Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

McDouglas

Latom tobben probalkoznak a koreai nyelv elsajatitasaval, es ofkoz a japannal is ;) A napokban bukkantam egy hasznos programra, iras oktato, es igencsak szinvonalas fajta. Hiragana, Katakana, Kanji valtozatok vannak (valamint van koreai is). Nagyon profi: leirja kiejtest, ki is ejti, peldakat mutat, megmutatja az irasat, irast gyakoroltat.

Kisebb bokkeno, hogy a Kanji csak w2k es xp alatt muxik, valamint a Japan szotar is csak ezek alatt.

Felteszem az egesz packot az AnimeHQ-ra a Misc konyvtarba, Declans neven keressetek oket.

Edit: hopp, ki is felejtettem, hogy kinai is van belole. Megy fel az is.
Kukorica Rox ^^

Ekuseru

szerintem ez a két perfekt program a japán irás-olvasás-kiejtés kanji tanulás terén:

JWpce
http://www.physics.ucla.edu/~grosenth/japanese.html

(szövegszerkesztõ + két irányú szótár. A részletességét illetõen, csak annyi, hogy még a nevek is vannak benne pl. a SHINJI névnek pontosan 123 irásmódja található meg !!!)

Kanji Gold
http://web.uvic.ca/kanji-gold/

(az összes 6068 irásjel megtalálható benne, oda vissza teszt + emlékeztetõ funkció + pop-up mód)
日本 - 中國 - 한국

McDouglas

Kitol mastol lehetne megtanulni jobban japanul, mint egy japantol! Es ha az illeto raadasul japan tanar is... ;)


http://clix.to/gumi


Rulzik az oldal, ha nem masra kene tenulnom, most itt belevetnem magam ;)
Kukorica Rox ^^

Pharaoh

Japánban minden rajzfilmet anime-nak hívnak? Még a disney-t is? Vagy a külfüldi rajzfilmekre egy másik szót haználnak? :confused:

Drótmalac

QuoteOriginally posted by McDouglas
Kitol mastol lehetne megtanulni jobban japanul, mint egy japantol! Es ha az illeto raadasul japan tanar is... ;)


http://clix.to/gumi


Rulzik az oldal, ha nem masra kene tenulnom, most itt belevetnem magam ;)
Jónak tûnik elsõ pillantásra, kösz a tippet!:)

McDouglas

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Jónak tûnik elsõ pillantásra, kösz a tippet!:)

Masodikra is az ;) Kezdem erezni ezt a nyelvtant... fura, a magyar nyelvtant evek alatt se tudtak belem verni :P
Kukorica Rox ^^

Drótmalac

QuoteOriginally posted by McDouglas
Masodikra is az ;) Kezdem erezni ezt a nyelvtant... fura, a magyar nyelvtant evek alatt se tudtak belem verni :P
Ja lassan rágom magam át az elsõ leckén, de egyre jobban tetszik.
Amúgy nyelvtanilag közelebb álla a magyarhoz, mint pl.: az angol
De én is hadilábon állok a magyarral, egyszer a német tanárom piszkált, hogy mért nem tudok helyesen írni. Én erre visszakérdeztem, hogy: Mibõl gondolja, hogy németül menni fog ami magyarul se megy?:hehe:

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Pharaoh
Japánban minden rajzfilmet anime-nak hívnak? Még a disney-t is? Vagy a külfüldi rajzfilmekre egy másik szót haználnak? :confused:

Úgy tudom, Japánban minden rajzfilm "anime". Mondjuk ezt arra alapozom, hogy a top100 animében van pl. Tom és Jerry meg Maya a Méhecske, stb... (természetesen japán összeállítású lista)


Pharaoh

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Úgy tudom, Japánban minden rajzfilm "anime". Mondjuk ezt arra alapozom, hogy a top100 animében van pl. Tom és Jerry meg Maya a Méhecske, stb... (természetesen japán összeállítású lista)

Kösz!
Ennek a top100 animének van valami webcíme?

Shock12

Na sziasztok! Látom eléggé tevékenyek voltatok, amíg távol voltam, és a threaden mostmár csüng néhány japán nyelvvel kapcsolatos post is :D . Mindenesetre én most térek magamhoz a nyaralásból (most hozom be az animeletöltési lemaradásaimat :) ), és már fel is telepítettem néhány dolgot (nyaralás alatt meg tanultam írni :D ).

Chronos, grat a sokszázadik posthoz ! ;)

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Chronos, grat a sokszázadik posthoz ! ;)
Kösz!:)
Egyszer te is eléred a Fanatic Member szintet, biztos vagyok benne...:D

CHRONOS

Shock12

QuoteEgyszer te is eléred a Fanatic Member szintet, biztos vagyok benne...

Jah... biztos... :D .

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Pharaoh
Kösz!
Ennek a top100 animének van valami webcíme?

off: Hû, nem kívánok senkinek XP újratelepítést... Tripla adag aszpirin van bennem...
/off


Hm, hát én is valahol találtam, még 2 éve, az Anipike valamelyik oldalán... Azért megpróbálom megkeresni... :)

Chronos

Nah, újabb avatar váltás...:D
És egyben a 700. postom is...:)

CHRONOS

Zodd

Chronos nagyon király lett az új avatarod
:D
És gratula a 700-hoz.
Honnét szereztél ilyen jó avatart, van valami nagyobb képed is ugyanezzel a résszel???
:bsd:

Chronos

QuoteOriginally posted by Mcjol
Chronos nagyon király lett az új avatarod
:D
És gratula a 700-hoz.
Honnét szereztél ilyen jó avatart, van valami nagyobb képed is ugyanezzel a résszel???
Ezt az avatart én készítettem, és ebbõl a képbõl::D
Örülök hogy tetszik, és köszi a gratulációt...;)

CHRONOS

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Pharaoh
Kösz!
Ennek a top100 animének van valami webcíme?

Nyah, most hirtelen ezt találtam:

The complete list is as follows:
1. Doraemon
2. Lupin III
3. Heidi of the Alps
4. My Neighbour Totoro
5. Sazae-san
6. Chibi Maruko-chan
7. Manga Japanese Fairy Tales
8. Mobile Suit Gundam
9. Nausicca of the Valley of Wind
10. Dr Slump
11. Ge Ge Ge no Kitaro
12. Kiki's Delivery Service
13. Dog of Flanders
14. Galaxy Express 999
15. Spirited Away
16. Urusei Yatsura
17. Tetsuwan Atom
18. 3000 Leagues in Search of Mother
19. Touch
20. Hakushon Daimaou
21. Moomin
22. Space Cruiser Yamato
23. Candy Candy
24. Obake no Q-tarou
25. Himitsu no Akko-chan
26. Jungle Emperor Leo
27. Crayon Shin-chan
28. Mahoutsukai Sally
29. Kontyuu Monogatari Minashigo Hacchi
30. Ikkyuu-san
31. Dragon Ball
32. Dokonjou Gaeru
33. Ashita no Joe
34. Yattaman
35. Cat's Eye
36. Ninja Hattori-kun
37. Attack No. 1
38. Scientific Ninja Team Gatchaman
39. Tom and Jerry
40. Adventures of Maya the Bee
41. Mononoke Hime
42. Rose of Versailles
43. Soreike! Anpanman
44. Mazinger Z
45. Oishinbo
46. Haikara-san ga Tooru
47. Tetsujin 28
48. Future Boy Conan
49. Ace o Nerae
50. Slam Dunk
51. Inakappe Taishou
52. Tensai Bakabon
53. Kyojin No Hoshi
54. City Hunter
55. Laputa
56. Tiger Mask
57. Parman
58. Dokaben
59. Ribbon no Kishi
60. Devilman
61. Kiteretsu Daihyakka
62. Cyborg 009
63. Youkai Ningen Bem
64. Chiisana Viking Bikke
65. Majyokko Meg-chan
66. Captain Wing
67. Osomatsu-kun
68. Babel II
69. Mach Go Go Go
70. Yawara!
71. Kinnikuman
72. Fujiko A. Fujio's Warau Salesman
73. Cutey Honey
74. Jarinko Chie
75. Yu Yu Hakusho
76. Glass Mask
77. Neon Genesis Evangelion
78. Akadou Suzunosuke
79. Asari-chan
80. Shounen Ashibe
81. High School! Kimengumi
82. Pretty Soldier Sailor Moon
83. Fist of the North Star
84. Yu-Gi-Ou
85. Pocket Monsters
86. The Adventures of Tom Sawyer
87. Yuusha Raideen
88. Akira
89. Runrun the Flower Child
90. Tottoko Hamutarou
91. Ojya Majyo Doremi Dokka~n!
92. Eight Man
93. Obocchyama-kun
94. Maison Ikkoku
95. Maicchingu Machiko-sensei
96. Hajime Ningen Giatrus
97. Karimero
98. Rascal Raccoon
99. Ken the Wolf Boy
100. Young Kindaichi's Casebook

Érdekes dolgok:
31: Dragon Ball
39: Tom és Jerry
40: Maya a Méhecske
77: Evangelion
85: Pokemon
88: Akira

Itt megvan míves nyelven is, sok szerencsét az elolvasásához:

http://www.tv-asahi.co.jp/best100/contents/100/0005/ranking/index.html

enpet

Ez most milyen TOP100? Mi alapján készítették a listát? Egy közvéleménykutatás során megkérdezteék az embereket, hogy melyiket kedvelik leginkább, vagy hogy?
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

Chronos

QuoteOriginally posted by enpet
Ez most milyen TOP100? Mi alapján készítették a listát? Egy közvéleménykutatás során megkérdezteék az embereket, hogy melyiket kedvelik leginkább, vagy hogy?
Gondolom szavaztak egy internetes site-on...;)
Láttam már ilyet... pl: legrosszabb 100 anime, meg ilyenek...

CHRONOS

Relunx

Szerintem is valami féle internetes balhé alapján csinálták.

De csunálhatták jobban is a Lupin III ot van a toppon, de van egy pár amivel nem értek eggyet.

Kik szavaztak?
Vagy csak én vagyok rossz véleméyen?
Tán több animet kéne nézem....;)


Relunx

Chronos

QuoteOriginally posted by Relunx
Szerintem is valami féle internetes balhé alapján csinálták.

De csunálhatták jobban is a Lupin III ot van a toppon, de van egy pár amivel nem értek eggyet.

Kik szavaztak?
Vagy csak én vagyok rossz véleméyen?
Tán több animet kéne nézem....;)


Relunx
Ez a szavazás tényleg enyhén érdekes...:mad:
Ha most szavazást indítanánk az USTEAM-en, nem hiszem hogy a LUPIN kellõ helyezést érne el...:D

CHRONOS

Relunx

Csá mindenkinek!

Kéne csinálni egy "melyik volt a legszörnyûbb/gagyibb" ...stb anime amit láttatok!!!

Chronos

QuoteOriginally posted by Relunx
Csá mindenkinek!

Kéne csinálni egy "melyik volt a legszörnyûbb/gagyibb" ...stb anime amit láttatok!!!
Csak az a baj, hogy az ilyen thread-ekből szoktak balhék és anyázások lenni...:D (tapasztalatból mondom)
Úgyhogy inkább ne legyen, csak ne szidjuk egymást...

CHRONOS

Relunx


thebluesnote

QuoteOriginally posted by enpet
Ez most milyen TOP100? Mi alapján készítették a listát? Egy közvéleménykutatás során megkérdezteék az embereket, hogy melyiket kedvelik leginkább, vagy hogy?

Tuesday May 28th, 2002

New Japanese Top 100 Anime List Revealed

The May 26th episode of TV Asahi's popular "Kore ga Nihon no Best 100" (These Are Japan's Best 100) program compiled viewer votes to determine the top 100 anime ever. Classics overwhelmingly dominate the list, with the only 4 TV titles titles and 2 movies from within the past 5 years making it onto the list: King of Games Yu-Gi-Oh from 1998, the currently on-air Ojamajo Doremi Dokkan (Ojamajo Doremi season 4), Pocket Monster (currently broadcasting new episodes), and Tottoko Hamutaro represent current and recent TV anime and Mononoke Hime and Spirited Away represent recent theatrical anime. Also interesting is the fact that Hanna- Barbera's American Tom & Jerry cartoon from 1975 made it onto the list at #39. (While in America the term "anime" refers exclusively to Japanese animation, in Japan the word "anime" refers animation of any style or origin.)

The complete list is as follows:
1. Doraemon 2. Lupin III 3. Heidi of the Alps 4. My Neighbour Totoro 5. Sazae-san 6. Chibi Maruko-chan 7. Manga Japanese Fairy Tales 8. Mobile Suit Gundam 9. Nausicca of the Valley of Wind 10. Dr Slump 11. Ge Ge Ge no Kitaro 12. Kiki's Delivery Service 13. Dog of Flanders 14. Galaxy Express 999 15. Spirited Away 16. Urusei Yatsura 17. Tetsuwan Atom 18. 3000 Leagues in Search of Mother 19. Touch 20. Hakushon Daimaou 21. Moomin 22. Space Cruiser Yamato 23. Candy Candy 24. Obake no Q-tarou 25. Himitsu no Akko-chan 26. Jungle Emperor Leo 27. Crayon Shin-chan 28. Mahoutsukai Sally 29. Kontyuu Monogatari Minashigo Hacchi 30. Ikkyuu-san 31. Dragon Ball 32. Dokonjou Gaeru 33. Ashita no Joe 34. Yattaman 35. Cat's Eye 36. Ninja Hattori-kun 37. Attack No. 1 38. Scientific Ninja Team Gatchaman 39. Tom and Jerry 40. Adventures of Maya the Bee 41. Mononoke Hime 42. Rose of Versailles 43. Soreike! Anpanman 44. Mazinger Z 45. Oishinbo 46. Haikara-san ga Tooru 47. Tetsujin 28 48. Future Boy Conan 49. Ace o Nerae 50. Slam Dunk 51. Inakappe Taishou 52. Tensai Bakabon 53. Kyojin No Hoshi 54. City Hunter 55. Laputa 56. Tiger Mask 57. Parman 58. Dokaben 59. Ribbon no Kishi 60. Devilman 61. Kiteretsu Daihyakka 62. Cyborg 009 63. Youkai Ningen Bem 64. Chiisana Viking Bikke 65. Majyokko Meg-chan 66. Captain Wing 67. Osomatsu-kun 68. Babel II 69. Mach Go Go Go 70. Yawara! 71. Kinnikuman 72. Fujiko A. Fujio's Warau Salesman 73. Cutey Honey 74. Jarinko Chie 75. Yu Yu Hakusho 76. Glass Mask 77. Neon Genesis Evangelion 78. Akadou Suzunosuke 79. Asari-chan 80. Shounen Ashibe 81. High School! Kimengumi 82. Pretty Soldier Sailor Moon 83. Fist of the North Star 84. Yu-Gi-Ou 85. Pocket Monsters 86. The Adventures of Tom Sawyer 87. Yuusha Raideen 88. Akira 89. Runrun the Flower Child 90. Tottoko Hamutarou 91. Ojya Majyo Doremi Dokka~n! 92. Eight Man 93. Obocchyama-kun 94. Maison Ikkoku 95. Maicchingu Machiko-sensei 96. Hajime Ningen Giatrus 97. Karimero 98. Rascal Raccoon 99. Ken the Wolf Boy 100. Young Kindaichi's Casebook

Source: Anime News Service

[posted: Tue 05.28.2002 11:57 AM]

Ekuseru

na azért ez szemet szurt nekem:
QuoteHanna- Barbera's American Tom & Jerry cartoon from 1975
nem inkább 1945?
日本 - 中國 - 한국

Shock12

Jah... szeritem ott is úgy megy a közvéleménykutatás, mint nálunk... ;) . "Állítólag" megkérdeznek embereket... azaz a tényleges statisztikai értékek helyett összeül jobb esetben pár nagyokos, de inkább egy, és leírja a 100 helyezettet... közel sem szubjektíven... :P

Azért gondolom így, mert a lista alapján a mi rajzfilm ízlésünk sokkal kifinomultabb, mint az azt készítõké. :D

Arrról meg nem is beszélve, hogy egy 100as lista statisztikai elõállításához hány embert kellett volna megkérdezni...

paTKany

QuoteOriginally posted by Shock12
Jah... szeritem ott is úgy megy a közvéleménykutatás, mint nálunk... ;) . "Állítólag" megkérdeznek embereket...  

Azt nem tudom, hogy a TV Asahi, hogy csinálja, de ezt az "Állítólag"-ot tudom cáfolni. Évente 2-3x is bele szoktam akadni kérdezõbiztosokba. Tapasztalatból mondom, hogy kib* sok kérdést tesznek fel és elég sok benne a kontroll kérdés is, hogy kiszûrjék a hazug válaszokat. Ráadásul van, hogy felhívnak még a kérdezõsködés után a központjukból, hogy leellenõrizzék a kérdezõbiztost is, hogy valóban megtartotta-e a közvéleménykutatást. Komoly milliókat fizetnek a megrendelõ cégek egy-egy ilyenért, hatalmasat lehetne bukni rajta, mind a megrendelõnek, mind a közvéleménykutató cégeknek, ha csak úgy kitalált lenne az eredmény.

Zodd

Nekem sem igazán egyértelmű ez a közvélemény kutatás, mi alapján választják ki a megkérdezett emberkéket, ezzel van mindig egy ilyennél a probléma, meg mekkora a minta....:confused:

Azért is mondom ezeket, mert ahogy láttam, ez egyik kedvencem a Berserk bent sincsen....:(
:bsd: