Main Menu

Monster

Started by Ramiz, 2006-02-10, 03:46:04

Previous topic - Next topic

Ramiz

(Ugye nem baj, hogy én nyitottam meg a topikot? :o Habár még éppen csak elkezdtem az animét. De már jeleztétek az igényt a topikra.)

Az alap probléma érdekes, tetszik (orvosi kötelességtudat VS siker és karrier). Viszont szörnyû naiv az anime: egy praktizáló orvos, aki már túl is van jópár operáción, meglepõdik és kiakad olyasmin, mint hogy az emberéleteket (nem erkölcsileg, hanem a gyakorlatban) nem egyenlõek? Ez nagyon naiv... Illetve a jó rendezéssel kapcsolatban: szerintem jópár túljátszott rész van benne, amolyan nyugati szájíz szerintinek éreztem. Pl a zokogó anyag meg a gyermeke... annyira erõltetett, idegesítõ rész volt... Meg a visszhangzó mondatok, amiket az orvos kimeredt szemmel hallgat. Remélem ilyen kevés lesz benne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Nyugati szájízben igazad van, megjelenik benne. De hidd el ne 2 rész alapján ítélj. Az igazi poén az hogy az alap probléma nem ez lesz :) ez csak a felszín karcolgatása az alap probléma sokkal mélyebb lesz.
Az biztos Tenma naiv az elején, de ne felejtsd el hogy végig pátyolgatták az útját eddig tehát nem volt hogy konfrontálódjon az ilyenekkel ugyanis az igazgató megvédte õt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LNyugati szájízben igazad van, megjelenik benne. De hidd el ne 2 rész alapján ítélj.
Oké, eszemben sem volt, ez csak ilyen elsõ benyomás, hogy meginduljon a topik. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Én eddig még csak a Mangáját olvastam de nagyon tetszett!

Az anime követi a mangát?

kikuchiyo

Azért ilyen naiv az elején a jó doktor, hogy nagyobb legyen a kontraszt a késõbbi önmagával szemben (egy csapzott hajú menekült, aki [COLOR="LemonChiffon"]nem habozik, amikor meg kell húzni a ravaszt.[/COLOR]
Failure is the default option

RE@L

#5
Azaz, mondom karakterfejlõdés nagyon ottvan, emléxem 30-40 rész után belenéztem a 27 es Extrába és Kerek szemekkel szinte h úristen így nézett ki a Tenma? :)
Prof. William én úgy hallotam hogy igen, Roderick legalábbis azt mondta h 1-1 ben követi rendesen.

Edit.: Emlékszem az se volt semmi ahogy eljutott addig a folyamatig Tenma h [COLOR="White"]ne habozzon amikor meg kell húzni a ravaszt.... de az elején amikor megtanították lõne Converse reklám beficcent :)[/COLOR]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

ööö... nem vagyok 100%-ig biztos, de elég valószínü hogy teljesen követi... mert amikor áttértem a mangára utánna márcsak belenéztem pár részbe és eléggé ugyanannak tünt... aztán ki tudja lehet a vége tökmás már:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: kikuchiyoAzért ilyen naiv az elején a jó doktor, hogy nagyobb legyen a kontraszt a késõbbi önmagával szemben (egy csapzott hajú menekült, aki [COLOR="LemonChiffon"]nem habozik, amikor meg kell húzni a ravaszt.[/COLOR]
Oké, akkor elfogadom. :) (Az introban nem tudtam elõször, hogy õ lesz-e az az ûzött vadnak tûnõ, ápolatlan, gyûrött férfi... úgy látszik, igen. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

"Look at me! Look at me! The monster inside me has already grown this large, Dr. Tenma!" Johan...  :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Aztán színezgessük bõszen, ami spoiler, mert ez ne spoileres topik legyen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Tudom, ez a nagy bajom nékem mert próbálnák itten mindenfélét csak még nem vagyun ksokan akik látták :) Amúgy nem is merek Spoileres dolgot mondani amúgy ez az egy mondat utólag belegondolva 1 rész bibiliai idézetébõl is adódhat =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Kezd elindulni a sztori ([COLOR="LemonChiffon"]Monster felfedte magát[/COLOR]). De a doki akkor is nagyon naiv: [COLOR="LemonChiffon"]így kiakadni azon, hogy anno azt mondta, hogy ilyen embernek halottnak kéne lenni, mint a fõnökei... emiatt bûntudata van? Ez semmi, amit mondott![/COLOR] Jó, tudom, roderick mondta, hogy miért "kell" ilyen naivnak lennie...
Idáig a német titkosrendõrt bírom a legjobban... enyhén idegbeteg pofa... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#12
Runge a BKA-tõl volt nekemis az 1 ik kedvencem, eszméletlen lesz majd ahogy nyomoz szerintem =) Az ujjai, komolyan a legjobban az jött be a legelejétõl fogva ahogy belépett a történetbe, ahogy az ujjaival kopog... eszméletlen és az a kimért pontosság.
Amúgy szerintem tényleg durva, gondolj bele dühödben kimondod hogy haljon meg a tanárod vagy valaki aki keresztbe tett neked... másnap meg holtan találják? Szerintem hiába viccelõdünk nap mint nap a halállal akkoris súlya van annak ha azt mondjuk dögölj meg. Nekem legalábbis nekem nehezemre esik és rosszérzéssel tölt el ha óvatlanul hasonlót mondok mert halállal nemjó viccelni.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LAmúgy szerintem tényleg durva, gondolj bele dühödben kimondod hogy haljon meg a tanárod vagy valaki aki keresztbe tett neked... másnap meg holtan találják? Szerintem hiába viccelõdünk nap mint nap a halállal akkoris súlya van annak ha azt mondjuk dögölj meg. Nekem legalábbis nekem nehezemre esik és rosszérzéssel tölt el ha óvatlanul hasonlót mondok mert halállal nemjó viccelni.
Én speciel nem félek a halállal való vicceléstõl, Monty Pythonék a mesterek ebben. :D A halál éppen elég vicces tud lenni magától is. Na mindegy. Ettõl függetlenül, nem gondolhatja komolyan, hogy hibás, vagy egyáltalán hogy komolyan gondolta, amikor azt mondta, amit!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: RamizÉn speciel nem félek a halállal való vicceléstõl, Monty Pythonék a mesterek ebben. :D A halál éppen elég vicces tud lenni magától is. Na mindegy. Ettõl függetlenül, nem gondolhatja komolyan, hogy hibás, vagy egyáltalán hogy komolyan gondolta, amikor azt mondta, amit!

Ebben igazad van, de szerintem egy ilyen furcsa váratlan helyzetben elöször énis magamat hibáztatnám elöször ahogy õis tette de hidd el nem lesz ez mindig így... ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

Quote from: RamizJó, tudom, roderick mondta, hogy miért "kell" ilyen naivnak lennie...

Énspec megse szólaltam most:)
habár egyrészt igaz a megállapítás, másrészt meg, azért mert te okos és érett nihilista vagy, attól függetlenül vannak olyan emberek akik nem, uh. nem biztos hogy a szereplö hiteltelen csak azért mert te nem értesz vele egyet.
Azért ha valaki orvos és olyan lelkes és naív fajta mint Tenma, aki ráadásul japán a németek között ami elég perverzül hátrányos helyzet (legalább nem franciák) akkor azért nem biztos hogy Monthy Pytonon nött fel és csak röhög a halálon:)
Runge amúgy nekem is nagy kedvencem volt, tényleg jól eltalát figura *[COLOR="White"]fõleg amikor a családját mutatják be, az volt egy vicces rész:)*[/COLOR]
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickÉnspec megse szólaltam most :)
Ááá, bocsánat, kikuchiyo volt... :lame: Azért kevertem el, mert egy csomó kitûnõ animét ti ketten ajánlottatok, legtöbbször olyat, amit más alig ismert, és nem rémlett pontosan, hogy ezúttal kivel beszélgettünk a Monsterrõl. ^^"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Néhány érdekesség (spoilermentes):

ep31, 07:07-nél látszanak az öreg pszichiáter aktái az ügyfelekrõl. Ugye leemeli köztuk a Braunra vonatkozót, de ott van mellette Bruno Ganz, Wolfgang Becker, Nastassja Kinski, Wim Wenders, Werner Herzog. Igazi sztárdoki lehetett :)

ep45, 10:30-nál látszik egy pillanatra a Prohászka Bankban õrzött páncélkazetta száma: 2501. :lazza:

Biztos van még csomó ilyen jópofaság meg utalás, de egyelõre ez a kettõ volt olyan feltûnõ, hogy belebotoljak. A Monster-mesterek nyilván észrevettek még párat...

RE@L

Gees, na akkor megkell nézzem ezeket +1x :$ én eskü nem vettem részle ilyen apró kis részleteket, túlságosan koncentráltam a fõstoryra :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: Profetaep45, 10:30-nál látszik egy pillanatra a Prohászka Bankban õrzött páncélkazetta száma: 2501. :lazza:
Az mit jelent?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: RamizAz mit jelent?
Nem biztos, hogy jelent valamit, de a 2501 már-már jelkép szintre emelkedett, szerintem a felbukkanása egy animében nem véletlen...
(ha nem ugrik be: [COLOR="White"]Puppet Master = Project 2501[/COLOR] a GITS-ben)

RE@L

Sztem Ramiz arra gondol hogy mennyire látszik és hogy kb. milyen hosszú idõn át :) Amúgyy hogy tetszik a sorozat Profeta?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

QuoteAmúgyy hogy tetszik a sorozat Profeta?
Amikor még csak 25-ig láttam, írtam ide egy partial review-t.
Utána még javult a véleményem róla.
Úgy a 36-39-es epizódok környékén van egy csúcspont, szinte eksztázisban néztem, annyira jó volt (könyvátadási ünnepség és kapcsolt hercehurcák).
Azóta 45-nél vagyok most megint egy fokkal kevésbé vagyok oda érte, mert pár elem nem tetszik. Pl. Grimmer-san túl tökéletes, [COLOR="White"]kedvenc Übermenschünk miafrancot kever a nõvérének álcázva magát - egyáltalán hogy lehet ennyire ügyes, hogy alacsonyabbá változik és nõi hangja lesz?, miért kellet másodszor is elsütni a Werther's Original/Whiskey Bonbon trükköt, pár dolog túl bugyuta (tesiszekrényben a meghamisított jelentés és a pénz együtt, jó hogy vallomás nincs mellékelve), mindenki mindenkinek túl simán nyomozza ki a múltját és jut be a lakásába [/COLOR] meg valahogy túl sok itt a véletlen egybeesés. De könnyen lehet, hogy mindenre választ kapok majd 1-2 részen belül, mint ahogy az már jópárszor elõfordult, szóval ezért nem szeretek helyzetjelentést adni a sorozat közepén. Csak hogy ha már így megkérdezted.
Mert amúgy érzem én, hogy jó lesz ez..

RE@L

Bizony bizony énis éreztem ilyen összefüggéstelenségeket, és ezért írtam hogy majd szében kibontogatja a szálakat ;) mindenre választ adnak szinte, amúgy engem is kicsit zavart az hogy vannak részek amikor a hangulatot plafonig fokozzák utánna meg megint kifujjuk magunkat és futun kmajd tovább de a visszaesés akkoris visszaesés intenzitásban. Sry, csak kíváncsi voltam váleményedre hiszen ahogy teis mondtad, nekemis eszméletlen hosszú volt ez a 74 rész, de nagyon megérte !!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Jut eszembe, megvan valakinek a Monster 2. OST je vagy esetleg link hozzá mert nekem csak az van meg amiben a Grain meg a for the love of life c. ending szám van benne és a Make it Home nagyon kéne!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

6. epizódban furcsaság: a fickó jobbról balra futja át az újság szerkesztõségében a régi anyagokat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Ramiz6. epizódban furcsaság: a fickó jobbról balra futja át az újság szerkesztõségében a régi anyagokat.
Hol játszódik a sztory? Lehet, hogy kiesett nekik, hogy nem mindenki olvas "fordítva"?

Ramiz

Quote from: MemberHol játszódik a sztory? Lehet, hogy kiesett nekik, hogy nem mindenki olvas "fordítva"?
Németországban. Talán errõl lehet szó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Nyugi azért odafigyeltek rendesen, de 1 két japán elem fellelhetõ úgy mint ahogy a felnõttéválás 21 év amikor Németeknél is 18.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: Ramiz6. epizódban furcsaság: a fickó jobbról balra futja át az újság szerkesztõségében a régi anyagokat.
A hiba oka valóban lehet az is, hogy japánok készítették, de lehet, hogy eredetileg balról jobbra olvasott, és valamiért függõlegesen tükrözték a képet abban a snittben. Ez érdekes jelenség, nem tudom, hogy technikai hiba az oka, emberi figyelmetlenség, vagy valamilyen okból (pl. kompozíció) szándékosan követik el, mindenesetre sok élõszereplõs filmben és animében van ilyen (a manga más tészta, ott szándékosan tükröznek), persze az esetek töredékében lehet csak észrevenni. Az imdb goofs részlegében szoktak ilyen észrevehetõ bakikat felsorolni, a legutóbbi a saját fogás pedig a Kino no tabi ep2, ahol is a fõhõs a dialógus és a józan paraszti logika szerint is egyértelmûen bal kézzel csinál valamit ([COLOR="White"]pisztoly kihúzása a táskából és eldobása, amikor sakkban tartják[/COLOR]), de a képen világosan látszik, hogy a jobb keze mozog.