Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Raggie

Szégyen szemre most kezdtem el megnézni a GitS - SAC sorozatot. De nagyon tetszik és eddig 3ep/nap a sebességem... :rolleyes: ZH időszakban... :D Szóval valszeg év vége előtt kivégzem mindkét sorozatot. Nagyon jó! :cool:
És ebben is, mint a két filmben, Batou a legnyagyobb arc! :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-13, 13:37:57
Canvas 2 ás a To Heart jó romantikus animék?
Canvas elég jó, nekem nagyon tetszett, To Heart vége viszont nagyon semilyen. Gyanítom kellenek hozzá a folytatások is...


Member

#1622
Azumanga Daihoh ep01:
Kawaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! :haha: :jee:
Főleg az a copfos kislány, imádom a hangját. :D

Intro is alaptétel. :rolleyes:

krezga

Quote from: Member on 2006-12-14, 22:20:44
Azumanga Daihoh ep01:Kawaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! :haha: :jee:
Főleg az a copfos kislány, imádom a hangját. :D

Intro is alaptétel. :rolleyes:

Ez egy olyan anime, amit szinte egyhuzamban néztem végig, annyira tetszett.:D

Jigoku Shoujo (Hell Girl)
Az elején még nem tetszett annyira, mivel csak nagyon lazán fűződtek a részek egymáshoz, de aztán a vége felé beindult a történet, és egy jó kis anime kerekedett ki belőle.:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Kemonozume első része alapján annyit mondok, hogy hmm, ez veszettjó... mármint eddig tökéletes, remélem van koncepció és nem rontják el a továbbiakban sem (BTW 13 részes a sorozat vagy csak annyi van fent?). Mert pont ilyenre vágytam nagyon régóta. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Mostanaban a Blood+ miatt nem alszom eleget. Par dolog fajoan bena benne
[spoiler]az a sulis chevalier a batman-maszkjaban, jajj[/spoiler]
de alapvetoen erdekesen viszi a dolgokat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2006-12-15, 01:45:08
Mostanaban a Blood+ miatt nem alszom eleget. Par dolog fajoan bena benne
[spoiler]az a sulis chevalier a batman-maszkjaban, jajj[/spoiler]
de alapvetoen erdekesen viszi a dolgokat.
tizenvalahányadik rész környéke? mert azt hiszem itt adtam föl végleg a sorozatot, ennyi fájdalmat már nem vagyok hajlandó eltűrni "szórakozás" címszó alatt :)

Kvikveg

#1627
Szerencsere tulleptek rajta. Alapvetoen kivalo is lehetne, par kinos dolog van csak. Nem tudom mar hanyadik resz... Azert jol elvagyok vele. Most a 2006os animes topicbol fogok viszont valasztani, nem csak ugy hasrautesszeruen. :)
Hja: egyik kinos dolog: a szornyetegeknel annyira kinos ez a beleuvoltok a kameraba, hogy jol latsszanak a fogaim beallitas... Jaj... :ejj:
Meg sorolhatnam, de per pillanat probalok a pozitivumokra koncentralni, es megadni neki az eselyt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

#1628
Nu, hozzátok fordulok mert az a-net s aoi már nem segít rajtam.
Keresek egy misztikumos animét amiben azért van némi humor, de nem az elborult fajta.
Valami komolyabbat keresek(aki a MagiPokant ajálja az lelövöm... :_piszka:)

Ramiz

Quote from: Alkyra on 2006-12-15, 13:21:31
Nu, hozzátok fordulok mert az a-net s aoi már nem segít rajtam.
Keresek egy misztikumos animét amiben azért van némi humor, de nem az elborult fajta.
Valami komolyabbat keresek (aki a MagiPokant ajálja az lelövöm... :_piszka:)
Ez pont ráillik a Kemonozume-re, amit most kezdtem el. :)

Quote from: Raggie on 2006-12-13, 14:21:02
Szégyen szemre most kezdtem el megnézni a GitS - SAC sorozatot. De nagyon tetszik és eddig 3ep/nap a sebességem... :rolleyes: ZH időszakban... :D Szóval valszeg év vége előtt kivégzem mindkét sorozatot. Nagyon jó! :cool:
És ebben is, mint a két filmben, Batou a legnyagyobb arc! :lazza:
Toljad, cimbi, hogy utána megnézhessük a Solid State Society-t! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: Ramiz on 2006-12-15, 13:51:56
Ez pont ráillik a Kemonozume-re, amit most kezdtem el. :)
A Kemonozume sztem azért elég elborult, én egy időre fel is függesztettem a nézését. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-12-15, 13:21:31
Nu, hozzátok fordulok mert az a-net s aoi már nem segít rajtam.
Keresek egy misztikumos animét amiben azért van némi humor, de nem az elborult fajta.
Valami komolyabbat keresek(aki a MagiPokant ajálja az lelövöm... :_piszka:)
Le Chevalier D`Eon. Szerintem nagyjából ráillik a leírás, bár humor nem igazán van benne.

Kozmi

Én nem rég fejeztem be a Higurashi no Naku Koro ni-t. Ha misztikum kell akkor ebben találsz bőven!:D
A legjobban az fogott meg az egészben, ahogy a kis aranyos karakterecskéknek elborul az iciri-piciri agyacskájuk, és kicsit megritkítják ismerősi körüket. Azaz a jellemfejlődések nagyon jól voltak ábrázolva...
Humor is van benne, csak utána az arcodra fagy a mosoly!:D

Most én valami romantikával fűtött ecchi-s vígjátékot keresek, vagy valami a fenti animhez hasonló darabot... Illetve ha létezik az ExcelSagához hasonló elmebeteg humorú anime, amiről nem tudok, akkor szóljatok! (Bár elképzelhetetlennek tartom, hogy létezne:D...):lul:

Member

Szóval gyak. bármi jöhet? :rolleyes:
Ha nagyon elmebeteget akarsz, ami után még talán 'nyázni is fogod a készítőket, akkor Dokuro-chan vagy Loveless. :muhahah:
Excel Saga-s humort tényleg nehéz találni, ugyanis gyakorlatilag nem volt benne :__devil:

Kozmi

Dokuro-chan-t már láttam... Hát, nem volt egyszerű:D...
A Loveless meg jónak tűnik így ismertetők alapján, szóval elkezdtem tölteni.  :cool:
Igen, gyakorlatilag tényleg nem volt... Olyan ez, mint egy Stephen King könyv, nem horrornak írja, de valahogyan csak az lesz belőle:D!

Cobra

Excel Saga-hoz hasonlónak ajánlom a Muteki Kanban Musume-t. Most nézem, és azt ajánlom, ha valakinek nem jön be az első 2 rész alapján, akkor még néze meg a 4-et próbaképp  :rotfl:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Azért a Loveless előtt jobb ha elolvas az ember egy ismertetőt, hogy tudja, mi van benne, én többek között amiatt (nameg a "buzi cicafiúk"-os legendák miatt) le se szedtem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kozmi

Cicafiúk? Ilyenről nem is szólt az ismertető:D... lehet rosszak a forrásaim:D, bár bennük még sosem csalódtam...

Member

Azért írtam, mert annak ellenére, hogy a történet és a "harcrendszer" eléggé ratyi, a b*zi cicafiús transzfesztitás pedofiliás része eléggé elvont, aztán gondoltam, hátha bejön az elvont arcodnak. :)

Kozmi

#1639
Elvontság páwá!^^ Ettől amúgy még szedem...

Lazzaret

Hát nem kellett csalódnom ebben az animeban sem Hozta a formáját amit elvár tőle az ember. Izgalmas és hangulatos. Kiváló hangokkal és zenével. Az animáció remek. A story is izgalmas. Igazi Gits alkotás ajánlom mindenkinek aki szereti a krimit és a töménytelen akciót igazi sci-fi környezetben.


www.arkangyalok.uw.hu

Solid Snake

Air

Egy ilyen anime hiányzott már nekem! Misztikus és alaposan átgondolt, szomorú történet, eszméletlenül drámai és elgondolkodtató befejezéssel. Az animáció, a szereplők (különösen Yukito és Misuzu), a zene (különösen az utolsó rész végén lévő melódia [Aozora] és az OP [Tori no Uta]) mind-mind lenyűgöző és varázslatos.

(Elvileg az Animestars oldaláról le lehet tölteni magyar felirattal égetett avi formátumban, bár nekem nem jelennek meg a letölthető részek. Valaki másnak is van hasonló gondja?  :confused:).

krezga

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 14:47:22
Air

(Elvileg az Animestars oldaláról le lehet tölteni magyar felirattal égetett avi formátumban, bár nekem nem jelennek meg a letölthető részek. Valaki másnak is van hasonló gondja?  :confused:).

Jelenleg az oldalról semmit sem lehet letölteni, azt hiszem valami karbantartás vagy micsoda van, de azt mondták majd visszakerül minden.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Member

Onnan letölteni már vagy 3/4 éve nem lehet semmit. Néhány dolog elérhető ugyanott, mint a feliratok, de ennyi.

Solid Snake

Quote from: krezga on 2006-12-17, 17:01:16
Jelenleg az oldalról semmit sem lehet letölteni, azt hiszem valami karbantartás vagy micsoda van, de azt mondták majd visszakerül minden.
Quote from: Member on 2006-12-17, 17:08:20
Onnan letölteni már vagy 3/4 éve nem lehet semmit. Néhány dolog elérhető ugyanott, mint a feliratok, de ennyi.

Értem, köszönöm.  :zen:
Akkor majd türelmesen várok, hátha egyszer letölthetővé válik.  :smile:

krezga

Ar Tonelico

Egy rövid egy része OVA. Egy fantasy világban játszódik, és egy játék alapján készült, bemutatójelleggel. A grafikája és a zenéje nekem különösen tetszett, és szívesen megnéztem volna belőle még pár részt:D A játékkal is játszanék talán, ha lenne ps2-m:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

#1646
Az Akirából ismerős motorok a Star Wars 1. epizód podjainak hangjával a legunalmasabb versenyjátékokból ismert színes csövekben versenyeznek. Mindez a Holdon van, egy hatalmas űrkolónián, a Föld ugyanis lakhatatlanná vált a klíma megváltozása miatt. Ha semmi újdonságot vagy eredetit nem sikerült felfedeznetek a fentiekben, a hiba nem bennetek van. A Freedom első epizódja tipikusan az az eset, amikor nagyon sajnálom azt a sok időt, amit az a rengeteg profi szakember beleölt ennek a félórás anyagnak az elkészítésébe, az eredmény mégsem élvezhető. Kicsit talán ők is unhatták a dolgot, mert még a versenyzős jelenetek is unalmasak, pedig abba általában nem túl nehéz izgalmat csempészni. Amivel mindezt a sablonosságot ellensúlyozni akarták, az a látvány, ugyanis rengeteg számítógépet használtak, nem igénytelenül belefércelt CGI-t, mint más animékben (pl Vandread, FMP), hanem tényleg szépen kidolgozott anyagot, azonban míg a háttérben ez elmegy, addig a szintén nagyon az Akirára hajazó karakterdizájnnal kapcsolatban már inkább zavaró, mint szép. Az epizód vége szintén nagyon béna, nem is bírtam röhögés nélkül, pedig nagyon komolynak szánták a záró jelenetet.
Egy-két részt talán még megnézek majd belőle, mert birizgál, és tényleg profi munka - a felszínen. Csak a karakterek zavarnak meg hogy nincs benne SEMMI ötlet. Már az első részben sem, pedig általában az még a béna sorozatoknál is jó szokott lenni...

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4708
http://freedom-project.jp/

edit: utánanéztem, elvileg Katsuhiro Otomo rendezi a sorozatot...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

arianrhod

Nos ma vagyis tegnap :D tettem magamévá vizuálisan.Annak ellenére hogy igen rövidke sorozat mégis ad egy teljesség érzetet.Nekem kicsit elvontnak tűnik főleg az első rész amiben az a mangás beékelés van..húú alig tudtam követni.
Korrektűl megrajzolt karakterek,szép képi világ hozzá illő zenével.A humort tekintve nekem az 5.ik rész áll a toppon.
Az, hogy a történet miről szól,mi a magja az egésznek szvsz nézőpontok kérdése.
PL. a kis Naota-kun indivídum kinyílása a világra.Ahogy próbál önmaga lenni a bátyja árnyékával szemben és érzelmi stabilitását legyőzve igenis fellvállani egy időre saját magát.Nekem első nézetre legalábbis ez tűnt ki.

Darkstar

Egyenlőre 5 részt néztem meg. Az első rész után majdnem sikerült abbahagyni, de Anonymous biztatott, hogy folytassam. Valóban, a későbbi részekben határozottan javul a helyzet az első részhez képest, és ugyan még mindíg a debilség és a fanservice uralja, viszont érdekes mód mégis szórakoztat. :) A 4. rész vége felé meg majdnem meghaltam (az a bizonyos 4chanos meme-é vállt rész. Pics related 1, 2 ,3, 4  :D). Nézem tovább, aztán meglátjuk, mi lesz. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Én abbahagytam az első rész után. Debil párbeszédek egymásutánja és még normális harci jelenetek sem voltak benne. Tényleg drasztikusan javul később?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS