Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Próféta

Porco Rosso @ m2

Bármilyen meglepő, szerintem kivételesen korrekt lett a szinkron. A hang viszont sajnos három-négy alkalommal is kimaradt, kb. 10 másodperces ideig - ez vajon az m2 vagy a TV-készülék hibája? Az előbbire gyanakszom.  :grrr:
Maga a film természetesen nagy WIN.

motifator

Ookiku Furikabutte
Ezt az animét miért nem ismeri senki? A manga megnyerte a Tezuka Cultural Awardot, a Kohdansha Manga Awardot, gyakorlatilag minden idők legnépszerűbb baseball mangájának válaszották, az animét a 2007-es év 4. legjobbjának választották a Yahoo Japan szavazásán, az anidb rating: 8.50 (csupán 234 szavazatból!). Ezek a tények.
A történet főszereplője Mihashi Ren, dobójátékos. Alsó középiskolás éveit a nagyapja által vezetett magániskolában töltötte. Az iskola baseballcsapatának ő volt az egyes számú dobójátékosa, de minden csapattársa utálta, mert meg voltak győződve róla, hogy rossz dobó, és csak a nagyapja miatt van a csapatban. Igazából tényleg elég lassú dobó, és mivel a csapattársai elfordultak tőle, sorra veszítették el a meccseket. Mikor Mihashi új középiskolába kerül, a rémes alsó-középiskolás emlékek után úgy dönt, hogy nem baseballozik tovább. Persze végül berángatják a középsuli újonnan alakult baseballcsapatába, ahol Abe Takaya, a fogójátékos észreveszi Mihashi kicsit lassú, de figyelemreméltóan pontos dobásait és "furcsa" gyorslabdáját (mittudomén hogy mondják magyarul, fastball, azaz gyors, egyenes dobás).
Na hát ha eddig valaki úgy gondolta, hogy Shinji a legnyivásztább főszereplő az animék világában, az hatalmasat tévedett. Mihashi önbizalomhiánya olyan méreteket ölt, hogy ott már a klinikai pszichiátria eszközeivel kellene beavatkozni. De tényleg, Mihashi akkora gyáva kis bőgőmasina, hogy az ember már az első részben megfojtaná. Sebaj, innen aztán szép jellemfejlődést lehet bemutatni, gondolná az ember. A többi karakter viszont érdekes. A sorozat elsősorban Abe és Mihashi körül zajlik, az ő kapcsolatuknak az alakulását mutatja be, tényleg meglepő, hogy mennyire fontos az összhang és a kölcsönös bizalom a dobó és a fogójátékos között. A többi szereplő is érdekes színt visz a sorozatba. Mind külön egyéniségek, még az ellenfél csapatok néhány játékosa is emlékezetes személyiség.
Igazából van tippem arra, hogy a sorozat miért nem lett akkora siker a nyugati animerajongók körében, mint Japánban. Először is Mihashi személyisége. Az a srác tényleg olyan, hogy az ember minden részben földhözvágná és jól megtaposná. Legalábbis egy darabig. Aztán már kezded megszokni, de képes még az utolsó részben is úgy viselkedni, hogy ha már nem is fojtanád meg, minimum leordítanád a fejét. A másik gond a sorozattal, hogy kicsit nyálas. Nem sok sportanimét láttam még, igazából csak a Hikaru No Go-t. Abban is voltak nyálasabb részek, amik már-már túlromantizálják a sport iránti elhivatottságot, de mintha a Oofuriban több ilyen lett volna. Ráadásul a baseball a goval ellentétben csapatjáték, azaz ezek a hatalmas érzelmek 9 fiú között zajlanak. Kezditek kapizsgálni? Nem kell aggódni, ez a sorozat ártatlanabb, mint a ma született bárány, csak 1-1 ilyen jelenetnél az ember hajlamos akaratlanul is ZOMG GAY!-t kiáltani. Persze néhány rész alatt rájön az ember, hogy egyáltalán nincs itt ilyesmiről szó, csak szerintem sokan nem várták meg azt a néhány részt, és az első neccesebb jelenet után dobják a sorozatot.
A baseballmeccsek iszonyat kidolgozottak. Annyira túlanalizálnak minden játékot, hogy rengeteget tanultam a baseballról ez alatt a 26 rész alatt, még úgy is, hogy a szövegek felét se értettem. Van is idejük analizálni bőven, mert a játékok nagyon hosszúak. Én elhiszem, hogy egy ilyen játék a valóságban 2-3 órás, de az animében is gyakorlatilag ugyanennyi időben mutatták be őket. Tessék csak kiszámolni 20 perces részekkel. A 26 rész alatt összesen 2 játékot láthattunk úgy, hogy a sorozat kb. 70%-a meccs közben játszódott!!!
Az animációval nem igazán volt gond, a karakterdizájn elsőre kicsit furcsa lehet, főleg Mihashinak van olyan idióta feje, hogy legszívesebben leütné az ember, de a meccsek jól lettek megrajzolva. Néhány akciójelenet kifejezetten dinamikus és életszerű.
Pontozni nem szoktam, most sem fogok, de igazából az egyetlen bajom a sorozattal csak az, hogy nem 100+ részes. A 26 rész alatt gyakorlatilag nem történt semmi, csak láttunk 2 szenzációs meccset és nagyjából bemutatkoztak a szereplők. A manga folytatódik tovább, úgyhogy én nagyon számítok következő évadra. És azután következőre. És azután következőre...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor


motifator

Most jófej leszek :)
Ne kérdezd, hogy miért, meg hogy, de most még éppen tudok egy elég gyors DDL linkkel szolgálni. PM mindjárt megy.
Ha valakit még érdekelne az Oofuri, dobjon egy PM-et, és ha jó gyerek volt, akkor megajándékozom őt is a linkkel.
Az ajánlat még ezen a héten él, utána törlöm a cuccost.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Hát ezen mosolyogtam egy jót.:) Nagyon aranyos rész volt.^^

smash++

Karas
Anidb

Egy AMV-ben láttam belőle részletet és már akkor megtetszett. Már az első rész jobban tetszett a vártnál és ez egészen a végéig megmaradt. Nekem negatívum, hogy picit túl rövis és a "történetet" is lehetett volna még nyújtani és alakítani egy picit. Gondolom már biztos sokan látták, de akik még nem és szeretik a CG-s animeket, akciót+kard simán kezdjenek bele, mert nem hosszú. Azért a többi Karast is megnéztem volna harc közben, de ez van.
Yurine  :jee:
9/10

Rounin

Nézem ezt a Tengen Toppa Gurren-Lagann-t és nem értem. Ezen mi olyan win, meg fukken epic meg egyebek? Én lennék hozzá kicsi/nagy? Nekem inkább gagyisztikusnak hat O_o.

SaiyaGin

Quote from: Rounin on 2008-05-16, 21:55:15
Nézem ezt a Tengen Toppa Gurren-Lagann-t és nem értem. Ezen mi olyan win, meg fukken epic meg egyebek? Én lennék hozzá kicsi/nagy? Nekem inkább gagyisztikusnak hat O_o.

Majd megérted, ha befejezted. Hány részt láttál eddig?

Kvikveg

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-16, 22:03:34
Quote from: Rounin on 2008-05-16, 21:55:15
Nézem ezt a Tengen Toppa Gurren-Lagann-t és nem értem. Ezen mi olyan win, meg fukken epic meg egyebek? Én lennék hozzá kicsi/nagy? Nekem inkább gagyisztikusnak hat O_o.

Majd megérted, ha befejezted. Hány részt láttál eddig?
Vagy nem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-16, 22:03:34
Majd megérted, ha befejezted. Hány részt láttál eddig?

Hetet.
És ez a hét rész nagyon nem nyűgözött le. Oké, van még vissza jó pár. Na de egy sorozat (ilyen terjedelemben) ne engedjen már meg magának ilyet 7 részen át O_o. Főleg, ha utána jó akar lenni.
(és nem szokott zavarni, de itt az animáció nagyon böki a csőröm...)

Kvikveg lelőtte, amit én akartam mondani. ;( :haha:

Soul

7 rész pont a hullám völgyes rész.Kamina [spoiler]halála[/spoiler] nagyon is jót tesz sztem a sorozatnak.Nekem még 4 rész van hátra, és nem bántam meg hogy néztem.
Nia <3.

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-05-16, 22:08:26
Quote from: SaiyaGin on 2008-05-16, 22:03:34
Majd megérted, ha befejezted. Hány részt láttál eddig?

Hetet.
És ez a hét rész nagyon nem nyűgözött le. Oké, van még vissza jó pár. Na de egy sorozat (ilyen terjedelemben) ne engedjen már meg magának ilyet 7 részen át O_o. Főleg, ha utána jó akar lenni.
(és nem szokott zavarni, de itt az animáció nagyon böki a csőröm...)

Kvikveg lelőtte, amit én akartam mondani. ;( :haha:

Ha az első 7 rész nem tetszett, akkot a többi sem fog. És az, hogy nem tetszett, nem a sorozat hibája, mert az igenis EPIC WIN!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Gregory

Quote from: Soul on 2008-05-16, 22:12:29
7 rész pont a hullám völgyes rész.Kamina [spoiler]halála[/spoiler] nagyon is jót tesz sztem a sorozatnak.Nekem még 4 rész van hátra, és nem bántam meg hogy néztem.
Nekem pedig pont azután kellett egy kis szünet, mert nem bírtam tovább nézni, és nem azért, mert annyira összeomlottam volna. Niát pedig kifejezetten utáltam annál a résznél, a seiyuu-nak köszönhetően.

Egyébként szerintem se fog tetszeni, ha eddig se tetszett.

Rounin

DC: sure. Az Elfen Liedre is sokan mondtak hasonlókat :__devil:

Soul: így felesleges spoilerezni, elég egyértelmű volt :hehe:

Mindegy, most már végignézem, mert annyira nem rossz, hogy ne kössön le... csak hát na.

Soul

Te hibád ha rá nyomsz  :__devil: :smile:.Amúgy pöccre pontosan már nemtom hanyadik részbe történik az eset de ott körül az tuti.

Rounin

Quote from: Soul on 2008-05-16, 22:19:48
Te hibád ha rá nyomsz  :__devil: :smile:.Amúgy pöccre pontosan már nemtom hanyadik részbe történik az eset de ott körül az tuti.

Mondom rá se kellett nyomni, hogy tudjam, mit írsz ;).

Fazék

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-16, 22:03:34
Quote from: Rounin on 2008-05-16, 21:55:15
Nézem ezt a Tengen Toppa Gurren-Lagann-t és nem értem. Ezen mi olyan win, meg fukken epic meg egyebek? Én lennék hozzá kicsi/nagy? Nekem inkább gagyisztikusnak hat O_o.

Majd megérted, ha befejezted. Hány részt láttál eddig?
sztem akinek 2-3 rész alatt nem tetszett meg, annak már nem is fog. ami nem megy, nem kell erőltetni. sztem ez tipikusan olyan, hogy vagy bejön vkinek ez az ökör stílus és imádja, vagy nem és értetlenül áll a sorozat előtt :)

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-05-16, 22:17:31
DC: sure. Az Elfen Liedre is sokan mondtak hasonlókat :__devil:

De az EL az sz@r, ez meg eszméletlen jó! Mit nem lehet ezen érteni?  :confused: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 22:22:24
De az EL az sz@r, ez meg eszméletlen jó! Mit nem lehet ezen érteni?  :confused: :rotfl:

:ejnye:

Fazék: még csak nem is az ökör stílussal van bajom, mert pl Excel Saga, FLCL és még a Sakigake!! Cromartie Koukou (utóbbiból nem az egész, de még mindig jelentős rész) is tetszik.
Evvan.

Fazék

Quote from: Rounin on 2008-05-16, 22:24:13
Fazék: még csak nem is az ökör stílussal van bajom, mert pl Excel Saga, FLCL és még a Sakigake!! Cromartie Koukou (utóbbiból nem az egész, de még mindig jelentős rész) is tetszik.
Evvan.
az ökörségnek is ezer fajtája van. egyes példányaik kikérik maguknak, hogy másik példányokkal egy marha nagy skatulyába tedd őket

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-16, 22:31:19
az ökörségnek is ezer fajtája van. egyes példányaik kikérik maguknak, hogy másik példányokkal egy marha nagy skatulyába tedd őket

Mégis úgyanúgy híjják mindet. ;( Nem az én vétkem, de azért megkövetlek az ökrök ellen elkövetett verbális gaztettemért. :angyali:
(sry^^')

Member

Quote from: Fazék on 2008-05-16, 22:22:15
sztem ez tipikusan olyan, hogy vagy bejön vkinek ez az ökör stílus és imádja, vagy nem és értetlenül áll a sorozat előtt :)
sztem inkább annak fog csak bejönni, aki tolerálja az önismétlést. ::)
Spoiler rész előtt "mit képzelsz, kik vagyunk mi?! minket nem lehet legyőzni!!" + "bízz magadban", spoiler után "ha itt lenne" + "bízz magadban", sok robbanás, de igazán nagyot még nem láttam.
Kaibá-nál pár perce elkezdtem filózni, hogy mi lesz azokkal, akik majd egyben nézik végig? Engem egyetlen rész is képes kiégetni. O_o

minuszmiki

Quote from: Member on 2008-05-16, 22:39:22
Kaibá-nál elkezdtem filózni, hogy mi lesz azokkal, akik majd egyben nézik végig? Engem egyetlen rész is képes kiégetni. O_o
Ugyanez szokott eszembe jutni minden epizód után. :)

Rounin

Na, a Kaiba viszont határozottan tetszik.

chilip

első rész után ment a lomtárba ::) TTGL viszont EPIC stuff  :szemuveges:

Rounin


Selmo

Ezzel vagy fáradjatok át a csevegés topicba vagy a sajátjába.

A tökéletesség unalmas.

Member

#5037
LuckyStar
Azt hiszem, még egy anime, amit kevesebb embernek kell bemutatnom, mint az aranyeső gyógynövényként történő felhasználását. "Slice of life" darab, ami a stílus azon hülyeségét alapból magán hordozza, hogy a neve ellenére csakis gimnazista lányok suliban töltött órák közti szüneteit és a nevesebb eseményeket (sportnap, kultúrális fesztivál) hajlandó bemutatni. Az előadás annyiban érdekes, hogy nincs összefüggés a 2 percenként vágott jelenetek között, ez még akár a hasznára is válhatna, ha poénhegyek érnék egymást, de így olyan érzésem volt, mintha az ötletsivár manga jeleneteit dobálták volna izzadságcseppeket hullajtva egymás mellé. Sajnos nem sok poén van benne, az elején egyszerűen hiányoznak (a "melyik részén kezdjük a csokissütit nálam nem tartozik ide"), majd a stúdió a korábbi darabjait kezdei el reklámozni, hogy aztán egyszercsak oda süllyedjünk, vagy a korábbiakat ismételgessék (manga fesztivál, a manga bolt árusai és egyéb nyali falik) és elővegyék Haruhi-t, aki a stúdiónak oly' sok pénzt hozott. Lehet, hogy én vagyok a túl láma, de hogy egyetlen részen belül minden magazin, telefoncsengőhang, cosplay, manga és még az outro karaoke is azt az istenverte Haruhi-t erőltesse, ez már gyötrelem (itt elgondolkoztam rajta, talán megvan a következő citromdíjas a Saikano mellé, ami azért nagy szó). Később már előfordult, hogy nevettem valamin, azt hiszem, a 18. és a 22. rész körül előferdült olyan csoda, hogy egy részen belül kétszer is hahotáztam! Igen, ez egy vérfagyasztó pszichothriller alatt jó arány lenne, de nem egy vígjátéknál. Na jó, a windows és internet explorer fikák jók voltak, az NFS is tetszett, meg egyszer volt benne ppgz magazin (amit pont a Blossom-mal seiyuu-rokon Kagami szemelt ki), ami külön jó pont, de igazából édeskevés. A rajzolás jó lenne, de a karikatúrák túl egyszerűek, egyszerű fekete pötty lesz a szem, vagy csíkos a homlok, teljesen ötlettelen. Zeneileg nem tudok mit mondani, voltak háttérzenék? Az intro a legkiemelkedőbb része a sorozatnak, a 2 outro mind variáció egy témára, 2 után ritka unalmasak. A karakterekben nem volt elég őrültség, inkább hasonlítottak a CCS ösztönlényeire, mint pl. az Azumanga agymenőire. Az pedig, hogy sok résznél a középen ásító, a végén pedig alvó cica a néző állapotára utaljon, és ezek megjelenése okozza a legfőbb örömhormontermelést (amit azonnal az alapvető emberi jogokat vérig sértő Lucky Channel követ, egy-két alkalmat leszámítva önismétlő és dögunalmas), azért gáz. Sokat gondolkoztam a végeredményen, legyen 3.5/10. Bár lehet, hogy a hiba bennem van, elvégre eBay-en szimpla műanyag figurák 100$+ áron kerülnek megvételre LS-ből, míg más animéknél max 10-20 körül van pofájuk elkérni.

Seto no Hanayome
Egy rakás szerencsétlenség fiú, akit megment a sellő yakuza lánya, hogy aztán választhasson temetés vagy esküvő közt? És még ráadásul a fater meg néhány pszicho- és szociopata állat akarja elvágni élete ezüstfonalát? Mi ez, ha nem állatság? :D
Kifogyhatatlan humortárral nyit, ami csak elmebetegebb lesz később, rengeteg agygyilkos paródia, csupa szerethető karakter, a legnagyobb animeklisék leamortizálása, van itt minden. A rajzolás tökéletes, az intro/outro kicsit túl visszafogott, de megfelel, maga a közbeni betét kiváló, szinkronok szintén ütnek. Simán megérdemelte volna 2007 legjobb vígjátéka címet, szóval a világszerte lefolyt szavazás elég komoly csalódás számomra. Kár, hogy oly' sok cenzúrát raktak bele (vér + csajok), de nem hiszem, hogy a "melles lolik" megtekintéséért akármit is letöltenék később. :) Legyen 9.75/10, de csak mert vígjátékra sohasem adok 10-et.

chilip


Én