Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Tudod, nem Rossz Animációs Filmek, vagy Angry Anime Watcher a blog címe. :redface:

Kuroi Tenshi

GTO újranézés után most néztem meg a Shonan Junai
Gumi OVA-t.
Kár volt  :zomg:
Maek unsee, etc.
A szereplők egyáltalán nem hasonlítanak magukra; se
történet, se mélyebb tartalom, egyszerű tinifilm- és
bunyós film színvonalra süllyesztették az egészet  :mad:

Selmo

Úgy érted egy bunyós tinifilmből csináltak egy mélyebb mondanivalós sorozatot? ;)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Hmm tényleg. Általában ha sorozat mellett OVA is szokott lenni,
akkor az ált. később szokott készülni, de úgy látszik ez a kivétel,
ami a szabályt erősíti; na meg az, hogy ezt jóval később szereztem
csak meg, ugyancsak ezt az érzést erősítette. Akkor viszont
kiváló fordulatot vett a manga és az anime később, mert egy
átlagos/átlag alatti, történettel alig rendelkező katyvaszból lett
olyan, ami kedvencek közé tartozik.

NLZ

Tényleg, a mangát olvasta valaki? Meddig tart az anime? Felkeltette az érdeklődésemet, mert most onemangán van valami új gto.
[reserved]

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-08-02, 23:01:20
Hmm tényleg. Általában ha sorozat mellett OVA is szokott lenni,
akkor az ált. később szokott készülni, de úgy látszik ez a kivétel,
ami a szabályt erősíti; na meg az, hogy ezt jóval később szereztem
csak meg, ugyancsak ezt az érzést erősítette. Akkor viszont
kiváló fordulatot vett a manga és az anime később, mert egy
átlagos/átlag alatti, történettel alig rendelkező katyvaszból lett
olyan, ami kedvencek közé tartozik.

Nono! Ez csak '95-'00 -től volt így. Korábban épp meg fordítva volt a jellemző. Megcsinálták a pár részes OVA-t (ami gyakran épphogy nem manga-n alapult), s aztán ami nagyon fogyott abból jöhetett a sorozat is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Member

Egy ilyen szűrés most is jót tenne.

Zsiga


Bicskei

Arms Alchemy

ha sorozat olyan jó lenne  int az opening akkor 10/10
de így sajnos csak átlagon felüli lett, ha nem lett volna az utolsó rész ami egy vacak happy endet ad akkor 10/8-8.5 is lehetett volna de így
csak 10/7

de a legjobb tényleg az openingje volt ami sztem simán az egyik ha nem a legjobb opening amit hallottam.
Ultras liberi

LuckyDingo

Quote from: Bicskei on 2009-08-03, 17:13:17
Arms Alchemy

ha sorozat olyan jó lenne  int az opening akkor 10/10
de így sajnos csak átlagon felüli lett, ha nem lett volna az utolsó rész ami egy vacak happy endet ad akkor 10/8-8.5 is lehetett volna de így
csak 10/7

de a legjobb tényleg az openingje volt ami sztem simán az egyik ha nem a legjobb opening amit hallottam.
Ez azt jelenti, hogy nem láttál még sok openinget XD

És hogy ne legyen off:

Hajime no Ippo alap és New Challenger: 6/10 Alap sport anime, semmi több. Az a baj, hogy se az alap 76 résznél, se a 26 résznél nem volt vége. Mondjuk nem akkora baj, csak fura. Nem tudjátok lesz e még ennek folytatása? Csak mert a Miyata-Ippo meccs csak beharangozva lett, pedig szerintem remekül lezárhatták volna azzal /ha nem is a világbajnoki övvel/

Bicskei

Ultras liberi

kelvor

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-03, 20:19:42

Hajime no Ippo alap és New Challenger: 6/10 Alap sport anime, semmi több. Az a baj, hogy se az alap 76 résznél, se a 26 résznél nem volt vége. Mondjuk nem akkora baj, csak fura. Nem tudjátok lesz e még ennek folytatása? Csak mert a Miyata-Ippo meccs csak beharangozva lett, pedig szerintem remekül lezárhatták volna azzal /ha nem is a világbajnoki övvel/

A mangája még mindig tart, várhatóan lesz folytatása animéban is de erről egyenlőre semmi hír nincs. Miyata-Ippo meccs egy jó darabig nem lesz, szóval azzal nem zárthatták volna le.  :smile:

LuckyDingo

Quote from: kelvor on 2009-08-03, 21:17:51
Quote from: LuckyDingo on 2009-08-03, 20:19:42

Hajime no Ippo alap és New Challenger: 6/10 Alap sport anime, semmi több. Az a baj, hogy se az alap 76 résznél, se a 26 résznél nem volt vége. Mondjuk nem akkora baj, csak fura. Nem tudjátok lesz e még ennek folytatása? Csak mert a Miyata-Ippo meccs csak beharangozva lett, pedig szerintem remekül lezárhatták volna azzal /ha nem is a világbajnoki övvel/

A mangája még mindig tart, várhatóan lesz folytatása animéban is de erről egyenlőre semmi hír nincs. Miyata-Ippo meccs egy jó darabig nem lesz, szóval azzal nem zárthatták volna le.  :smile:
Jó csak gondoltam szép lezárás lett volna, még ha nem is mangahűen haladnak XD Végülis keretbe foglalta volna az egész storyt :D De talán még majd lesz és akkor nem marad ki az sem. Lehet neki kéne állni a mangának.. csak az a 800+ fejezet /ha jól láttam/ kicsit riasztóan hat O.o

NLZ

Nem gáz, hamar le lehet darálni a mangát, főleg hogy egy meccs kb 10-20 fejezet, az unalmas kommentárokat és a közönség felesleges bebüfögését át is lehet ugorni mindig. De annyira nem izgi a sztori se, nagyon húzzák felesleges szálakkal. Most is egy unalmas meccse jön Ippónak, ami fogadjunk, hogy idén már nem lesz lezárva.
[reserved]

Bicskei

Black Blood Brothers

hát elég egy átlagos mű egy átlagos lezárással.
rájöttem h nem nagyon szeretem 12-13 részes animeket.
vampajás ha valaki nem ismerné.
10/6-ot kap egy nagy adag joindulattal
Ultras liberi

Bicskei

na akkor megint én

Devil May Cry

először is leszögezném h a játékot nem ismerem.
sokan lehúzták annak idején ezért csak most néztem meg.
és láttam egy jó kis pörgős vagdalkozós,lövöldőzős,démonos animét.
ami így nem is lenne rossz de a 13 rész nekem kevés volt.
megint rinyálok egyet h keret sztori kevés  meg minden.

10/7.5
Ultras liberi

NLZ

Kezdj el valami sport animét, ha hosszúságra vágysz. :D
[reserved]

Bicskei

most jön az Air Gear meg  a Gungrave az egy darabig remélem elég lesz...tényleg ajánlatok valami school life cuccot(nlz asszem te vagy a király)
Ultras liberi

Soldier

#7158
Quote from: Bicskei on 2009-08-04, 22:59:39
Gungrave
én anidb 8+ vote-al sokkal sokkal de jobbra számítottam. ::)

Scyred: linkre se méltatom, mivel valahol írtátok valamelyik nap, megnéztem.nem tetszett igazából semmi benne. 5

NLZ

Air Gear nagy szar, legalábbis a manga az. Az animét nem csinálták sokáig, szal lehet az türhetöbb.
[reserved]

Cobra

Aoianimén olvastam anno az Air Gear blogolását, hát sok jót nem írtak róla :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bicskei

basszus el se kezdtem még semmit erre el is vettétek szinte a kedvem..
mondjatok jobbakat.
Ultras liberi

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2009-08-03, 07:40:40
Nono! Ez csak '95-'00 -től volt így. Korábban

... az ősidőkben?  :zomg:
:haha:

---

On: Dennou Coil

Érdekes darab volt, eredetinek tűnő ötletekkel és világgal,
alaposan összebogózott és csak a végére összeálló történettel,
"egyszóval" egész jó volt.
De ennyi cliffhangert egy rakáson... ::) :haha:

balaaz

#7163
Quote from: kikuchiyo on 2009-01-31, 15:44:31
Cleopatra

Köszönöm az ajánlást balaaznak!

Az animáció nagymesterének, Tezuka Osamunak egy olyan alkotása ez, amiről eddig nem is hallottam, de mint kiderült, kár lett volna kihagyni...

A felirat hiánya fájó (az imdb szerint a feliratos változat elveszett), a poénok feléről lemarad, aki nem érti a szöveget. Kár, mert nagyon jó filmről van szó, nekem nagyon tetszett...

Csak most vettem észre AniDB-n, hogy már jó ideje VAN HOZZÁ FELIRAT!  :hopp: YouTube-on is fenn van KÉT HÓNAPJA, igaz egy helyt cenzúrázva. Üröm az örömben, hogy a subberek be is vallják, hogy gyakorlatilag nem fordításról van szó (kis túlzással, mintha csak kitalálták volna a szöveget). Ehhez képest viszont elég jó!!! Jobb, mint a Belladonnáé szvsz. Az elkövetők neve amúgy Animerama Archival Society - azt igérik, hogy hamarosan kihozzák a másik 2 Animerama filmet is!!!  :whoah:

kikuchiyo

#7164
Quote from: balaaz on 2009-08-05, 16:52:04
Quote from: kikuchiyo on 2009-01-31, 15:44:31
Cleopatra

Micsoda egybeesés, épp ma jutott eszembe a film.

Quote from: balaaz on 2009-08-05, 16:52:04
Jobb, mint a Belladonnáé szvsz.

Annál a feliratnál nem nehéz jobbnak lenni, én annak idején inkább kikapcsoltam, inkább zavart, mint segítette a megértést.
Az ígért többi film viszont érdekel.

Amúgy kár, hogy nem igazán jó fordítás (nem igazi fordítás?), mert nyelvi gegekből is rengeteg van a filmben. Ahogy Antonius vaskos tájszólását is csak kellő nyelvtudással lehet értékelni (az én nyelvtudásommal ez a "miafszt mondott már megint?" gyakori kérdezgetésében merült ki).
Failure is the default option

balaaz

Jut eszembe:
Quote from: Member on 2009-01-31, 18:08:46
Kár, hogy nincs felirat, megnéztem volna. :/
Lehet nézni és írni egy Member féle szubjektív kritikát!  ;)

Quote from: Kikuchiyo...nem igazi fordítás?...
AniDB fórumon írták:
  "The subtitles here are not a translation in any meaningful sense of the word.
To quote from AAC's "Fansubber's Notes:"
"Though this film was subtitled and released in the US in the early 70s, no copies of that version are known to exist. After extensive searching, the only translation to be found is a subtitle track on a Chinese bootleg DVD. This appears to be a machine-translation from the Chinese version, which may itself have been a machine-translation from the Japanese. The result, as you would expect, is unintelligible gibberish. This translation has been made with no knowledge of either the Japanese or Chinese languages. Instead, the Engrish subtitles from the Chinese DVD have been used as a guide, along with multiple viewings, both with and without subtitles, to create a plausible translation. As such this is not a word accurate translation by any standard, though it is probably closer to the original than, for instance, the English dub of Voltron. Every attempt has been made to convey the original story as we assume it was intended, though some artistic liberties have been take to ensure the story makes some sort of fucking sense; as much sense as possible, considering the original content. Frankly, this film is pretty much batshit-crazy in any language. Enjoy the show." (emphasis added)
  So they pretty much made up the script out of whole cloth. I have not watched the film yet, but I am not filled with confidence.
  Use at your own risk."

Egy másik vélemény ugyanonnan:
  "I would like to thank you for your true fansub spirit, which is to bring Japanese anime subtitle to us. Although the translation is not perfect, it is perfect watchable and I was able to enjoy it.
  Thank you for your effort beyond words, and by doing softsub, you allowed future translation improvement to this anime. And maybe someone instead of doing loli anime translation, will take a look and make some mirror translation adjustment."

SaiyaGin

Full Metal Panic!

Öt évvel ezelőtt láttam először, úgyhogy gondoltam, itt az ideje egy újranézésnek. Azt kell mondanom, hogy még mindig :hail:, pedig az eggyel ezelőtti újranézés óta megnéztem már néhány száz résznyi mechás animét.

LiaLia

A Bokura ga Ita-t
nézem most, 8. rész. Elkezdtem a sorozatot, aztán a 6.rész után jóideig abbahagytam, ehhez kell egyfajta ráhangolódás.

Egyszerűnek tűnő iskolai szerelmes történet, nagyon sajátos rajzolással és kép-szín világgal. Lassan folyó történet, de pont ezért lehet meglátni benne egy-egy aprónak tűnő mozzanatot, vívódást két ember között. Nagyon az érzelmekről szól, a zsenge szerelemről, és ez nagyon szépen megjelenik benne.

Én

Quote from: LiaLia on 2009-08-09, 23:14:14
Elkezdtem a sorozatot, aztán a 6.rész után jóideig abbahagytam.
Velem ez történt :redface:

LiaLia

Quote from: Én on 2009-08-09, 23:26:07
Quote from: LiaLia on 2009-08-09, 23:14:14
Elkezdtem a sorozatot, aztán a 6.rész után jóideig abbahagytam.
Velem ez történt :redface:

Nem éppen akciódús, időnként kifejezetten filozófikus  :smile: