Main Menu

Monster

Started by Ramiz, 2006-02-10, 03:46:04

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: via_malaIgaz, a francia változatot tényleg a sorozat után adta ki egy mangakiadó.
Ezért érdekelne, hogy az eredeti cseh változat mikori kiadású, hozzáférhetõ-e, stb. Persze én is kétlem, hogy létezik ez a mesefüzet, de mi van ha mégis!
A Monsterbõl tervezett live action film IMDB boardján láttam ezt kitárgyalva, ott szintén valami olyasmi a konlúzió, hogy a francia változat utsó kötetéhez effektíve járt a mesekönyv is.
És nyilván nem "magától létezõ" a könyv, hanem kimondottan a Monsterhez adták ki. Amúgy asszem csináltak Csudálatos Steiner novellát :) is az Another Monster-be.
Apropos Another Monster:
Egyébként  [COLOR="Red"]ÜBERSPOILER[/COLOR] Ilyen is van [COLOR="Red"]ÜBERSPOILER[/COLOR], ez olyan rókabõrösdinek tûnik, és, bele ne nézzen, aki nem végzett a Monsterrel!

via_mala

Quote from: ProfetaA Monsterbõl tervezett live action film IMDB boardján láttam ezt kitárgyalva, ott szintén valami olyasmi a konlúzió, hogy a francia változat utsó kötetéhez effektíve járt a mesekönyv is.
És nyilván nem "magától létezõ" a könyv, hanem kimondottan a Monsterhez adták ki. Amúgy asszem csináltak Csudálatos Steiner novellát :) is az Another Monster-be.
Apropos Another Monster:
Egyébként  [COLOR="Red"]ÜBERSPOILER[/COLOR] Ilyen is van [COLOR="Red"]ÜBERSPOILER[/COLOR], ez olyan rókabõrösdinek tûnik, és, bele ne nézzen, aki nem végzett a Monsterrel!
Na már rá is böktem az ÜBERSPOILER-es linkre, de meggondoltam magam, és még idõben becsuktam! Phfûû, ez meleg helyzet volt! :muhahah:

Viszont az imdb-n kissé elgondolkodtam. Tényleg lehetséges egyestés filmet csinálni egy 74 részes sorozatból? Szvsz kizárt! A másik, hogy ki legyen a fõszereplõ. Volt, aki Keanu Reeves-t javasolta... hmmm, de arról nem beszélnek, hogy ki lenne jó Johan szerepére.
Egyébként ott a fórumban egy fickó kigyûjtött 10 epizódot, amit ki lehetne hagyni a filmbõl, ami rendben is van, de akkor is még hátravan 64 kb. 20 perces epizód. :_piszka:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: via_malaEgyébként ott a fórumban egy fickó kigyûjtött 10 epizódot, amit ki lehetne hagyni a filmbõl, ami rendben is van, de akkor is még hátravan 64 kb. 20 perces epizód. :_piszka:
Megkerestem, de sajnos nem szám szerint írta, úgyhogy nekem nem segít a "gyorsításban". :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Kezd idegesíteni, hogy Johannak ([COLOR="LemonChiffon"]aki nem is Johan[/COLOR]) ekkora hatása van az emberekre. Remélem, hogy végül is egy krimi lesz a Monsterbõl (azért mindig vannak erre utaló nyomok, pl [COLOR="LemonChiffon"]hogy a négy évnyi gyilkolás mind a gazdag tolókocsis fickó elszigetelése miatt történt, bár szerintem ez elég erõltetett...[/COLOR]), és nem egy ilyen Berserk-es "utáljuk a fõgonoszt, mert nagyon gonosz õ" kéjelgés (azt is azért hagytam abba, mert elegem lett Griffith-bõl... menjen a sztori, az jó, de ha bele kell esni egy szereplõbe, akkor már nem tudom beleélni magam)
Viszont asszem épp most fog beindulni a dolog. (Remélem...) 8. kötet jön. 7. elég unalmas. Igazából az zavart, hogy [COLOR="LemonChiffon"]a volt rendõr, most nyomozó fickót milyen könnyen kicsinálta Johan[/COLOR]. Meg az a ceruzás öngyilkosság is elég furcsa. No mindegy. Meglátjuk, mi sül ki ebbõl.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Johann azért öl hogy saját magának a nyomait eltüntesse nem azért hogy a "tolókocsist" elszigetelje, illetve az is kifog derülni hogy miért. Nem szeretném elmondani :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LJohann azért öl hogy saját magának a nyomait eltüntesse nem azért hogy a "tolókocsist" elszigetelje, illetve az is kifog derülni hogy miért. Nem szeretném elmondani :)
Ok. :) Akkor nem agyalok egyelõre. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#66
Szerintem az utolsó részben Johann kérdése nagyon elgondolkodtató[SPOILERhiszen az igazi szörny valóban létezik amíg Johann személye kitaláció(legalábbis reméljük). Ilyen anyukák léteznek, sõt ilyen élethelyzetek is elõfordulnak, és az igazságot nemfogod megtudni de a legkegyetlenebb tényleg az hogy valóban elhagy a saját véred vagypedig megmenteni akart?
Amúgy nekem eszméletlen furcsa volt az utolsó epilógus részben Tenma haja, hisz újra le volt vágva és a történetvezetés is visszaugrott az elsõ 2-3 rész "nyugisságához" de nagyon el volt találva.
[/SPOILER]
Amúgy aggályaim nekemis azok a leendõ filmmel kapcsolatban hogy ennyi információt ennyi apró FONTOS! részletet hogyan fognak belesûríteni egy egészestés moziba? És valóban jól mondta via_mala hogy Monsterrõl spoilermentes ismeretetõt csak úgy lehet írni hogyha az elsõ két rész történetét meséled el és punktum, semmi többet, de egyszerûen megéri azt a 74 részt. Ezért mondom én tiszta szívembõl akármennyire is vontatottnak érezted Ramiz a sorozatot inkább nézd majd végig hiszen ha 1x sikerül ráhangolódnod majd nem fogod tudni letenni!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Először is legyünk óvatosak, az összes régi spoiler meztelen lett.
Azt ígértem, hogy "holnap" írok ide, de lett ebből 3 nap is :)

És akkor az utolsó részről... ez az, ahogyan én összerakom a darabkákat:
[SPOILER]Van ugye a két iker, akik ugyanabban a kísérletben vettek részt, ahol meséket olvastak nekik, elbeszélgettek az emberi lélek sötétségéről, stb. Valószínűleg sok rémséget láttak, de ettől még nem lettek szörnyetegek. Aztán egy nap megtudták, hogy csak az egyikük kell a másnapi kísérlethez (Poppének nyilván legalább egy gyereket prezentálnia kellett az illusztris társaság előtt, de ha nem muszáj, nem kell mindkettejüknek végignézni a Nagy Vörösboros Jelenet-et), így egyforma ruhába öltöztek, hogy ne lehessen megkülönböztetni őket, mert nem akartak elválni.
Ennek ellenére Capek szólt, hogy csak az egyik gyerek kell, és az anya végül odadobta a lányt (az egyszerűség kedvéért legyen Nina a neve). A lány végignézte az utolsó, gyomorforgató jelenetet a mészárlással, Poppe óvó karjával, tövisen keresztülrohanással, stb. Mindez nem tette szörnnyé. Johann viszont otthon maradt, és volt ideje azon filózni, hogy vajon anyja találomra választott, hogy lerázza a bácsikat, vagy őt szerette jobban, netán Ninát szerette jobban, és csak összekeverte őket? És valahogy akkor pattant el benne valami: rájött, hogy Ninával nem bízhatnak többet az anyjukban sem, nincs otthon, ahova visszatérhetnek.

Hátborzongató, hogy amire a sok rémmese, kísérlet, stb. képtelen volt, azt végül egy ilyen apróság végezte be; hogy a külvilág ezernyi szörnyűsége is elviselhető, ha van akit szeretsz / akiben bízol / ahova hazatérhetsz; míg ha ezt elveszted, akkor összeomlik minden. Ijesztő, hogy végső soron ez a töréspont Johann és Nina közt.

És itt jönnek a sokkal merészebb gondolati ugrások: Johann attól kezdve félt bárkiben is megbízni, kivéve a testvérét. Inkább elpusztított mindenkit, aki kedves volt vele, hogy nem kelljen kinek hálásnak lenni. Olyanná akart válni, mint a mesebeli Nevenincs, akit ugyan Johannak hívnak, de senki sincs, aki ismerné őt. És a végén, amikor a csehszlovák-német határon, a kietlen pusztaságban, szélviharok által tépázva összeestek, akkor érezte a legjobban magát, valahogy így akart meghalni (?!).
Jól érzem, hogy pszichózisa hatására a későbbiekben is valami ilyesmit akart reprodukálni, tehát valami nagy szabású öngyilkosság, ahol ugyanúgy rémületet és pusztulást lát (a vég díszlete = csehszlovák határ) maga körül, ahol már senki se ismeri, és akik mégis ismerik és jók voltak hozzá (Nina/Tenma), azok árulják el és ölik meg???
[/SPOILER]

Mindent jól gondolok? Mit értettem rosszul? Az egészet csak belemagyarázom? Az apró ugrásokat, logikai lyukakat ki lehet tölteni valamivel? Van valakinek más értelmezése?

Ramiz

Hmmm... mintha kezdenének beindulni a dolgok... Tenma már lelkileg is készül a gyilkosságra (bár húzza az időt), Lunge is szagot fog, a szemüveges volt rendőr is beszáll a buliba...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Ramiz on 2006-04-08, 15:02:51
Hmmm... mintha kezdenének beindulni a dolgok... Tenma már lelkileg is készül a gyilkosságra (bár húzza az időt), Lunge is szagot fog, a szemüveges volt rendőr is beszáll a buliba...
Te most hanyadik résznél tartasz? A szemüveges alatt a bajszos pszichiátert érted?
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

RE@L

Ő nem nézi a sorozatot nemtudom miért, hátha megfog térni.Mangát olvassa.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

Énviszont pontosan tudom, hogy miért nem nézem a sorozatot: mégpediglen met lassú... manga jó, éérteed?:)

Mit láttál legutóbb topicra visszautalva pedig, gyors orvosság azoknak akik befejezik a Monstert és nem tudnak mit kezdeni az életükkel, föleg mert hatalmas szabadidö szabadul fel:

20th Century Boys!!!!1!1!one!!! :wooahsimely helye csak nem találom:
Monster hétvégi gyerekmatiné hozzá képest... detényleg...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

Nem tudom, nekem sokkal kevésbé jött be a 20th Century Boys.

A Monsterben sem tagadható le, hogy tele van véletlen egybeeséssel és valószínűtlen dolgokkal (a jó doktor valahogy mindig ott van, ahol az események történnek), de ez még az elviselhetőség határán belül van. Valahogy úgy van felépítve a sztori, hogy nem zavaró, sőt izgalmas is.

De az, hogy pár gyerek képzelgései az egész világ sorsát irányítsák később, meg hogy ott volt a Friend, aki a barátjuk volt elvileg, mégse emlékszik senki az arcára... pfff.

Túl sok benne az idősíkok közti ugrálás, nehezen követhetővé teszi. Főleg, hogy a szereplők mintha a természetes ütemnél lassabban öregednének.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-04-08, 23:19:31
Énviszont pontosan tudom, hogy miért nem nézem a sorozatot: mégpediglen met lassú... manga jó, éérteed?:)
Én is ugyanezért, ha megengeditek. :) Egyedül a zenét sajnálnám, amit viszont berakok a manga alá, így nem a legtökéletesebb időzítéssel, de élvezhetek így is, illetve Lunge szinkronját, amit viszont nem élvezhetek. :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Jóhát igaz, hogy nem ilyen Monster szerü 100%-ig reális történetnek van szánva.
Nekem speciel pont az idösíkokbeli ugrálások tetszettek... főleg mivel a '70 évek környéke az eléggé érdekes idöszak volt.
Mondjuk már énis kezdek kicsit besokallni a történettel, azért 21 kötet se volt indokolt... kicsit túl sok trükk van még a faszi ingujjában... de tény hogy amik eddig voltak benne azok eléggé ötletesek.

edit: wooh... nagyon komoly ez az új motor, szólt hogy van új hozzászólás mielött elpostolnám ezt :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

Igen, kicsit idegesített is, hogy nem volt hajlandó végre előjönni a farbával...

Amúgy ezen a két mangán kívül tudunk még másról, amit ez a Naoki Urasawa csinált, és érdemes lenne felkutatni?
Failure is the default option

RE@L

Okés, ti tudjátok =) Majd nyugdíljas klubban megnézzük 1x a sorozatot ^^
Szerintem nincs.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@L on 2006-04-09, 01:01:46
Okés, ti tudjátok =) Majd nyugdíljas klubban megnézzük 1x a sorozatot ^^
Jah... akkor már tényleg nem lesz semmi nagyon fontos dolgom. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

http://en.wikipedia.org/wiki/Naoki_Urasawa
habár speciel én egyiket se olvastam eddig, azért felvan sorolva pár mü amiket unalmas órákban fel lehet kutatni
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Manga 9. kötet (kábé félidő, nagy tűzesetes rész)

Tenma megölte a szőke fazont, de Johanra nem tudott rálőni. A lány sem. Persze így biztos drámaibb. Kár. Látszik, hogy csak "lokális csúcspont" és sztorihúzás.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#80
Quote from: Ramiz on 2006-04-12, 02:15:45Látszik, hogy csak "lokális csúcspont" és sztorihúzás.
Ez bizony így van. Az előtte levő néhány részen szétizgultam magam (a képeskönyv lelepleződésének környéke...), és utána fájt egy kicsit ez az olcsó megoldás. Persze úgy nem lehetett volna belerakni a sztori végét, ami pedig nagyon jó :)
QuoteTenma megölte a szőke fazont, de Johanra nem tudott rálőni. A lány sem.
Nos, ez még magyarázható, mert
1. Először még messze van Johann, kicsit a füst is takarja, nem jó célpont.
2. Johann elindul Tenma felé. Tenma meglepődik.
3. Mikor elég közel ér, Johann a homlokához emeli a kezét. Tenma nem ért semmit (Meg akar halni, vagy mi van???)
4. Tenmának van két másodperce, hogy cselekedjen, de meglepetésében elmulasztja. (Megbocsájtható, hogy habozik, mert elvileg sakkban tarja Johannt).
5. Utána a csaj fog fegyvert Tenmára, hogy megvédje a testvérét. És hogy megvédje Tenmát az emberöléstől (nem tudja, hogy már elkövette)...
6. Most Ninán lenne a sor, hogy eldöntse, le akarja-e lőni Johannt. Végül is az ikertestvére, akivel együtt nőtt fel. Mondjuk 3-5 másodpercig habozik. Ez a lélektani pillanat persze le van lassítva az animében, mert ugyanezt az időszakaszt megmutatják úgy is, hogy Nina, és úgy is, hogy Kenzou van képben, így hosszabban hat.
7. Utána Nina dönt, de Johann már eltűnt a füstben.

De: ettől függetlenül igazad van, ez a jelenet szvsz is kár volt.

EDIT:
QuoteVégre valaki egyetért velem hatásvadászat ügyében! haha
Azért még annyit hozzá tennék a hatásvadászat-ügyhöz, hogy
a) 1-2 apró baj sajna lesz még a sorozattal...
b) ennek ellenére számomra bőőőőven bepótolta a hibáit



Ramiz

Végre valaki egyetért velem hatásvadászat ügyében! :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Szerintem is nagy kibaszás volt az emberekkel az a jelenet, de én tudtam h az lesz, hisz még holvan a vége a sorozatnak.... =) (igaz te nem a sorozatot nézed :) )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

#83
Szerk: Ramiz, ezt ne olvasd el!

Igazából nem is ölt a jó doktor embert, mert ha jól emlékszem, felbukkan még az a nagydarab fickó később... vagy nem?

...mondtam, hogy ne olvasd el.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-13, 00:12:12
Igazából
Nagyon jól emlékszel, csak jelezd, hogy Ramiz el ne olvassa,mert neki még nem kéne tudnia...

Ramiz

WÁÁÁH!!! El akarom olvasni!!! :bruhuhu: :haha: Gyerekkoromban mindig, amikor mondják, hogy ne csináld, megcsináltam (pölö juszt is piszkáltam menet közben az autó kilincsét, és ki is estem a kanyarban, szerencsére csak félig, lógva az ajtón), ez az érzés kerített most is hatalmába. :biggrin: Na mindegy, addig is, amíg elolvashatom, beszólok még valamire, és ez az, hogy Johan beöltözik Annának és mindenki bedől neki.  :LolLolLolLol: Elég szánalmas. Persze ez is csak mangában/animében működik, ahol amúgy is túltengenek a japánosan maszkulin (azaz feminim) férfiak. De ez akkor is sok volt. Beugrottak a Mission Impossible 2 fárasztóan gagyi jelenetei, ahol egymás után húzták le az emberek magukról meg egymásról a gumimaszkot, amiben persze addig megszólalásig hasonlítottak akárkire.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Azért ne felejtsd el hogy ikrek.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Nem felejtettem el, de ez akkor is gáz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Ezzel viszont 1 kicsit egyetértek :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

Najó,. de ha egyikük fiú másik lány akkor nem egypetéjü ikrek, akkor meg csupán olyan mint két testvér... és én pl. hiába veszek fel parókát nem leszek töle olyan mint a nővérem:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.