Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

#2220
Én is majdnem a hajam téptem, mikor a végén [spoiler=talán]Haruka megfordul a fánál és semmi, vége...[/spoiler] Amúgy másnál sem jeleníti meg az ő és ű betűket? A többi ékezetes jó, tehát a font hibájára gyanakszom, vagy az új mplayer vicces.

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

[spoiler]Véleményem szerint tökéletes lezárás volt.

Az óceánparti búcsúban minden teljesen egyértelművé teszi a dolgokat a maga egyszerűségével: Haruka és Takayuki nem lehetnek többé egymáséi, mivel sajnos eltelt 3 év, ami alatt Takayukival sok minden történt, szegény Haruka azonban elvesztette ezeket az éveket.

Az ott elhangzott minden egyes mondatnak kulcsszerepe van a befejezés miértjében (különösen a tündérmese-metafora, ott minden egyes alkalommal kicsordul a könnyem, annyira szép), szerintem ennek így kellett történnie.

Haruka a fánál pedig szintén szimbolikus, a mesekönyvének (azaz az életének) története következményszerűen ábrázolt: Haru, a menyét (azaz Haruka) barátokat szerzett, de azok idővel felnőttek, így magára maradt. Lényegében ennyi.

De nem érdemes igazából vitázni ilyen dolgokon, a lényeg: egy szívszorító történet némi hatásvadászattal és általános tanulságokkal.  :appl: :jee: [/spoiler]

Darkstar

[spoiler]Hát, lehet, hogy nagyon "szép" meg drámai volt, de ha én pl azt szeretném, hogy legyen Harukával, akkor ez nem tesz boldoggá. Épp ezért a búcsújelenetnél majdnem belevágtam a bill-t a monitorba... Egyébként ebből a 4chanon is mindíg bumplimitet elérő viták szoktak lefolyni, uh valóban nehéz ügy :)[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Láttam az FLCL első részét, és hát ...  :wtf: ... mi ez? jézus, ezt nem lehet szavakba önteni. remélem a köv. része követhetőbb lesz olyan földi halandók által, mint én..., mer ha nem, megy a kukába...

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2007-03-03, 20:55:00
Nem lesz követhetőbb, végig ilyen.

azért adok neki egy esélyt, bár sztem kuka lesz a vége  :_piszka:

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-03, 20:53:22
Láttam az FLCL első részét, és hát ...  :wtf: ... mi ez? jézus, ezt nem lehet szavakba önteni. remélem a köv. része követhetőbb lesz olyan földi halandók által, mint én..., mer ha nem, megy a kukába...

Én szilveszter éjszaka néztem meg az első részét. Azóta sem volt bátorságom folytatni, bár már DVD-re is kiírtam.  :D

chilip

2. rész bazzeg :D [spoiler]a robot lenyeli a srácot, majd a harc végén kiszarja  :lol: asszem megnézem, úgyis csak 6 részes[/spoiler]

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-03, 21:18:37
2. rész bazzeg :D [spoiler]a robot lenyeli a srácot, majd a harc végén kiszarja  :lol: asszem megnézem, úgyis csak 6 részes[/spoiler]
Áhhh, nem mondod komolyan!  :lol: :lol:

Ennyire durva lenne?

chilip

ezekután már falom a részeket :D most jön az 5-ös  :hopp:

edit: végignéztem, ezt az animét egy mondattal ki lehet fejezni :D This makes no sense  :__devil: idegenek, robotok, hatalmas műszemöldök, superpoweres tagok gitárral verik egymást, egy gigantikus kéz, ami megpróbálja kivasalni a bolygót egy hatalmas vasalóval  :confused: hát ez kész volt...

motifator

Akkor most tetszett vagy nem? Megérte folytatni és nem kidobni az első rész után? Csak kiváncsi vagyok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Jókat mulattam rajta :D az animációja jó nagyon, a harcok teszettek, sztem érdemes volt ... de akkor is nagy f@szság  :angyali:

Member

Genshiken
Rövidre próbálom fogni. :) Szóval egy anime rólunk, nagy fanokról, akik élünk-döglünk ezért a műfajért, a mi szociális problémáink, a barátnőtlenség és a rivalizálás együtt, minden, ahogyan kell. :D A grafika nagyon kemény, rengeteg rajzstílus keveredik benne (A Kuchikin Unbalanced külön :lol: ), a karakterek (már aki nem marad a háttérben) mind kedvelhetőek, a történések is reálisak. A befejezés nekem kifejezetten tetszett, mert
[spoiler]Végre aktívakká váltak a srácok a doujinshi műfajban :jee: [/spoiler]
Szóval korrekt kis sztori, kicsit néha hajlamos belassulni, meg a humorhoz nagyon benne kell lenni a műfajban. 9/10 (vagy inkább 9.5 :))

minuszmiki

#2233
Ezeket láttam mostanában:

Suzuka: Elég jó volt, pedig fenntartásaim szoktak lenni a sportos animékkel kapcsolatban. Szerencsére a sport itt csak keret a kiváló romantikus történethez. A történet életszagú, vannak benne humoros és komoly jelenetek is, de nem megy el egyik irányba se, pont megfelelő arányban keverednek. A szereplők mind szimpatikusak, emberiek és a befejezéssel sem volt bajom. 8/10
[spoiler]Mondjuk Honoka-chant sajnáltam, sokkal aranyosabb, mint a másik lány. Én biztos őt választottam volna.[/spoiler]

Great Teacher Onizuka: Egyik nagy hiányosságomat pótoltam, nem bántam meg. Hatalmas, kár hogy a vége beborul kicsit (bár nem veszélyes). Nem is írok többet róla, úgyis látta mindenki (ha meg nem, akkor tessék azonnal megnézni  :smile:) 9,5/10

The Melancholy of Haruhi Suzumiya: Másik nagy hiányosság, pótolva. Szintén nem bántam meg. Ez is 9,5, bár nem tudom, miért tetszett ennyire, mindenesetre most szerelmes vagyok  :D. edit: Tudom miért tetszett, egyrészt az összevissza levő epizódok (nem nagyon láttam ilyet korábban), másrészt a jó karakterek miatt, illetve [spoiler]Nagyon tetszik, hogy az egészet Suzumiya álmodja, igaz, hasonlót láttunk már nem egy helyen, de ilyen könnyed kontextusban nem nagyon.[/spoiler]


edit megint: Hála chilip érzékletes kedvcsinálójának, megnéztem ma a FLCL-t.  :wtf: Elmebeteg egy fasság, az biztos. Kész.  :rotfl: Epic thx, chilip! :D

Norboy

Quote from: Darkstar on 2007-03-03, 20:41:20
[spoiler]Hát, lehet, hogy nagyon "szép" meg drámai volt, de ha én pl azt szeretném, hogy legyen Harukával, akkor ez nem tesz boldoggá. Épp ezért a búcsújelenetnél majdnem belevágtam a bill-t a monitorba... Egyébként ebből a 4chanon is mindíg bumplimitet elérő viták szoktak lefolyni, uh valóban nehéz ügy :)[/spoiler]
[spoiler]Totál hasonló hatást ért el nálam. Nem hittem el amit látok (igaz, hogy olyan hajnali 5 óra lehetett), amikor harmadjára pörgettem vissza a búcsújelenthez azt hittem eldobom a monitort. Nem bírtam felfogni, hogy ez lett a vége, egyszerűen nem. A "metafóra"... + az anime legvégén a zene + hogy egyhuzamban néztem végig az egészet +  a sorozat 3/4-ét éjfél után, ezek így egyszerre akkora érzelmi/lelki hatást gyakorolt rám, hogy azt nem lehet szavakba önteni.
Számomra ez az anime maga a dráma, ugyanis ennek a befejezésével lehetne a legjobban leírni ezt a kategóriát.[/spoiler]

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Randal

#2235
Haibane Renmei: Vééégre valami értelmes mű. Ilyeneket szeretnék látni. Egyszerű, letisztult, kellemes, néhol kellőképen drámai és tanulságos. Az a féle amit  az ember azért néz, mert szeretnivaló. Hogyha lenne belőle 2 órás változat már vetíteném is boldog-boldogtalannak:D
[spoiler]Nade komolyan. Elég érdekes ábrázolása a Paradicsomnak, de tetszetős. A karakterek megrajzolása szép, a világ érdekes és van még benne lehetőség.
A szereplők előéletéről értelemszerűen nem tudunk meg semmit, de ez nem is zavaró, lévén, hogy mindenki új "életet" kezd itt. Zenét a sorozat alatt nem is igazán vettem észre, nagyon szépen beleolvadt.[/spoiler]

Edit: közben figyelmeztettek, hogy enyhén spoiler, de ennek hatására megtaláltam a spoiler gombot, eddig kézzel írtam be:D

Zone of The Elders, Dolores, i 1-6. rész:
Izé, nemtom, győzzetek meg róla, hogy lesz ez még jobb is. Nemtom, lehet hogy én vagy defektes vagy túl konzervatív, de a LEV-ek pilótafülkéjének elhelyezése számomra elsőnek vicces, hosszabb távon viszont zavaró. A történet eddig nemigen mutatott túl nagy fantáziát. Voltak benne vicces részek eddig, de nekem még nemigen nyerte el a tetszésemet.

Randal

Lennt van az összes. Csak ilyenkor azon filózom, hogy töröljem vagy ne. Ha már egyszer leszedtem... Igaz a helyet viszont foglalja... Dilemmázom ezerrel.

Viszont hogy ne legyen off:

Volt időm végiggondolni a Gungraveről írott mondataimat, plusz még párszor megnéztem az uccsó részt, meg még egybe belenéztem. Amiket leírtam azokat most is úgy tartom, csak kicsit pontosítok, ha tévednék javítsatok ki:
[spoiler]Naszóval. Első problémám az volt, hogy Brandon miért nem szólt Harrynek, hogy tud mindenről, mielőtt emez lelőtte. Gondolom a liftben még nagyban vívódott magával, viszont Harry agyát elöntötte a vér, hogy a legjobb barátja elárulta/átállt, ezért kinyiffantotta. Aztán rájött a Kereaztapától a Harry gyerek, hogy jóbarátja mindenről tudott, erre mérgében és bánatában csöppet megzakkant és megölte a bigdöddit. Plusz majdnem mindenkit a történet során akivel kapcsolatban állt Brandon. És itt jön a megváltás mindkettejük számára, ugyanis ha nem nyírja ki Mariat, akkor Brandon soha nem ébred fel és nem jutunk el a csodaszép 26. részhez. Ami szeritnem az egyik legsikerültebb befejezés és az anime legjobb része. Ettől függetlenül még mindig utálom, hogy játékátirat, ugyanis azok az ocsmány ellenségkinézetek amik Bobból, Leeből és Bearből lettek ocsmányak.
Nah, kihagytam valamit? Vagy mindenki egyetért?:D [/spoiler]

Member

Randal, a Haibane elemzéseddel teljesen egyetértek, azt leszámítva, hogy
[spoiler]Szerintem az nem a Paradicsom, hanem a Purgatórium, a Paradicsomba a "Day of Flight" visz. ;)[/spoiler]

Cheesy

Quote from: Selmo on 2007-03-03, 05:44:59
Kimi Ga Nozomu Eien (14 rész): Egy csodálatos történet, nem is tudok műfajt írni; egy kicsit dráma, egy kicsit romantika. Nem szaporítom a szót; a 3. anime amire 10 pontot adtam.

Na, ez sztem egy tipikusan olyan anime, amit nyugodtan az orra alá lehet dörgölni bármelyik "eziscsakegyostobajapánrajzfilm"ezőnek. Alapmű. Az egyik legelső volt a STÍLUSból. Bár néhol nagyon depi és vontatott, de szvsz telitalálat.

Randal

Member: Így utólag belegondolva igazad lehet, hisz ezt a szakaszt én kifelejtettem. Viszont ahhoz hogy a szereplővel megtörténjen az ami ahhoz [spoiler] meg kell bánni a bűneit/ bizonyos szintű boldogságot el kell érnie mint Kuu esetében láttuk. Talán ezért nem gondoltam én a purgatóriumra. Az igaz, hogy Rika odavaló, de hogy Rakka? Ő végülis nem követett el semmi olyasmit ami oda kötötte volna, legalábbis nem tudunk róla.[/spoiler]

Member

[spoiler=Randal]Rakka öngyilkos lett tudomásom szerint, Rekihez hasonlóan, ezért volt fekete a szárnyuk.[/spoiler]

Randal

#2241
Member: köszi az infót, így már kicsit tisztább :D

Edit: A szavazataid pedig valóban furák, de nem lesz érte flém, azért se:D

pet

fmp fomoffu, és mivel eddig még nem néztem vígjáték anime ket ezért is kijelenthetem hogy jelenleg ez a kedvencem

Selmo

Nézz Slayers-t is akkor. Golden Boy meg kötelező darab. :Kiraly:

A tökéletesség unalmas.

pet

slayerset ismerem, de annál viccesebbnek találtam fmpt :D golden boy ra viszont rákeresek ty a tippet

csacsa

Meine Liebe és Meine Liebe Weider:

Nagyon jó kis sorozat. 5 fiúról szól akik egy elit akadémián elit diákok!(vagyis ők a nagyon helyes, okos, mindenki felnéz rájuk...taulók). Még a tanárokat is semmibe veszik néha. Érdekes a kor is, mert ugyan kb 1980-at írunk,mégis a 18-19. század hanulalált idézi a sorozat. Pörgős, bár néha kicsit lassúnak érezhető eseményfolyam.


Ez a sorozat az előbbi folyatatása. A vakáció után hőseink visszatérnek az académiára, és tapasztalniuk kell, hogy az igazgató eltűnt. Elhatározzák, hogy megkeresik, de közben olyan dolgok történnek, amiktől nem jut idejük az eredeti céljukra koncentrálniuk.

Tipikus shoujo sorozattal állunk szemben. Nagyon tetszett, 1 nap alatt kivégeztem mind a 2 sorozatot, pedig közben még költözködtem is. :lol:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

chilip

Golden Boy:lol: (csak ennyit akartam...)

Darkstar

To Heart rewatch. Mivel a teljes sorozat az egyik kedvencem, mindíg tetszik, amikor nézem. :)
Azért mindíg meglep, hogy az animáció sítlusa sokszor inkább úgy néz ki, mintha 89ben készült volna, nem 99ben, bár ez nem nagy gond. :) Jöhet a Remember my Memories, aztán a To Heart 2 és az OVA. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Relunx

Ghost Hunt, most fejeztem be a 21.dik részt, asszem file #7.
Éjszakai borzongásra kiváló. :)

Relunx

Rage

Moonlight Mile Ep1. Velemenyem roviden: meg adok neki eselyt, de nem nagyon gyozott meg arrol, hogy ez a sorozat jo lesz. Hosszabb iromanyomat az AoiAnime forumon olvashatjatok (mar ha erdekel valakit :D).
痛みを感じる方向に、出口がある!