Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: minuszmiki on 2009-02-07, 05:03:54
Aria 01-05: Hát ez úgy látszik beszippantott. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem történik semmi érdekes, teljesen leköt, és rendszeresen azon veszem észre magam, hogy vigyorgok, mint a tök. Majd ha végeztem, írok részletesen. (Vagy ugyanezt mégegyszer. :D)
:tezsvir:

motifator

És az a legjobb az egészben, hogy újranézéskor is ugyanúgy beszippant. Azt terveztem, hogy elkezdem az Ariát újra, és vagy hetente-kéthetente megnézek egy részt, aztán majd végzek vele 1-2 év alatt. Ehhez képest majdnem minden este megnézek egy részt. Az új sorozatokkal is le vagyok maradva, de szívesebben újranézek egy Aria részt, minthogy az újakat nézzem.

BTW most látom csak igazán, hogy mennyivel gyengébb az első széria grafikája, mint az Originationé. Persze még így is nagyon szép, de az utolsó évadhoz képest ég és föld.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

Quote from: motifator on 2009-02-07, 14:52:28
BTW most látom csak igazán, hogy mennyivel gyengébb az első széria grafikája, mint az Originationé. Persze még így is nagyon szép, de az utolsó évadhoz képest ég és föld.
Ezt örömmel hallom, az animációt érzem eddig a gyenge pontnak. Nem kifejezetten csúnya, de azért igen kevés mozgásból oldja meg.

Én

Quote from: NLZ on 2009-02-07, 03:21:41
BoxTorrentsen fennvan, az egy remek hely. ^^
:merci:
Quote from: kelvor on 2009-02-07, 04:09:48
Nem megállni! Irány a manga, na meg a New Challenger!  ^^
Manga: 841 chapter :zomg: :zomg: :zomg:
New Challenger: Ezmiez? OVA?

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


NLZ

Quote from: Én on 2009-02-07, 15:37:14
Manga: 841 chapter :zomg: :zomg: :zomg:
New Challenger: Ezmiez? OVA?
És az anime valahol a 200. fejezet körül van. :D
[reserved]

balaaz

Pom Poko - csak most szinkronosan is. Még mindig jó. Magyar közszolgálati tévé:  :appl:

Bicskei

Quote from: balaaz on 2009-02-07, 20:14:27
Pom Poko - csak most szinkronosan is. Még mindig jó. Magyar közszolgálati tévé:  :appl:

egyetértek ebéd közben megnéztem és full jó volt ...szinkronosan is...
az Mtv előtt pedig le a kalappal h lead jó pár Ghibli produkciót..
Ultras liberi

Flaser

...a Stand Alone Complex szinkronja ugyanakkor továbbra is FAIL.

A szinkron színészek hiába beszélnek tisztán és érthetően, hiába jó a fordítás: az egész semmit sem ér, ha a színészi játékuk a nullához tart.

Mintha felolvasnák a napi híreket, minden ugyanazon a "tudálékos", "magyarázó" hangnemben megy.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Flaser

Magyar MTV-n (mint Mjuuuzik Televizsön) már a 2nd GIG megy.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bicskei

AA elvileg elkezdte felrakni szikronosan...onnan le lehet szedni..
Ultras liberi

sirtomi

Quote from: balaaz on 2009-02-07, 20:14:27
Pom Poko - csak most szinkronosan is. Még mindig jó. Magyar közszolgálati tévé:  :appl:
Csak a legvégét láttam sajnos. Figyelnem kell az M1 műsorát is, hogy ne maradjak le ilyesmikről.

minuszmiki

Aria: This:
Quote from: minuszmiki on 2009-02-07, 05:03:54
Hát ez úgy látszik beszippantott. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem történik semmi érdekes, teljesen leköt, és rendszeresen azon veszem észre magam, hogy vigyorgok, mint a tök. Majd ha végeztem, írok részletesen. (Vagy ugyanezt mégegyszer. :D)
Illetve: Hibájának az animáció kissé gyenge minőságét tudnám felhozni, és azért kicsit lehetett volna fantáziadúsabb a szokásos slice-of-life klisék cukormázba öntésénél, de ennek ellenére élveztem. 8/10.
Majd folytatom, de vágyom egy kis akcióra előbb. :)

Junchi

#6436
Sikerült végre eljutnom odáig, hogy megnézzem a Vampire Knight Guilty-t is. Yaay, for me.

Bevallom, eleinte tartottam tőle, hogy nem hozza majd azt a színvonalat, mint az előd, de ahogy haladt előre a sztori, egyre inkább sikerült az ellenkezőjét bizonyítania, mígnem aztán teljesen lesöpörte az első sorozatot a porondról. Mondjuk a rendezés az MEHH.. >_>; Srsly, nem hiszem el, hogy az odáig oly szépen összerakott animét az utolsó rész(ek)re miért kellett ennyire megbarmolni. Szal, [spoiler]Yuukiban Kuran-vér csörgedezik. Ahemm. Ebből jön, hogy full-blooded. Ahemm #2. Papa, mama szintén előkerülnek, hogy újabb plot twistet hozzanak, mindezt egyetlen epizód keretein belül, ami kissé zavart, mármint a főbb csavarokat nyugodtan át lehetett volna pakolni a következő részek valamelyikébe, csak az ugye kivitelezhetetlen lett volna, mert a fangörlök Zero + Ichiru hinteket követelnek és kettejük angstja is rendkívül fontos, csak nem egy teljes részen át! Mondjuk szerencsére ez volt az egyetlen olyan epizód, ami több sebből vérzett, leszámítva persze az utolsót. Szal, odáig rendben van, hogy alternate endet kell kihozni, de akkor legalább normálisan adták volna elő... Rido likvidálása számomra túúúl gyors volt, I mean pár perc alatt kivonták a forgalomból, ráadásul egy igen szánalmas jelenetet felhasználva hozzá. ARGH! E(zek)től függetlenül a második széria számomra sokkal figyelemreméltóbb volt, mint az előd. Bár Zerót és Ichirut az utolsó percig rühelltem, de szerencsére, akiket eddig is bírtam (Yuuki, Kaien, Kaname), azok továbbra is rulzottak.[/spoiler]

All in all, kedvemre való cucc volt az egész Vampire Knight (mondjuk egyébkéntis szeressem a shoujo stuffokat); az pedig külön plusz pont ha nem csak az angston, a bishiken és fanservice-en van a hangsúly. Jóó, utóbbiból azért volt dögivel, mármint ezt mégiscsak fangörlök nézték xD; Ehh, gawth rucis bishiket bezzeg nem pakoltak bele... :/

-Eta-

Most olvastam, hogy Mamoru Miyano megházasodott és gyereket várnak o.O;

balaaz

Hello Kitty
Úgy tartom, hogy az előítéletek fontosak az életben való eligazodáshoz, de azért nem jó ha túl sok van belőlük ezért tulajdonképp örülhetek, hogy eggyel kevesebb van: régen sugárban hánytam a HK cuccoktól és el nem tudtam volna képzelni, hogy valaha megnézzem - bár egy ideje ilyen formában már nem kaptam tőle idegrohamot -  most pedig megállapítottam, hogy nézhető - néhol egész vicces, aranyos, tanulságos kis történetek. S ekkor viszont megrémültem! Mi van akkor, ha nem én lettem befogadóbb, toleránsabb, hanem az izlésemet és értékrendemet kezdi el alásni alattomosan az animenézés!  :zomg:

minuszmiki

Quote from: balaaz on 2009-02-11, 00:04:31
Mi van akkor, ha nem én lettem befogadóbb, toleránsabb, hanem az izlésemet és értékrendemet kezdi el alásni alattomosan az animenézés!  :zomg:
Ne aggódj, szép lassan elfogadod majd ezt a tényt.  :__devil: :D

NLZ

Quote from: minuszmiki on 2009-02-11, 00:10:01
Quote from: balaaz on 2009-02-11, 00:04:31
Mi van akkor, ha nem én lettem befogadóbb, toleránsabb, hanem az izlésemet és értékrendemet kezdi el alásni alattomosan az animenézés!  :zomg:
Ne aggódj, szép lassan elfogadod majd ezt a tényt.  :__devil: :D
Jah, borzalmas, hogy hová fajul az ember. Én most azon kaptam magam, hogy élvezem a Skip Beatet. :zomg: :D
[reserved]

Soul

Quote from: balaaz on 2009-02-11, 00:04:31
Mi van akkor, ha nem én lettem befogadóbb, toleránsabb, hanem az izlésemet és értékrendemet kezdi el alásni alattomosan az animenézés!  :zomg:

Ön valamit rosszul csinál  :smile:, ízlés és értékrend javulásnak kellene bekövetkeznie.Persze nem kell minden evőnek lenni, mert néha fájhat  :smile:.

-----------------------------------------------------------

Hyakko: (AniDB)

Már pár hete hogy befejeztem, most jutott eszembe hogy meg érdemel pár mondatot.Az őszi szezon abszolult győztese, és talán a 2008as évé is nállam.Sulis vígjáték.Lehelletnyi dráma is került bele a végére.Sokak szerint a Kannagi-t elrontotta a hasonló fordulat, sztem ott sem és itt sem lett tőle rosszabb az öszkép.
Már az első részben megismerkedünk a 4 főszereplővel, a félős és barát szerzésben eddig sikertelen Ayumi-val, a hideg tekintetű morcos hercegnő Tatsuki-val, a folyton éhes de annál édesebb Suzume-vel, és végül a mindíg életvidám örökmozgó tigris Torako-val.A karakter dizájn bejövős, nem volt azaz érzésem hogy hasonlót már láttam máshol.A sorozat 90%-ban a hatalmas területű iskolában fog játszódni, ahol általános és középiskolások tanulnak.Pont az iskola összetetsége és sok épülete és egyéb részei miatt történik meg a 4 lány találkozása, mert hát eltévednek[spoiler]persze osztálytársak is egyben de a találkozás pillanatában még nemtudják  :smile:[/spoiler].Először csak 1 átlagos sulis vígjátéknak tűnik, de több annál. Sok féle típusu szereplővel van megtömve a Hyakko, tuti hogy mindenkinek lesz minimum 1, de sztem több kedvence is.Nekem Torako volt a fő kedvenc [spoiler]és már pár rész után érezhető hogy ő a főfő szereplő[/spoiler].Elsőre azt hinnénk hogy ez lányiskola, de nem, vannak itt srácok is, csak a nem ismerünk meg sokat.Szóval Hyakko=lány uralom.A poénos helyzetek mellet mint pl klubb választás, (vér)röpladba, a hálájával üldöző már púp a hátamon lány, a tanárnak az agyára mászunk őszüljön csak, stb stb mellett, kapunk 1kis nem fenékig tejfel az élet morzsákat is.Megismerkedünk bővebben a 4 lány osztályával, ami sokféle egyéniségeket takar, egyik osztálytárs sem hasonlít kicsit se a másikra.A szereplők lelki világába eléggé belefogunk látni, nem lehet panasz.Csak dőlj hátra és kapcsolódj ki, erről szól a Hyakko.FMP után a második helyen a "legyen már folytatás" listámon.
Nekem csak kellemest adott, néha néha kis szomorkodás itt és ott, de 9/10.

minuszmiki

Quote from: Soul on 2009-02-11, 01:59:21
Hyakko.

Az első rész anno tetszett, meghoztad a kedvem a végignézéséhez.

Soul

Come join us, we need more fresh blood for Torako fanclub  :smile:.

Kvikveg

Quote from: balaaz on 2009-02-11, 00:04:31
Hello Kitty
Úgy tartom, hogy az előítéletek fontosak az életben való eligazodáshoz, de azért nem jó ha túl sok van belőlük ezért tulajdonképp örülhetek, hogy eggyel kevesebb van: régen sugárban hánytam a HK cuccoktól és el nem tudtam volna képzelni, hogy valaha megnézzem - bár egy ideje ilyen formában már nem kaptam tőle idegrohamot -  most pedig megállapítottam, hogy nézhető - néhol egész vicces, aranyos, tanulságos kis történetek. S ekkor viszont megrémültem! Mi van akkor, ha nem én lettem befogadóbb, toleránsabb, hanem az izlésemet és értékrendemet kezdi el alásni alattomosan az animenézés!  :zomg:
Aaaa Goodbye Kitty  :D :__devil:
Nos, az eszrevetel jo, en is gondolkodtam rajta...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bicskei

Ultras liberi

Soldier

Berserk: jo volt megérte "bepotolni"
Boogiepop wa Warawana: ez mi ez? többet ne lessam sehol.
Bounen no Xamdou: kár az első pár rész után sokkal többet vártam, nekem kicsit sok volt a duma kevés akcióval, és a karakterek sem váltak túl szimpatikussá, tiszt. a kiv. , de egyszer mindenkép megérte megnézni ezt is

Member

Quote from: Soldier on 2009-02-21, 03:49:54
Boogiepop wa Warawana: ez mi ez? többet ne lessam sehol.
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem a készítők sem. :D

NLZ

Quote from: Member on 2009-02-21, 07:25:47
Quote from: Soldier on 2009-02-21, 03:49:54
Boogiepop wa Warawana: ez mi ez? többet ne lessam sehol.
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem a készítők sem. :D
Nagy mennyiségű aberált elborultság, mi más lenne ez? :D
[reserved]

balaaz

Bleach százharmincvalahanyadikig. Ha összességében értékelem ez az eddigi legrosszabb animeélményem. Az első három szezonra még azt mondtam, hogy pozitív csalódás (jó. nem kiemelkedő, de nincsenek komoly gyengéi se. igaz néhol kissé logikátlan, meg zeneileg sem hengerel), de a következő hármat nagyrészt önsanyargatás volt nézni (néhány kiemelkedően jó rész kivételével, amiért viszont nem éri meg, ja és extra ciki, hogy Ichigo plasztikai áll- és nyakműtéten esett át ekkorra, mintha nem lettek volna elegek az eddigi bishi karakterek). Mondjuk segített abban, hogy megértsem miről beszélnek, ha fillerekről van szó. Viszont kevésbbé motivál arra, hogy folytassam: az ismerjük meg a magyar szinkronnal is megjelent, populáris animéket mass projektemet (aminek ez volt a 3. darabja a Naruto és Death Note után).

Levezetésként meg nekiláttam két olyannak, ami már egy ideje be volt készítve: Fantascope Tylostoma és Tori no Uta ("Ga-nimék"?). Csak ezekhez meg megint nincs semmilyen fordítás - amit eddig is tudtam csak valamiért azt hittem, hogy szöveg nélküliek vagy minimális dumával elátottak. De nem.  :frown:
Sebaj: így Amano Yoshitaka artworkökkel ismerkedtem helyette.

Én