyilkos, jaj de nem érez semmit, és nem is õ a hibás, sõt együttérzést érdemel...") Viszont [COLOR="LemonChiffon"]mindig is utáltam a gyerekekkel erõszakoskodó és õket terrorizáló felnõtteket, úgyhogy ebben a részben erõsen markoltam a karfát... asszem Tenma helyében én már itt lõttem volna[/COLOR]...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Nem az az a rész amikor[SPOILER]Dieter hozzászegõdik?[/SPOILER] Elfen Lied semmiképpen. Viszont Johan indítékai sokkal durvábbak mint Noir ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LViszont Johan indítékai sokkal durvábbak mint Noir ;)
Olyan is lesz neki? Ok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#45
Szted csak úgy random gyilkol? :) azért Johan Liebert-tõl mint 2004 legjobb fõgonoszától (AniReactor), megjegyzem kb 30-40 rész lehetett leadva akkor még amikor a tavalyi szavazások voltak méltán várjál olyan dolgokat amik.... nemtudom engem még most is kiráz a hideg ha meglátom a fényképét és 1 hangot társítok hozzá hogy Johann... eszméletlen jó karakter...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

#46
Ep. 56 volt ma, szóval már csak úgy majdnem egy rendes TV sorozatnyi van hátra :D De volt az elõzõ részben nagykabát, borosta, telefonfülke, szóval lassan kezdõdik már...
Quote from: RamizOlyan is lesz neki? Ok. :)
Lesz bizony, ezt megerõsíthetem :) Bár még jópár kirakós elem hiányzik, már most kijelenthetem, hogy a srácot alaposan kifaragták!
EDIT: csak már lassan fogy az agykapacitásom ehhez a mûsorhoz, már nem tudom nyilvántartani, hogy az ezer szereplõ közül ki tud a villáról, ki ismeri Roberto-t, stb...

Viszont pár dolog még mindig zavar, egyrészt a túlstilizált elemek ([COLOR="White"]Anna memóriájának egy része visszatér => elájul[/COLOR]), de legfõképpen a kicsi a világ effektus. Hogy Tenma tanárának páciensének alkalmazójának szerelmének gyermekkori barátnõjének lánya éppen az, aki... Sok hasonló átívelõ összefüggés volt, de nagy részükrõl késõbb kiderült, hogy volt valami mögöttes okuk; sajnos nem mindegyikrõl, és csak gyûlnek a véletlenek...

RE@L

A "véletlenek" :) igen ez engemis zavart, de szépen ellvarnak majd minden szálat ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#48
És nincsenek átugorható epizódok? Mondjuk 10.-30.? Vagy valami ilyesmi? ^^" Bevallom, nem zavarna, ha nem érteném, hogy Tenma volt páciensének lánya ismerte-e Johan egyik áldozatának fiát vagy mittomén, viszont nagyon lassan derülnek ki a dolgok, és túl sok az "én nem tudok semmit, de keresse meg Hansot, itt lakott a szomszéd házban öt éve, amíg el nem költözött, de a házinéni, aki tavaly óta két utcával arrébb lakik, talán tudja, hogy hova" típusú rész. :)

edit: a 13. rész például, azon kívül, hogy Tenma tényleg nagyon jószívû, semmi újat nem hoz. Ezt a sorozatot simán meg lehetne vágni minimum a harmadára, azok alapján, amit eddig láttam. A 14. viszont vicces volt: Lunge magánélete... ^^ Tenma volt jegyese, a szõke csaj viszont megintcsak egy szélsõséges karakter. Kár. Jobb a realisztikusság.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizÉs nincsenek átugorható epizódok? ...
Ember, te abban is találnál valami kivetnivalót, ha Claudia Schiffer lekhmmna téged! :haha:

amúgy én is hasonló félelmeimre hallgatva nem vágtam bele az anime-be, mert lehet hogy ami manga-ban nem tûnt fölöslegesnek, az anime-ben nyújtásnak érzõdhet. bár az is lehet hogy csak túl kritikus vagy :D

RE@L

Nehéz ezt eldönteni hiszen tényleg úgy van vele az ember hogy úristen 74 rész, mi a szent szart tudnak 74 részen keresztül nyújtani, húzogatni? Nagyon féltem hogy lesznek ilyen "kitöltõ epizódok" és 20. rész környékéig azért 1-2 volt de én merem állítani ha kibírod az ending zeneváltásig minimum, akkor nem fogod tudni letenni de higgyétek el a sorozatban nincsenek véletlenek. Mindennek van oka és szépen mindennek elfogják mondani mi az.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: FazékEmber, te abban is találnál valami kivetnivalót, ha [COLOR="LemonChiffon"]Claudia Schiffer lekhmmna téged! :haha:[/COLOR]
[COLOR="LemonChiffon"]Gondold el, tiszta nyál lennék... :muhahah:[/COLOR]

Quote from: Fazékamúgy én is hasonló félelmeimre hallgatva nem vágtam bele az anime-be, mert lehet hogy ami manga-ban nem tûnt fölöslegesnek, az anime-ben nyújtásnak érzõdhet. bár az is lehet hogy csak túl kritikus vagy :D
Igaz. Viszont király a zene és például Lunge hangja nagyon sokat hozzátesz. Meg a mangában kicsit nyomeszül néz ki Tenma, és még nagyobb orra van. ([COLOR="LemonChiffon"]Pedig japánban nincs is sok zsidó, nem? :__devil: [/COLOR])

RE@L: ok, :merci: a tippet, akkor ugrok 20-ra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: RamizRE@L: ok, :merci: a tippet, akkor ugrok 20-ra.
Isten szerelmére, ne tedd!
Kihagynál pár igen fontos dolgot....
Ott az elsõ 20 részben valóban sok a töltelék, tömörebben megcsinálhatták volna, Baby meg a törökök tényleg nem olyan hûdenagyon érdekesek, de komplettül sok epizódot át ne lépj....
Ha azon a tájékon valamit kihagyhatsz, az éppen az ep 20, az angol házaspárral.

Ramiz

Quote from: ProfetaHa azon a tájékon valamit kihagyhatsz, az éppen az ep 20, az angol házaspárral.
:merci: Ilyesmi tippeknek igen örülök! Csináljunk "Monster Handbook"-ot a kihagyható epizódokkal! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: Ramiz:merci: Ilyesmi tippeknek igen örülök! Csináljunk "Monster Handbook"-ot a kihagyható epizódokkal! :)

Nem lenne jó, mert én azt mondanám nézd meg az összeset ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LNem lenne jó, mert én azt mondanám nézd meg az összeset. ;)
Ha nem lenne netkapcsolatom és felhalmozott animéim, akkor megnézném minden részét akár háromszor is, mert tényleg igényesen megcsinált. De így, rengeteg "megnézendõ" remekjó animével inkább csak a sztori érdekelne, az meg lassan halad.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Ebben nagyon igazad van hogy lassan halad, én "intenzív" nézéssel néztem 2 hónapon keresztül. De legalább jobban hozzánõnek az ember szívéhez 1-es karakterek =) szerintem csináld azt hogy amikor kedved van nézz Monster-t, amikor nincs nézd a többit de semmiképpen se hagyj ki 1 részt se!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Vízállásjelentés: ep 67. volt ma, már a finish line-ban vagyok. RE@L jól mondta, elképesztõ fordulatszámon pörög a vége felé a mûsor, a nagyfeszültségû jelenetek átütik az öszes dielektrikumot az agyamban, nagyon sok kiemelkedõen jó rész van errefelé. Áll leesik :eek: . ep 50 elõtt összesen csak 4-5 olyan epizód volt, ami ennyire megfogott, most meg sorban az összes.

Amiért igazából írok, az a Napóleonfész ([COLOR="White"]Franz Bonaparta alias Karl Poppe alias...[/COLOR]) ügye. Eddig mindig hûde sejtelmes volt, a fejét sose láttuk, ha mégis, akkor is csak valami sötét sziluett látszott. A legutóbbi két részben végre megmutatták az arcát, és én ismerem valahonnan. De honnan? :confused: Pedig tuti, hogy valahol láttam már ezt a pofát... Mondom, hogy kicsi az agykapacitásom ehhez az animéhez, légyszi segítsetek! Ha esetleg nem a Monsterben láttam volna, hanem mondjuk mittomén a Texhnolyze-ban (csak vakta tipp) volt valakin 100% ugyanez a face design, lõjetek le és sorry.

RE@L

Nemtudom, nekem nem volt nagyon ismerõs viszont nemgondoltam volna hogy [SPOILER][COLOR="LemonChiffon"]Õ lesz az a fogadós :)[/COLOR][/SPOILER] És ugye milyen nehéz beszélni róla hogy nemakarsz semmilyen spoilert lelõni és mégis kívánkozik ki belõled annyira jó a story és annyira jó epizódok vannak :) elõre mondom tiszta felüdülés lesz az utolsó 74. rész :) :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: ProfetaNéhány érdekesség (spoilermentes):

ep31, 07:07-nél látszanak az öreg pszichiáter aktái az ügyfelekrõl. Ugye leemeli köztuk a Braunra vonatkozót, de ott van mellette Bruno Ganz, Wolfgang Becker, Nastassja Kinski, Wim Wenders, Werner Herzog. Igazi sztárdoki lehetett :)

ep45, 10:30-nál látszik egy pillanatra a Prohászka Bankban õrzött páncélkazetta száma: 2501. :lazza:

Biztos van még csomó ilyen jópofaság meg utalás, de egyelõre ez a kettõ volt olyan feltûnõ, hogy belebotoljak. A Monster-mesterek nyilván észrevettek még párat...
Hosszú kihagyás után újabb easter-egg (már ha annak lehet nevezni):
A német nevek egyszer csak elkezdtek beszédesek lenni. Ruhenheim még oké, meg a Hotel Versteck is, de Zweifelstadt már sok :lol:
És persze mindegyik tényleg az, amit a neve jelent, pl. a zweifelstadti lakosságban elkezdtek kétségek támadni, stb...
Mondjuk csodálom, hogy megállták idáig, én már rég értelmes neveket adtam volna mindennek ;)