Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Baccano! 13.
Végig tetszett, de lehetett volna kevesebb ketchup, és szereplő is, főleg a gorillák megkülönböztetésével akadtak gondjaim.


SaiyaGin

#5732
Eureka Seven 1-5.
Eddig nem ájultam el tőle, szerencsémre tudom, hogy az első tíz rész másoknál is nehéz eset, úgyhogy fel se merült bennem, hogy abbahagyjam. Egyelőre egyáltalán nem nézeti magát úgy, mint pl. a Nodame, eddig napi egy vagy két rész elég volt ebből.  (Oké, lehet, hogy az 5. részt, amit ma néztem, nem akkor kellett volna megtekintenem, amikor amúgy is pocsék volt kedvem.) Tudom, ez a már megszokott "eleinte mindenki bunkó az új sráccal, de egy idő múlva elfogadják", de akkor is unszimpatikus a bagázs nagy része. Csak engem idegesítenek minden animében (amiben vannak ilyen karakterek, nyilvánvalóan), azok a taknyos kölkök, akik feleakkorák, mint a főszereplő, akivel folymatosan szemétkednek és sosem kapnak egy oltári nagy pofont senkitől? :Eztneked:
(Megyek, keresek egy nyugtatót.)

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-24, 21:27:14
Eureka Seven 1-5.
Eddig nem ájultam el tőle, szerencsémre tudom, hogy az első tíz rész másoknál is nehéz eset, úgyhogy fel se merült bennem, hogy abbahagyjam. Egyelőre egyáltalán nem nézeti magát úgy, mint pl. a Nodame, eddig napi egy vagy két rész elég volt ebből.  (Oké, lehet, hogy az 5. részt, amit ma néztem, nem akkor kellett volna megtekintenem, amikor amúgy is pocsék volt kedvem.) Tudom, ez a már megszokott "eleinte mindenki bunkó az új sráccal, de egy idő múlva elfogadják", de akkor is unszimpatikus a bagázs nagy része. Csak engem idegesítenek minden animében (amiben vannak ilyen karakterek, nyilvánvalóan), azok a taknyos kölkök, akik feleakkorák, mint a főszereplő, akivel folymatosan szemétkednek és sosem kapnak egy oltári nagy pofont senkitől? :Eztneked:
(Megyek, keresek egy nyugtatót.)
Nem vagy egyedül, én nekem is viszket a tenyerem az ilyen taknyos kölyköktől,  Bounen no Xamdouban is falra mászok tőlük. Szerencsére Eurékában ez a kispöcsszivatós banda és a hülyegyerekek is megváltoznak, de ne aggódj, lesz más, amitől a falra mászhatsz. :D
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-08-25, 00:47:01
Nem vagy egyedül, én nekem is viszket a tenyerem az ilyen taknyos kölyköktől,  Bounen no Xamdouban is falra mászok tőlük. Szerencsére Eurékában ez a kispöcsszivatós banda és a hülyegyerekek is megváltoznak, de ne aggódj, lesz más, amitől a falra mászhatsz. :D

Szerintem nem. Én a legeslegvégéig falramásztam tőlük, sőt, főleg a legvégén.
[spoiler]"LOVE ME ONLY MOMMY!"  :gyagya:[/spoiler]

NLZ

[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-08-25, 14:01:23
Jó, én a szivatósdira gondoltam. :P
Jaaaaa... Értem. A szivatósdi engem annyira nem hatott meg. A szentföldi Steath Mission szétkúrása, és az említett "love me only mommy" után viszont már nagyon főbe akartam őket lövetni. Eshetett volna rájuk egy szikla, vagy megehete volna őket egy coalian (esetleg a theEND), csak pusztuljanak már el a képből végre. Lehet Eureka kapott volna egy neat character developement-et a haláluk hallatán..... de annak is jobban örültem volna, mint nekik.

Az egész jelenlétük csak arra volt jó, hogy szétcsesszenek mindent, ezzek kb vagy 6x életveszélybe keverve mindenkit, és aztán bőgjenek rá egyet.

Eureka felvehetett volna más kölköket is, mert ezeknek az apját Murphynek hívták, az biztos.

Zanador

Quote from: Chronus on 2008-08-25, 17:25:52
Quote from: NLZ on 2008-08-25, 14:01:23
Jó, én a szivatósdira gondoltam. :P
Jaaaaa... Értem. A szivatósdi engem annyira nem hatott meg. A szentföldi Steath Mission szétkúrása, és az említett "love me only mommy" után viszont már nagyon főbe akartam őket lövetni. Eshetett volna rájuk egy szikla, vagy megehete volna őket egy coalian (esetleg a theEND), csak pusztuljanak már el a képből végre. Lehet Eureka kapott volna egy neat character developement-et a haláluk hallatán..... de annak is jobban örültem volna, mint nekik.

Az egész jelenlétük csak arra volt jó, hogy szétcsesszenek mindent, ezzek kb vagy 6x életveszélybe keverve mindenkit, és aztán bőgjenek rá egyet.

Eureka felvehetett volna más kölköket is, mert ezeknek az apját Murphynek hívták, az biztos.
Mi a bajod a gyerekekkel? Nekem külön feldobta a hangulatom az egész sorozat alatt, hogy egy átlag animében ha a fősrác vagy a barátnője elsirja magát, akkor most itt helyette egyszerre 5en sirtak minden egyes alkalommal...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

NLZ

#5738
Engem az ilyen típusú dramaturgiai bénázások nem bírnak jó kedvre deríteni.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Zanador on 2008-08-25, 18:02:00
Mi a bajod a gyerekekkel? Nekem külön feldobta a hangulatom az egész sorozat alatt, hogy egy átlag animében ha a fősrác vagy a barátnője elsirja magát, akkor most itt helyette egyszerre 5en sirtak minden egyes alkalommal...

Pont ez a baj velük. Van, akinek  2 síró szereplő is sok...

Eljutottam a 8. részig, már kicsit jobban tűröm.

Dreamcleaver

#5740
Bamboo Blade

Nem tudom ez a sorozat miért nem kapott nagyobb hype-ot, szerintem fergetegesen jó volt!
Az animáció és grafika a helyén voltak. Egy kezemen meg tudnám számolni, a félrerajzolt arcokat a 26 rész alatt, szóval nem volt gond. A zene az ide illő könnyed, dallamos cucc.
A karakterek magávalragadóak voltak. Mindegyikük egyéniség volt, komoly oldallal, de sajátosan viccesek is tudtak lenni (Dan-kun-ön és Tama-chan-on 1-2 helyen behaltam :D). Ráadásul nagyon szépen voltak felépítve a karakterfejlődések és szépen le is voltak zárva az egyes szálak. Egyedül talán Satorin volt picit hanyagolva, de azért őt is bemutatták.
A történet egyszerű, de aranyos. Egy középiskolás kendo klub hétköznapjai. Ami fura, hogy annyira megkedveltem a karaktereket, és csak egyszerűen élveztem nézni a mindennapjaikat, hogy kb a sorozat harmadánál esett le, hogy ez tulajdonképpen sport anime. :smile:
Ugyan a főszereplők túlnyomó része lány, de ecchi nem nagyon volt a sorozatban (number of pantsu shots = 0), de nem is hiányzott. Kivéve talán egy helyen, a fürdős résznél egy picit (bementek a fürdőbe, a kövi snitnél meg már jöttek ki és arról beszéltek, hogy mennyire jó volt), de ezt megbocsájtom a sorozatnak.
Sztem nagyon jó kis sorozat, várom a 2nd seasont. Remélem jön minél hamarabb!
9/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-26, 00:40:18
kb a sorozat harmadánál esett le, hogy ez tulajdonképpen sport anime. :smile:

Nekem most esett le. :lol:

Hivatalosan utálom a sport animéket, ezek szerint itt észre sem vettem. Már szerintem kifejtettem a véleményem erről a sorozatról kommentben, úgyhogy most nem teszem. A karaktereket én is imádtam, nekem amúgy is az a gyengém, ha egy sorozatban sok kidolgozott jellem van :)

Tamaki meg úgy tud hihetetlenül "kawaii" lenni, hogy egyáltalán nem hasonlít a szokványos "moe" karakterekre.

minuszmiki

Paprika: Satoshi Kon, kivégezve. A látványvilág magával ragadó, ezen a téren ez tetszett az öt közül a legjobban, és a karakterdizájn is hozza a szokásos változatosságot és egyediséget. Különösen örülök, hogy sok zenét használ benne, és egész jókat, igaz, nem valami változatos, a legtöbb szám a Paranioa Agent OP-jára hasonlít, de azt is szerettem. A sztori elég érdekes, az álmokkal kapcsolatos alaphelyzet pedig jó nagy teret ad a mindfucknak. És kitűnően alkalmas arra is, hogy elleplezze a koncepció hiányosságait. Sokszor volt az az érzésem, és a vége felé sajnos egyre sűrűbben, hogy nincs végig átgondolva a cucc, mintha azt mondta volna az alkotógárda, hogy "majd a mindfuck elviszi a hátán". Végülis elviszi, meglehetősen pszichedelikus, sok helyen elgondolkodtató, és felvet érdekes kérdéseket is. De csak a korábbi művei alapján elvárható minimumot hozza érzésem szerint (a látványt és a zenét leszámítva). Jó volt, de nem kiemelkedő. 8/10.

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-26, 00:40:18
Bamboo Blade

Nem tudom ez a sorozat miért nem kapott nagyobb hype-ot, szerintem fergetegesen jó volt!

Yup, nem hiába küldtem hetente a részeket Zsigának, hogy tegye ki az új részek topicba.  :D Jó kis sorozat és simán bele lehet feledkezni. 2nd season pedig need, valóban.

SaiyaGin

#5744
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-26, 00:40:18
Bamboo Blade

Listára felvéve.

Szerk.: Napi E7 Helyzetjelentés: eljutottam  13. részig, most, hogy már beindultak a dolgok, jobban tetszik.

Chronus

#5745
Quote from: Zanador on 2008-08-25, 18:02:00Mi a bajod a gyerekekkel?
A gyerekekkel semmi. Hidd el, szakmából adódóan látok eleget....

De ezek hárman nem gyerekek voltak, hanem masszív személyiségtöréssel és nulla szülői neveléssel megáldott démonok. Tudjuk be pszichológiailag annak, hogy a [spoiler]szüleik megmurdeltek, és ezután végig azzal kellett lógniuk, aki megölte őket[/spoiler] de ez még mindig nem kifogás arra, hogy miért kellett 3 ilyen mindfuck karaktert berakni a szériába, ráadásul egy olyan hajóra ahol bármilyen apró malőrön függhet az egész crew élete, plusz később az emberiség sorsa is.

Az extra mindfuck az volt, hogy az extrémen anti-child-fan Holland-ot, aki kb végigrugtosta Rentont az egész szérián át (fizikailag és mentálisdan is), valamilyen módon mégse zavarta egyáltalán se a 3 káoszisten jelenléte a később globális jelentőségú hajón...

Én kidobtam volna őket a zsilipen a steath-generator fuckup rész után de instant. Más kérdés, hogy a kis kreol darab szinkronhangjától viszketőgörcsöt is kaptam.

Xam'd kölkei semmik, ők csak csibészek, de amúgy rendes gyerekek a karakeri korhatáraikon belül. Az ehhez képest semmi. E7 kölkei inkább emocionálsan felbaszott seggfejek voltak. Nem volt egy pozitív pontjuk se, se fényes pillanatuk. Vagy bőgtek, vagy csesztettek valakit, vagy globális jelentőségű dolgokat rontottak el, és ez utóbbit nem egyszer, de sokszor. A múltjukat alapul véve ez teljesen érthető, de az nem, hogy mi értelme volt berakni őket.

Totális negatív tényezők voltak. A character sheeten a villain listába érdemelnék hogy sorolják őket. Semmit se köszönhettünk nekik, csak negatív dolgokat, és nonstop, ennek ellenére mindenki őket ajnátoza, hogy szegény kölkök. na ez irritált.

Na de /OFF :_off:

Excel Saga: 1-8

Aki ezt kitalálta annak most azonnal Oscart, Emmyt, Grammyt, és egy kényszerzubbonyt, de nagyongyorsan.
:lol:

Solid Snake

Rurouni Kenshin OVA 1 (rewatch)

Számomra még mindig a legjobb szamurájos anime, amit eddig alkottak. Zene, történet, hangulat magasan 10/10.

All-time classic. Period.  :hai:

Cobra

Quote from: Chronus on 2008-08-26, 22:54:10
Excel Saga: 1-8

Aki ezt kitalálta annak most azonnal Oscart, Emmyt, Grammyt, és egy kényszerzubbonyt, de nagyongyorsan.
:lol:

Ugye a 8. rész volt a csatornás? :)
De ne aggódj, lesz még ennél is elborultabb :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

A 8. részig szerintem fejlövés kéne az alkotóknak, nem kényszerzubbony, de az utolsó részekre tényleg igaz, hogy ezek nem normálisak. :)

NLZ

Quote from: Cobra on 2008-08-27, 00:53:32
Quote from: Chronus on 2008-08-26, 22:54:10
Excel Saga: 1-8

Aki ezt kitalálta annak most azonnal Oscart, Emmyt, Grammyt, és egy kényszerzubbonyt, de nagyongyorsan.
:lol:

Ugye a 8. rész volt a csatornás? :)
De ne aggódj, lesz még ennél is elborultabb :D
Sztem meg Excel for president. :lul:  Az utolsó előtti résztr prfih készülj fel lelkileg, főleg ha nagyon megkedveled addigra az animét. Ami erősen valószinűsíthető, ha még mindig bírod nézni. :D  No de ezt már írtam sok helyen, nem is ragozom tovább, csak majd az utólagos véleményedre vagyok kíváncsi, hogy most igazam van, vagy csak én vagyok elborult agyú. :D
[reserved]

Chronus

Quote from: Cobra on 2008-08-27, 00:53:32
Ugye a 8. rész volt a csatornás? :)
De ne aggódj, lesz még ennél is elborultabb :D

Ahh, már Foggalmam sincs. Már azt se tudom mi folyik. Bnőm nézeti velem, én csak erőteljesen pislogok... Szerintem egyedül energiám se lenne rá. A WTF faktor valahol FLCL szintje felé mozog. Ha ez így megy tovább hamarosan kihalnak a még maradék agysejtjeim is.

Én már meghaltam akkor mikor a katonás rész végén Nabeshin kihúzott két machinegunt az afro-frizurájából. már nem tudok mit hozzáfűzni. Még annyit, hogy respect Excel seiyuu-jének hogy ennyi nonstop ordibálás után még élnek a hangszálai.

Komoly darab.

NLZ

Tiszteld bnődet, ritka az ilyen lányzó, akinek ennyire remekjó izlése van. :D  Ha ezután nem tudjátok, hogy mit nézzetek, akkor ajánlanám a Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu-t. :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-08-27, 02:49:39

Én már meghaltam akkor mikor a katonás rész végén Nabeshin kihúzott két machinegunt az afro-frizurájából. már nem tudok mit hozzáfűzni.

A kedvenc jelenetem. :Kiraly: :angyali:

motifator

Quote from: Chronus on 2008-08-26, 22:54:10
Az extra mindfuck az volt, hogy az extrémen anti-child-fan Holland-ot, aki kb végigrugtosta Rentont az egész szérián át (fizikailag és mentálisdan is), valamilyen módon mégse zavarta egyáltalán se a 3 káoszisten jelenléte a később globális jelentőségú hajón...
Holland azért nem bántra a kölyköket, mert azok Eureka gyerekei. Holland semmi olyat nem tenne, amivel ártana Eurekának. Rentont persze üti ahol éri, de ő csak egy kis pöcs, aki felkéreszkedett a hajóra, ráadásul folyton bajba sodorja Eurekát is, no meg persze
[spoiler]féltékeny rá, mert Eureka Rentont választotta, és nem őt[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: NLZ on 2008-08-27, 02:52:49
Tiszteld bnődet, ritka az ilyen lányzó, akinek ennyire remekjó izlése van. :D  Ha ezután nem tudjátok, hogy mit nézzetek, akkor ajánlanám a Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu-t. :D
A fórumon anno volt ilyen vs. animekaris cucc, ahol Guu veszített Dokuro ellen, szóval szerintem nem esélyes. :)

NLZ

Quote from: Member on 2008-08-27, 12:38:08
Quote from: NLZ on 2008-08-27, 02:52:49
Tiszteld bnődet, ritka az ilyen lányzó, akinek ennyire remekjó izlése van. :D  Ha ezután nem tudjátok, hogy mit nézzetek, akkor ajánlanám a Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu-t. :D
A fórumon anno volt ilyen vs. animekaris cucc, ahol Guu veszített Dokuro ellen, szóval szerintem nem esélyes. :)
Anno pár hete írtam valahol itt erről és többen is azt mondták, hogy Guu > Dokuro, szal lehet azóta változott a közizlés. :P
[reserved]

Chronus

#5756
Quote from: motifator on 2008-08-27, 10:29:50
-Holland semmi olyat nem tenne, amivel ártana Eurekának.
-Rentont üti ahol éri.
Oh, I love the smell of fresh FAIL in the morning. ^^
[spoiler=kép][/spoiler]

QuoteAjánlanám a Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu-t
Azért az ritka, hogy ne tudjunk mit nézni, sokkal inkább jellemző az, hogy vagy 4 anime ül a HD-n félbehagyva, vagy el se kezdve.... de azért majd utánanézek.

SaiyaGin

Itt az idő, hogy tovább szítsam a hangulatot. :D( ::))
Be akarom fejezni a sorozatot az új félév kezdete előtt, úgyhogy eggyel feljebb kapcsoltam a sebességet, és eljutottam a 18. részig. Most már komolyan gondolkozom azon, hogy mi a francnak nézem az egészet. :zomg:
Pár résszel ezelőtt az volt az érzésem, hogy az első részek miatt előítélettel nézem a többit, azért nem tetszik, meg nem szimpatikusak a Gekko-Go tagjai. Ez után a rész után úgy tűnik, hogy csak Holland irritál(Lásd Chronus, #5784), de a sorozat a szereplőkön kívül is több dologgal rendelkezik,, ami miatt nem tudok rajongani érte.
-Miért tartott 16 részig, amíg valaki elgondolkozott azon, hogy hogy van pofájuk gyilkolászni és közben magazint kiadni arról, hogy milyen vagány csávók?
-Már részek óta csak emózás megy.
-A forgatókönyvíró valószínűleg belelátott a fejembe, amikor írta a sztorit, különös tehetsége van arra, hogy olyan jelenettel fejezzen be egy részt, amivel jól fel tud húzni.
Pozitívumok:
-A gördeszkázó mechák harca tényleg jól néznek ki   :cool:
-A 18. rész végén kiderült, hogy Eurekának mégis több érzelme van, mint pl. egy átlagos teáskanálnak.

Chronus

#5758
Quote from: SaiyaGin on 2008-08-27, 15:58:36
Itt az idő, hogy tovább szítsam a hangulatot. :D( ::))
Be akarom fejezni a sorozatot az új félév kezdete előtt, úgyhogy eggyel feljebb kapcsoltam a sebességet, és eljutottam a 18. részig. Most már komolyan gondolkozom azon, hogy mi a francnak nézem az egészet. :zomg:
Pár résszel ezelőtt az volt az érzésem, hogy az első részek miatt előítélettel nézem a többit, azért nem tetszik, meg nem szimpatikusak a Gekko-Go tagjai. Ez után a rész után úgy tűnik, hogy csak Holland irritál(Lásd Chronus, #5784), de a sorozat a szereplőkön kívül is több dologgal rendelkezik,, ami miatt nem tudok rajongani érte.
-Miért tartott 16 részig, amíg valaki elgondolkozott azon, hogy hogy van pofájuk gyilkolászni és közben magazint kiadni arról, hogy milyen vagány csávók?
-Már részek óta csak emózás megy.
-A forgatókönyvíró valószínűleg belelátott a fejembe, amikor írta a sztorit, különös tehetsége van arra, hogy olyan jelenettel fejezzen be egy részt, amivel jól fel tud húzni.
Pozitívumok:
-A gördeszkázó mechák harca tényleg jól néznek ki   :cool:
-A 18. rész végén kiderült, hogy Eurekának mégis több érzelme van, mint pl. egy átlagos teáskanálnak.
Ha eljutottál a 26. részig akkor túlvagy a nehezén. Onnantól indul be igazán, bár az hogy a végignézés után ÜBEREPIC-nek, vagy unalmasnak fogod-e tartani, az attól fog föggeni, hogy mennyire szereted a karakter-orientált és nem plot-orientált sztorivezetést. Miután Holland lenyugszik és kb összekovácsolódik a team + Eureka/Renton párkapcsolati szintre lép, már sokkal jobb lesz az egész, csak győzd az emotional rollercoastert. A plot is kb akkörül indul be, meg a karakterek is kezdenek hullani, szóval kb az a fordulópont...

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-08-27, 16:14:33
Ha eljutottál a 26. részig akkor túlvagy a nehezén. Onnantól indul be igazán, bár az hogy a végignézés után ÜBEREPIC-nek, vagy unalmasnak fogod-e tartani, az attól fog föggeni, hogy mennyire szereted a karakter-orientált és nem plot-orientált sztorivezetést. Miután Holland lenyugszik és kb összekovácsolódik a team + Eureka/Renton párkapcsolati szintre lép, már sokkal jobb az egész, csak győzd az emotional rollercoastert.

Valamennyire visszaadtad a reményemet, sz'al  :merci: