Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-14, 00:41:18
Nekünk Ramizzal Kikuchiyo szállítja(most a 25.részig van meg, 1 DVD ). Amit kapunk, azt mindíg le tudjuk másolni nektek. Ha ez így jó.
Kivalo! Akkor hozok kov meetre dvd-t. Meg megprobalom vegre kiirni Gyula vitezt. Ha a dvd-irom is ugy akarja, amen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-13, 23:41:56
sőt, asszem ez a rész az, amikor függőségét legyőzendő rátalál a Robotika egyházára :D
Elfordul a jackelő robotokkal teli pincétől és meglátja a templomot és a hatalamas neon "Temple of Robotology" feliratot... "Maybe there IS another way!"
Következő jelenet: Bender rákapcsolja magát a neonfeliratra és jackel... a felirat meg villog és kialszik... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

tegnap este volt szerencsém olasz Losthoz.
továbbra sem szeretem ezt a nyelvet :haha:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Én sem. :) Kivéve a maffiafilmekben meg amiket összekutyulnak belőle (pl Watto szlengje :D ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-16, 15:08:25
Én sem. :) Kivéve a maffiafilmekben meg amiket összekutyulnak belőle (pl Watto szlengje :D ).

Én 10 évig tanultam ráadásul szakos osztályban :D La lingua italiana bella  :jee:

A hivatal c sorozatot ismeritek?

Manu

#125
Quote from: Manu on 2006-05-16, 17:52:39
A hivatal c sorozatot ismeritek?

Senki? Akkor hétfőnként Duna TV. Merem ajánlani :D

Egy kis ízelítő:

http://www.bbc.co.uk/comedy/theoffice/clips/series1/

Nakedape

Quote from: Manu on 2006-05-18, 21:06:35
Quote from: Manu on 2006-05-16, 17:52:39
A hivatal c sorozatot ismeritek?

Senki? Akkor hétfőnként Duna TV. Merem ajánlani :D

Egy kis ízelítő:

http://www.bbc.co.uk/comedy/theoffice/clips/series1/
én még anno bbc-prime on láttam pár részt.. naggyon kemény érdekes hangulat..csak olyan főnököm ne legyen soha :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

roderick

Átlagosnál jobb, de azért mégis tipikusan angol tipikusan sitcom
IT-sek életét és egyébb az irodai élethez kapcsolódó örömöket bemutató sorozat, amiböl számtalan érdekes dolog megtudható pl. hogy a helpdeskesek hogyan oltanak tüzet, miért veszélyes a Cradle of Filth a karrieredre vagy akár a havi ciklus milyen veszélyeket jelent a férfiakra. A jó dolog, hogy ingyenesen letölthető, a rossz hogy csak 6 20 perces rész.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Tegnap volt az első része a Tv2-őn.

Az alapötlet tetszik, a kivitelezés is jó. Remélem érdekes eseteket találtak ki a készítők, hogy megmaradjon a jó hangulata a sorozatnak.
Van pár régi ismerős színész a sorozatban. A doki a Miért éppen Alaszka? -ból FBI-os szereoben eléggé meglepett, de jó :)

Egyedül a szinkron zavart kicsit, nem valami jó szerintem, de talán megszokom.

roderick

Alapötlet nekem is tetszik, kivitelezés is elmegy, de én azért eléggé mást vártam töle. Talán mert reklám okokból előzőnap adták a Nash-es filmet, reméltem hogyha zseniális matematikus akkor legalább kicsit jobban elmeroggyant :) így egy kicsit túl amerikaias nekem a dolog, de ha az ember kikapcsolja  realitásérzékét akkor felteszem jól lehet rajta szórakozni.
"Dokit" amúgy fel se ismertem, csak amikor a sorozat után néztem IMDB-n, hiába no régen volt már :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Tetszettek azok a részek, mikor a srác számol és képletek jelennek meg a képen :)

Szerintem elég elvont a srác. Mindent elfelejt ha a számokról van szó. Bátyja meg ilyen, ha nyomozásról van szó.

kikuchiyo

Mi lett magyar címe? Csillagközi számok elveszett kalandorai - vagy ezen szavak véletlen kombinációja?  :3x3:
Failure is the default option

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-23, 13:06:32
Mi lett magyar címe? Csillagközi számok elveszett kalandorai - vagy ezen szavak véletlen kombinációja?  :3x3:
Gyilkos számok lett a magyar cím.

Djinn

Úgy láttam senki nem említette Alf-ot. Vagy csak nekem volt kedvencem???  :cool: Mostanában a Coupling-ot nézzük. Nem sok az egész, 4 rövid évad, de szerintem ennyi elég is belőle, legalább nem vált lapossá/eröltetetté, mint pl a Friends időnként (amit egyébként nagyon szeretek). Taxi-t látta valaki esetleg? Vagy a Tom, Dick és Harriet-et? Ezek mind komédia/vígjáték jellegűek és erősen javalottak, azoknak, akik eddig nem látták őket!!! :)

Valaki világosítson fel, melyik sorozatban volt a "megtagadom tőled a nídust" (vagy valami ilyesmi) mondat? Lehet, hogy már említettétek is, de nekem ennyi marad meg az egész sorozatból, és nem tudom a címmel összekapcsolni..
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Próféta

Quote from: Djinn on 2006-05-23, 15:30:03
Valaki világosítson fel, melyik sorozatban volt a "megtagadom tőled a nídust" (vagy valami ilyesmi) mondat? Lehet, hogy már említettétek is, de nekem ennyi marad meg az egész sorozatból, és nem tudom a címmel összekapcsolni..
Nem láttam az inkriminált műalkotást, de több fórumon is láttam "ki emlékszik arra, hogy" topikot, és ez elég sztenderd kérdés. Asszem valami Labirintus vagy ilyesmi a megoldás.

sirtomi

Quote from: Próféta on 2006-05-23, 15:41:18
Quote from: Djinn on 2006-05-23, 15:30:03
Valaki világosítson fel, melyik sorozatban volt a "megtagadom tőled a nídust" (vagy valami ilyesmi) mondat? Lehet, hogy már említettétek is, de nekem ennyi marad meg az egész sorozatból, és nem tudom a címmel összekapcsolni..
Nem láttam az inkriminált műalkotást, de több fórumon is láttam "ki emlékszik arra, hogy" topikot, és ez elég sztenderd kérdés. Asszem valami Labirintus vagy ilyesmi a megoldás.
Google-el valami Időlabirintus c. sorozatot találtam, de nem tudom mi ez :)

Djinn

Köszi, mindkettőtöknek, ismerős a cím, de nem világosodtam meg. Vagy nagyon rég volt, vagy nem volt jó vagy csak ratyi a memóriám. (asszem az utóbbi lesz) De az eszembejutott, hogy mintha ezt már kérdeztem volna ezen a fórumon régebben...  :redface:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

IT Crowd és Sliders még mindig csorog, House-ból már lejött pár rész, az elsőt láttam is. Tetszett, :merci: a tippeket! :D Az tetszik benne, hogy inkább a jellemekre megy rá és az "emberi tényezőre", mint a kórházi dolgok egyéb aspektusaira, de az is igaz, hogy akciós ("gyorsan vágja el itt és varrja be itt és dugja be ide az infúziót! - elveszítjük! elveszítjük! - áramot a mellkasába mert akkor feléled!") kórház-sorozatból volt már ezer, ilyen meg kevesebb. (Szerintem még az a pár "klasszikus kórház-sorozatos" jelenet sem kellett volna bele.)

edit:

Riget 4. epizód: :cool: :Kiraly: :muhahah:
Az előző durvább rész után egy teljesen humoros... A kórházinspekció mindent talál, nővérke-orvostanonc szextől elgurult fejeken át szelleműzésig és privát operációkig meg abortuszokig, csak épp rendet nem... :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

IT Crowd: :lol: :hopp: :cool:

Sajnos hamar vége lesz, egy nekiülésre a felét kényelmesen megnéztem. Egész jól értettem a szöveget is. :Kiraly: Jól eltaláltak a karakterek, pont annyira szerethetőek és nevetségesek (a nő esetében: csinos és irritáló), amennyi az ideális arány. (A Jóbarátokban az nem jött be, hogy mindegyik szereplőt nagyon szimpatikusra akarták venni.)

Roderick: :merci: a tippet, és ha találsz még ilyesmi jobb sitcomokat, amiket érdemes megnézni, akkor szólj! :)



edit: ugye senkinek nincs tényleg gépen vagy kiírva Sliders és MASH sorozat (egy-két szezon legalább)? Mert akkor minden szabad helyemet feláldozva töltöm őket! :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Lost, 2 évad
Mult héten volt vége, mondjuk én a szezon felénél abbahagytam a nézését, de egyik cimborám mondta, hogy biza eléggé kezd eldurvulni a dolog, uh. továbbnéztem és nem bántam meg. Igaz elég vontatottnak tünik már néha-néha, hogy ugyannanak a szereplönek a múltjáról ismét egy nagy titkot tudunk meg, de elég új izgalmat pakolnak bele, hogy az embert a képernyö elé szögezze. Most szeptember nagyon, de nagyon messzinek tünik, hogy végre jöjjön a harmadik szezon, de legalább nem olyan idiótan fejezték be, mint az elsöt, söt a szezonzáró rész valami fergetegesen nagy volt :)

The Office
Eredeti angol változatból első szezont láttam éshát elképszető hogy valami milyen angolszerü, de érthetetlen nyelven beszélnek benne, így kénytelen voltam angol felirattal nézni :) Ennek ellenére meglehetösen szórakoztató ál-dokumentumfilm az irodai életről (mockumentary ahogy mondják), szerintem aki legalább 50 méterre megközelített már munkahelyet az viccesnek találja, mégha nemis az aláröhögös, poénokban dúskáló sitcom. Söt ha belegondolok inkább sírni kéne rajta, de hogy nem velem történik így mulatságos
2. szezont még istennek se találtam torrenten, csak DVD iso-ban... demost inkább a Prison breaket töltöm, arról is sok jót halottam már
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-05-31, 17:14:37
még ha nem is az az aláröhögős, poénokban dúskáló sitcom
Nekem most pont olyan kéne. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Ramiz on 2006-06-01, 15:22:09
Quote from: roderick on 2006-05-31, 17:14:37
még ha nem is az az aláröhögős, poénokban dúskáló sitcom
Nekem most pont olyan kéne. :D

Neked tetszeni fog. Meg játszák a TVben is, talán a Dunán. Fentebb már írtam. Szerintem marha jó :)

teraflare

Épp a hétvégén jutott eszembe a régi nagy kedvenc a Kadétok és kollégisták (ezt félrefordították). Amolyan olasz Angyalbőrben.

Fazék

Végül elkezdte bárki is beszerezni az Outer Limits (Végtelen határok) c. sorozatot?

Csak mert ha nem, akkor éjfélkor elindítom belőle torrent-en az első szezont, mert jó is lenne újranézni, meg úgy emlékszem itt is sokan kíváncsiak voltak rá :)

Ramiz

Hajrá, Fazék! :cool: Én most tokától bokáig vagyok torrentekkel, de egy részüknek ti is örülni fogtok, úgyhogy kitartás. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Végtelen határokból az 1. sorozat egy napon belül lent lesz :)
ma délután elkezdtem nézni, és most azt hiszem a 7. rész megtekintése után, ideje lenne aludni térnem :)

Ugyan most így 7-8 év elteltével, újranézve, már a történetek egy része kevésbé hat eredetinek, de még így is találtam köztük pár kötelezően megnézendő részt.  :jee:

roderick

#146
Nos, pár rész után mindenkinek csak ajánlani tudom, márha az ember szereti az "iggazhy" akciósorozatokat. Főhősünk önszántábül bebörtönözteti magát, azzal a céllal, hogy megszöktesse a börtönből a halálraitélt bátyját. Persze akrármilyen zseniális a terve - és higgyétek el nem akármilyen :)-  jópár nehézséggel kell megküzdenie, sőt a börtönön kívül is komoly nyomozás indul egy csinos jogászbarátnő vezetésével, hisz nyilván ártatlan szegény halálraitélt faszi :)
Mondjuk nem kell 100%-os komolyságra számítani, mégha ezt meg is kívánják velünk etetni, de felettéb izgalmas, fordulatos sorozat, amiben nem kell igazán arra számítani, hogy részek garmadájában a mellékszereplök múltjával foglalkoznak :), ellenben van korrupt örtöl, perverz nácin át igazi digó maffiózon keresztül mindenféle börtönlakó és akkor még nem is szóltam arról hogy az origami milyen hasznos lehet olyankor ha börtönből akarunk kiszökni :D

edit: és azt se felejtsük el, hogy számtalan módját megtanulhatjuk annak, hogy miből tudunk fegyvert készíteni, ha esetleg ártatlanul bebörtönöznének minket, közben persze mindnyájunk fülében NFS-Underground zene megy :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Quote from: White SeeD on 2006-06-09, 08:33:25
Már vagy 2 éve nem néztem végig. aszem újjra nekiállok. :smile:
Ez a kis sorozat azon kevesek egyike ami jónak számít az usai filmiparból.
Helyes, jó kis sorozat!
Egyébként vannak azért jó sorozatok még az usai filmiparból :)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-06-09, 03:49:30
Végtelen határokból az 1. sorozat egy napon belül lent lesz :)
ma délután elkezdtem nézni, és most azt hiszem a 7. rész megtekintése után, ideje lenne aludni térnem :) Ugyan most így 7-8 év elteltével, újranézve, már a történetek egy része kevésbé hat eredetinek, de még így is találtam köztük pár kötelezően megnézendő részt.  :jee:
Majd egy olyat kérhetnék, hogy az igazán jónak ítélt részeket kiírd nekem? Már ha a többi nélkül, magukban is érthetőek. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-06-09, 11:14:28Majd egy olyat kérhetnék, hogy az igazán jónak ítélt részeket kiírd nekem? Már ha a többi nélkül, magukban is érthetőek. :)
Szinte az összes rész teljesen különálló, szóval ezzel nincs gond, de túlságosan válogatós vagy, hogy ki merjek írni neked "garantáltan jó részeket" :haha: :D

de azért majd megpróbálom :)