Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rage

Quote from: motifator on 2007-08-04, 16:54:20
Ja, és Tohno-kun tud Java Enterprise környezetben PHP-t kódolni
Ráadásul ezt egy 30"-es Apple Cinema Display-en teszi. :muhahah:
痛みを感じる方向に、出口がある!

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Kazenokizu

Quote from: noriko on 2007-08-05, 02:25:21
Quote from: motifator on 2007-08-04, 18:28:29
Én ezt néztem: http://tokyotosho.com/details.php?id=84257
:merci:
ebben az első rész is benne van, ugye?
Benne, mind a három egymás után.

Mellesleg megnéztem az imént: 10/10, nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, egyszerűen meseszépek a hátterek!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fazék

kicsit túl sok 10/10 röpköd mostanában :) nem tudnátok egy picit visszafogottabban értékelni az anime-ket? kétlem, hogy ennyi tökéletes születne mostanában :)

Member

Engem csak a "10/10" és a "meseszépek a hátterek" közelsége zavart, esetleg más hozzáfűznivaló, hogy miért is? :)

De ha betartjátok az ígéreteteket és minden sz@rt átküldötök, hogy legyen mit néznem, akkor lesz itt rengeteg "1/10" is, kérem szépen. :hehe:

Kazenokizu

#3246
Quote from: Member on 2007-08-05, 11:43:57
Engem csak a "10/10" és a "meseszépek a hátterek" közelsége zavart, esetleg más hozzáfűznivaló, hogy miért is? :)
Minek ragozzam? Motifator mindent elmondott leírt előttem, ismételjem meg ugyanazt? Egyetértek vele. A képi világról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, különösen tetszett, hogy nem nagyon vannak élénk színek, minden olyan szürkés, borongós, kékes árnyalatú, ami nagyon megadja a mű alaphangulatát. A sztori is tetszett, szeretem az olyan animéket/filmeket/könyveket, amikben minimális cselekmény van, inkább a szereplők lelki történésein van a hangsúly.A befejezés nem hétköznapi, olyan, mint egy videoklip, ami erősíti a katarzist a nézőben. Azt is jó ötletnek tartom, hogy három fejezetben mesélik el a történetet, sokkal hatásosabb lesz ezáltal. Nagyjából ennyivel tudnám kiegészíteni motifator postját.

Quote from: Fazék on 2007-08-05, 11:27:38
kicsit túl sok 10/10 röpköd mostanában :) nem tudnátok egy picit visszafogottabban értékelni az anime-ket? kétlem, hogy ennyi tökéletes születne mostanában :)

OFF:
Az tény, hogy én elég vajszívű vagyok, és sokszor adok 10/10-et, de ez azért van, mert van egy olyan rossz szokásom, hogy csak azt nézem meg, ami az anidb-s leírások, képek alapján előreláthatólag tetszeni fog. Ha pl. rávenném magam, hogy megnézzek vmi mechás, akciós, stb animét is, amik nekem nem jönnek be, akkor születnének alacsonyabb pontok is. :smile: De minek vesztegessem a kevés szabadidőmet olyanra, ami valószínűleg nem fog tetszeni?
A másik ok szerintem meg az, hogy általában rögtön a befejezés után nyilatkozom, és akkor még annyira a történet hatása alatt állok, hogy jobb pontot adok, mint amennyit megérdemel. Ezért is van az, hogy utólag szoktam 10/10-eseket 1-2 ponttal lehúzni az anidb-n.

ON:
De hogy lássátok, én is tudok kemény lenni: Lamune első 2 rész alapján nálam még az 5-öt se éri el. (Shinkai Makoto után ennek a grafikája elég borzasztó, a női karakterek hangjától meg a hideg futkos a hátamon -pedofiloknak biztos bejönne, nekem nem-) Ráadásul a történet sem egy nagy durranás - eddig. Egyelőre ez megy porosodni, ha majd nagyon nem lesz mit nézem, esetleg újból előszedem.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Soldier

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-05, 13:21:32

ON:
De hogy lássátok, én is tudok kemény lenni: Lamune első 2 rész alapján nálam még az 5-öt se éri el. (Shinkai Makoto után ennek a grafikája elég borzasztó, a női karakterek hangjától meg a hideg futkos a hátamon -pedofiloknak biztos bejönne, nekem nem-) Ráadásul a történet sem egy nagy durranás - eddig. Egyelőre ez megy porosodni, ha majd nagyon nem lesz mit nézem, esetleg újból előszedem.

Sajna nem is lesz jobb nem reg neztem meg , a story telleg semmi , sokszor lehetet mar hasonlokat latni, de ezzel nalam meg nem is szokot baj lenni  mert en megnezem ha meg nagyon sablon is ,de ebben a story szinte semmit sem halad 9 reszen keresztül mindig vmi  pici+ amit  kapunk azt annyi , igazabol nem Drama, Nem Romance (az utobi talan egy kicsit , de en azt nem nevezmnem annak) ahogy azt ismertetökben irjak ?! inkabb egy daily anime , es itt vége is , egynek elment többször nem nezem meg , 6-os mert a karakterek voltak helyzetek mikor egesz szepen neztek ki, tovabba a rajzok is tetszetek nekem 1-2 reszben , az utolso 2-3 resz amiben meg törénik is valmi az talan egy kicsit javit az összképen.. a Hangokkal nekem nem volt bajom -es tudtomal pedofil sem vagyok :redface:

Member

Én tartom a szokásom, hogy csaj az kap 10/10-et, ami megváltoztatta az életszemléletemet (ezért is van csak 2 ilyen), így szinte a legjobb elérhető pontszám az a 9.5. :)

CardCaptor Sakura nálam most 1.5 körül mozog, lehet, hogy a 40. rész után kielemzem bővebben, a többit még el kell kérnem. :D
(azért nem 1, mert rengeteg hentai-lehetőséget látok a nyomibbnál nyomibb kártyákban :rolleyes: )

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-08-05, 15:53:26
Én tartom a szokásom, hogy csaj az kap 10/10-et, ami megváltoztatta az életszemléletemet (ezért is van csak 2 ilyen)

Melyik az a kettő?

Member

Elfen Lied és Haibane Renmei.
(Ott van az aláírásomban a link :rolleyes: )

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-08-05, 15:56:02
Quote from: Member on 2007-08-05, 15:53:26
Én tartom a szokásom, hogy csaj az kap 10/10-et, ami megváltoztatta az életszemléletemet (ezért is van csak 2 ilyen)

Melyik az a kettő?

EL és Haibane Renmei így sacra, de hazudott mert az 3. Ott van még a PPGZ is!  :rotfl:


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

OFF:
Az 51-dik megtekintése után 9/10, de még meg kellene előtte néznem az 52. raw-ot, hogy nyilatkozhassak. :D

Solid Snake

#3253
Quote from: motifator on 2007-08-04, 16:54:20
Byousoku 5 centimeter

Ma néztem meg én is. Huhh, nagyon szép volt.  :jee: :cool:

Szerk: véleményem róla

Én

Kanon 2006-ot nézem, egy hét alatt kemény 3.5 részig jutottam, és még mindig kínszenvedés néznem... Ha ennyi rész után is teh_phailnek tartom, érdemes folytatnom még?

Lythis

nem.
kotord elő a játékot belőle, aztmondják sokkal élvezhetőbb

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-08-05, 21:10:53
Kanon 2006-ot nézem, egy hét alatt kemény 3.5 részig jutottam, és még mindig kínszenvedés néznem... Ha ennyi rész után is teh_phailnek tartom, érdemes folytatnom még?

Úgy látszik, neked a misztikus-romantikus vígjáték/dráma műfaj nem fekszik. Azonban még nézz meg néhány részt, hátha beindul az isteni szikra...

Kvikveg

Bokura Ga Ita
Aki szivfacsaro, tulbonyolitott, erzelmekrol meselo hosszu animet akar latni, ime a soha vissza nem tero alkalom.
Teljesen hetkoznapi fiu-lany kapcsolat, enyhe bonyolitassal, reszletesen elmeselve. Nagyon reszletesen. Nagyon-nagyon reeeeszletesen. Cincaljuk egymas idegeit please.
Mivel ez nem az en mufajom, csodalkozom, hogy egyaltalan a 18. reszig eljutottam. Kis kihagyas utan most akartam befejezni, de lehangolo volt a szivfacsaras es a Michael Jacksont megszegyenito profilok (komolyan UFO).
Amikor mar tizenotezredszerre hallottam elhalo nyivaszta noi hangon, hogy "Yano", kezdett elegem lenni...
Szerencsere van benne neha humor is, csak ez mentette meg a vegso halaltol. Es Yano haverja aki azert valahogy szimpatikusabb volt.
De mondom, igy sem birtam vegig.
ÁÁááÁÁÁÁáááá.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-08-06, 17:53:14
Quote from: Én on 2007-08-05, 21:10:53
Kanon 2006-ot nézem, egy hét alatt kemény 3.5 részig jutottam, és még mindig kínszenvedés néznem... Ha ennyi rész után is teh_phailnek tartom, érdemes folytatnom még?

Úgy látszik, neked a misztikus-romantikus vígjáték/dráma műfaj nem fekszik. Azonban még nézz meg néhány részt, hátha beindul az isteni szikra...
Ezt nem értem, hogy egyébként tetszik, lehet most csak a hangulat nincs meg. Megnéztem a 4. rész végéig,
[spoiler]de a zOMG imma slaying mah demons még jobbn bekavart :D [/spoiler]
Viszont egyik legjobb barátom nemrég nézte végig, és fogadtunk, hogyha én végignézem, akkor ő végignézi a CB-t, úgyhogy csak végigtolom :D

Soldier

#3259
Rozen Maiden / Rozen Maiden: Traumend / Rozen Maiden: Ouverture
AniDB/AniDB/AniDB
8.5/9/8.5

Uhu uhu csak igy egyben , mind2 TV-S nagyon tetszett illetve a Special(ok) is. A elsö szériaban ugy erzem egesz sokat megtudhatunk a szereplökröl illetve jellemükröl, bár ebbe en kevesteltem a drámát ,majd a masodikba kellöképen megfelelt elvárásaimnak.A történet szerintem egesz jorra sikerdetett , es eleg komplikalt helyzetek is adodtak olykor.Bár erdekes volt hogy a növérek az elejen nem tul sok tétova utan egymásnak is estek , en ertem mert talakozni akartak "apjukal"(készitüjökkel),de ugy adtak elö mintha egy program lenne (olyan robot feeling volt neha)es ez ennyivel többet ert nekik..  A "szereplök"/rajzok szépek/jok voltak .. Shinku karaktere volt a fav ^^ Ahogy megvolt rajzolva illetve nehol öntelt jelenetei nagyon tetszettek :redface: Illetve tetszett meg Shinku és Suigin Tou érdekes "kapcsolta" igy a Specialoknak kifejezeten örültem ,már valamiert az eleje ota foglalkoztatott a kérédés.Jun karaktere az elsö szériába erdekes volt ezzel a "kocka" érzésel bar késöbb ennek okat is megtudhatuk , utana mar minden oks volt vele is .. Aki viszont nem jött be se rajzra, se hangra,se "jellemre": Kanaria , bár ö szerencsére mar nem naon furakodott be az animebe igy annyira nem volt zavarzo.A 7th doll meg nekem meg mar tul erlötetett volt , igy tökeletes meg ugy ,s nem tetszett a rozsával eltakart szeme^^...a Twinek aranyosak voltak, bár a kalapos (nem tudom nevüket leirni elöször azthittem ugyan az a nevük:|ciki|) végére kissé hogyismondjam kis csalodás volt ,s nem tudom eleg sokaig elvolt  (jol?!) a többiekkel,  es akkor meglátta az "crying fathert" es máris nekiálna irtani a népet o.O Mindegy lehet majd reggel kicsit atgondolom egyket dologra magamtol is rájövök. A vége kicsit fura volt mármint mást vártam [spoiler]drámaibbat , valamiert az jött le a soribol hogy olyan vege lesz ,de végülis kelemesen csalodtam azthisszem igy jobb talan[/spoiler] Azert a 1széria 8.5 mert a 2. kicsit jobban tettszet (a már emlitett több drámai esemény miatt)bár asszem ez egyértelmü , a specialok azok azert nem 9-ek mert meg 1-2 szereplö elöéletére kivancsi lettem volna még.. Nem tudom lehet sok lesz az a 9 de majd kiderül ilyenkor meg 1-2 hét kell mig mindent tisztan "lássak" , változtatás lehetöseget fenntartom^^

Hoshi no Koe
AniDB
7

Hát nem kertelek sokat ezzel asszem: a story-n kivül semmi sem tetszett.. A nem tul erös történet viszont egesz átérezhetönek véltem. Gondolom ezlehet az oka az egesz jo pontozasnak AniDB-n. De a telfonon email-ünk számomra 20millio fényévröl -lol volt .. rádásul igy 5 év megy ugy 15+ mig odaér, meg egyéb problémak ..tudom nem kéne ezt ilyen komolyan venni meg 2047-be jatszodik meg minden de akkor is ^^ nem tudtam elfogadni .. Ahogy emlitetem a karakterdizájn (márha lehet annak nevezni) nem tetszett , ami meg fight jelenetk akart lenni nem nagyon fogott meg.. Ahoz képest hogy ilyen rövid es van valami kis mondanivaloja egesz jo volt , kár hogy ennyi minden nem tetszett :redface: csakis a story miatt 7-es

minuszmiki

Ghost in the Shell: Stand Alone Comlpex 2nd Gig: Volt olyan jó, mint a sima SAC, ugyanazt tudom csak írni róla, mint arról. A Solid State Society holnapra marad viszont.

Rage

Quote from: Soldier on 2007-08-08, 03:27:24
Ahogy emlitetem a karakterdizájn (márha lehet annak nevezni) nem tetszett , ami meg fight jelenetk akart lenni nem nagyon fogott meg..
Azt azért remélem tudod, hogy ezt egy harmincas éveiben járó ember 90%-ban saját maga, otthon készítette a Mac-jén, az eredeti szinkronhangokat pedig ő és a felesége szolgáltatta...
(A karakterdizánja pedig imho jobb a mai animék többségénél, de ez tényleg ízlés kérdése.)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Soldier

#3262
Quote from: Rage on 2007-08-09, 00:54:24
Quote from: Soldier on 2007-08-08, 03:27:24
Ahogy emlitetem a karakterdizájn (márha lehet annak nevezni) nem tetszett , ami meg fight jelenetk akart lenni nem nagyon fogott meg..
Azt azért remélem tudod, hogy ezt egy harmincas éveiben járó ember 90%-ban saját maga, otthon készítette a Mac-jén, az eredeti szinkronhangokat pedig ő és a felesége szolgáltatta...
(A karakterdizánja pedig imho jobb a mai animék többségénél, de ez tényleg ízlés kérdése.)
nem ,nem tudtam nem olvastam , igymar persze érthetöbb a dolog ->jogos .. a vocieactoros nekem jobban tetszett. (nah jah telleg annak a kerdése ::) )ty a infot

minuszmiki

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society: Ez is jó volt, bár rövid, és a tanulság is kicsit szájbarágósra sikerült, ezért csak 9/10.

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-08-09, 01:22:53
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society: Ez is jó volt, bár rövid, és a tanulság is kicsit szájbarágósra sikerült, ezért csak 9/10.

huh de beleveteted magad a GitS-be nekem még hátra van  :jee: :redface:

Baggio

#3265
Quote from: Soldier on 2007-08-09, 03:29:36
Quote from: minuszmiki on 2007-08-09, 01:22:53
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society: Ez is jó volt, bár rövid, és a tanulság is kicsit szájbarágósra sikerült, ezért csak 9/10.

huh de beleveteted magad a GitS-be nekem még hátra van  :jee: :redface:
ami GitS az nem lehet rossz... az összes hibátlan. úgyhogy hajrá :D

most fejeztem be az Onegai teachert. a 9. résznél hagytam abba kb 2 hónapja mert nem akartam befordulni, de most úgy döntöttem hogy ideje befejezni. Jól tettem mert jó lett a vége. Mondjuk a drámákban azt nem szeretem, amikor a szereplők (vagy inkább a szerelmesek) egymás nevét kb 1232434szer mondják ki egymás után elhaló hangon. Na itt is van ilyen bőven, úgyhogy néha eléggé kiégtem.
Itt is van egy OVA, a stílusban hasonló jellegű mint a Guri Guri-nál, de nem hentai. És jobb is így, oda is pont elég lett volna egy ilyen befejezés. Amúgy az OVA a legviccesebb rész az egész sorozatból.
Végül is a sztori nem volt rossz, a karakterek is tetszettek, főleg Mizuho anya és Kei szülei (a daddy nagy arc).  A sorozat eleje még ilyen laza romantikus vígjátékszerű, aztán kb a 9. résztől jön a dráma. Hogy happy end lesz -e azt nem akarom elárulni, spoilerezni meg nem tudok :D
szóval szerintem jó választás, és nem is olyan hosszú (12 rész+OVA) hogy unalmassá váljon (ezt főleg a drámára értem)

Soul

Quote from: minuszmiki on 2007-08-09, 01:22:53
Ghost in the Shell
Régen az első mozifilm nagyon bejött, a második már nem annyira.A sorozatba is belekezdtem de valamiért félre raktam, de hiszek nektek hamarosan előszedem  :smile:.

Quote from: Baggio on 2007-08-09, 13:34:47
Onegai teacher
Engem az Onegai Twins jobban megfogott, nézd meg azt is ha még nem tetted volna :smile:.

Soldier

Quote from: Soul on 2007-08-09, 15:58:25

Quote from: Baggio on 2007-08-09, 13:34:47
Onegai teacher
Engem az Onegai Twins jobban megfogott, nézd meg azt is ha még nem tetted volna :smile:.
:tezsvir:

Zanador

Én meg most fejeztem be a Mai-HIME-t. Már régebben elkezdtem, de abbahagytam, mert úgy tűnt semmi érdekeset nem hoznak ki belőle. 12 lány dolga, hogy harcolva megmentsék a világot, és szép nagy szörnyeket tudnak idézni (amik enyhén szólva is mechásak lettek), nekem nem látszott igéretesnek. De igy befejezve, nagyon elszomorodtam. Főleg a 18-22. részek környékén.  :frown: [spoiler]Pont amikor már azt hittem, hogy Mai végre felgyújtja a meseerdőt az egész társasággal együtt, végül mégse tette. Ez igazságtalanság, még ha sirtak is eleget ahhoz, hogy eloltsák a tüzet, azért egy próbát megért volna.  :frown: Aztán reméltem, hogy Shizuru alkot egy szépet berserkben, de a sorozat nagy tanulsága, hogy a "szeretlek" felkiáltás 3 körre stunnolja a summonert és a summont is. :\[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Soldier

Soul Link
AniDB

Azta  :eek: tul nagy reményeket nem füztem hozza miutan meglattam a pontozast AniDB-n , mivel azelöt szedtem le hogy utana olvastam volna. Nah de nekem nagy csalodás volt persze csakis pozitiv irányba ezek utan.a Szereplök nagyon jok 1-1ig(Yuu was the fav^^ Rocket Breast Girl  :lul:) , a rajz tetszett persze semmi különleges , a harc jelenetekkel sem volt semmi problémam (persze lehet nem latam még "übert" ebben a stilusban).Nah joh csak annyi ami biztos egyéni hibám az hogy miert mindenki egy Glock 18C meg egy Scorpional szaladgal(kis fantaziat/+munkat meg belevihetek volna) ,nah jo 1x becsuszott egy FAMAS vagy gondolom az lehet o.O  A story meg erdekes ,en nem talaltam unalmasnak illletve klisésnek ,eleg sok fordulatot belevitek ,olykor vidamam olykor kellöen drámai hangulatot nyujtott.Lehet csak engem fogott meg ennyire ,nem tudom de en végig izgultam hogy mi lesz a vége.A mindig valtozo helyzetek es a végen fele több szálon futo (drámai)események tetszetek.A aláfestözenák nem tul valtozatosak de annal inkabb jol vannak idözitve es igy engem kárpoltoltak a nem tul sok musicert ,igy is elégsok rész (még)átérezhetöbbé vált. Szvl en nem ertem miert kapot ilyen "szörnyü" pontozast AniDB-n de szerintem ennel azert többet erdemel. Nem azt mondom hogy az en 8.5 a megfelelö , de nem is a 5.68. Aztan kitudja lehet hogy masoknak nem nyujt semmi ujat ^^En mindenesetre örülök hogy megneztem :redface: thats all