Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Hmm, ja, hogy ez csak az a plusz 4 rész, ami DVD-n jött ki a Bakemonogatari után? Gyakorlatilag a Tsubasa Cat arc?
Akkor tévedés történt, én valójában a Monogatari SS-ről beszéltem. A Tsubasa Cat-re mindig is úgy tekintettem, mint az eredeti Bakemonogatari utolsó 4 részére, nem mint külön sorozatra. De most már látom, hogy az anidb meg a MAL is külön tartja számon, ezt én néztem be  ^^"
Azt az egyes szám második személyt meg nem neked szántam, hanem úgy általában az olvasónak :) Nem feltételeztem, hogy nem láttad az eredetit. Mondjuk az érdekes, hogy a Nisemonogatarit hamarabb nézted, mint a Nekomonogatari: Kuro-t. Nisemonogatariból nincs semmi utalás a Tsubasa Cat-re?
Amúgy ha bírod Hanekawát, akkor a Monogatari SS eleje is tiszta kényeztetés :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

gerey

Quote from: motifator on 2013-11-15, 22:05:59
Hmm, ja, hogy ez csak az a plusz 4 rész, ami DVD-n jött ki a Bakemonogatari után? Gyakorlatilag a Tsubasa Cat arc?
Akkor tévedés történt, én valójában a Monogatari SS-ről beszéltem. A Tsubasa Cat-re mindig is úgy tekintettem, mint az eredeti Bakemonogatari utolsó 4 részére, nem mint külön sorozatra. De most már látom, hogy az anidb meg a MAL is külön tartja számon, ezt én néztem be  ^^"
Azt az egyes szám második személyt meg nem neked szántam, hanem úgy általában az olvasónak :) Nem feltételeztem, hogy nem láttad az eredetit. Mondjuk az érdekes, hogy a Nisemonogatarit hamarabb nézted, mint a Nekomonogatari: Kuro-t. Nisemonogatariból nincs semmi utalás a Tsubasa Cat-re?
Amúgy ha bírod Hanekawát, akkor a Monogatari SS eleje is tiszta kényeztetés :)
Leadási/megjelenési időpont szerint kezdtem el nézni. Amúgy Bakemonogatari-ban elég jól elvolt magyarázva a Tsubasa cat arc, Nisemonogatariban csak említés szintjén van. Mondjuk elég hamar néztem őket egymás után, szóval lehet összefolynak, de valahogy így van.   ;)
Ami a Monogatari SS elejét illeti, hát Senjougahara és Hanekawa együtt  :Kiraly: :Kiraly: :hopp: :cool:

danika230

#10112
Quote from: gerey on 2013-11-15, 22:18:49
Quote from: motifator on 2013-11-15, 22:05:59
Hmm, ja, hogy ez csak az a plusz 4 rész, ami DVD-n jött ki a Bakemonogatari után? Gyakorlatilag a Tsubasa Cat arc?
Akkor tévedés történt, én valójában a Monogatari SS-ről beszéltem. A Tsubasa Cat-re mindig is úgy tekintettem, mint az eredeti Bakemonogatari utolsó 4 részére, nem mint külön sorozatra. De most már látom, hogy az anidb meg a MAL is külön tartja számon, ezt én néztem be  ^^"
Azt az egyes szám második személyt meg nem neked szántam, hanem úgy általában az olvasónak :) Nem feltételeztem, hogy nem láttad az eredetit. Mondjuk az érdekes, hogy a Nisemonogatarit hamarabb nézted, mint a Nekomonogatari: Kuro-t. Nisemonogatariból nincs semmi utalás a Tsubasa Cat-re?
Amúgy ha bírod Hanekawát, akkor a Monogatari SS eleje is tiszta kényeztetés :)
Leadási/megjelenési időpont szerint kezdtem el nézni. Amúgy Bakemonogatari-ban elég jól elvolt magyarázva a Tsubasa cat arc, Nisemonogatariban csak említés szintjén van. Mondjuk elég hamar néztem őket egymás után, szóval lehet összefolynak, de valahogy így van.   ;)
Ami a Monogatari SS elejét illeti, hát Senjougahara és Hanekawa együtt  :Kiraly: :Kiraly: :hopp: :cool:
Igen a Tsubasa Cat arc a Bakemonogatari része.
Amiről gerey barátunk beszél az a Nekomonogatari: Kuro, az egy előzmény story, ami külön 4 rész, legalábis én így tudom.
story line: Kizumonogatari -> Nekomonogatari: Kuro -> Bakemonogatari -> Nisemonogatari -> Monogatari Series: Second Season
amúgy én is leadási sorrendbe néztem/nézem.
[spoiler]de ismerek egy ebben jártasabb embert, biztos írni fog, majd ő megmondja a tutit  :D[/spoiler]

Selmo


A tökéletesség unalmas.

motifator

Hinnye, ezek szerint én ezt a Nekomonogatari Kuro-t kihagytam! Na akkor asszem a Monogatari SS-t most szüneteltetni fogom, és ma este lekapjuk azt a kimaradt 4 részt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

gerey


Megmurdel

#10116
Quote from: danika230 on 2013-11-15, 22:38:29
story line: Kizumonogatari -> Nekomonogatari: Kuro -> Bakemonogatari -> Nisemonogatari -> Monogatari Series: Second Season
amúgy én is leadási sorrendbe néztem/nézem.
[spoiler]de ismerek egy ebben jártasabb embert, biztos írni fog, majd ő megmondja a tutit  :D[/spoiler]
:hehe:
tudjátok ti a tutit XD
Quote from: motifator on 2013-11-15, 23:14:34
Hinnye, ezek szerint én ezt a Nekomonogatari Kuro-t kihagytam! Na akkor asszem a Monogatari SS-t most szüneteltetni fogom, és ma este lekapjuk azt a kimaradt 4 részt.

ez a 4 rész a Bakemonogatari-ban emlegetett 1. feltűnése Black Hanekawa-nak de jó volt az is :D mint az összes monogatari
és nem mellesleg Kizu is igazán jöhetne már :D

edit:

DRRR!! REWACCS hmm ez a sorozat még mindig nagyon jó most Baccano után a sok cameo-n rengeteget röhögtem és most esett le az is h még a Dollars website jelszava is az xD 10/10 Specials 8/10->9/10

gerey

Quote from: Megmurdel on 2013-11-16, 02:47:34
DRRR!! REWACCS hmm ez a sorozat még mindig nagyon jó most Baccano után a sok cameo-n rengeteget röhögtem és most esett le az is h még a Dollars website jelszava is az xD 10/10 Specials 8/10->9/10
:jee: :tezsvir:

Megmurdel

IS 2 OVA avagy az 1. rész kiegészítése hát jót röhögtem, h egy aqua parkban elkezdtek keresgélni és pont a vízbe nem jutott eszükbe belenézni. :D

danika230

Quote from: Megmurdel on 2013-11-16, 08:51:10
IS 2 OVA avagy az 1. rész kiegészítése hát jót röhögtem, h egy aqua parkban elkezdtek keresgélni és pont a vízbe nem jutott eszükbe belenézni. :D
jó volt, tipikus IS rész, egyszer érdemes megnézni a sorozat mellé.

Selmo

Seihou Bukyou Outlaw Star (24+2 rész): Ilyen űrhajós/mecha/western keverék. Tele van klisékkel és túl sok fordulat sincs benne, de ennek ellenére jól szórakoztam rajta, ráadásul a régebbi karakterdizájn is bejött. Az előnye, hogy pörgős és vicces, a hátránya, hogy a karakterek faék egyszerűségűek és azok is maradnak.

A tökéletesség unalmas.

danika230

Sakurasou no Pet na Kanojo: nagyon hangulatos egy anime, tele humorral és drámával, a karakterek egytől egyig szerethetőek voltak, animáció és a grafika nagyon rendben volt, zenék hangulathoz illőek. Végére kerek történetet kaptunk, de simán benne van a folytatás. Remélem lesz 2.évad. 10/10

gerey

Love Lab
Végére egész megszoktam a sorozatot, bár kezdetben kicsit idegesítő volt. A báját szerintem a random baromságok adták, igaz a történet egyszerű, mint egy faék, de eltudnék képzelni belőle, egy második évadot.
7/10

Selmo

Silent Möbius (26 rész): Egy másik dimenzióból idegen lények támadnak az emberiségre, akik ellen egy csupa nőkből álló osztag veszi fel a küzdelmet. Természetesen mindegyikük különleges valamilyen szempontból. Az anime nagyon szépen bemutat minden szereplőt, olyannyira, hogy a közepe táján kezdtem unni is. A végére viszont szépen összeállnak a szálak. Az más kérdés, hogy nincs igazi lezárása, egy csomó dolgot nem tudunk meg. Lehet, hogy a filmekben ennél több van, de nincs kedvem megnézni őket.

A tökéletesség unalmas.

kelvor

Quote from: danika230 on 2013-11-20, 11:51:14
Sakurasou no Pet na Kanojo: nagyon hangulatos egy anime, tele humorral és drámával, a karakterek egytől egyig szerethetőek voltak, animáció és a grafika nagyon rendben volt, zenék hangulathoz illőek. Végére kerek történetet kaptunk, de simán benne van a folytatás. Remélem lesz 2.évad. 10/10

Elkezdtem én is, zseniális.  :smile:

SaiyaGin

The Tatami Galaxy: elismerem, hogy jó anime, de valahogy mégsem tudott közel kerülni hozzám.

danika230

#10126
Date a Live OVA: jó volt, vicces volt, hozta a sorozat színvonalát, érdemes megnézni.  :cool:
Blood Lad OVA: 100%-ig folytatás volt, a story haladt tovább. Megint lehet várni a folytatást.  :aaa:

Megmurdel

Quote from: danika230 on 2013-12-11, 17:30:38
Date a Live OVA: jó volt, vicces volt, hozta a sorozat színvonalát, érdemes megnézni.  :cool:
Blood Lad OVA: 100%-ig folytatás volt, a story haladt tovább. Megint lehet várni a folytatást.  :aaa:
:tezsvir:
Date a Live rohadt jó volt én nagyon örültem neki és várom a folytatást. Ami Blood Lad-ot illeti, itt kicsit többet kell várni majd a folytatásra, mert a legfrissebb fejezet sem sokkal van előbbre story szinten. :D

motifator

Toradora rewatch

Vagy két hete egy este böngésztem az animéket Hulu-n, és belefutottam ebbe. Egy jó ideje már nem nézek újra semmit, egyszerűen nincs rá idő, de amint megláttam a borítón a karaktereket, rögtön elfogott a nosztalgia. Végül aznap este nem kezdtem bele, de ott motoszkált bennem napokig, majd hétvégén, talán szombat késő este, félrészegen beraktam az első részt.
Azta! Hát újra itt vagyunk. Ohisashiburi desu ne, Taiga, Ryuji! Ez most így olyan nyálasan hangzik, de tényleg ott ültem az ágyamon, libabőrösen, fülig érő vigyorral, mintha régi jó barátokat látnék újra.
Végig imádtam a sorozatot, másodjára is, és simán úgy érzem, hogy nem utóljára láttam most se. Annyira jók a karakterek, a dialógus, a jellemfeljődés, a lezárás, azt kívánom, bár tucatszámra léteznének ilyen jó romantikus sorozatok. És ugyan van még pár minőségi középiskolás romantikus vígjáték, azért egyik se olyan, mint a Toradora. Talán a Lovely Complex volt még rám ilyen hatással, de a Toradora sokkal több fontos mellékszereplőt sorakoztat fel, míg az LC-ben a két főszereplő kivételével mindenki felejthető. Más animék meg nagyon erősek a vígjáték oldalon, de a romantikus szál, meg a befejezés el van barmolva (igen, rólad van szó, School Rumble).
És az a befejezés! Tegnapra maradt az utolsó három rész, de direkt nem kezdtem neki kora este, kivártam lefekvés előttig, mert tudtam, hogy utána teljesen használhatatlan leszek. Hiába tudtam, hogy mi fog történni, úgy izgultam, szurkoltam, sírtam és nevettem együtt a szereplőkkel, mint amikor először láttam a sorozatot. Sőt, talán még jobban, hiszen most nem kellett minden részre egy hetet várni, az érzelmi hullámvasút így sokkal intenzívebb volt.

Persze egy ilyen hárem jellegű romantikus sorozat megítélése mindig szubjektív. Akik [spoiler=nem a nyertes lány]Minorin-nak vagy Ami-channak[/spoiler] szurkoltak, azok biztos nem gondolják, hogy a sorozat úgy tökéletes, ahogy van, de tőlem simán megérdemli a 10/10-et.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Én eddig kétszer mentem neki, de Taiga egyszerűen megfekszi a gyomromat... Kar, pedig sokan mondjak, hogy jó, de nekem olyan elviselhetetlenné teszi a sorozatot, hogy nem tudom végignézni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Az utolsó részeknél a hajamat téptem. Fel is hagytam a háremanimékkel.

A tökéletesség unalmas.

motifator

 :lol: vicces, hogy a nagy ömlengés után ilyen az első két válasz :)
De tudom, ugyanezen végigmentünk anno az új animék topikban is. Sokan kiakadtak az emózáson, sokaknak nem tetszett a [spoiler]Taiga end[/spoiler]. De azért ha benézek a topikjába, a befejezés után nem csak én adtam neki 10/10-et  ::)
De mint írtam, a háremek, főleg a szentimentálisabbak mindig megosztják a közönséget. Ettől még nekem örök kedvenc marad.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

És ez így van jól.
Csak engem meg mindig annyira kiakaszt, hogy muszály vagyok leírni.  :D
[spoiler]Ami > all[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

valamennyire engem is idegesített Taiga, de végignéztem és jó sorozat volt viszont
Quote from: Darkstar on 2013-12-13, 23:22:30
[spoiler]Ami > all[/spoiler]
:tezsvir:


Megmurdel

Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu Most mit mondjak imádtam a sorozatot is és imádtam a filmet is. :D

motifator

Ezt én is pár napja néztem meg, én viszont egyet kell, hogy értsek Junchi-val:
Quote from: Junchi on 2013-12-16, 18:54:02
Más: Steins;Gate film. Nekem ez most nagy csalódás volt, amit leginkább a fos sztorinak köszönhet. Nagy kár, mert a karakterizáció viszont baromi jó lett.
A sztori tényleg nagy szarkavarás volt, itt-ott légbőlkapott baromság, de összességében nagy unalom. A közepétől kezdve kb. 5 percenként megnéztem, hogy hány perc van még hátra, mert már vártam, hogy vége legyen. Amúgy nem olyan szörnyű, legalább nem character rape, mint sok más film, de Steins Gate-től sokkal többet vártam volna.

Ezen kívül még 2 másik filmet néztem meg a repülőn, az első volt a Kotonoha no Niwa. Túl sokat nem tudok róla írni, ez az új Shinkai Makoto anime. Semmi különleges, olyan mint a többi Shinkai Makoto cucc: gyönyörű, furcsa, és a vége szentimentális, nyálas aláfestő zenével. Amúgy nem volt rossz, de van egy kis furcsa footfetish beütése...

Végül megnéztem a K-On filmet. Nem tudom, hogy ez most sokat elárul-e rólam, de simán ezt élveztem a legjobban. Tökéletesen hozta a sorozat hangulatát. A moeblob rajzstílus ellenére minőségi animáció, a karakterek mozgása, a kameraállások mind nagyon profik, látszik, hogy a filmre nem sajnálták a pénzt. A csajok még mindig imádnivalók, a sztori is bejött, de igazából slice-of-life 4koma cuccról beszélünk, szal nem kell nagy kalandra számítani. Hiába hosszú film (majd' két óra), minden percét élveztem, a három közül ezt tudnám leginkább ajánlani.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Quote from: motifator on 2013-12-21, 19:38:39
Shinkai Makoto anime (...) van egy kis furcsa footfetish beütése...
No wai
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Megmurdel on 2013-12-16, 07:46:30
valamennyire engem is idegesített Taiga, de végignéztem és jó sorozat volt viszont
Quote from: Darkstar on 2013-12-13, 23:22:30
[spoiler]Ami > all[/spoiler]
:tezsvir:
Aha, ez mintha anno is meglett volna. Csak akkor még talán Murdel kollega nélkül?

NLZ

#10139
Megnéztem végre az Evangelion 1-3 -at. Nem vagyok lenyűgözve. 6-7/10

Ellenben megláttam, hogy készült végre fordítás a Kyo Kara Ore Wa című remekműből.
Inkább csak egy kiegszítés a mangához, de ez mondjuk nem is meglepő, mert egy 38 kötetet nem lehet összefoglalni 10 részbe, még ha azok hosszabbak is az átlagnál.
De talán önmagában is élvezhető, úgyhogy bátran ajánlom azoknak, akiknek bejön ez a stílus.
Az ED is kifejezetten jó zene, szinte mindig végighallgattam.
9/10
[reserved]