Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Cobra

Mondjuk érdekes volt, én a 25. résszel azt hittem, hogy vége. Mindenesetre így is tetszett, bár elég szokványos lett a befejezés.
És tényleg furcsa, hogy az első kb 18 rész alapján kb a Mai Otome szintjén volt a sorozat, vagy méglejjebb, de az utolsó pár rész valóban váratlanul jó lett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Quote from: Baggio on 2007-11-12, 02:11:19
nekem nagyon üt! ha végig ilyen lesz akkor
Nekem végig hozta ugyanazt a szintet.De ez csak akkor érvényes ha nem vagy allergiás a romantikus műfajra.Mert,ugyebár a közepétől átmegy romantikába,de a poénok megmaradnak.Szóval ha neked ok ez a stílus szeritnem nem lesz panasz.

Quote from: Gregory on 2007-11-12, 18:19:39
A zenét viszont gyengének éreztem, mind op/ed, mind bgm téren. Zavart még a sok visszaemlékezés is, mikor már x-edjére idézte fel magában ugyanazt a jelenetet valamely szereplő, már enyhén unalmasnak hatott, valamint az sem tetszett annyira, h szvsz nagyon elhúzták.

Az első op szeritnem teljesen ok,a másodiknak pedig csak az elej.Az ed-k se remekelnek és egyik zenéje sem vmi jó.De szeritnem ezek teljesen függetlenek az anime-től (nem emiatt veszel le pontot gondolom).
A visszaemlékezést és a húzást egyáltalán nem éreztem.Szerintem simán jó volt ennyi rész és inkább hálát kéne adnunk azért,hogy [spoiler]nem hagyták előbb abba,mint a többi idióta készítő... örülök,hogy nem csak addig nézhettem amíg összejöttek... és még azután se volt unalmas[/spoiler]
Én személy szerint a műfajában kevésnek tartom a 8-at ;) ,azért egy 9-esre kijavítanám min,még ha nem is a stílusod :) .Ha azt nézzük kiválóan teljesítették a műfajtól való elvárásokat-

A lényeg,hogy szerintem sokat kéne keresgélni ha vmi ehez hasonló jó Love-Comedy animet kéne ajánlani.De lehet csak nekem nem nagyon ugrik be vagy még mindig kevés animet láttam.

Én

Gondolom nem műfajra értékelt, hanem általános tetszésre, úgy azért egy 8 elég jó eredmény (én is így szoktam)

Gregory

Quote from: smash++ on 2007-11-13, 00:50:02
Az első op szeritnem teljesen ok,a másodiknak pedig csak az elej.Az ed-k se remekelnek és egyik zenéje sem vmi jó.De szeritnem ezek teljesen függetlenek az anime-től (nem emiatt veszel le pontot gondolom).
Az op/ed-eket nem szoktam belevenni a pontozásba, max beszámolónál említem meg. A bgm-ek már másik kategória, mert szvsz elég nagy szerepe van a sorozat hangulatának kialakításában, és ez a rész szerintem nem sikerült olyan jól.

Quote from: smash++ on 2007-11-13, 00:50:02
A visszaemlékezést és a húzást egyáltalán nem éreztem.Szerintem simán jó volt ennyi rész és inkább hálát kéne adnunk azért,hogy [spoiler]nem hagyták előbb abba,mint a többi idióta készítő... örülök,hogy nem csak addig nézhettem amíg összejöttek... és még azután se volt unalmas[/spoiler]
[spoiler]Én is örültem neki, kevés hasonló alkotást láttam(most így csak az Onegai Teacher ugrik be), bár a kissrác már szerintem felesleges volt oda a végére, vagy legalábbis engem inkább idegesített, azt a konfliktust elő lehetett volna idézni a már meglévő karakterekkel is.
[/spoiler]

Quote from: Én on 2007-11-13, 00:58:51
Gondolom nem műfajra értékelt, hanem általános tetszésre, úgy azért egy 8 elég jó eredmény (én is így szoktam)
:tezsvir: Az értékeléseim elsősorban az én meglehetősen szubjektív véleményemet tükrözik, csak azért nem fogok neki több pontot adni, mert a műfajában jó volt, de összességében nekem "csak" 8 pontot ér(ami szerintem is még bőven a jó kategóira).

Alkyra

#3994
Potemayo:

Ez az első animém ebben a stílusból, így nézzétek el nekem, ha esetleg elfogult vagyok.
Műfaját tekintve, 4chan szavaival élve, az anime egy "moeblob". Semmi különleges történet vagy akció nincs benne, pusztán "kawaii"-ságal van megtöltve, de az csordulásig.
A történet szerint, a főhős az egyik reggel egy furcsa élőlényt talál a hűtőjében(hogy honnan került oda, vagy hogy mi is egyáltalán ez az élőlény fogalmunk sincs).
A kis Potemayo innentől kezdve Sunoa, azaz a főhős elválaszhatatlan társa lesz. A további részekben kiderül a főhős múltja, megjelennek a többi szereplők s a kis Potemayo is "felnő."

A grafika egész egyszerű, de kedves, akárcsak a karakterek. Nekem személyszerint Nene s Guchoko tetszett a legjobban, de a többieket se utáltam.
A zenéje passzolt az animéhez így ezzel nem voltak gondok, s ez a hangokra is elmondható.
Összeségében egy meglepően kellemes anime ami tökéletes arra, hogy elmulatasson míg várják a heti adagunkat a kedvenc sorozatunkból...

Végértékelés: 8.5/10

Darkstar

#3995
Hmm...
Szerintem az már nem moe, hanem eltúlzott, torz rondaság ^^


Az első ep feléig bírtam, utána rommátrollkodtam az összes kapcsolódó topikot. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Alkyra

Quote from: Darkstar on 2007-11-13, 15:34:34
Hmm...
Szerintem az már nem moe, hanem eltúlzott, torz rondaság ^^


Az első ep feléig bírtam, utána rommátrollkodtam az összes kapcsolódó topikot. :)

Hát ezen a képen elég ronda.XD

Manitu

Quote from: chilip on 2007-11-12, 21:07:01
[spoiler]IDOLM@STER XENOGLOSSIA

kiadták az uccsó részt is végre... elég vegyes érzésem van a sorozattal kapcsolatban... inkább idézném 2 korábbi postom ezzel kapcsolatban :D

Quote from: chilip on 2007-08-23, 17:49:54
IDOLM@STER XENOGLOSSIA - 19 rész van eddig kinn, emelett pár dolgot le kell szögeznem rögtön az elején... az első OPja a legszarabb, amit valaha láttam animék közt... és ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek.  :__devil: ED is szar, 2. OP már nézhető, szót többet nem érdemel. a sztori... az eleje olyan, mint egy szappanoperának (nem is tudom miért néztem tovább, talán annyira unatkoztam :D ... mondjuk ANNYIRA nem volt rossz), mind1, de amint jött az új OP...  :eek: micsoda pálfordulás :D jó sztori, jó zene, végre feltűntek a fegyverek, nem kell azt a szar OPot látnom az elején... szóval jó irányba halad, eddig a 19es rész nekem epic a vége miatt, ott a zenével az a jelenet nagyon jó volt. aki szereti a mechákat (nem a szaltózós fajtákat szamurájkarddal :D ) és van egy kis szabadideje, meg türelme az elejéhez, annak ajánlom. eddig a váltás miatt 7/10-ből és megy felfele  :szemuveges:

Quote from: chilip on 2007-10-05, 01:23:16
hát ez kész... IDOLM@STER XENOGLOSSIA - miért volt olyan semmitmondó a 3/4-e, ha utána ennyire epic lett? fel nem foghatom... és már csak 1 rész...  :Eztneked: csinálhatták volna így az elejétől, nem haragudtam volna...

ezt azzal egészíteném ki, hogy 7,5/10, jó volt a vége, de a sok felesleges marhaság miatt az elején nem vagyok kibékülve vele... jah és remélem jön a kövi OST ha van, azt a gregorian-szerű számot nagyon várom ami az utolsó elötti részben ment :D

R.I.P.

ed.: úgy állítja be ez az << amv >>, mintha nem is lennének szar részek benne :D[/spoiler]
QFT. Egyebet nem nagyon tudok hozzá tenni. Az első pár limonádé-szerű NGE-klón részhez képest az utolsó 8-10 epizód piszok jó lett, csatákkal, akcióval, árulással és kellő mennyiségű ördögi kacajjal :) A mecha-dizájn miatt a rajongóknak érdemes lehet vetni rá egy pillantást (Imbelről mindíg a Mechwarrior  Cougarja jutott eszembe :D)


kelvor

Régen láttam már a Toki wo Kakeru Shoujo-t, ezért újranéztem ma. Mit mondjak, ez nálam még mindig a topon van. Igen, nyitott befejzés, igen, néhol csúnya arcrajzolsá, de kb. le***. Time travel-t amúgy is imádom, mint témát, ehhez jön kis romantika, kis humor, nálam perfect. Mostanában amúgy is ilyen filmezhetnékem van, be is táraztam egy rakattal. Tokyo Godfathers, Jin-Roh, Paprika, Nausicaa, Chihiro, Mononoke-Hime, stb...csak a szokásosak.  :lazza:

Dreamcleaver

TARP in my Minami-ke!!! Oh noez!!!  :eek: De azért jó rész volt ez is.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

ICE OVA ep3  :wtf:
Ha valaki megnézte még rajtam kívül és rájött most mi is van a végén, az elárulhatná :) Meg úgy az egész elég zavaros. )tudom, hogy mi a mondanivalója, de eléggé elvont a történet).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-14, 20:57:52
TARP in my Minami-ke!!! Oh noez!!!  :eek: De azért jó rész volt ez is.  :D
Actually, "Trap, reverse trap, Prince William, little brown girls and porings, all in my Bible Black-ke? It's more likely than you think. Now, unzip your p0n0s and prepare for nosebleeds!" :D De igen, nagyon jó volt. :)

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-11-14, 21:46:11
De igen, nagyon jó volt. :)

agree. de nálam eddig az elözö rész viszi a pálmát (let's go to the sea) :redface:

minuszmiki

Mintha azt írtad volna, hogy ezt már nem kezded el nézni a sok egyéb mellé... :P No persze érthető hogy nézed, nekem az egyik kedvencem a szezonban. :)

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-11-14, 21:54:59
Mintha azt írtad volna, hogy ezt már nem kezded el nézni a sok egyéb mellé... :P No persze érthető hogy nézed, nekem az egyik kedvencem a szezonban. :)
egyiknap unatkoztam, na!, elöfordul az ilyen 1 ide vagy oda :smile: a fene a memoriád  :lul: ,

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-11-14, 21:39:37
ICE OVA ep3  :wtf:
Ha valaki megnézte még rajtam kívül és rájött most mi is van a végén, az elárulhatná :) Meg úgy az egész elég zavaros. )tudom, hogy mi a mondanivalója, de eléggé elvont a történet).
[spoiler]Szvsz valami körforgásszerű dolog lehetett, a csaj, akit az elején elütöttek lett később Hitomi (asszem így hívták a kéziágyúsat). Vagy valamelyiküknek az anyja, de inkább az előző. [/spoiler]

És akkor némi "ajánló" azoknak, akik nem látták:

ICE
Egy kis posztapokaliptikus történet, a fél emberiség kipusztulása utánról. Ez a fél konkrétan a férfiakat jelenti. A megmaradt nők egyik fele beletörődve várja a véget, a másik pedig a régi idők technikájával próbálja valahogy elkerülni az elkerülhetetlent.
Volt benne egy-két jó ötlet, de a megvalósítás egy ova-hoz képest elég gyenge lett. A grafikán még lett volna mit csiszolni... vagy csak a karakterdizájn nem tetszett igazán...
Ami pedig a szinkront illeti: japánban ilyen rosszat még nem láttam. A stáb nagyrészének kábé olyan hangja volt, mint egy 12 éves, náthás gyereknek, és brazíl szappanoperákat megszégyenítő monotonitással darálták a szövegüket. Meg kell hagyni mondjuk, hogy ennek is meg volt a maga bája :)
Összességében nem mondanám, hogy nem tetszett, amolyan jó kis B kategóriás. Ha pontozni akarom: 6/10


balu0

Lovely Complex

Sokan írtatok már róla előttem... pont ezért néztem meg  :angyali:, nem is fecsérlem a szót.
9,5/10 - re értékelném, de csak azért nem 10/10 mert a vége fele már keveseltem a poénokat, nagyon elment a Love oldalra a Comedy-től, de ez nem baj, csak jó lett volan még pár poén.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, a poénok hatalmasak, a dráma kelően megható, végig élvezhető, a karakterek nagyon tetszettek főleg Risa, és ahogy néha megrajzolták szegény lányt, az kész. Lakótárs orvost akart hívni néha annyira röhögtam.

Mindezt úgy olvassátok hogy nem vagyok egy lovecomedy rajongó, nagyon ritkán nézek meg ebbe a stílusba tartozó anime-t.  :cool:

minuszmiki

[spoiler= Monster, ep.44.]Úgy látszik a mai az ilyen trap-day. Mondjuk ez sokkal jobban megrázott.  :frown:[/spoiler] Bővebben a sorozatról majd ha végeztem vele.

Darkfury

Quote from: kelvor on 2007-11-14, 15:40:46
Régen láttam már a Toki wo Kakeru Shoujo-t, ezért újranéztem ma. Mit mondjak, ez nálam még mindig a topon van. Igen, nyitott befejzés, igen, néhol csúnya arcrajzolsá, de kb. le***. Time travel-t amúgy is imádom, mint témát, ehhez jön kis romantika, kis humor, nálam perfect. Mostanában amúgy is ilyen filmezhetnékem van, be is táraztam egy rakattal. Tokyo Godfathers, Jin-Roh, Paprika, Nausicaa, Chihiro, Mononoke-Hime, stb...csak a szokásosak.  :lazza:

Ennek nagyon örülök Sanz, de azért néha feltolhatnád a képed ventrire. :D
Amúgy ha Time Travlet meg alternativ dimenziókat akarsz, akkor Noein. Ha nem láttad sürgősen pótold.
Választ nem lelem.
Ökölbe szorult kezem.
Pedig: a tenyerem.

smash++

Death Note

Nagy nehezen befejeztem... Addig a bizonyos részig eszement jó volt,az egyik kedvencem lett.Ami utánna jött finoman szólva visszaesés.Egyszerűbb lett volna ott befejezni.A vége azért meglepett,mert nem egészen erre számítottam (csak sejtettem,hogy ennek kéne lennie).[spoiler] Szerintem Light ettől többre képes és ez a banánhéj nem kellett volna bele... kicsit tipikus amerikai nyomozós sorozat feeling kapott el (viasat3).[/spoiler]

Teljesen igazat egyik félnek sem tudok adni,de az biztos,hogy "rohadt" világban élünk

Én

DN-el én is így voltam (azóta befejeztem, hö), ADDIG nagyon megérte nézni. Utána sem nevezném rossznak, csak mégse ugyanaz. :) Egyébként nagyon tetszett, de nem lett nagy kedvencem, 8/10

Cobra

Jin-Roh BluRay rip: a minőséget nem tudom megítélni, mivel nincs nagyképernyős HDTV-m, de azért látszik a különbség egy 170Mb-os h.264-es sorozatrész és ennek a minősége között (főleg hogy itt elég sok a sötét rész, pont ahol eléggé kijön az erős tömörítés problémája). Persze csodákat ne várjunk egy '99-es film minőségétől, de még most is igen jó benyomást kelt a grafika. A történet továbbra is jó, de erősen vontatott, a film 80%-a kifejezetten unalmas. Van benne egy kis plothole (legalább is én annak vélem), miszerint ha a német győzelmi idősíkban játszódik, akkor Japánban miért maradt meg a baloldali közlekedés? Persze ennek magához a történethez semmi köze, csak erre is odafigyelhettek volna.
És megint felmerült bennem, hogy vajon mi lenne, ha minden országban működne ilyen csoport? Vajon lennének utcai zavargások útelzárásokkal meg autógyújtogatásokkal? Vagy sötétedés után nem merészkedne senki az utcára? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#4013
Quote from: Én on 2007-11-15, 22:52:51
DN-el én is így voltam (azóta befejeztem, hö), ADDIG nagyon megérte nézni. Utána sem nevezném rossznak, csak mégse ugyanaz. :) Egyébként nagyon tetszett, de nem lett nagy kedvencem, 8/10

nálam kedvencek közt maradt .. egyszerüen csak ugy kell venni mintha ott lenne vége a dolognak  :lul:,de amugy igaz hogy erösen vissza esik a szinvonal de azert nem annyira pocsék,(persze az elsö feléhez képest igen) de nalam nem tudta lehuzni a sorozatot, hiába nem az ilyen stilusu animek a kedvenceim; 9.8/10 (asszem ö az egyetlen aki love nélkül is dobogot/magas vote-t ért el a listámon)

chilip

Quote from: smash++ on 2007-11-15, 22:37:17
Death Note

Nagy nehezen befejeztem... Addig a bizonyos részig eszement jó volt,az egyik kedvencem lett.Ami utánna jött finoman szólva visszaesés.Egyszerűbb lett volna ott befejezni.A vége azért meglepett,mert nem egészen erre számítottam (csak sejtettem,hogy ennek kéne lennie).[spoiler] Szerintem Light ettől többre képes és ez a banánhéj nem kellett volna bele... kicsit tipikus amerikai nyomozós sorozat feeling kapott el (viasat3).[/spoiler]

Teljesen igazat egyik félnek sem tudok adni,de az biztos,hogy "rohadt" világban élünk

nemtom mér, de a postról eszembe jutott, mikor N szeme világítani kezdett és forgott a kamera, vki berakta avának és odaírta hogy power overhelming :D percek óta nevetek :lol:

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-11-15, 22:54:43Van benne egy kis plothole (legalább is én annak vélem), miszerint ha a német győzelmi idősíkban játszódik, akkor Japánban miért maradt meg a baloldali közlekedés? Persze ennek magához a történethez semmi köze, csak erre is odafigyelhettek volna.
Nem láttam a filmet, de a japánok a németek szövetségesei voltak, szóval mért szóltak volna bele utánna pont egy ilyen apróságba. Persze ha a történet szerint totális német győzelem volt, vagyis japánt is megszállták, akkor mondjuk jogos.


Kvikveg

Quote from: chilip on 2007-11-15, 23:03:40
Quote from: smash++ on 2007-11-15, 22:37:17
Death Note

Nagy nehezen befejeztem... Addig a bizonyos részig eszement jó volt,az egyik kedvencem lett.Ami utánna jött finoman szólva visszaesés.Egyszerűbb lett volna ott befejezni.A vége azért meglepett,mert nem egészen erre számítottam (csak sejtettem,hogy ennek kéne lennie).[spoiler] Szerintem Light ettől többre képes és ez a banánhéj nem kellett volna bele... kicsit tipikus amerikai nyomozós sorozat feeling kapott el (viasat3).[/spoiler]

Teljesen igazat egyik félnek sem tudok adni,de az biztos,hogy "rohadt" világban élünk

nemtom mér, de a postról eszembe jutott, mikor N szeme világítani kezdett és forgott a kamera, vki berakta avának és odaírta hogy power overhelming :D percek óta nevetek :lol:
Ha ez a kep megvan meg, erdekelne. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-11-15, 23:03:40
mikor N szeme világítani kezdett és forgott a kamera, vki berakta avának és odaírta hogy power overhelming :D percek óta nevetek :lol:

It was him:__devil:

Amúgy DN igen nagy kedvencem (ki nem hiszi, kukkantson az avámra).
7. helyen áll nálam.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

hargharg

#4019
Neon Genesis Evangelion
na igy par evnyi animenezes utan ravettem magam, hogy ezt a kotelezo darabot is letudjam.
gyors velemeny, hosszabb nem lesz, korabbi allitasaimat csak kvotolom.
lehetseges, hogy provokativ, ezert elore is elnezest. ^_^
[spoiler='taku]
Quote from: hargharg on 2007-08-15, 06:04:21
...
-kiveve a melankolikus reszt, mert itt nincs veg, ha jol ertettem. nem mintha annyival jobb lenne. ^_^
masreszt:nehol ••[/spoiler]
amugy meg, ahogyan meg is mondjak, nem lehet valtoztatni.
meg ha tobb Rollins Band-et hallgattak volna, az se segitett volna rajtuk.
ui: muhaha, nem magyarazok... : D

edit: megiscsak melankolikus lesz az, azt hihetnenk pedig, hogy 14 evesen meg kepesek az emberek valtozni...
edit2: hat igen, ahol _Shinji_ az emberiseg megmentoje, ott tenyleg ott a veg. : D
oh, lemaradtam a mokarol.
rofl