Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Member on 2008-08-03, 16:50:03
Quote from: NLZ on 2008-08-03, 16:06:24
De lehet csak azért nem tetszett, mert láttam már a Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu-t, ami ebben a kategóriában fényévekkel jobb.
Anyám, te is ebben a sorrendben nézted őket? :D D-chanra ki kellene írni, hogy "szigorúan JwiHnG előtt". :D
De dényleg, Guu >> Dokuro.  :D  Guu fekete humorához képest ez a pár buzogánnyalszéttrancsírozás meg idegesítőkispicsavinnyogás csak egy harmadrangú anime.
[reserved]

motifator

Quote from: frozenstein on 2008-08-03, 16:37:12
Quote from: Chronus on 2008-08-03, 00:04:54
His And Her Circumstances
Az anime vége akkora cliffhanger, hogy miatta olvastam el életem első mangáját.
Az anime vége nem cliffhanger, hanem szimplán szar. Kinyírtam volna az új rendezőt, aki az utolsó részeket csinálta Anno bácsi távozása után, aztán megtudtam, hogy ő csinálta a FLCL-t. Azóta minden megbocsájtva, de a Kare Kano vége attól még orbitálisan szar.
Ettől függetlenül egy jó kis sorozat, a jó karakterek elviszik a hátukon az egészet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member


Xzone

Quote from: Member on 2008-08-04, 13:56:41
Dokuro-chan 2nd
Ti adtátok az ötletet. :D És most alszom. :redface:

Hogy tudsz ilyen sörökhöz egyáltalán hozzányúlni?!

Member

Azt hiszem, mindent megmagyaráz, hogy
[spoiler=a kedvenc söröm][/spoiler]

SaiyaGin

Nodame Cantabile 15.

Ez kész!  :lol:
Jó kis család az, ahol ha valaki éjjel rémálom miatt felébred, beizzítja a lemezjátszót, majd mikor erre más is felébred, akkor reggel ötkor elkezdenek hegedűn és zongorán játszani, aminek a família többi tagja még örül is. :lul:

NLZ

Nem érzed át a helyzetet. :P  Ők most épp nagyon örülnek, mert újra van élőzene a házban. Jobban örültél volna, ha mondjuk a papa nevetés helyett egy széket vágott volna hozzájuk? :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-08-05, 16:27:49
Nem érzed át a helyzetet. :P  Ők most épp nagyon örülnek, mert újra van élőzene a házban. Jobban örültél volna, ha mondjuk a papa nevetés helyett egy széket vágott volna hozzájuk? :D

Átérzem én, de azért mégis fura.

Darkstar

Quote from: bimanc on 2008-08-03, 16:24:01
A SW-ről azt hiszem annyit mondanék, hogy teljesen nem volt normális aki kitalálta, és annyira blődli, hogy imádnivaló.

Ez esetben én is visszavonom, de az a post, amire írtam, elég masszívan szarkazmusnak tűnt. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

bimanc

Quote from: Darkstar on 2008-08-05, 17:35:23
Quote from: bimanc on 2008-08-03, 16:24:01
A SW-ről azt hiszem annyit mondanék, hogy teljesen nem volt normális aki kitalálta, és annyira blődli, hogy imádnivaló.

Ez esetben én is visszavonom, de az a post, amire írtam, elég masszívan szarkazmusnak tűnt. :D

Bevallom, volt is benne, de hát a sorozat eléggé "önparodisztikus" (mint az Ötödik elem, csak ezerszer erősebben).
Az elején még nagy hülyeségnek tartottam, amin lehet röhögni, de ennyi rész után már olyan epic lett, hogy komolyan megszerettem.

Más:
Szintre hoztam magam Soul Eater-ből. Gondolom már mindenki ismeri az "arató-képző" középiskolába járó diákok sztoriját, úgyhogy arról nem írnék. Azt hiszem az sokat mond viszont, hogy mostanában ritka volt az az anime, aminek végignéztem az op-ét. Ennek mindig megnéztem. Jó zene, érdekes sztori, kiváló karakterek, a grafika is megy a dologhoz, majdnem tökéletes, egyedüli bajom, hogy az az egy-két csilli-villi cg (a suli épülete pl.) nem igazán szép, na meg a macska szerepelhetne többet :3  Ha a sztori különösképpen nem mászik el valamerre (olyan TTGL módra), akkor úgy 9.5 körül meglesz a dolog.  :jee:

NLZ

Én abban reménykedek még, hogy Soul Eater-ben lesz még sok olyan rész, mint a tesztes. :D  De van egy olyan érzésem, hogy el fog mászni a sztori. :/ De meg kéne kérdezni a mangásokat.
[reserved]

Chronus

#5621
Quote from: NLZ on 2008-08-05, 21:26:17
Én abban reménykedek még, hogy Soul Eater-ben lesz még sok olyan rész, mint a tesztes. :D  De van egy olyan érzésem, hogy el fog mászni a sztori. :/ De meg kéne kérdezni a mangásokat.
Most épp mederbe van. Eddig kb ha 1 rész volt vagy 2 ami elmászott. Másrészról SE plotja elég szilárd, nem nagyon lehetne hova mászkálni, ha másznának azt észrevennéd akkor is ha nem ismernéd a mangát. Köv részről fogva indul be a PLOT, és onnantól egy hatalmas feszültségtenger lesz kb az egész vagy 30 chapteren keresztül, néhol 1-2 chapteres nyugtatókkal. Animétől is ugyanezt várjuk.

Tetsuwan Birdy DECODE: ep2

MOAR! miért nincs ep 3-5-höz még sub?  :bruhuhu:

chilip

Quote from: Chronus on 2008-08-05, 22:42:57
...

Tetsuwan Birdy DECODE: ep2

MOAR! miért nincs ep 3-5-höz még sub?  :bruhuhu:


én is erre várok már mióta :(

minuszmiki

Millenium Actress: Az eddig látott Satoshi Kon művek közül ez tetszett a legjobban. Az objektív dolgokról csak a szokásosakat tudom írni: az animáció, artwork, karakterdizájn elsőosztályú, zenéből ismét kicsit kevés szól, de amikor szól, helyén van. A történet talán itt a legkönnyebben követhető, köszönhetően a másik két általam látott alkotáshoz képest (Paranoia Agent, Perfect Blue) kevésbé elszállt mindfuck vonalnak. És most nem merült fel bennem, hogy öncélú lenne a mindfuck, szervesen kapcsolódik a film fő gondolati eleméhez, az illúzióhoz és annak követéséhez; és az, hogy az egészet a főszereplő filmjein keresztül mutatja be, hitelesebbé teszi számomra. Reméltem, hogy Chiyoko nem mondja ki az utolsó mondatot, mivel az üzenet anélkül is elég egyértelmű, de sajnos kimondta. Így is 9,5/10, de nélküle maximum pontszámot adtam volna rá.

Próféta

Quote from: minuszmiki on 2008-08-06, 03:13:07Reméltem, hogy Chiyoko nem mondja ki az utolsó mondatot, mivel az üzenet anélkül is elég egyértelmű
Akkor tudatosabb néző voltál, mint én. Engem úgy elvarázsolt az egész film, hogy nem "figyeltem" arra, mit is látok. Szóval nekem kellett az az utolsó mondat :)
BTW, hajrá Tokyo Godfathers és Paprika.

SaiyaGin

Nodame Cantabile 19.
Érdekes ez a sorozat, nincsenek benne se fúrók, se rettentően elgondolkodtató mondanivalók, se szuperképességű harcosok, se zseniális detektívek, és mégis nagyon nézeti magát.

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-06, 16:37:45
Nodame Cantabile 19.
Érdekes ez a sorozat, nincsenek benne se fúrók, se rettentően elgondolkodtató mondanivalók, se szuperképességű harcosok, se zseniális detektívek, és mégis nagyon nézeti magát.

jó a muzsika :D Ourannal is így voltam egyébként, ha még nem láttad azt ;)

motifator

Nem véletlen, hogy az aniDB legmagasabb pontszámú animéje volt sokáig. Egészen addig, amíg az Aria: The Origination le nem taszította a trónról.

Az Aria is ilyen amúgy. Egy egészen kicsit se EPIC, mégis szívesen nézed rögtön a következő részt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Quote from: chilip on 2008-08-06, 01:53:32
Quote from: Chronus on 2008-08-05, 22:42:57
...

Tetsuwan Birdy DECODE: ep2

MOAR! miért nincs ep 3-5-höz még sub?  :bruhuhu:


én is erre várok már mióta :(
Csatlakozom.
[reserved]

minuszmiki

Quote from: Próféta on 2008-08-06, 12:40:41
Quote from: minuszmiki on 2008-08-06, 03:13:07Reméltem, hogy Chiyoko nem mondja ki az utolsó mondatot, mivel az üzenet anélkül is elég egyértelmű
Akkor tudatosabb néző voltál, mint én. Engem úgy elvarázsolt az egész film, hogy nem "figyeltem" arra, mit is látok. Szóval nekem kellett az az utolsó mondat :)
BTW, hajrá Tokyo Godfathers és Paprika.
Igen, azok jönnek hamarosan. :)

Fazék

mostanában már többször is fölmerült bennem, hogy újranézhetném a GTO-t, de aztán mivel túl hosszú, inkább halasztgattam. kis netezés után ma mégis elindítottam az első részt. jelenleg az 5. rész következik.
még így harmadik (vagy negyedik?) újranézésre is átkozottul jó :whoah: :Kiraly:

kelvor

Quote from: Fazék on 2008-08-06, 22:01:30
mostanában már többször is fölmerült bennem, hogy újranézhetném a GTO-t, de aztán mivel túl hosszú, inkább halasztgattam. kis netezés után ma mégis elindítottam az első részt. jelenleg az 5. rész következik.
még így harmadik (vagy negyedik?) újranézésre is átkozottul jó :whoah: :Kiraly:
:tezsvir::kocc:

4-5 napja kezdtem én is újranézni, épp most indítom 28. részt.   :smile:

Én

Comedy
Egy rövid, mindössze 10 perces, viszont gyönyörűen kivitelezett történet egy kislányról, és egy zsoldosról, aki szolgálataiért csak régi könyveket fogad el. Mivel ilyen rövid, már ez is spoiler gyakorlatilag. Nézzétek meg, mert jó.
[spoiler]De miért ez a címe? Nem értem.[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-08-07, 01:13:02
Comedy
[spoiler]De miért ez a címe? Nem értem.[/spoiler]
Elég sokszor láttam, de a válaszra nem sikerült még rájönnöm.

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2008-08-07, 01:31:05
Elég sokszor láttam, de a válaszra nem sikerült még rájönnöm.

nem vagytok egyedül  ^^

Member

[spoiler]A könyv miatt. Azért röhög, mert nagyon nagy komédia.[/spoiler]

Én

Óh... Erre nem is gondoltam. Bár az akkori időkben nem is nagyon írtak olyanokat szeintem.

SaiyaGin

Nodame Cantabile

A végére értem a sorozatnak, végig tetszett. Mivel a fő pozitívumát már tegnap leírtam, most inkább arról írok, hogy mi nem tetszett.
Grafika: értékelem, hogy a realitás talaján maradva nem voltak kék/zöld/piros hajú szereplők, de többször éreztem, hogy nehéz megkülönböztetni a zenekar tagjait, meg az egyéb mellékszereplőket. Állóképből is kibírtam volna egy kicsit kevesebbet.
Történet: a végén Nodame gyerekkori története elég olcsó volt, kicsit olyan "kéne még valami drámai a sztoriba, mit találjunk ki?" jellegű.

Ezek azért nem vettek el sokat az élvezetből, 8/10-re értékelem az animét.

motifator

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-07, 13:51:32
Nodame Cantabile
[...]
Történet: a végén Nodame gyerekkori története elég olcsó volt, kicsit olyan "kéne még valami drámai a sztoriba, mit találjunk ki?" jellegű.
Ugyanezt éreztem én is, ahogyan azt írtam is nemrég. Teljesen felesleges volt ez az erőltetett dráma a végére. Talán sokkal jobb lett volna, ha szigorúan a romantikus vígjáték keretei között marad a történet, és nem rakják bele a kötelező "sötét gyerekkori emlék" dráma-klisét, amit ráadásul elég gyengén/fantáziátlanul sikerült megvalósítani.
Ettől függetlenül kellemes, jó sorozat, de ez tényleg minusz pont.

A grafika meg olyan, amilyen. Elég tipikus josei karakterdizájn, ezek egyszerűen ilyenek szoktak lenni (nézz meg egy Honey & Clovert). Viszont a hangszeres CGI animációk elég jól néztek ki, a kezek teljesen úgy mozogtak, ahogy a zenészek játsszák az adott műveket. Ezt zenészként látni egy animációs sorozatban azért hatalmas plusz pont  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nevl

Gundam00

Végre volt egy kis időm, hogy a félbehagyott sorozatot befejezzem és hmmm...
Az első 10 rész alatt többször megkérdeztem magamtól, hogy miért is nézem, semmi izgalmas nem volt benne, lassan csordogáló történet bandzsa karakterekkel, gyenge párbeszédekkel és rossz felépítéssel... aztán egyre pörgősebb lett, volt 1-2 egész tűrhető fordulat, ami valamennyire izgalmassá tette az egészet.
Az utolsó 2-3 rész meglepően jóra sikerült, főleg az utolsó 2, ahol több szereplő halt meg mint addig az egész sorozatban :D

A végén nem egészen értem, hogy miért kellett túlélnie szinte mindenkinek (ha jól láttam megmaradt alliance-os hotshot pilóta, akivel a legvégén harcolnak, Setsuna gyerekkori kiképzője, Naadleh pilótája a lilahajú, szemüveges srác és mivel az Exia is egyben van gondolom Setsuna maga is megmaradt valahogy...). Jó persze kellenek szereplők a köv sorozatra is, de nem lehet rendes tömegmészárlást tartani, ha a hősök utána felkelhetnek :D

A történet maga pedig szinte egy az egyben a Gundam Seed alapjaira épül, azzal a különbséggel, hogy jóval gyengébb a befejezése és az egész háttere.
Azt viszont elmagyarázhatná valaki, hogy a Luise és Saji féle mellékszál mit adott hozzá a sorozathoz, mert így visszagondolva semmilyen szerepük, ráhatásuk nem volt a történetre. Ok, hogy rajtuk keresztül mutatták meg az egész háború viszontagságait, de ehhez szerintem nem kellett volna ennyi "air time"-ot kapni.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!