Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

necrologist

Gantz

Szép és jó, de semmi extra sajnos.  Mindenesetre jól szórakoztam rajta, 1 nézést megért.
Sajnos az x-részes fightokon kívül nem sok történés van. De legalább vannak benne jó csajok és nem is épp 18- os jelenetekkel időnként... (Nem ez nem hentai, de ha csak egy picit tovább mentek volna a készítők az is lehetne egy pár ep)
Története mondjuk 4/10, grafika 7/10, zene ?/10, karakterek kidolgozottsága(háttér/jellem) 3/10
Összesen mondjuk 5/10

[spoiler]Kishimoto-ért és Sei-ért kár  :bruhuhu: őket még szivesen láttam volna
Kishimoto-t még a legszebb animés lányok topicban is meg lehetne említeni[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-01-24, 18:47:32

GSG: 100+ animével a hátam mögött sokkal jobban tudtam értékelni a stílusát és a hangulatát, így megerősítette a helyét a kedvencek között.
más: Ezt régen még nem figyeltem illetve nem is törődtem vele, de most megnézve megnyugtattam magam, hogy lehet úgy animét csinálni, hogy kislányok is vannak főszerepben de egy perc fanservice sincs és egyáltalán nem erről szól. Yup, I'm looking at you Trollcleaver.


Nem tudom hol írtam, hogy sztem a GSG azért sz@r mert sok benne a fanservice. :confused: Annyit írtam, hogy loliz with gunz, de most akkor minek nevezzem őket? Én eleve nem szeretem az ilyen valóságtól elrugaszkodott áldrámákat, amik megpróbálnak valóságosnak tűnni. Nem tudnak meghatni. Pláne, hogy nagyon ki akarták domborítani a "tulajdonképpen ezek normális kislányok is lehetnének" szálat. Kimenneki, kinyírnak valakit, aztán meg hazamennek olvasni, teázni, kakaót inni whatever. Zomg milyen morbid egy világ ez. Kösz nem. De azért plusz pont a német énekért japán akcentussal. Kár volt mondjuk bepakolni egy drámai jelenetbe, mert így azt meg végigröhögtem. Azért nem a szemétdom legalja, de 6/10-nél nálam többet nem érdemel.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-25, 15:38:46
Nem tudom hol írtam, hogy sztem a GSG azért sz@r mert sok benne a fanservice. :confused: Annyit írtam, hogy loliz with gunz, de most akkor minek nevezzem őket?

Én egy korábbi megjegyzésedből azt vontam le, hogy Te magát a "loli" kifejezést csak ilyen értelemben használod, és a loliz with gunz így eléggé lealacsonyítja a sorozatot. (http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1037.msg299448#msg299448)


Ízléseken meg ugye nincs mit vitázni, úgyhogy én ilyenbe nem is mennék bele. Téged nem hat meg, engem igen.
Csak ezt a lolis dolgot akartam tisztázni.  :smile:

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-25, 15:38:46
De azért plusz pont a német énekért japán akcentussal. Kár volt mondjuk bepakolni egy drámai jelenetbe, mert így azt meg végigröhögtem.
A japán tényleg  :eek: :wtf :muhahah: volt, de angolul teljesen jó. :)

Dreamcleaver

#4414
Quote from: Draconire on 2008-01-25, 15:58:24
Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-25, 15:38:46
Nem tudom hol írtam, hogy sztem a GSG azért sz@r mert sok benne a fanservice. :confused: Annyit írtam, hogy loliz with gunz, de most akkor minek nevezzem őket?

Én egy korábbi megjegyzésedből azt vontam le, hogy Te magát a "loli" kifejezést csak ilyen értelemben használod, és a loliz with gunz így eléggé lealacsonyítja a sorozatot. (http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1037.msg299448#msg299448)


Ízléseken meg ugye nincs mit vitázni, úgyhogy én ilyenbe nem is mennék bele. Téged nem hat meg, engem igen.
Csak ezt a lolis dolgot akartam tisztázni.  :smile:

Igen nekem ez a "loli" kifejezés elég ingoványosnak tűnik. A lényeg, hogy a GSG nem egy fanservice sorozat, ezt nem rovom fel neki. Az Ichigo Mashimaro-val kapcsolatban azért nem szeretem a "loli" kifejezést, mert ott teljesen normális kislányokat látunk, normális élethelyzetekben, bár oltári nagy baromkodások közepette.  :D A GSG ezzel szemben más, egyáltalán nem normális kislányokról van szó, nem normális élethelyzetekben. Szal egy ilyen szende kislány, szolíd uniformisban, bazi nagy fegyverrel jelenségnek azért van némi "loli" beütése sztem. Persze itt abszólút nem szexuális utalásként.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Baggio

#4415
elkezdtem nézni ezt a Minami-ke -t, és az első rész kapásból [spoiler]egy jó nagy incest-el nyitott az első részben  [/spoiler] :wtf. amugy viccesnek tünik (olyan értelmetlen Lucky Star féle szövegelés a semmiről), de azért ezt a vonalat ugye hanyagolják a jövőben?

Én

Danke für das Major Spoiler :wtf Mindegy, legalább tudom, mire számíthatok :P
Btw: Most a fentemlített Gunslinger Girlt nézem. Első benyomásom: nem szép.

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-25, 17:22:15
A GSG ezzel szemben más, egyáltalán nem normális kislányokról van szó, nem normális élethelyzetekben. Szal egy ilyen szende kislány, szolíd uniformisban, bazi nagy fegyverrel jelenségnek azért van némi "loli" beütése sztem. Persze itt abszólút nem szexuális utalásként.

Ok, akkor ezentúl csak kicsit leszek RAAAGEEE módban, ha legközelebb említed. :D

Quote from: Baggio on 2008-01-25, 18:51:46
elkezdtem nézni ezt a Minami-ke -t, és az első rész kapásból [spoiler]egy jó nagy incest-el nyitott az első részben  [/spoiler] :wtf. amugy viccesnek tünik (olyan értelmetlen Lucky Star féle szövegelés a semmiről), de azért ezt a vonalat ugye hanyagolják a jövőben?

Ha azt nem tudtad pusztán poénként felfogni, akkor most hagyd abba. ;)

chilip

They are my noble masters ep. 3 - hát nekem ez jobban bejön, mint a Hayate féle "retard jokes" :D kiváncsian várom a kövi részt ;)

Solid Snake

Lovely Complex (2007)

Az utóbbi egy-két nap során végre volt alkalmam egy kicsit lazulni, és megnézni ezt a sokat emlegetett animét, melyet talán a Bokura ga Ita "játékos kistestvérének" is lehet tekinteni.

Elkezdődnek a középiskolás évek az ifjú gólyák számára. A friss évfolyam közül azonban kitűnik két ember. Pontosabban egy fiú és egy lány. Konkrétabban kitűnik a lány és eltűnik a fiú. Ugyanis mindketten egy kényelmetlen fizikai adottsággal élnek együtt: Koizumi Risa 172 centiméter, Otani Atsushi 156 centiméter magasságú. A tanári kar és a diákság persze egyből kinézi magának a két delikvenst, komikus párnak tartják őket, mivel hőseink szó szerint mindenen képesen összeveszni. Azonban folytonos zsörtölődéseik ellenére kedvelik egymást, így a szorosabb szálak kialakulása elkerülhetetlen...

Van egy kedvelt idézetem, mely így szól: "A szerelemhez két ember kell. Egy, aki szeret, és egy másik, aki hagyja, hogy szeressék."

Az animére ez az idézet tökéletesen passzol. A 4 középiskolás évet magában foglaló történet a lány szemszögéből kerül bemutatásra, így elmondható, hogy shoujo műfajjal állunk szemben, annak megfelelő szabályaival, pozitívumaival és negatívumaival együtt. Azonban az leszögezhető, hogy bár a szerelem jelenléte igen erősen dominál, mégsem drámai alkotással állunk szemben. Sőt: a humor és az abszurd helyzetek néhol túlságosan is átesnek a ló túlsó oldalára, ráadásul pont olyan szegmenseknél, ahol a néző istenigazából elérzékenyülne.

A karakterdizájnnal őszintén szólva nem vagyok túlságosan kibékülve. A két főszereplőn kívül szinte csak sablonkarakterek szerepelnek, a legtöbbjük alig kap szerepet, a két fél "kapcsolatát" veszélyeztető személyek (ex-barátnő, gyerekkori barát, tarp-loli, tanár bácsi, szomszéd kislány, emo-kölyök /huhh, de utáltam azt a részt...  :ejj:/) is nevetségesek, hamar kitűnnek a képből, 1-2 rész/személy alatt lerendeződnek, így tényleg nem vehetők komolyan. Plusz az is meglehetősen idegesített, hogy a párkapcsolat kialakulását is eszméletlen hosszúra elnyújtották. Valahogyan hiányzott a Bokura ga Ita-érzés, ahol a felek hamar összejönnek, majd a kapcsolatuk problémái részletesen kibontva, melankolikusan, aranyos képsorokban tárulnak szemeink elé. Dehát belátható, hogy mindössze a grafikai ábrázolásmód az egyetlen összekötő kapocs a "nagy előddel" szemben.

A háttérzenék kellemesek, OP/ED-ek letöltve, külön öröm volt szívemnek, hogy itt HÁLA ISTENNEK nem voltak lalalák.  :whoah:

Postolás előtt még egyszer végigolvastam eme rövid irományomat, és azt vettem észre, hogy rendesen leszidtam. Igaz, hogy vannak benne idegesítő dolgok és banális jelenetek, amik fölött ti sem fogtok szemet hunyni, de összességében mégis megéri ráfordítani az időt, mert kellemes szórakozás és időtöltés, idősebbek számára kellő nosztalgia a középiskolás gondtalan évek iránt.

8/10

Én

Teljesen :tezsvir: , A Bokuga ra Ita nekem is eszembe jutott sokszor közben. (Meg én kevesebbre pontoztam, dehát egyéni probléma)
Ja, és: emo kölyök -> lol wut? Akire te gondolsz az miért lett volna az? Annak ellenére, hogy nyilvánosan kéne máglyára vetni?

Solid Snake

Quote from: Én on 2008-01-26, 20:55:01
Ja, és: emo kölyök -> lol wut? Akire te gondolsz az miért lett volna az? Annak ellenére, hogy nyilvánosan kéne máglyára vetni?

A kinézete alapján asszociáltam rá így.

[spoiler=grr mode]Meg hát "Umibouzu! Umibouzu! Umibouzu!"-srác, Umibouzu-számokat énekel a munkahelyén, fekete haja van vörös tinccsel. Minden irritáló volt benne, ráadásul egyből ráhajt Risára. Aztán "Nem akartam rád hajtani. Tényleg nem. Van egy jegyem egy limitált Umibouzu-előadásra. Van kedved eljönni rá?".  :Eztneked:[/spoiler]

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2008-01-26, 21:27:18
A kinézete alapján asszociáltam rá így.

[spoiler=grr mode]Meg hát "Umibouzu! Umibouzu! Umibouzu!"-srác, Umibouzu-számokat énekel a munkahelyén, fekete haja van vörös tinccsel. Minden irritáló volt benne, ráadásul egyből ráhajt Risára. Aztán "Nem akartam rád hajtani. Tényleg nem. Van egy jegyem egy limitált Umibouzu-előadásra. Van kedved eljönni rá?".  :Eztneked:[/spoiler]
:tezsvir:
Kill it with fire  :uzi:

Én

Kis féreg, az tény. :) És magasabb a főszereplősrácnál, unforgivable! :wtf

Soul

#4424
Ha növesztene melleket már majdnem elmehetne lánynak is  :smile:. [spoiler]Én a szőke "csajon" akadtam ki mikor kiderült hogy fiú  :wtf, aztán meg jót nevettem rajta  :smile:[/spoiler]

Cobra

AniDB-n azt írják 3 részes OVA lesz csak a Strait Jacket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

necrologist

Bakuretshu Tenshi

Vegyesek az érzelmeim, az első nyolc részt megnézni több mint egy hétig tartott, a maradék pedig lement egy nap alatt. Nem szeretnék spoilerezni úgyhogy a storyról csak annyit hogy nem túl bonyolult, de nem is unalmas. A grafikája engem nem nyűgözött le, sőt... helyenként kifejezetten gagyinak találtam. Az op nagyon illik az animéhez és a többi zene is egész jól el lett találva.
Mecha/scifi fanoknak mindenképpen ajánlom, és mindenkinek aki egy kis akcióra vágyik különösebben összetett vagy mély story nélkül.
Ha a hangultodhoz épp illik akkor kifejezetten élvezetes, mondjuk 7/10

Alkyra


hatake_kakashi

amit pár napja fejeztem be az a Girls Bravo volt hát nagyon nem tudom mien véleményt mondja róla vicces kis anime és a lányok idomaira gondot fordítottak története hát nem sok van meg a részek közt sincs nagy összefüggés  :) de ettől függetlenűl szerintem aranyos anime lett nekem tetszett:)

necrologist

Quote from: hatake_kakashi on 2008-01-27, 15:55:52
amit pár napja fejeztem be az a Girls Bravo volt hát nagyon nem tudom mien véleményt mondja róla vicces kis anime és a lányok idomaira gondot fordítottak története hát nem sok van meg a részek közt sincs nagy összefüggés  :) de ettől függetlenűl szerintem aranyos anime lett nekem tetszett:)
agreed  :jee:
olyan kawaii anime de abból legalább jófajta

Gregory

Quote from: necrologist on 2008-01-27, 16:00:00
olyan kawaii anime de abból legalább jófajta
Akkor milyen a rosszabb fajta?

Manitu

Quote from: hatake_kakashi on 2008-01-27, 15:55:52
amit pár napja fejeztem be az a Girls Bravo volt hát nagyon nem tudom mien véleményt mondja róla vicces kis anime és a lányok idomaira gondot fordítottak története hát nem sok van meg a részek közt sincs nagy összefüggés  :) de ettől függetlenűl szerintem aranyos anime lett nekem tetszett:)
Noto Mamiko férfi szerepben? Már csak ezért érdemes megnézni :jee:


Nevl

OverDrive

Tök véletlenül találtam rá a sorozatra és mivel fent volt az ftp-n gondoltam leszedem.
Történetét tekintve elég sablon darab: semmiben nem jó srác találkozik egy lánnyal, aki be akarja rángatni a bicikli klubba, mert ha szerez új tagokat a testvére ad neki pénzt. A probléma, hogy a srác még biciklizni se tud (sok más egyéb mellett). Végül belemegy, megtanul cangázni és indulnak egy helyi versenyen 1 hónap múlva... Mellékszálként megismerjük a lányt is, aki meglehetősen felszínes és üresnek érzi az életét, azonban a srác erőfeszítései, még őt is arra inspirálják, hogy megváltozzon.

OP nagyon jó, hangulatos zenéje lett, ending annyira nem. Rajzolás standard, alaptörténet se épp egetrengető újdonság, de mégis van benne valami.

Homor, cangák, sport, románc... ajándlom mindenkinek :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

necrologist

Armitage III

Ismertetőt nem is írnék rajtam kívül úgyis mindneki látta már, aki esetleg mégsem az mars és nézze meg gyorsan.
8/10

Member

Re Cutie Honey
Réges-régen, egy messzi-messzi animestúdióban látta meg a napvilágot az egyik legősibb magic girl, a Cutie Honey. Vmiért rengeteg stúdió érzett perverz vágyat arra (gondolom úgy gondolták, a sorozatok nem aknáztak ki minden lehetőséget és egyáltalán nem a profitszerzés hajtotta őket), hogy felújítsa, köztük a Sailor Moon stúdija is anno. Ez a darab a legújabb, egy 3 részes ova, az alapkoncepció nem sokat változott, egy bármilyen formát felvenni tudó android küzd a gonosz Panther Clow gárda ellen, akik a benne lévő cuccost keresik. Ez a kis szösszenet abban különbözik az eddigiektől, hogy tele van ccccshhhöööööööcsökkel. Jó, a 3.-ban is volt elég, de ebben tényleg rengeteg ccccshhhöööööööcs van!! Az első részben szinte félpercenként szakadnak le a ruhák és máris lobognak a ccccshhhöööööööcsök! Szóval akit megfog annyi, hogy ccccshhhöööööööcsök minden mennyiségben a kellően gagyi (szerintem ők sem akarták, hogy percre is komolyan vegyük) csaták közepette halálos klisékkel megspékelve, azok nyugodtan nézzenek bele, az első részben egy kisrác még a p*csét is forgatja, akár egy Apache a propellert, "Péniszman vagyok!"-ot ordítva, ennek örömére. Egy kari volt igazából jó, Scarlat, a 2. nem lvl1 panther clow, aki ccccshhhöööööööcsös loli-ként (hogy ezt miért hozzák össze annyian, ki tudja) a haverjait is kinyírta, ha éppen ezt érezte poénnak. A többiek csak a ccccshhhöööööööcseiket lövik ki, mint rakétákat, vagy éppen játszák a szokásos "leverem a hp-d 10% alá, hogy aztán kinyírj" sémát hozzák vissza. Külön poén, hogy ennek a szériának is ugyanaz az OP trackje, mint a legelsőnek. De ennyi az összes poén, meg a zsaruk kinézete, de kit érdekel, hisz
Éljenek a ccccshhhöööööööcsök!!!!
5/10

kelvor

Egyszer nézz már valami JÓ animét is.  Már-már hihetetlen, hogy mindig ilyen sz*rokat fogsz ki.  :D

Én

Vagy itt is a "minél trágyább annál jobb" elvet részesíted előnyben? :D

Member

Próbálkozom, csak vagy Araki rak be vmit, ami nekem láthatóan nem jön be, vagy vmiről el akarom dönteni, hogy miért hype-olják annyian. De már csorog le a Dennou Coil, elég régóta tervezem, kéne vmi élvezhető a CCS (hú erről miket tudnék már most írni, ihaj) és a RahXephon (erről meg aztán főleg) mellé.

Solid Snake

Member: önmagad hazudtolnád meg, ha elkezdenél komoly animéket nézni.  :ejnye:
Csak így tovább!  :D :whoah:

chilip

Quote from: Member on 2008-01-27, 22:01:13
Re Cutie Honey
Réges-régen, egy messzi-messzi animestúdióban látta meg a napvilágot az egyik legősibb magic girl, a Cutie Honey. Vmiért rengeteg stúdió érzett perverz vágyat arra (gondolom úgy gondolták, a sorozatok nem aknáztak ki minden lehetőséget és egyáltalán nem a profitszerzés hajtotta őket), hogy felújítsa, köztük a Sailor Moon stúdija is anno. Ez a darab a legújabb, egy 3 részes ova, az alapkoncepció nem sokat változott, egy bármilyen formát felvenni tudó android küzd a gonosz Panther Clow gárda ellen, akik a benne lévő cuccost keresik. Ez a kis szösszenet abban különbözik az eddigiektől, hogy tele van ccccshhhöööööööcsökkel. Jó, a 3.-ban is volt elég, de ebben tényleg rengeteg ccccshhhöööööööcs van!! Az első részben szinte félpercenként szakadnak le a ruhák és máris lobognak a ccccshhhöööööööcsök! Szóval akit megfog annyi, hogy ccccshhhöööööööcsök minden mennyiségben a kellően gagyi (szerintem ők sem akarták, hogy percre is komolyan vegyük) csaták közepette halálos klisékkel megspékelve, azok nyugodtan nézzenek bele, az első részben egy kisrác még a p*csét is forgatja, akár egy Apache a propellert, "Péniszman vagyok!"-ot ordítva, ennek örömére. Egy kari volt igazából jó, Scarlat, a 2. nem lvl1 panther clow, aki ccccshhhöööööööcsös loli-ként (hogy ezt miért hozzák össze annyian, ki tudja) a haverjait is kinyírta, ha éppen ezt érezte poénnak. A többiek csak a ccccshhhöööööööcseiket lövik ki, mint rakétákat, vagy éppen játszák a szokásos "leverem a hp-d 10% alá, hogy aztán kinyírj" sémát hozzák vissza. Külön poén, hogy ennek a szériának is ugyanaz az OP trackje, mint a legelsőnek. De ennyi az összes poén, meg a zsaruk kinézete, de kit érdekel, hisz
Éljenek a ccccshhhöööööööcsök!!!!
5/10


hát ezt már csakazértis leszedem :D