Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

#5160
Ha csak manga van, akkor az van..
Legalább nem live-action, mint amilyet huszon-oldallal
ezelőtt linkeltél :D
Amúgy mennyivel megy tovább, mint az anime?
(mármint egy alig-kicsit-pár résznyivel-sokkal válasz is
elég)

Gregory

Nos, a manga 25 kötetes, ebből kb. a 15. kötetben jutnak el oda, ahol az anime befejeződik.
Meg van az 5 részes OVA is Shonan Junai Gumi címmel, ami elvileg a fiatal Onizukáról és Ryujiról szól, de arról még nem tudok nyilatkozni, én is most töltöm  :smile:

kelvor

Geez, nem is tudtam, hogy van OVA. Már töltöm is.  :jee:


SaiyaGin

Druaga 8.
Ez a game-utánzat nagyon :lol: volt, bár egy kicsit rövidebb is lehetett volna. ::) Legalább a rész vége komolyabb eseményeket is ígért.

Chronus

The Melancholy of Haruhi Suzumiya:

god is a girl. owned. instantly. 9000/10.

Soldier

Quote from: Chronus on 2008-06-17, 03:36:56
The Melancholy of Haruhi Suzumiya:

god is a girl. owned. instantly. 9000/10.

hehe , johogy  :lazza:

Baggio

Quote from: Soldier on 2008-06-17, 03:41:01
Quote from: Chronus on 2008-06-17, 03:36:56
The Melancholy of Haruhi Suzumiya:

god is a girl. owned. instantly. 9000/10.

hehe , johogy  :lazza:
én nem értem miért szereti mindenki annyira. elmegy egynek, de szerintem semmi különös. a végén már csak azért néztem meg 1. hogy nem hagyjam abba 2. hogy tudjam miről magyaráznak folyton a Lucky Starban :D

Member

Szerintem az egyik legjobban átgondolt és megszerkesztett darab, de 10/10 semmiféleképpen nem. A Lucky Star alatt majdnem megutáltam, pedig arról az LS és nem a Haruhi tehet. :)

Member

Inukami!
Újabb alapmű bepótolva (csak ennyire volt idő/kedv). Igazából jól elszórakoztam rajta az elején, engem nem zavar az elefántcsorda, de mondjuk úgy, néha mutathatták volna a vonat helyett az alagutat is, valahogy hozzám közelebb áll. Ha az író férfi és nem b*zi, akkor szégyenlje el magát. :)
A történet nem egy hatalmas lövés, de eichi-hez mérten nem zavart. A rajz pontosan az, amire azt szoktam mondani, hogy ÁTLAGOS, most már legalább tudom, mit hozok fel példának, ha mondanom kell, mit unok annyira. A víz szerintem gusztustalan, de egyéni szocproblem, a macsek viszont a legszebb, amit animében láttam, külön plusszpont. A szereplőkből TÚL SOK van. Ott van 10 Inukami, aminek a több, mint a fele nem is csinál semmit. Talán az erősen elfen liedből szabadult Nadeshiko és a loli Tomohame ért valamit. Előbbire újabb gyanú a sztori végén felbukkanó Nana-plüss (vannak más utalások is, ami megint csak plusszpont). Az más kérdés, hogy EL-szerű külső vagy sem, néha a gépkocsiapritóba raktam volna azt az agymentes fejét, loli barátunk kivételesen nem a nyivákoló idegesítő személyiséget kapta, hanem azt a szokásos "supporter" jelleget, amiben kivételesen nem fordult elő a "simán megküzdök azokkal a problémákkal, amikkel a felnőttek" jegy. A perverzek kellettek bele, mint a falat kenyér, a legjobb szereplők köztük fordultak elő. Minden rendben volt a 23. részig, igaz, került bele egy rakás oda nem illő elem (beszélő állatok, a shinigami, a gonosz apu).
Aztán a 24. felénél párszor átnyilalt bennem a "mi ez a sz*r?" kérdés. Addig OK, hogy egy lapra tesz fel mindent az író és belesuvaszt 25 tömeganimébe illő jelenetet/karakter a végére, de komolyan, aki
[spoiler]Kaoru múltja alatt nem kap sikító frászt és nem kezdi el ráspollyal cirógatni az elefántot, háááát, az betársulhat a lekötözött perverz mellé.[/spoiler]
Először azt hittem, ez valami vicc, de kiderült, nem,
[spoiler]A múltbéli mágus újjászületik a perverz mágusból (igen, küzdenek egymás ellen 2-en, hogy egy harmadik legyen a főgonosz. Mi ez a Dark Elf klánok történelmét megalázóan bonyolult fordulat?! Aztán halálra ver mindenkit, akik mindenből felgyógyulnak, hogy végül a legalapabb támadásokkal öljék meg. Living happily ever after.[/spoiler]
És ismét felmerült bennem: Mi a f*sznak tesznek valamibe időt irányító mágust, ha nem is tudja a képességeit használni?! Könyörgöm, ha valaki tényleg vissza tudja fordítani, az elintézi, hogy a jófiúk meg se szülessenek, magát királyjá teszi és összehoz maga köré egy háremet, majd az öröklétű "Fogadó a világ végén"-ben éli mindennapjait. Áhhhh, hagyjuk. Kár érte. 7.5/10

Zsiga


Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-06-17, 15:17:27
Quote from: Member on 2008-06-17, 13:35:20
Inukami!
Újabb alapmű bepótolva
LoOoOoL alapmű :zomg:

Én is azt néztem..Ez hol alapnű neked? Szerintem meglehetősen kevesen vagyunk akik végig is nézték ezt a szemetet.

chilip

én végignéztem :D a vége télleg elég érdekes volt :D

Soldier

#5173
Quote from: chilip on 2008-06-17, 16:54:31
én végignéztem :D a vége télleg elég érdekes volt :D

+1
de mégha csak a vége lett volna "érdekes"  :rotfl: amugy egyszer azert valahogy atlehet "szenvedni" mmint ha hibain tul teszi magat az emebr :redface:

SaiyaGin

Moyashimon 1-2.
Egy mezőgazdasági egyetemre felvett diák, aki látja a baktériumokat. Eddig tetszik a sorozat. :Kiraly:

Gregory

Shonan junai gumi:
"Don't make light of Shonan's Onizuka Eikichi or you'll regret it"; "You want the life beat out of you, boy?"; "Stop talking big, come and get it" etc. etc. szintű párbeszédek, utcai verekedések, az Oni-Baku páros, seriouss business.
A zene elment egynek, grafika szerintem a készülés idejéhez mérten egész korrekt(főleg mikor komolyabb jeleneteket láthattunk). A motorokat hiányoltam.
7/10

Member

Quote from: Alkyra on 2008-06-17, 16:48:25
Quote from: Zsiga on 2008-06-17, 15:17:27
Quote from: Member on 2008-06-17, 13:35:20
Inukami!
Újabb alapmű bepótolva
LoOoOoL alapmű :zomg:

Én is azt néztem..Ez hol alapnű neked? Szerintem meglehetősen kevesen vagyunk akik végig is nézték ezt a szemetet.
Annyira értitek az iróniát, mint matula bácsi a fonémakészletet...

Alkyra

Quote from: Member on 2008-06-18, 20:08:47
Quote from: Alkyra on 2008-06-17, 16:48:25
Quote from: Zsiga on 2008-06-17, 15:17:27
Quote from: Member on 2008-06-17, 13:35:20
Inukami!
Újabb alapmű bepótolva
LoOoOoL alapmű :zomg:

Én is azt néztem..Ez hol alapnű neked? Szerintem meglehetősen kevesen vagyunk akik végig is nézték ezt a szemetet.
Annyira értitek az iróniát, mint matula bácsi a fonémakészletet...

Valahogy nem éreztük belőle.

Member

Ha ez alapmű lenne, éhenhalt volna a műfaj/senki sem számíthatna a fanok közül barátnőre. :) Nameg tudom, hogy mind utáljátok. :D

Zsiga

Quote from: Member on 2008-06-18, 20:08:47
Annyira értitek az iróniát, mint matula bácsi a fonémakészletet...
Nem, csak ismerjük az ízlésedet... :hehe:

SaiyaGin

Druaga 9.
:wtf:
Eddig vidám, többnyire nem túl komoly volt a sorozat, erre most az eddig kb. három részben megjelent rosszarcú megöl egy fontosabbnak tűnő mellékszereplőt.
Kezdem azt érezni, hogy nem kellett volna több hetes szünetet tartanom néhány rész között, mert pár dolgot már elfelejtettem az első részekből.   :3x3:

Selmo

Mushisi (26 rész): Kellemes, epizódikus történetek sorozata. Olyan, amiből az ember naponta megnéz 1-2 részt. Az AA-s ismertető mindent leír, így nem koptatom a billt.

A tökéletesség unalmas.

blackman

Quote from: Selmo on 2008-06-20, 05:44:59
Mushisi (26 rész): Kellemes, epizódikus történetek sorozata. Olyan, amiből az ember naponta megnéz 1-2 részt. Az AA-s ismertető mindent leír, így nem koptatom a billt.
:tezsvir: Nálam ez a TOP 2. (Első természetesen a Cowboy Bebop  :D .)

hargharg

Quote from: Selmo on 2008-06-20, 05:44:59
Mushisi (26 rész): Kellemes, epizódikus történetek sorozata. Olyan, amiből az ember naponta megnéz 1-2 részt. Az AA-s ismertető mindent leír, így nem koptatom a billt.

anno en is sajnaltam, hogy vege lett a 26. resszel, neztem volna meg egy ideig. : (
rofl

Alkyra

Meglehetősen lassan jött ki ez a rész, de megérte.
[spoiler] Rin mostmár biztosan meghalt(Apos elvette a Time Fruitját s sóvá változott), akárcsak a kutyus is.  :bruhuhu: Mimi maradt az egytlen főszereplő a történetben aki még él.[/spoiler]
Valami nagyon nagy sunyiság van a sztoriban, de remélem hamarosan kiderül.(Yggdrassil eltűnt immárom 30 éve...s Apos is tervezz valamit..)

SaiyaGin

Moyashimon 3-5.
Még mindig nagyon tetszik, valahogy nézeti magát, pedig a baktériumok nem tartoznak az érdeklődési körömbe. (Azért a tehén végbelében való turkálást kihagyhatták volna. :comp:  :ejj: )

Xzone

Quote from: Alkyra on 2008-06-20, 19:06:51
Valami nagyon nagy sunyiság van a sztoriban, de remélem hamarosan kiderül.(Yggdrassil eltűnt immárom 30 éve...s Apos is tervezz valamit..)

Tekintve, hogy a következő lesz az utolsó rész, valóban illene megmagyarázniuk benne egy-két dolgot :)

Soul

Quote from: Alkyra on 2008-06-20, 19:06:51
Meglehetősen lassan jött ki ez a rész, de megérte.
[spoiler] Rin mostmár biztosan meghalt(Apos elvette a Time Fruitját s sóvá változott), akárcsak a kutyus is.  :bruhuhu: Mimi maradt az egytlen főszereplő a történetben aki még él.[/spoiler]
Mindíg ennyit kellett kb várni :).Amúgy télleg pöpec rész volt, pár perce fejeztem be.
[spoiler]Rint én még nem temetném, igen meghalt, de ez nem jelenti hogy végleg.Túlságosan fontos (azaz fő) szereplő ahoz hogy így legyen neki vége.Tudnunk kéne Apos és a másik csávó (aki megcsókolja az ED-ben) hogy keletkeztek, mert eltudom képzelni hogy Rin is "isten" lesz.Mind1 az a  lényeg hogy az utolsó részben keljen életre :).[/spoiler]

blackman

Most hogy elkezdtem a One Piece-t egy darabig nem igen fogok mást nézni.  :D

chilip

Quote from: blackman on 2008-06-21, 10:38:31
Most hogy elkezdtem a One Piece-t egy darabig nem igen fogok mást nézni.  :D

üdv a klubban :D