Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: balaaz on 2009-02-28, 22:04:22
Amúgy Neked Próféta, hogy tettszett (más nem néz Kunio Katót)?
Fogalmam sincs, hogy ki néz Kunio Katót, de én még nem láttam a díjazott filmet. És a nem túl lelkes beszámolód se segített előrébb hozni a megnézendők sorában.

balaaz

Quote from: Próféta on 2009-02-28, 22:10:50
Fogalmam sincs, hogy ki néz Kunio Katót,
(Ezt valamiért úgy olvastam "fogalmam sincs, hogy néz ki Kunio Katót" - és ezen tök berágtam  :morci: , mé' gúnyolódol.   :redface:  Na mindegy, itt a válasz a nemlétező megjegyzésedre:
Így néz ki Kunio Kato.)

Quoteén még nem láttam a díjazott filmet. És a nem túl lelkes beszámolód se segített előrébb hozni a megnézendők sorában.
Ha lelkesedtem volna, akkor az előrébb hozta volna? Nehogy már egy db. hozzá nem értő szavára adj - az Academy Awardsnál csak hozzáértőbbek ülnek...

kikuchiyo

#6482
Quote from: Próféta on 2009-02-28, 22:10:50
Fogalmam sincs, hogy néz ki Kató néni
A Tortov Roddle-t néztem meg tőle (már ha tőle van, ahogy mondtátok), az amolyan kellemes, egyszer nézhető darabnak tűnt.
Na meg mindjárt megnézem ezt a díjazott darabot. Szankjű, robotto.

szerk: nekem nagyon tetszett a díjazott rövidfilm. Egy egyszerű, letisztult ötleten alapul, de azt nagyon világosan és szerintem nagyon hatásosan viszi végig. I awww'd.

Kösz az ajánlást, magamtól nem vettem volna a fáradságot. Kihagyni viszont kár lett volna.
Failure is the default option




minuszmiki

Is Memby's bad taste worth mentionin'? ::)

Rounin


Alkyra

Szinte hallom a Fatina rajongók örjöngését az éteren keresztül. Az anime rövid úton elintézte sokak, a történet romantikus szálához kapcsolódó reményeit. (Köztük az enyémet is)

Erről csak egy dolog jutt eszembe s ahogy 4chan-on mondanák: Meh.  :lame:


Member

Minden trollkodó anime nekem sem jöhet be. Ugyanazon csúszik el, mint az Excel Saga.

balaaz

Quote from: Member on 2009-03-01, 01:05:01
Detroit Metal City
Belelapozva Member animekritikáiba: Koji Yamamurától a Franz Kafka's A Country Doctor szerintem se lehet 10/10 - azért mert 10-es skálán 11-t érdemel! (Ebben az esetben nem szabad szerintem azzal foglalkozni, hogy a "sztori" milyen, mit mond, mennyire érthető stb.  Az olyan-amilyen, ahogy Kafka megírta. Viszont egy ilyen interpretációt készíteni belőle! Le a kalappal!)

Member

Ebben így utólag végiggondolva igazad van. Nekik csak a választási lehetőség volt adott, gondolom Kafka nem mászott ki a sírból hörögve, hogy "ne ezt, hanem azt!!". :)

Junchi

Gintama ep88/ep89

Folytattam az animét, ahol anno félbehagytam és... *ded*; 89. epizód... Ááhhh~~ xDDDD; Az egész egy baromi jól kivitelezett Bleach-paródia volt; szinte minden egyes percben röhögtem a sok ismerős momentumon, vagy az egyéb más - Gintamás - hülyeségen :D; 9000+/10.

A 88. rész meg: A Katsurap (no meg persze Akira Ishida) kegyetlenül rulzott xDDD

Moha

Lamune

Még januárban kezdtem neki. Most fejetem be. Látszik, hogy nincs sok időm animét nézni...
A sorozat jó volt, bár elég lassan haladt, a közepe felé kicsit unalmassá is vált. A végére hagyták a drámai részeket, de egész jó befejezése lett. Igazából elég vegyes kategória, romantikus, vígjáték és dráma egyben, bár utóbbiból csak kevés van, az is a végén.
Túl sokat nem tudok róla mondani. Tetszett. Jók a szereplők, aranyos a történet, igazi "everyday life" anime. :)
Gondolkodtam rajta, hány pontot adjak rá, de végül:

8/10 - Érdemes megnézni szerintem.

NLZ

Macross Zero
Látványos mecha csata, ősi űrtechnológia, misztikus benszülöttek, gyenge dráma. Van egy főhőscsávónk, akinek lelövik a repcsijét, így kiköt a benszülöttek között, akikkel barátkozik egy sort, végül visszamegy a seregbe. A hadsereg talál valami űrbéli cuccot a víz alatt, közben jönnek a gonoszok, piff-puff, megy a HD akció, igazi látványorgia. Aztán dráma, tetőpont, és valami lezárás féleség. Érdekes volt, de nem ájultam el tőle, 7/10.
Érdemes megnéznem a régi Macrossokat, abban ennek a történetnek a folytatása van, vagy csak ugyanebben a világban egy későbbi időpontban más történet?
[reserved]

Soldier

Quote from: Moha on 2009-03-01, 22:18:13
Lamune
8/10 - Érdemes megnézni szerintem.

szerintem is érdemes, bár a 8 az én megítélésem szerint kicsit sok neki,viszont az utolsó részek mindenképp felfele kerekítenek az biztos : )

White SeeD

Quote from: NLZ on 2009-03-01, 23:06:28
Érdemes megnéznem a régi Macrossokat, abban ennek a történetnek a folytatása van, vagy csak ugyanebben a világban egy későbbi időpontban más történet?

Érdemes :smile: (Már ha bírod a régi grafikát, zenét stb) /Én imádom az ilyen régi cuccokat, így elfogult vagyok/

A Zero elégé kilóg a Macrossokból, max F-hez köthető.

Az alap viszont kapcsolódik pl a most ment F-hez, csak az még a Zentraedi háború idején játszódik.

Az alapmacrossnak van egy nagyonleegyszerüsített film változata a Do you remember love

Aztán vannak filmek, OAV-ok, ezek általában alapmacrosshoz tartoznak.

A Macross 7-hez még nem volt szerencsém, elégé beszerezhetetlen.

Aztán van ilyen formában hogy Robotech, amit az usa-iak követtek el. eleve dubed, meg állítólag failra sikeredett.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Quote from: White SeeD on 2009-03-01, 23:26:58
Quote from: NLZ on 2009-03-01, 23:06:28
Érdemes megnéznem a régi Macrossokat, abban ennek a történetnek a folytatása van, vagy csak ugyanebben a világban egy későbbi időpontban más történet?

Érdemes :smile: (Már ha bírod a régi grafikát, zenét stb) /Én imádom az ilyen régi cuccokat, így elfogult vagyok/

A Zero elégé kilóg a Macrossokból, max F-hez köthető.

Az alap viszont kapcsolódik pl a most ment F-hez, csak az még a Zentraedi háború idején játszódik.

Az alapmacrossnak van egy nagyonleegyszerüsített film változata a Do you remember love

Aztán vannak filmek, OAV-ok, ezek általában alapmacrosshoz tartoznak.

A Macross 7-hez még nem volt szerencsém, elégé beszerezhetetlen.

Aztán van ilyen formában hogy Robotech, amit az usa-iak követtek el. eleve dubed, meg állítólag failra sikeredett.
BoxTorrentsen van egy Macross 7 csomag, az nem jó? (Macross 7 + Encore + FOSW + Movie)
[reserved]

Moha

Quote from: Soldier on 2009-03-01, 23:20:58
Quote from: Moha on 2009-03-01, 22:18:13
Lamune
8/10 - Érdemes megnézni szerintem.

szerintem is érdemes, bár a 8 az én megítélésem szerint kicsit sok neki,viszont az utolsó részek mindenképp felfele kerekítenek az biztos : )
Gondolkodtam, hogy 7 v. 8 pont. Végül az utolsó részek miatt lett inkább 8 pont. Sok más animével ellentétben ennek kimondottan jó lett a vége, bár [spoiler]egy normális csókjelenet azért belefért volna. :haha:[/spoiler]

Soldier

Quote from: Moha on 2009-03-02, 20:18:52
[spoiler]egy normális csókjelenet azért belefért volna. :haha:[/spoiler]
nah igen.  :angyali:

Chidori

Én a Lamunet 4 rész után abbahagytam, nekem valahogy nagyon nem jött be. Pedig szeretem az olyan animeket amiknek a szereplői fiatalok és a témája a szerelem. :) Rövid, 12 részes animerol van szó, éppen ezért elképzelhető, hogy egy napon újra neki leselkedek, dehogy ez nem ma lesz, az is biztos. Négy részt adtam neki, vártam, hogy hátha történik benne valami izgalmasabb fordulat, de nem.. semmi. Úgyis fogalmazhatnék, hogy nekem a Lamune maga volt a halál unalom. Már amennyit letudtam szűrni 4 részből. Semmit mondó történet, semmilyen karakterekkel. Persze ez csak az én véleményem.  :angyali:

Xzone

Quote from: Chidori on 2009-03-04, 00:59:48
Én a Lamunet 4 rész után abbahagytam, nekem valahogy nagyon nem jött be. Pedig szeretem az olyan animeket amiknek a szereplői fiatalok és a témája a szerelem. :) Rövid, 12 részes animerol van szó, éppen ezért elképzelhető, hogy egy napon újra neki leselkedek, dehogy ez nem ma lesz, az is biztos. Négy részt adtam neki, vártam, hogy hátha történik benne valami izgalmasabb fordulat, de nem.. semmi. Úgyis fogalmazhatnék, hogy nekem a Lamune maga volt a halál unalom. Már amennyit letudtam szűrni 4 részből. Semmit mondó történet, semmilyen karakterekkel. Persze ez csak az én véleményem.  :angyali:

Elég jól összefoglaltad. Szerintem pont ez a Lamune lényege: audiovizuális nyugtató. Egy nehéz nap után jól esik ilyesmit nézni. Én anno ledaráltam egyben az egészet, kicsit már bánom.

Soul

A Lamune nekem egyenlő volt a borzalommal.Mindennel amivel foglalkozni próbált egy nagy nulla, csak az ellenségemnek ajánlanám.

Soldier


  • Shigurui: nekem tetszett , ilyen előadásmódba még nem nagyon láttam semmit nekem új volt , az első részen viszont szenvedtem, nem igazán értettem mi is történik. 8
  • Bus Gamer: no thanks 4
  • Nodame Cantabile: (+Paris) jó volt -amit el is vártam : ) , mivel olyan közel nem áll hozzám a klasszikus zene így néha kifogásoltam egy-két hosszabb előadást,de ettől függetlenül minden rendben volt 9.25
  • Shikabane Hime: Aka: nem tudtam hogy lesz (azaz van) 2nd season így megnéztem véletlen, ami nem baj de az egyértelmű hogy ez így csak egy előzetes volt.nekem tetszett
  • Yozakura Quartet: Ez viszont egy kis odafigyeléssel egész jóra sikerülhetett volna, szerintem az ötlet nem rossz a, szereplő(k) is egész jók lettek, véleményem szerint összecsapták így átlagos.7
  • Lovely Complex: Tetszett az alapvető felállás, emellett poén,love  ezért álltam neki, megérte 8,75

Chidori

Quote# Bus Gamer: no thanks 4

Érdekes, nekem anno nagyon bejött a Bus Gamer. Izgalmas, újszerű történet, jó karakterek stb.. egyedüli hiba ott volt, hogy nagyon rövidke lett és a sztori nem lett végig véve.  :zomg: ^^"

Soldier

#6505
hát nem tudom arról nem tehetek hogy nem vitték végig, de szerintem elnagyolt,bugyuta az egésznek semmi értelmét nem találtam. de mivel én köztudottan igencsak szubjektiv pontozást használok,és sokszor csak a szintiszta enjoymentet pontozom,es nem érdekel olykor a neves CG vagy 1-2 elrajzolt képkocka.ezert kb tök mindegy hogy en milyen osztalyzatott adok egy sorozatnak.szvl ez itt most azt jelenti csak hogy nekem nagyon nem tetszett semmi benne. ; )

Bicskei

ONE PIECE 001-100

újra kezdtem nézni mert anno két-három éve valami miatt dobtam...
és nagyon bejövös...megtaláltam azt az örült,komikos,sónenfájt,neverending animét
ami kellett nekem......
ha most kellen értékelnem akkor magas pontot kapna tőlem..
a karikat ált szeretem kiv Usopp(jiddis,pinokkio,gyávafasz,nagyotmondo/füllentö kis pöcs)....
Ultras liberi

chilip

később valamilyen szinten megembereli magát :) meg azok taktikai visszavonulások :D

Bishop

Usopp az egyik kedvencem, senkin nem lehet nevetni annyit mint rajta meg Luffyn :lol: Mindenkinek nem kell hogy emberfeletti erővel rendelkező harcoló gép legyen(ezt aztán jól megmondtam XD ), őt pont a emiatt szeressük hogy kitűnik a tömegből. Meg aztán vannak jó pillanatai :D
[spoiler]illetve enyhén alul van értékelve, falakat szét tud robbantani meg csomó erős lövése van de már csak azért sincs hatással senkire nehogy még ő legyen a legimbább ::)[/spoiler]

NLZ

Quote from: Bicskei on 2009-03-06, 01:52:09
ONE PIECE 001-100

újra kezdtem nézni mert anno két-három éve valami miatt dobtam...
és nagyon bejövös...megtaláltam azt az örült,komikos,sónenfájt,neverending animét
ami kellett nekem......
ha most kellen értékelnem akkor magas pontot kapna tőlem..
a karikat ált szeretem kiv Usopp(jiddis,pinokkio,gyávafasz,nagyotmondo/füllentö kis pöcs)....
Usopp ugyan olyan pöcs marad végig, aztán mikor a balfaszsága a csúcson van, az meg az anime mélypontja (Water7 arc). :) Szal picit továbbjut a mostani részen az anime, az egész jó lesz (nincs Usoppnak jelenete :D).
[reserved]