Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Gregory

A sorozatnak egyértelműen a 3. negyede volt a csúcspontja(3. "játék" és annak az utóhangja), de szerintem a befejezés kifejezetten béna lett.
[spoiler]
Leginkább az zavart, hogy behozták ezt az 'emberek rosszabbak, mint maga Gantz' szerű mondanivalót, nem mellékesen teljesen elütött a többi játéktól. A mangában is szivatott néhány tagot Gantz, de ott sosem tért el ennyire az eredeti játékmenettől.
[/spoiler]
Az első két játékot pedig én valamiféle öniróniaként értelmeztem, a dinamika hiánya, illetve a kezdeti szerencsétlenkedések pedig jól átadták azt, hogy mennyire nem ment nekik. Az órákig tartó rinyálást viszont én is utáltam.

Bishop

Én az animet mondhatni pocséknak tartottam anno le is pontoztam szépen. Utólag mint minden általam szarnak titulált animeről erről is kiderült hogy anime eltért a mangatól és alternatív véget kreáltak neki  :lame: Manga azóta is tart és mondhatni kezd télleg jó lenni, mondjuk az utóbbi arc már inkább fárasztó volt mint izgalmas. De az mindenkép pozitívum hogy bárki meghalhat, mert így lehet izgulni. Főhős elmondja a jól bevált érzelmi buffal rendelkező monologját és bumm, meghal.

Member

#5702
Quote from: SaiyaGin on 2008-08-18, 16:12:18
Halovány emlékfoszlányaim szerint nálam pont a vége(az utolsó rész) hozta elő a  :he:-t.
Egyetlen dolog volt igazán meglepő, hogy
[spoiler]Sem Millie, sem Rail nem halt meg. Rail-t azt hittem, már kilövik jóval korábban, Millie-nél meg biztos voltam benne, hogy előbb lövi le magát, mintsem Kaint.[/spoiler]

Quote from: Bishop on 2008-08-18, 17:09:55
érzelmi buffal
Végre egyre többen használnak ilyen kifejezéseket. :D

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-08-18, 17:48:23
Egyetlen dolog volt igazán meglepő, hogy
[spoiler]Sem Millie, sem Rail nem halt meg. Rail-t azt hittem, már kilövik jóval korábban, Millie-nél meg biztos voltam benne, hogy előbb lövi le magát, mintsem Kaint.[/spoiler]


A [spoiler]testvéres[/spoiler] dologra gondoltam. A [spoiler]lövöldözésre[/spoiler] már nem is emlékeztem. ^^"

minuszmiki

Abenobashi Mahou Shoutengai: Az az igazság, hogy így hirtelen nem tudom eldönteni, mit is láttam. Van benne egy csomó vicces rész, vígjátéknak mégsem nevezném. Vannak benne kifejezetten komoly dolgok is, de csak néha bukkanak fel, belekóstol elég sok mindenbe, amiket össze lehetne gyúrni rendesen, de legtöbbször úgy tűnt, hogy a készítőknek ehhez nem volt tehetsége, és nem is nagyon tudták eldönteni, mit is akarnak kihozni belőle. Így eléggé inkonzisztensnek érzem az egészet, ráadásul ezt a végig változó minőségű animáció is erősíti. Tudom, hogy ez tudatos és az éppen parodizált műfajhoz igazodik, de sokszor csak simán igénytelen, főleg az első részhez képest. Egyébként ezen negatívumokat félretéve egészen jó volt, nevettem rajta sokat, a két főszereplő tetszett (természetesen Arumi jobban), és ha elvonatkoztatok a paródiákban szükségszerű logikátlanságoktól, a sztori is egész érdekesnek mondható. Szóval nem pocsékoltam el az időmet, de nem fogom a kedvenceim között emlegetni. 7/10

SaiyaGin

Baccano 1-4.
Az 1930-as évek Amerikájának halandó és halhatatlan gengsztereiről szóló történet eddig nagyon tetszik. Az opening nagyszerű, a sorozat nem veszi túl komolyan magát, bár egy kicsit sok a szereplő, ez egyelőre nem zavar, Ladd Russo összes jelenetén vigyorognom kell, Isaac és Miria idiótasága és hülyeségbeszélése pedig egyáltalán nem idegesít, nem érzem erőltetettnek a jeleneteiket(khmm, khmm, ezt neked mondom, Bleach). 

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-19, 10:30:56
Baccano 1-4.
Az 1930-as évek Amerikájának halandó és halhatatlan gengsztereiről szóló történet eddig nagyon tetszik. Az opening nagyszerű, a sorozat nem veszi túl komolyan magát, bár egy kicsit sok a szereplő, ez egyelőre nem zavar, Ladd Russo összes jelenetén vigyorognom kell, Isaac és Miria idiótasága és hülyeségbeszélése pedig egyáltalán nem idegesít, nem érzem erőltetettnek a jeleneteiket(khmm, khmm, ezt neked mondom, Bleach). 

Nagyon szeretem ezt az animét. Elsőre csak a sok vér lepett meg, de ennek én ugyebár csak örültem :)

Az egész sorozatból árad egyfajta lazaság, ami miatt a Devil May Cry játékokat is imádom.

Baggio

Ghost in the Shell 2.0: sajnos csalódás. egy két új CG, általában jellegtelen helyeken, nem is olyan szépen megcsinálva. és a CG után nagyon fura megint az eredetit nézni. szóval ez így sajnos lehúzás.

Dreamcleaver

#5708
Darker Than Black

Nagyon élveztem ezt a sorozatot, a végén még is vegyes érzésekkel keltem föl előle.

Az animáció és karakterdizájn tökéletes, BONES minőség. Pontosan a kedvenc fajtámból. Ráadasul Misaki-val és a feka MI6 ügynökkel a készítőknek sikerült beletrafálniuk két kedvenc női anime archetípusomba. I fell for both of them, de főleg Misaki-ba.  :D
A történet nagyon jól indít. Sejtelmes, kissé darkos, depis hangulatú jövőkép, mégis bizonyos szempontból a realitásokon is alapul. Ráadasul előfordulnak poénok is, amik abszolút nem erőltetettek, szépen belesímúlnak az eseményekbe.
A szereplők jelleme szépen ki van dolgozva. Sok, változatos karakter, mindenki talál valakit, akivel együt tud érezni. Nekem személy szerint (a két említett hölgyeményen túl) November 11 volt  kedvencem.
A történet-vezetés a tipikus 2-3 részes rövid epizódok, majd 1-2 rész fő történetszál sémát követi. Amíg ezt pl a Whitch Hunter Robin-nál vontatottnak tartottam, addig itt teljesen lekötöttek a mellékszálak is. Pláne, hogy a végén sok szereplő belőlük a főszál részesévé vált. Sztem ez jó húzás volt a rendező részéről.

És akkor mi nem tetszett?
Őszintén szólva a végkifejlet. Adott egy jól kidolgozott alapmitológia ami szolid bázist ad a történetnek, de a végén gyak nem derül ki semmi. Miért keletkezett a Kapu? Mik a contractorok? Miért tüntek el a csillagok? etc
Ebből kiindulóan (bár lehet csak én nem figyeltme eléggé) Hei választása a végén is elégé zavaros volt számomra. Perszer értem én, hogy miért tette, csak gyak magát Hei-t nem tudtam hová tenni. Akkor most végül is mi lett Pai-jal? [spoiler] Hiszen Hei gyak tőle kapta az erejét, mert ő ember volt. De azt választotta, hogy ember és contractor lesz egyszerre. Viszont Pai elment a többiekkel Sohaországba.  :wtf: [/spoiler]
A másik a történet bizonyos ledegradálása ezzel a contractor freedomfighter-es dologgal. Ráadaásul én személy szerint nem is tudtam rájuk pozitív oldalként gondolni a végén. Végül is X millió ember, vagy pár ezet contractor, Elég könnyű választás. [spoiler] Persze, most majd megpróbálják az együttélést, de ez nem változtat a tényen, hogy a contractorok nagyob része mániákus gyilkos vagy valamiylen bűnöző. És ez amúgy pontosan EMBERI mivoltuknak köszönhető. Human + Power = Evil.[/spoiler] Igazság szerint utáltam Ambert...nagyon. Egész végig azt vártam, hogy Hei mikor vezet már áramot a fejébe. De a sorozar rám akarta erőltetni, az Amber a jókislány image-t. Nálam ez nem működött.

Summázva: Nagyon jó kis sorozat; kíváló technikai minőség, igényesen kidolgozott szereplők, és egy kiváló sztori imho kissé gyenge véggel. Minenképpen érdemes volt megnézni.
8/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

#5709
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-19, 14:11:27
Darker Than Black
adott egy jól kidolgozott alapmitológia ami szolid bázist ad a történetnek, de a végén gyak nem derül ki semmi. Miért keletkezett a Kapu? Mik a contractorok? Miért tüntek el a csillagok? etc
Egy kiszivárgott BONES tervezet szerint lesz második széria is. BONES ugyan tagadta, hogy közük lett volna a tervezethez, de az abban megjelölt folytatások közül egyiket se, sőt Eureka7 és a mangán-alapuló FMA azóta már be is lett jelentve, ahogy a nagykönyvben meg van írva... szóval akkor valószínűleg DtB2 se volt fake.

Dreamcleaver

Igen, én is nagyon reménykedem a DTB 2nd Season-ben.

Amúgy kérdés: Mi volt Amber renumerációja? E felett valahogy elsiklottam.
[spoiler] Volt valami köze ahhoz, hogy a végén kisgyermek lett (testben), vagy az csak simán a Kapu mindfuckja volt?[/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki


Dreamcleaver

Hm, az még hasznos is lehet, ha nem kell túl gyakran használni az erőt. Fura amúgy, hogy ez nem esett le, hiszen a visszaemlékezős részekben Amber tényleg idősebbnek tűnik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-19, 14:52:30
Hm, az még hasznos is lehet, ha nem kell túl gyakran használni az erőt.
Igen. Belegondolni se merek, hogy összesen hány év állhatott mögötte. Egyes sárkányok valószínűlg elbújhatnának szégenyükben.

Valószínűleg a Kapu létrejötte után nem kevésszer élt le egy egész emberéletet, és aztán tekerte az időt vissza a kezdetekhez, hogy így ismételt próbálkozásokkal "kikisérletezhesse" a tökéletes útvonalat az időben amin keresztül megvalósíthatja a terveit.

minuszmiki

Quote from: Chronus on 2008-08-19, 16:04:06
Valószínűleg a Kapu létrejötte után nem kevésszer élt le egy egész emberéletet, és aztán tekerte az időt vissza a kezdetekhez, hogy így ismételt próbálkozásokkal "kikisérletezhesse" a tökéletes útvonalat az időben amin keresztül megvalósíthatja a terveit.
Na ebből például kiváló második sorozatot lehetne csinálni.

Bishop

Quote from: Chronus on 2008-08-19, 14:32:41
a mangán-alapuló FMA azóta már be is lett jelentve
:wtf: Link plz, ha ez igaz nem fogom tudni kivárni  :hopp: Ép a manganak akartam neki kezdeni, mert még mindig zavar a vége az animenek. De ha msotmár normálisan folytatják akkor :whoah: tetszenek az ilyne ötletek, Claymore-al meg Tenju Tengevel is megcsinálhatnák  :hopp:

Member

Remélem, hogy a mangán alapuló FMA nem a gyökereknél indul, mert ott még elég nagy az egyezés, és hogy nem neverending lesz, mert a manga sem nagyon akar végetérni.

Bishop

Tőlem lehet neverending, amig jó szivesebben nézem, mint hogy összecsapják x részbe.

motifator

Én hivatalos bejelentést nem láttam, de egy kiszivárgott doksiban voltak emberek megnevezve, akik felelősek a "Hagane 2"-ért (konkrétan a rendező), és bár azt mondták, hogy a doksi nem az övék, az esetleges folytatásokat egyáltalán nem cáfolták.
Kapcsolódó cikk
De ezt már kitárgyaltuk egy másik topikban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

Tokyo Godfathers: Ha tegnap éjjel azt írtam, nem tudom mit láttam, ez most hatványozottan igaz. Satoshi Konhoz képest minimális mindfuck (két jelenet, ha jól figyeltem), persze a rengeteg divine intervention, véletlen találkozás baszkodja kicsit az agyamat, de annyira gyakran esik túlzásokba, hogy a tényleg mulatságos. A történet alapvetően egy undorítóan nyálas, szívmelengető hányás lenne, ha nem kezelné kellő öniróniával. Szerencsére így kezeli. Valahogy egy hajlkétalan, tüdőbajos transzvesztita szájából hallva nem érzem úgy, hogy túl komolyan kéne venni az amúgy százezerszer szájbarágott közhelyeket. A másik két karakter is jó figura, bár egyiküket se nevezném példaképnek, gyakorlatilag a legalja szar arcok, akik egyértelműen a saját hibájukból élnek az utcán. De még ezek az emberek is képesek egy embert próbáló feleadat során tanusítani emberségüket. Persze, nyilván innen is meg lehetne közelíteni a dolgot, de a komikus előadásból nekem ez nem nagyon jön le. Inkább az jut eszébe az embernek (legalábbis nekem) az összes, komolyabb szerepet kapó figuráról, hogy ennél lejjebb már nem nagyon van, még ha valóban nemesen is cselekszik a három szerencsétlen. Nem tudom, hogy a film szerint van-e kiút a film elején teljesen kilátástalannak tűnő életükből. Mondjuk mindhárom megkapja a lehetőséget, és nem derül ki, mit kezdenek vele, de valahogy nekem nem az a kicsengésea dolognak, hogy innentől majd szépen jobbra fordul az életük.[spoiler]És a végén, mikor a kislány elrablója (Sachiko) meg a férje kiabálnak egymásnak, hogy majd innentől minden rendben lesz, újrakezdjük, ect., szóval ennél a jelenetnél annyi jutott eszembe, hogy: "Ja, persze..." Aztán lehet csak én vagyok negatív.[/spoiler]Egyébként a képi megoldások itt tetszettek leginkább, a zenét viszont itt is szűkmarkúan adagolták.  Összességében nem tetszett annyira, mint a Millenium Actress vagy a Perfect Blue, de Satoshi Kon megmutatja, hogy bizony szarból is lehet várat építeni. 8,5/10

minuszmiki

CB 25-26:: Hétszeri újranézés után is azt kell mondanom, hogy ennél jobb mozgóképet soha nem csináltak, és nem is fognak. Period, no objections.

Member

Texhnolyze + Grave of the Fireflies + Final Approach

Bocsánat az összevonásért, de szerintem az utolsó kettőről felesleges lett volna külön cikk.

Próféta

Quote from: Member on 2008-08-21, 12:55:24
Texhnolyze + Grave of the Fireflies + Final Approach
TeXhnolyze: nem biztos, hogy lesz rá erőd, de tanúsíthatom, egy újranézés csodákat művelhet. Amint látom, te se értettél meg mindent elsőre.  :redface: Rengeteg előreutalás van a történetben, én is nagyokat bámultam néha.

GOTF:
[spoiler=kis adalék]Amúgy igaz történet alapján készült, a főszereplő fiú halálát kivéve persze. A valóságban a fiú túlélte, felnőtt, és vezeklésül megírta ezt a történetet, mert nem bírt szabadulni attól a gondolattól, hogy az ő makacssága miatt halt meg a húga. [/spoiler]

Ghibli-ügy:
QuoteTúlzottan is hasonlóak, az erdő és a szellemek szinte kizárt, hogy kimaradjanak
Ezt így most mennyire gondoltad komolyan? Esetleg ha azt mondod, Miyazakira jellemző, akkor talán stimmel, de úgy is csak részben.  A Totoro és a Mononoke Hime kivételével mire igaz még a leírásod? Félig-meddig a Nausicaä-ra és Chihiro-ra, bár az előbbire azért inkább nem. Ellenben mondjuk a Porco Rosso harmincas évekbeli adriai hidroplános kalandjaiban se szellem, se erdő; a steampunkos Laputa, a tiniboszorkány Kiki, a varázsló Howl vagy a mestertolvaj Lupin III (itt mondjuk még nem alapította meg a Ghiblit) se ez a kategória.

És ekkor ez még csak Miyazaki volt, a Ghibli pedig nem csak belőle áll, működtek ott más rendezők is. Takahata művei közt ott van az általad is látott Szentjánosbogarak, az Only Yesterday, a My Neighbors the Yamadas... egyikre se illik a leírásod; a Pom Poko mondjuk szintén erdőben játszódik. Más alkotók művei, a Whisper of the Heart vagy a Neko no Ongaeshi pedig szintén nem esnek bele az általad írt skatulyába.

QuoteIdillbe menekülés és fordulatok hiánya, igyekeznek a kitaposott ösvényen járni.
Ez megint úgy néz ki, mintha a Totoro alapján szűrted volna le :)

Persze nem véletlen, hogy a Ghiblit a Disney céggel szokták összehasonlítani, hasonló a profiljuk és az az elsődleges célközönségük, ezt jól érezted.

Member

5 Ghiblit ismerek konkrétan, abból 2 csak hosszú elmondás és jelenetek szintjén, szóval lehet, hogy nem éppen jó csoportot.

Először úgy olvastam, hogy a Texnolyze az igaz történet. O_o

motifator

Quote from: Member on 2008-08-21, 18:28:05
5 Ghiblit ismerek konkrétan, abból 2 csak hosszú elmondás és jelenetek szintjén, szóval lehet, hogy nem éppen jó csoportot.
Akkor talán elhamarkodottan vontál le általános következtetést...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Azért az sem várható el, hogy a két stúdió teljes munkásságát végignézzem, a Szuszi és Tekergőtől a Kiki-ig. :)
(A Howl-t konkrétan láttam, ja, ott erdei szellemek nem voltak, csak boszorkányok)

motifator

Quote from: Member on 2008-08-21, 18:52:02
Azért az sem várható el, hogy a két stúdió teljes munkásságát végignézzem
Ahhoz, hogy az egész stúdiót véleményezd, talán 3 mű megtekintése nem túl sok, figyelembe véve, hogy a Ghibli vagy 30 animációs munkában vett részt, de minimum 15 ízig-vérig Ghibli alkotás létezik.
Megintcsak az a baj, hogy az a hangnem, amin jókat lehet röhögni egy Junjou Romantica vagy egy Pokemon movie esetén, nem biztos, hogy hasonló hatást ér el például egy Ghibli-klasszikusról írt véleményben.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: motifator on 2008-08-21, 19:02:47
Megintcsak az a baj, hogy az a hangnem, amin jókat lehet röhögni egy Junjou Romantica vagy egy Pokemon movie esetén, nem biztos, hogy hasonló hatást ér el például egy Ghibli-klasszikusról írt véleményben.
Ilyen hangnember írok a 10/10s kedvenceimről is.

chilip

Final Approachon viszont kurva jót mulattam :D megérte felkelni ma ;)

Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2008-08-21, 19:02:47
Quote from: Member on 2008-08-21, 18:52:02
Azért az sem várható el, hogy a két stúdió teljes munkásságát végignézzem
Ahhoz, hogy az egész stúdiót véleményezd, talán 3 mű megtekintése nem túl sok, figyelembe véve, hogy a Ghibli vagy 30 animációs munkában vett részt, de minimum 15 ízig-vérig Ghibli alkotás létezik.
Megintcsak az a baj, hogy az a hangnem, amin jókat lehet röhögni egy Junjou Romantica vagy egy Pokemon movie esetén, nem biztos, hogy hasonló hatást ér el például egy Ghibli-klasszikusról írt véleményben.

Mert? Egyéni ízlés. Én pl A Mononoke Hime-n kívül egyik Ghibli filmet sem szeretem, amit eddig láttam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS