Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: motifator on 2009-05-22, 19:08:34
Koi Kaze
...Szerelmes lesz a húgába, miközben gyűlöli saját magát emiatt.
...
Nekem ugyan nincs húgom, ezért esélyem sincs megtudni, hogy milyen is lehet az, ha beleszeretsz, de valami ilyesminek képzelem el, mint amit a Koi Kazében láttam.
....
Darkstar/Moha nem akarja vmelyikőtök megnézni és leírást készíten róla?  :__devil:

motifator

Bazz, ha ennyit fogtál fel abból, ami írtam, akkor sajnálom. Tényleg. Őszintén.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

katz

Quote from: motifator on 2009-05-22, 19:20:19
Bazz, ha ennyit fogtál fel abból, ami írtam, akkor sajnálom. Tényleg. Őszintén.
Az alapjan amit leirtal ezt sem fogom megnezni. De koszi hogy felhivtad a figyelmemet mi ez.

Darkstar

Már láttam rég, de mivel ismertetőírásban nem vagyok jó, inkább meghagyom Mohának.
Quotevérfertőző
Ezt a szót viszont ú(u?)tálom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Már láttam. Romantikus darabhoz képest egész jó. Csak engem a srác végig idegesített.

NLZ

Quote from: Darkstar on 2009-05-22, 19:26:16
Már láttam rég, de mivel ismertetőírásban nem vagyok jó, inkább meghagyom Mohának.
Quotevérfertőző
Ezt a szót viszont ú(u?)tálom.
Akkor használd azt, hogy belterjes. :D
[reserved]

motifator

Time of Eve
Nézi ezt valaki? Még itt nem rémlik, hogy tárgyaltuk volna, mondjuk lehet, hogy csak elsiklottam felette. Nos én most néztem meg az első részt, és le van esve az állam.
Az animáció lenyűgöző, a sztori is érdekesnek tűnik. A jövőben vagyunk, ahol az emberformájú androidok mindennapi eszközök lettek. Egy nap a főszereplő srác egy furcsa bejegyzésre lesz figyelmes, amikor letölti a saját házi androidjuk logját. A sok szám között ez a felirat olvasható: "Are you enjoying the Time of Eve?". Egy barátjával úgy döntenek, hogy elmennek arra a helyre, ahonnan a log szerint a bejegyzés származik.

Amúgy egy 6 részes ONA, egy rész 15 perc hosszú. Eddig 4 epizód van kint, az 5. júliusban, a 6. szeptemberben jön a wikipédia szerint. Szerintem szánjatok rá 15 percet, és nézzétek meg az első részt, mert érdemes! Ilyen animáció láttán még Shinkai Makoto is elismerően csettintene :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Na majd írj róla megint, ha kijött végig. :D
[reserved]

katz

Shonan Junai Gumi/Young GTO!
5 különálló rész
akció, poén
A történet a GTO-s Onizuka pár középiskolás sztoriját dolgozza föl.
Azt gondoltam ha csak fele olyan jó lesz mint a GTO már megérte.
Hát nem volt az. Sokkal kreténebb a történet, bénábbak a poénok, ráadásul ez egy elég régi anime, tehát a grafikája is béna
2/10 csak oldschool rajongoknak.

Member

Azt mondod, Ace Ventura Junior érzés?

NLZ

Annyira azért nem borzalmas, de tényleg a felejthető kategória.
[reserved]

Alkyra

Quote from: motifator on 2009-05-22, 22:51:11
Time of Eve
Nézi ezt valaki? Még itt nem rémlik, hogy tárgyaltuk volna, mondjuk lehet, hogy csak elsiklottam felette. Nos én most néztem meg az első részt, és le van esve az állam.
Az animáció lenyűgöző, a sztori is érdekesnek tűnik. A jövőben vagyunk, ahol az emberformájú androidok mindennapi eszközök lettek. Egy nap a főszereplő srác egy furcsa bejegyzésre lesz figyelmes, amikor letölti a saját házi androidjuk logját. A sok szám között ez a felirat olvasható: "Are you enjoying the Time of Eve?". Egy barátjával úgy döntenek, hogy elmennek arra a helyre, ahonnan a log szerint a bejegyzés származik.

Amúgy egy 6 részes ONA, egy rész 15 perc hosszú. Eddig 4 epizód van kint, az 5. júliusban, a 6. szeptemberben jön a wikipédia szerint. Szerintem szánjatok rá 15 percet, és nézzétek meg az első részt, mert érdemes! Ilyen animáció láttán még Shinkai Makoto is elismerően csettintene :)

Én nézem s nagyon tettszik.:) Kár viszont, hogy nem adnak ki belőle normálisabb minőséget... Ám maga a sztori az hihetetlen jó.^^

katz

Quote from: Member on 2009-05-23, 01:03:25
Azt mondod, Ace Ventura Junior érzés?
Azt nem láttam.
Egyszer meg lehet nézni 5x45 perc, de sztem nem éri meg.

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-05-22, 22:51:11
Ilyen animáció láttán még Shinkai Makoto is elismerően csettintene :)
ROFL

motifator

Hé, nem azt mondtam, hogy jobb, mint Shinkai Makoto, csak azt, hogy hozzá hasonlóan kiemelkedő az animáció minősége. Legalábbis így értettem :) Én még nem láttam szebb háttereket, fotorealisztikusabb rajzokat, mint a Byousoku 5cm-ben, de az Eve no Jikan rajzolása is beleesik a "ritkán látni ilyen szépet" kategóriába, még akkor is, ha tele van CGI-vel.
Az első rész szerintem mindenképp látványosra sikerült, később már kevesebb a money shot, de ez már csak így szokott lenni. Ha még így is ROFL, akkor nem tudom, hogy mi van  :mittomen:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Quote from: motifator on 2009-05-23, 16:53:01
Én még nem láttam szebb háttereket, fotorealisztikusabb rajzokat,

Nézd meg a Negadon-t.

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

#6917
Quote from: motifator on 2009-05-23, 19:42:54
Ezt?  :zomg:

Bernie Ecclestone animében?  :he:
[spoiler]Bocs.  ^^"[/spoiler]

bimanc


Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2009-05-23, 16:53:01
Hé, nem azt mondtam, hogy jobb, mint Shinkai Makoto, csak azt, hogy hozzá hasonlóan kiemelkedő az animáció minősége. Legalábbis így értettem :) Én még nem láttam szebb háttereket, fotorealisztikusabb rajzokat, mint a Byousoku 5cm-ben, de az Eve no Jikan rajzolása is beleesik a "ritkán látni ilyen szépet" kategóriába, még akkor is, ha tele van CGI-vel.

Még nem néztem meg magát a sorozatot, csak belenéztem, hogy lecsekkoljam a video quality-t, de a fotorealisztikus háttereket és animációt illetően a Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora kiváló minőségű alkotásnak tűnik. Az anidb rating-je sem rossz, szal gondolom a sztori is rendben van. Esetleg nézz bele (de mégegyszer mondom, még én sem láttam, csak le van töltve).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-05-23, 16:53:01
Hé, nem azt mondtam, hogy jobb, mint Shinkai Makoto, csak azt, hogy hozzá hasonlóan kiemelkedő az animáció minősége. Legalábbis így értettem :) Én még nem láttam szebb háttereket, fotorealisztikusabb rajzokat, mint a Byousoku 5cm-ben, de az Eve no Jikan rajzolása is beleesik a "ritkán látni ilyen szépet" kategóriába, még akkor is, ha tele van CGI-vel.
Az első rész szerintem mindenképp látványosra sikerült, később már kevesebb a money shot, de ez már csak így szokott lenni. Ha még így is ROFL, akkor nem tudom, hogy mi van  :mittomen:
Félreértesz. Pár protip:
1. Háttérrajzolás != animáció.
2. Nem mindenki rajong SM filmjeiért, sőt.

Dreamcleaver

Ninja Nonsense

Vizsgaidőszakban az ilyen éktelen nagy, tömény baromságok a legjobbak.  :jee:
8/10

Asszem ráveszem magam, és megnézem a maradék Jungle Guu szériákat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Goshuushou-sama Ninomiya-kun (12 rész): Egyszer nézhető ecchi.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-24, 02:28:17
Ninja Nonsense
Vizsgaidőszakban az ilyen éktelen nagy, tömény baromságok a legjobbak.  :jee:
8/10
Asszem ráveszem magam, és megnézem a maradék Jungle Guu szériákat.
Mindkettővel. :tezsvir:

NLZ

Quote from: Member on 2009-05-24, 09:55:23
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-24, 02:28:17
Ninja Nonsense
Vizsgaidőszakban az ilyen éktelen nagy, tömény baromságok a legjobbak.  :jee:
8/10
Asszem ráveszem magam, és megnézem a maradék Jungle Guu szériákat.
Mindkettővel. :tezsvir:
+10
Éljenek a kreténségek.  :Kiraly:
[reserved]

motifator

Quote from: bimanc on 2009-05-23, 20:26:35
Igen, azt.
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-23, 23:15:14
Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora
Na ezért jó ez a topik  :jee: Mindkét ajánlást köszi, lecsekkolom őket. A Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora rádadásul Hal Film Maker, akiktől az Ariákat és a Skip Beat!-et is szerettük. A másik Mahou Tsukai sorozat meg JC. Staff, még lehet azt is megnézem.

Quote from: Zsiga on 2009-05-24, 00:32:37
Félreértesz. Pár protip:
1. Háttérrajzolás != animáció.
2. Nem mindenki rajong SM filmjeiért, sőt.
Az első ponttal tökéletesen egyetértek, de ha egy rajzfilm szép, mert szépek a hátterek, akkor lehet rá azt mondani, hogy szép az animáció. Legalábbis nálam ez belefér. És azért Shinkai Makotonál nem szokott gond lenni az animáció folytonosságával sem, tehát azt se lehetne mondani, hogy ugyan szépek a hátterek, de az animáció minősége pocsék. Arra én is ugrok, ha teszemazt valakinek nem tetszik egy rajzfilmnek a karakterdizájnja, és erre azt mondja rá, hogy szar az animáció, de szerintem amit én írtam, az azért még nem ez a kategória :)
2: Ez meg ízlések és pofonok dolga. Attól, mert a történettel, karakterekkel, hangulattal, akármivel bajod van, még azért gondolom elismered, hogy nem kifejezetten rondák a művei :)

Úgy gondoltam, hogy még ez az egy post idefér, de ha folytatni akarjuk a témát, akkor szerintem menjünk át az általános anime terefere topikba.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Ohhohó, én csak a fotorealisztikus grafika miatt szóltam. A film maga nem nagy valami. Bár meg lehet nézni. Mindössze kicsit megdöbbentő volt számomra az a béka például, amiről nehezen tudom elhinni, hogy nem valódi.

(Az 5 cm-n kívül mondjuk szerintem Shinkai többi műve kifejezetten gyenge/átlagos grafikájú, de nem is azért érdemes megnézni őket.)

Junchi

Nah, sikerült utolérnem magam a Natsu no Arashival és... uhh, egészen rulz ez az anime (maah, nem a kiugróan újszerű sztorija miatt, de a maga módján mindenképp). Örvendetes dolog már eleve, hogy az összes (számomra) nemkívánatos karaktertípust mellőzik, ergo nincsenek "levakarhatatlan uke felirat díszeleg a homlokomon, csak, hogy én legyek mr. fanservice és legyen kiről doujinshit írni" karakterek, ahogy a tizenkettő-egytucat loli/shota/whatever halmaz is üresen funkcionál (yeey~~). Helyettük tehát van érzelmekkel megpakolt, fehér hajú shy-hawtness, comic relief oyaji (méghozzá kellően kúlos, oyaji seiyuuval; OMG *_*), comic relief fangirl-csapda, Naruto-klón és még sokan mások.
A sztori is egészen pöpec (már, amikor komolyan veszi magát, szal ez még mindig egy comedy cucc a la Kobayashi "School Rumble" Jin) és az artwork is egészen zseniális bizonyos helyeken. Ja, és a fanservice-t sem erőszakosan próbálják lenyomni a néző torkán (mint bizonyos társainál), hanem szépen-precízen nyomatják, kis adagokban és a poénok is egészen kellemesek (kivéve a sót kérő fazont... >_>; MEHH, csapja már le valaki...).

All in all, a tavaszi szezonból (a SengoBasa mellett) nálam ez viszi a prímet. Kíváncsian várom a folytatást (jaa, és yeey, seiyuu-list :3; Ugyan Jun hangjától kiütéseket kapok, de SUGITA TOMOKAZU = GWAHH~~~;; örülök, hogy még nem figyelt fel és szippantotta be a tagot a BL-ipar :D).

Soldier

Candy Boy: ennél jobbra számítottam  7.5
Nabari No Ou: ez nagyon gáz volt.. 4

Selmo

Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai (12 rész): Kicsit kettős anime, az első fele inkább csak iskolai élet, a második meg komolyabb dolgokat boncolgat. Nem világmegváltó dolog, de azért nem is bántam meg, hogy megnéztem. Írhatnék róla hosszabban, de megtették már helyettem. :)

A tökéletesség unalmas.