Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Selmo on 2008-11-04, 04:08:05
Download starting.
NEEEEEEEE! Ne csináld! Tényleg ne!
Ha egy kicsit is tetszett az a 3 rész, akkor ne rontsd el a sorozattal. És ez nem csak személyes vélemény, hanem tény.
Csak 1 részt láttam a sorozatból, de próbálok úgy tenni, mintha sose létezett volna.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Golgo 13-at látta valaki? milyen? érdemes belekezdeni? OPENINGJE marha jó, meg ugye bérgyilkosos sztori, csak ha QUALITY az egész...

KeLa

#6002
Quote from: chilip on 2008-11-04, 15:12:46
Golgo 13-at látta valaki? milyen? érdemes belekezdeni? OPENINGJE marha jó, meg ugye bérgyilkosos sztori, csak ha QUALITY az egész...
Asszem 9. részig néztem, aztán hagytam, mert láttam h a BSS nagyon lassan adja ki a részeket, még csak a 15-nél tartanak. Am sztem nem rossz, nekem tetszik, csak vhogy olyan lassú az egész, ezért is várok h még jöjjön ki néhány rész, aztán majd egyben megnézem ami eddig van.

Szerk: Most látom h dobta a BSS xD

sirtomi

Quote from: chilip on 2008-11-04, 15:12:46
Golgo 13-at látta valaki? milyen? érdemes belekezdeni? OPENINGJE marha jó, meg ugye bérgyilkosos sztori, csak ha QUALITY az egész...
Jé! Van belőle tv sorozat?! Filmeket láttam, nem voltak rosszak, főleg a Professional. Queen Bee is jó, de kevésbé jó a történet.

Quote from: KeLa on 2008-11-04, 16:00:36
Asszem 9. részig néztem, aztán hagytam, mert láttam h a BSS nagyon lassan adja ki a részeket, még csak a 15-nél tartanak. Am sztem nem rossz, nekem tetszik, csak vhogy olyan lassú az egész, ezért is várok h még jöjjön ki néhány rész, aztán majd egyben megnézem ami eddig van.
Filmek cselekménye is lassú volt. Lassan bontakozott ki a történet.

Bishop

Én filmet nagyon imádtam azok legalább 9/10 1 pont minusz a CGért.
A tv sorozatot is töltöttem és nagyon jók,csak most kicsit lemaradtam, de tervben van a bepótolása. Grafhoz meg annyi hogy Golgot nem lehet máskép elképzelni, a színek sokkal jobbak lettek viszont. A történetek is jók. Érdemes mindenképpen, ha esetleg hamarabb befejeznéd mint én várom az összefoglalót ;)

Junchi

#6005
Quote from: chilip on 2008-11-04, 15:12:46
Golgo 13-at látta valaki? milyen? érdemes belekezdeni? OPENINGJE marha jó, meg ugye bérgyilkosos sztori, csak ha QUALITY az egész...

A Mozifilmet mindenképp, szal erősen must see it darab! :3;; A sorozat meg... háát, jónak jó, a hangulata erős pozitívum, mármint, ami pozitívnak számít egy "múviból sorozat" esetén (ahemm, Ninja Scroll, ahemm. Komolyan, azóta örülök, hogy nem lett a Perfect Blue-ból tv széria...). Nem középszerű cucc, meg azért kiemelkedik a tucat krimik világából, de ha nem kattansz rá az első 5-6 rész megvaccsolása után, akkor imo nem érdemes folytatni, mert végig egy sémára hajaz (már, amennyit eddig láttam belőle...). Mangáját meg mondanám, hogy olvasd, de akkor az irónia szólna ki belőlem >:] (148 volume, ugye :D).

Btw, van belőle még két LA is, meg egy OVA, de bűnrosszak, szal nem érdemes koptatni velük a látóidegeket...

NLZ

Na, az első részek alapján szelektáltam az őszi animék között egy kicsit. Michiko to Hatchin és Yozakura Quartet dobva, Shikabane Hime: Aka, Kurozuka, Kurogane no Linebarrels, Kannagi, Ga-Rei -Zero- és Chaos;Head viszont egyenlőre még nincs diszkvalifikálva. :)
Toaru Majutsu no Index holnap jön.
[reserved]

Soul

Quote from: bimanc on 2008-11-02, 20:14:01
Kyouran Kazoku Nikki - nézi valaki rajtam kívül? Szerintem az év egyik legjobbja

Írhatnál kis kedvcsinálót anno az első részt megnéztem, és kicsit "betegnek" találtam.Aztán láttam lassan jövöget hozzá a sub, de már befejezték.

--------------
Lehet csak nekem szúrja a szemem, de "elszaporodtak" a láttam 1 részt ebből a futó cuccból és hu tetszett vagy sem 1-2 soros postok itt.Sztem az ilyen hozzá szólásoknak az újsorozatok ősz(mikor mire van nevezve) vagy az új vagy készülő topikban kellene gyülniük és ebben a topikban jobban néznének ki a hosszabb hangvételű beszámolók(azaz meg/végig néztem 1 sorozatot vagy moviet teljesen).Ez csak 1 ötlet.

Cobra

Kyouran Kazoku Nikki:
Történetleírást nézzÉtek meg AniDb-n :)
Nagyrészt humoros (eléggé Exceles humorú :) ) sorozat pár komolyabb jelenettel, de nem emlékszem olyan részre, amiben ne lett volna humoros jelenet. A befejezése nekem nem tetszett, nagyon elmentek szerintem másmilyen irányba, mint amit várt az ember, ráadásul erősen lezáratlan a sorozat vele. Grafika közepes, zene menet közben nem nagyon volt, op és ed párszor nézhető (ED-ból van többféle mindegyik családtaghoz, ezeket váltogatják).
Összességében nem volt rossz, de nálam max 7/10.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

bimanc

Akkor Kyouran Kazoku Nikki:
Aránylag sablonos sztorival indít, ezer évvel korábban egy Enka nevű lény (isten-démon) majdnem elpusztította az emberiséget, de végül legyőzték, ám megjósolta, hogy egy évezreddel később eljön a leszármazottja, aki befejezi, amit ő elkezdett. Az emberek viszont felkészültek erre, kiválasztották a lehetséges utódjelölteket, és egy családot alkottak belőlük. Az apa egy természetfeletti ügyekkel foglalkozó iroda ügynöke, az anya Kyouka, aki egy loli-catgirl, és szeret a középpontban lenni, a gyerekek között meg van mindenféle, a gay jakuza-trónörököstől, a beszélő oroszlánon át a harcra kifejlesztett gyilkos androidig kb minden. A lényege ennek a családnak, hogy kitalálják, melyikük a valódi utód, és mellette reménykednek, hogy ha az illető megszereti a békés, normál, nyugodt ( :rotfl:) családi életet, akkor majd nem akarja elpusztítani a Földet. A smiley-ból ki lehet találni, hogy a sorozat nagy részében csak az eszetlen ökörködés megy, a részek lazán függnek össze, néhány a szereplők múltjáról szól, a konkrét sztoriról nem sokat árulnak el egészen az utolsó három-négy részig. Ami a leginkább jellemzi a animét, az a hangulat erős hullámzása. Legtöbbször vad, elmebeteg, valóban Excel-es poénkodás, de időnként hirtelen vált meglehetősen borongós, drámai, néha kissé tragikus hangulatra. Ezek a váltások akár egy részen belül is többször megtörténnek, de vannak teljesen komoly epizódok is (pl. a 20-as, ami még egy kicsit mindfuck is). A befejezése szerintem korrekt, nem nagy valami, de nincs vele problémám. A szereplők kifejezetten jók, meglehetősen karakteresek, annak ellenére is, hogy elég sokan vannak (a végén kb 20  többé-kevésbé főszereplő van jelen). Kyouka isteni, de a többiek is szerethetőek. A poénok is ülnek, amennyiben valaki szereti a Puny Puny Poemi-s hadarást, és a fárasztó hülyeséget. Ami sokakat elrettenthet, az a grafika, kissé szokatlan. elsőre deformáltnak tűnő dizájnja van, amit viszont meg lehet szokni, én egy idő után meg is szerettem. Bár nem szokott bajom lenni a rajzolással. A zenék kifejezetten jók, az epizódok alatt talán kissé kevés dal szól, de azok illenek a jelenetek alá, az op fülbemászó, az endigek többsége meg elmegy, vannak jók, kevésbé jók.
Összegezve: nem egy világmegváltás, de jól el lehet szórakozni rajta. Nekem a karakterek, meg néhány epizód miatt az egyik kedvencem lett, ezért elfogult vagyok, de azért úgy 7-8 körüli értékelést azért kaphat egyébként is. Személyes értékelésem kb 9.6 /10, mert volt egy-két unalmasabb rész.
Akinek nem tetszik, az kaphat egy télapó-kamehamehát: ( :muhahah: )

Alkyra

Seto no Hanayome OVA:

Ez fáj! :lol: :uzi:

9/10

(többet nem kell írnom róla szerintem:))

Selmo

Quote from: Soul on 2008-11-06, 02:59:51
Lehet csak nekem szúrja a szemem, de "elszaporodtak" a láttam 1 részt ebből a futó cuccból és hu tetszett vagy sem 1-2 soros postok itt.Sztem az ilyen hozzá szólásoknak az újsorozatok ősz(mikor mire van nevezve) vagy az új vagy készülő topikban kellene gyülniük és ebben a topikban jobban néznének ki a hosszabb hangvételű beszámolók(azaz meg/végig néztem 1 sorozatot vagy moviet teljesen).Ez csak 1 ötlet.
:tezsvir: +1

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Detective Conan: The Full Score of Fear
(12. film)

Az évenkénti Conan-film nemrég jött ki dvd-n, kis szünetet tartva a CG R2-ban, megnéztem. A sztori nagyjából a filmekben szokásos, emberek meghalnak, gyilkos ismeretlen. Az előző filmekben a nem valami hosszú felgöngyölítést igénylő bűnügyeket akcióval próbálták megfűszerezni, a robbanások itt is megvoltak, de szerencsére nem vitték túlzásba a dolgot. A megoldás nem volt olyan rossz, bár egy részlete elég kiszámítható volt. A gyilkos indítékának viszont ritka nagy idiótaságot hoztak össze.
Összességében azért tetszett.
Jut eszembe, a tavalyi filmet még nem néztem végig.  :redface:

NLZ

Quote from: Selmo on 2008-11-06, 16:23:46
Quote from: Soul on 2008-11-06, 02:59:51
Lehet csak nekem szúrja a szemem, de "elszaporodtak" a láttam 1 részt ebből a futó cuccból és hu tetszett vagy sem 1-2 soros postok itt.Sztem az ilyen hozzá szólásoknak az újsorozatok ősz(mikor mire van nevezve) vagy az új vagy készülő topikban kellene gyülniük és ebben a topikban jobban néznének ki a hosszabb hangvételű beszámolók(azaz meg/végig néztem 1 sorozatot vagy moviet teljesen).Ez csak 1 ötlet.
:tezsvir: +1
+2
[reserved]


chilip

#6015
megnéztem a linebarrels első részét...

[spoiler]GONZOOOOOO!!![/spoiler]
[spoiler][/spoiler]

ed.: LOL :D AniDB-n a tag-ek  :lol:

ali project, Awesome Way To Summon Robot!, bullying classmates, coming of age, emotions, awaken superpowers, good animation ( :zomg:), great ED, HERO OF JUSTICE!, human behaviour, ignorance, noto mamiko, overconfident main character, Powertrip, psychopath is bestowed powers, sudden naked girl appearance, unique main character, vengeful, weakling, You`re already dead

NLZ

Énis az aniDB tagek miatt kezdtem el nézni. :D
[reserved]

chilip

én abba is hagytam, ez ótvar rossz. mangáját se csíptem, de legalább nyújtana valami jó kis fájtót mint a gundam 00

NLZ

Pedig ha látnád a 3. részt. :D Én kb ott döntöttem el, hogy köszönöm, ennyi elégvolt, de mivel már lejött az 5. részig, gondoltam ne vesszen kárba. :)
[reserved]

Member

Ezek szerint nekem való ez is. Egyszer belenézek.

SaiyaGin

Én is gondolkoztam rajta, de a School Days egy időre elég volt az "olyan rossz, hogy már vicces"-fajtából.

On: Pizza Hut R2 12.:
Néha kicsit fura, hogy a komoly és a poénos részek milyen hirtelen váltják egymást, de egyáltalán nem zavar. :jee: Többet vigyorgok rajtuk, mint sok "hivatásos" vígjátékon.

Zsiga

Pizzahut R2/22 : Szerintem szar. Az első is az volt, eddig ez se jobb. A karakterdesign iszonyú idegesítő, a zene pocsék (OP/ED főleg), a sztori katasztrófa, szerintem az író se tudja hogy mit akar kihozni belőle, csak kevergeti a szart hátha az átlagretard animufanboy nem érti meg és azt hiszi hogy deep. Egyébként az egész egy ordas Gundam-ripoff, csak még annak is gyenge és kiszámítható. 5/10 ha nem dob valami nagyonnagyot a maradék 3 részben.
P.S.: Kibaszott japánok meg tanuljanak már meg angolul a kurvaéletbe, vagy ha nem megy ne erőltessék. :falba:

sirtomi

Belekezdtem a Samurai Champloo -ba. 6 rész után nagyon tetszik. Hosszú kihagyás után az első anime amit nézek, jó választásnak tűnik eddig :)

Dreamcleaver

Quote from: sirtomi on 2008-11-10, 12:21:36
Belekezdtem a Samurai Champloo -ba. 6 rész után nagyon tetszik. Hosszú kihagyás után az első anime amit nézek, jó választásnak tűnik eddig :)

Nálam örökös top5 tag. Minden nagyon ott van benne; stílus, hangulat, karakterek, sztori, grafika/animáció. Mestermű!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-10, 13:11:43
Quote from: sirtomi on 2008-11-10, 12:21:36
Belekezdtem a Samurai Champloo -ba. 6 rész után nagyon tetszik. Hosszú kihagyás után az első anime amit nézek, jó választásnak tűnik eddig :)

Nálam örökös top5 tag. Minden nagyon ott van benne; stílus, hangulat, karakterek, sztori, grafika/animáció. Mestermű!  :D

Leszámítva a zombis epizódot, amit a mai napig nem értek, hogy mi a fenéért kellett belepakolni. Amúgy jah, továbbra is egy unikum és a vége meg... *___*; Komolyan az egyik legjobb anime befejezés (a Gungrave-vel karöltve) ^_^

Btw, "Geass my ass" R2-t én is nézem (pótlom) szorgosan... a 12. részig egyezik is a véleményem Zsigáével, viszont utána jött a 360 fokos fordulat és... OMG! o__O; Maa, majd ha befejeztem, akkor bővebben is brekegek róla egy-pár sort (ahogy azt tettem nem is oly rég az első szériával :3).

Xzone


kikuchiyo

Turn 360 degrees and walk away, etc.  :muhahah:
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: Junchi on 2008-11-10, 17:50:59
Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-10, 13:11:43
Quote from: sirtomi on 2008-11-10, 12:21:36
Belekezdtem a Samurai Champloo -ba. 6 rész után nagyon tetszik. Hosszú kihagyás után az első anime amit nézek, jó választásnak tűnik eddig :)

Nálam örökös top5 tag. Minden nagyon ott van benne; stílus, hangulat, karakterek, sztori, grafika/animáció. Mestermű!  :D

Leszámítva a zombis epizódot, amit a mai napig nem értek, hogy mi a fenéért kellett belepakolni. Amúgy jah, továbbra is egy unikum és a vége meg... *___*; Komolyan az egyik legjobb anime befejezés (a Gungrave-vel karöltve) ^_^

Természetesen a Gungrave is előkelő helyen szerepel nálam.  :D Fel is kéne éleszteni a threadet for teh lulz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-11-10, 17:58:16
Quote from: Junchi on 2008-11-10, 17:50:59
viszont utána jött a 360 fokos fordulat és... OMG!

:facepalm:
Nemtom mit kell itt facepalmolni, teljesen igaza van, a 12-ik részig szar volt, aztán vett egy 360°-os fordulatot. :D

Member

Szerintem ezért volt a facepalm. :haha:
Nekem az R1 is kicsit erős, egyszer beszámolok róla. A dizájn konkrétan tényleg megszokhatatlan, ennél egy 84s hentai is sokkal szebb. :/