Main Menu

Képregények (9M Klub)

Started by Raggie, 2006-05-20, 16:15:11

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: minuszmiki on 2008-04-27, 02:09:36
Quote from: Próféta on 2008-04-27, 01:57:20
/r/ new Opció("Valószínűleg követem a fejleményeket, néha egy-egy érdekesebb műnél becsatlakozom a menetbe, aztán majd meglátom, van-e kedvem állandó taggá válni, de amúgy ötletes kezdeményezés, +1 karma");
+1
+1
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

teraflare

Quote from: Próféta on 2008-04-27, 01:57:20
/r/ new Opció("Valószínűleg követem a fejleményeket, néha egy-egy érdekesebb műnél becsatlakozom a menetbe, aztán majd meglátom, van-e kedvem állandó taggá válni, de amúgy ötletes kezdeményezés, +1 karma");
+1

(mondd hogy a 4. opció nem komoly...   :zomg:  :haha:)

Ramiz

#122
Quote from: Próféta on 2008-04-27, 01:57:20
/r/ new Opció("Valószínűleg követem a fejleményeket, néha egy-egy érdekesebb műnél becsatlakozom a menetbe, aztán majd meglátom, van-e kedvem állandó taggá válni, de amúgy ötletes kezdeményezés, +1 karma");

Done.

A szavazás meg az alapokról tárgyalás még mehet, de addig is kitűzhetjük az első művet. Javaslatok?

Én benevezném az első Katsuhiro Otomo mangát (DoMu - A Child's Dream, ~250 oldal) és a díjnyertes Pride Of Baghdadot. Mindkettő megtalálható btjunkie-n.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

No szavaztam is, meg időközben eszembe jutott Matsumoto Jiro, akinek több helyen is olvastam dicsérni a one-shotjait, a Revolutionist in the Afternoon már régóta pihen a vinyómon, de még nem tudtam rávenni magam, hogy nekiálljak, esetleg lehet vele tenni egy próbát, nem hosszú (~170 oldal). Innen beszerezhető, illetve lurkön is fennt van.

Ramiz

#124
Jó, ne tököljünk sokat, csapjunk a lecsóba. Úgyis sokféle képregény terítékre fog kerülni, lesz közte jobb és rosszabb, könnyebb és nehezebben emészhető is. Érdekel ez a Revolutionist, bár a neten Jiro-ról azt írták, hogy szereti a mindenféle gore és sex-et, szóval nem mindenkinek lesz a legkönnyedebb olvasmány... :)

Mindegy, akkor kezdjük a Revolutionist In The Afternoonnal (hétfő délutántól megbeszéljük), szerdára meg akkor legyen a Pride Of Baghdad (ezt Wostry Feri nagyon ajánlgatta a rádióműsorban, meg valami képregényes díjat is nyert).

Marhára örülök, hogy ennyi embert érdekel a dolog... frankó! :kocc:
A további tippeket meg folyamatosan lehet írni, előbb-utóbb valószínűleg úgyis mind sorra kerül (kivéve a Naruto :muhahah: ).

Amit mindenképpen szeretnék a későbbiekben (írjatok ti is ilyen listákat, és akkor szemezgetünk össze-vissza):
- néhány kötet Transmetropolitan (én is újra fogom olvasni, egyébként meg zseniális cucc :cool: )
- Nikopol trilógia (híres francia sci-fi Enki Bilaltól)
- Planetary (semmit nem tudok róla, de ajánlották és az a Warren Ellis írta, aki a Transmetropolitant is)
- mindent innen
- stb! :D

Van egy barátom, aki nagyon vágja a képregényeket, tőle is kérdezek majd ötcsillagos tippeket, de a Geekzes cikkeit is érdemes olvasgatni a témában.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

XIII? Francia darab.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

#126
Quote from: Zen on 2008-04-27, 15:50:28
XIII? Francia darab.

Jó ötlet! A játék sztorija is érdekesnek tűnt, csak túl hamar meguntam a lövöldözés részét. :D

Ja, még egy figyelmeztetés: ha nekiállunk a minőségi, király, vagy csak simán ötlettel teli, érdekes képregényeknek, nem biztos, hogy valaha újra el tudtok olvasni egy átlagos mangát vagy akármit! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 15:58:49Ja, még egy figyelmeztetés: ha nekiállunk a minőségi, király, vagy csak simán ötlettel teli, érdekes képregényeknek, nem biztos, hogy valaha újra el tudok olvasni egy átlagos mangát vagy akármit! :__devil:
Szerintem túléljük, ha ez történik meg veled :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-27, 16:16:08
Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 15:58:49Ja, még egy figyelmeztetés: ha nekiállunk a minőségi, király, vagy csak simán ötlettel teli, érdekes képregényeknek, nem biztos, hogy valaha újra el tudtok olvasni egy átlagos mangát vagy akármit! :__devil:
Szerintem túléljük, ha ez történik meg veled :D
Francba, pont azt az egy betűt hagytam ki, amit nem szabadott volna... :facepalm:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 15:45:23
Mindegy, akkor kezdjük a Revolutionist In The Afternoonnal (hétfő délutántól megbeszéljük),
No zsír, végre valami motiváció, hogy nekiálljak. :D A Pride of Baghdadot viszont kihagyom, szerdától vasárnapig nem leszek itthon.

QuoteAmit mindenképpen szeretnék a későbbiekben (írjatok ti is ilyen listákat, és akkor szemezgetünk össze-vissza):
-Naruto
-Bleach
-One Piece

Höhö. Mangán kívül nem vagyok otthon a témában, úgyhogy ezt a részét rátok bízom.

QuoteJa, még egy figyelmeztetés: ha nekiállunk a minőségi, király, vagy csak simán ötlettel teli, érdekes képregényeknek, nem biztos, hogy valaha újra el tudtok olvasni egy átlagos mangát vagy akármit! devil
Ez meg nem para, inkább olvassak/lássak viszonylag kisebb mennyiségű minőségi cuccot, mint sok szart. Másrészt meg amennyi időm van mostanában ilyesmire, amúgy sem nagyon pocsékolom az időmet arra, ami nem tetszik egy-két fejezet/epizód után.

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-04-27, 20:17:38
Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 15:45:23
Mindegy, akkor kezdjük a Revolutionist In The Afternoonnal (hétfő délutántól megbeszéljük),
No zsír, végre valami motiváció, hogy nekiálljak. :D A Pride of Baghdadot viszont kihagyom, szerdától vasárnapig nem leszek itthon.

Na és, attól még elolvashatod, akár előre. :) Vagy előre is hozhatjuk keddre a Baghdadot.
Ez a Revolutionist idáig nagyon tetszik.  :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 20:30:07
Quote from: minuszmiki on 2008-04-27, 20:17:38
A Pride of Baghdadot viszont kihagyom, szerdától vasárnapig nem leszek itthon.
Na és, attól még elolvashatod, akár előre. :)
No majd meglátom, szerdáig meg akarom nézni még az új NGE moviet meg 10 rész van még hátra a Kaijiból. A Revolutionistnek viszont nekiállok éjjel, az első kb. húsz oldal alapján, amit pár hete olvastam el, nekem is bejött.

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 20:30:07Vagy előre is hozhatjuk keddre a Baghdadot.
vs.
Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 00:32:10(1) Kicsi adagokat tűzünk ki, hogy mindenkinek legyen rá ideje mindig, plusz így élvezetesebb és több figyelmet is lehet rá fordítani. :)
Nem mindenki olyan hardcore képregényes. Plusz egyesek dolgoznak, meg egyetemesednek, stb.

Ötletek: hááát én annyira műveletlen és tájékozatlan vagyok ilyen téren, meg nem is olvastam eleget, hogy nem tudnék mit ajánlani. Amit olvastam, azt úgyis mindenki olvasta (Watchmen, Sandman, stb.), amiről meg jókat hallottam, azt már elsütötte Ramiz, pl. Nikopol trilógia; illetve Moebius műveit is mindenképpen meg akartam egyszer kóstolni, de ő is rajta van a belinkelt francia top 20 listán (külön polgári- és művésznevén is, negyedik-harmadik helyen :)

Ramiz

#133
Quote from: Próféta on 2008-04-27, 20:45:53
olyan hardcore képregényes. Plusz egyesek dolgoznak, meg egyetemesednek, stb.

Oké, a tempót majd belőjük annak függvényében, hogy ki hogy olvas, kit mennyire érdekel, kinek mennyi ideje van. Jól van, ne sürgessük a Baghdadot. Majd elrágódunk a Revolutionisten vagy kinézünk egy tényleg rövid, egynapos cuccot (mondjuk a PXI-t, az egyetlen cuccot, amit én töltöttem fel ftp-re :D gyorsan el lehet olvasni, alig van benne dialógus).

Quote from: Próféta on 2008-04-27, 20:45:53Ötletek: hááát én annyira műveletlen és tájékozatlan vagyok ilyen téren, meg nem is olvastam eleget, hogy nem tudnék mit ajánlani. Amit olvastam, azt úgyis mindenki olvasta (Watchmen, Sandman, stb.)

Legalább pár kötet elejéig minden híres sorozatot elő szeretnék majd venni, már csak azért is, hogy aki nem ismeri, megismerhesse, aki meg fanboy, az meg lelkendezhessen. :cool: Amúgy meg nekem az a tapasztalatom filmek/animék/könyvek/zenék/képregények/stb terén, hogy mindig mindenkinek vannak fehér foltok. Én például a Sandmanból semmit nem olvastam még (az is legyen majd! :D). :redface:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 20:54:53
Én például a Sandmanból semmit nem olvastam még (az is legyen majd! :D). :redface:
You're not the only one... ::) Támogatom az ötletet.

Manitu

Az a baj ezzel az ötlettel, hogy a társalgást olvasva olyan műveletlennek érem magam. A felsorolt művek nagyrészét nem hogy nem olvastam, de mégcsak nem is hallottam róluk (kivéve a PXI, ahoz már volt szerencsém :))
Tetszik az ötlet, legalább lesz egy kis motivációm ilyesmit olvasgatni. A Revolutionist-ot már végig is olvastam a délután.


minuszmiki

No, időközben én is elolvastam a Revolutionistet. A sivatagos meg főleg a vámpíros sztori szertintem nem ment annyira az első két sztoriban megalapozott hangulathoz, de a maguk nemében jók voltak azok is. Összességében tetszett, és mivel tényleg rövid, elolvasom még egyszer, hogy részletesebben írhassak róla, valószínűleg megérdemli.

TurboK

Quote from: Zen on 2008-04-23, 13:57:38
Hmm..Stalin vs Hitlert átrakták 18+ba..nem csoda h múltkor nem találtam.
http://www.comics.aha.ru/rus/stalin/
erre gondolsz?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zen

Quote from: TurboK on 2008-04-28, 01:34:27
Quote from: Zen on 2008-04-23, 13:57:38
Hmm..Stalin vs Hitlert átrakták 18+ba..nem csoda h múltkor nem találtam.
http://www.comics.aha.ru/rus/stalin/
erre gondolsz?
Jaja, ez az. Még pár hónapja be akartam ide linkelni, csak nem találtam, de azóta más már megtette.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kikuchiyo

Is it can be megbeszélés tiem nao?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-04-27, 00:32:10kinéznénk egy adott kötetet, amit mindenki elolvas (esténként tíz perce mindenkinek van)
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-28, 22:31:18
Is it can be megbeszélés tiem nao?
Megbeszélés: én minden bizonnyal kórosan lassan olvasok, mert mindkét nap tíz percél határozottan többet szántam rá a délutáni forradalmárra, de csak a sivatagi történet végéig jutottam, a vámpírosba már nem volt erőm belekezdeni. Tudom, gyakoroljak, utána majd gyorsabban megy az olvasás, #include<általános_iskola.h>.
Mindegy, úgysem vagyok hivatalos tag, mert az általam igényelt módozatra szavaztam, legfeljebb a többi sztorihoz nem tudok hozzászólni.

A "Revolutionist In The Afternoon 2" amúgy tetszett. Nagyjából.

Lythis

Wow, télleg a Naruto-ról fogunk beszélni.. so friggen awesome I can't wait.
Egyébként ha már japó cuccok is szóbakerültek, akkor ajánlanám a Gyo, illetve az Uzumaki (nyugi, nincs köze a Naruto-hoz) c mangákat. Elviekben horror. Az előbbire könnyebben rá tudnám húzni, de szerintem inkább az elborult és a bizarr jelzők passzolnak rájuk. Mindenesetre szerintem mindenképpen kötelező számba megy, ha már annyira művészkedni akarunk (nem annyira a grafika, sokkal inkább a történetek tálalása és felvezetése miatt.)

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-28, 22:31:18
Is it can be megbeszélés tiem nao?
Felőlem mehet, leszek még ma jó darabig.

@Lythis: Ezek jól hangzanak, bár a héten valószínűleg nem lesz rájuk már időm, de mindenképpen meglesem majd őket.

Lythis

Uzumakival szerinetm simán lehet haladni fejezetenként is, úgy tovább tart. Nem egy Háború és Béke, de azért nem is egy egyperces...

Ramiz

#144
Uzumakihoz van kedvem, Varró is írt róla, ott láttam. Megvan a filmváltozat, ha később meg akarjuk nézni. :)

Na mindegy, itt a véleményem a Revolutionistről:



A Revolutionist In The Afternoon 1-2.
A kötet végi magyarázatokig fogalmam sem volt, mi ez a revolutionist-dolog, mennyire lesz szoros tematikai szál, de nem is számít, a történetek működtek. A rajzstílus bejött, a retró feeling szintén (garbó pulcsik, hatalmas szemüvegek, azok a frizurák - imádom, szexi! :cool:). Olyan nagyon japán: kiragadott részletek egy történetből, nem feltétlenül az elejétől nem feltétlenül a végéig elmondva. De hát minek van eleje és vége az életben?! A második rész hasonló jellegű történetvezetéssel bír, csak a Szovjetunióban játszódik. A kötet egyik legerősebb darabja szerintem.

Desert Witch
Kedvesen szürreális western mese kicsit folklór-szerű felhangokkal (kíváncsi vagyok, az egészet Jiro Matsumoto találta-e ki). Nem rossz, de a kötetből a leggyengébb (pedig szeretem a westernt és a perverz, meztelenül rohangáló nőfigurákat is :D).

Takeyama's Life
Egyszerű, szívmelengetően szomorkás. A lezárás nem feltétlenül kellett volna. A vámpír-mítosz remek újrahasznosítása a végletekig kifacsarás vagy valamilyen másik keretbe erőltetés nélkül: jó húzás. Amúgy meg rohadjon meg, pont egy hasonló rövidfilmet akartam csinálni (A vámpírok szerelmi élete), most cseszhetem. :D

The Footmen Flee
Tisztára mint egy Kurosawa-film: morális tanmese szamurájokkal és csöppet sem hősies öldökléssel. Keresetlen egyszerűsége a legnagyobb erőssége, a kötet második legjobbja számomra.

Afterword
Rövid, összefüggéstelen és még képek sincsenek, mégis érdekes. Ki érti ezt? ;)



Köszi a tippet, minuszmiki, szerdán Pride Of Baghdad (vagy csütörtökön, ha nagyon nem érünk rá - az úgyis szünnap, minden érdeklődőnek lesz ideje :)) , utána meg majd kitaláljuk, mi legyen hétvégére. Talán valami francia, mondjuk a Nikopol első kötete.

edit: egyre többször belegondolva azon filózok, lehet, hogy jobban járunk, ha hetente van "kitűzés" és akkor olyan kb 200 oldal körüli mennyiségben. Az kábé háromszor fél(-egy) óra alatt elolvasható, és persze mindenki máskor ér rá. Az a 200 oldal összejöhet több mindenből is, és mindig (mondjuk) hétvégén lesz a kielemzés. Ha ez jobban tetszik, akkor jelezzétek a Nagy Piros Gomb postolásával.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

[spoiler=úgy látszik, mégsem való ez nekem]
Jól le akartam húzni, de majd holnap, most álmos vagyok...
[/spoiler]
Failure is the default option

Manitu

Akkor én is:

Revolutionist 1-2
Érdekes volt... nekem speciel az első tetszett jobban, a másodikból valahogy hiányoltam a csattanót. Nem szoktam ragaszkodni ahoz, hogy egy történet befejezett legyen, kell valamit hagyni a képzeletnek is, de itt történet sem nagyon volt, csak belekapott valamibe, és kész.

Desert Witch
Szerintem is a leggyengébb darab. Nem illett nagyon a többi közé. Ami azt illeti itt például kimondottan feleslegesnek és öncélúnak éreztem a meztelenéget.

Takeyama's Life
Ez viszont már tetszett. Eléggé szokatlan módon értelmezett vámpírtörténet, és nagyon jól adja elő. Szinte hallottam magamban a narrátor monoton hangját :jee:

The Footmen Flee
Szvsz ez volt a legjobb. Nyers, és életszagú. Nekem is egyből Kurosawa ugrott be, ahogy olvastam.


Szintén kösz a tippet miki, már a szamurájosért megérte elolvasni.
Ami a továbbiakat illeti, 200 oldal egy hétre simán bevállalható, 1-1,5 óra alatt megvan vele az ember. Úgyhogy:
[spoiler][/spoiler]


Lythis

Uzumaki FILMEN? omg. no offense, de szerintem az nem olyasmi, amit filmre lehet vinni anélkül, hogy ne sérülne MASSZÍVAN az egész hangulatilag és történetileg.
A gyo meg van olyan beteg, csak másképp. A vége meg egyenesen morbid.

Egyébként ez a Varró Dani az a Varró Dani, akinek a Bögre Azúr című ... ehm... "verses kötetet" köszönhetjük?

Próféta

Quote from: Lythis on 2008-04-29, 02:07:42Egyébként ez a Varró Dani az a Varró Dani, akinek a Bögre Azúr című ... ehm... "verses kötetet" köszönhetjük?
Szerintem ez a Varró Dani inkább az a Varró Attila, aki ismert és elismert film- és képregénykritikus kishazánkban, és pl. az Akira DVD kommentárjai közt hosszan, érdekesen és elég tájékozottan beszél, így aztán még én is ismerem.

Lythis

1. megnyugodtam
2. nem vagyok otthon a hazai hírességek világában, 'scuse me. (=ha több ilyen név kerül szóba, akkor kaphattok még pár ilyen értelmes kérdést. És mielőtt bárki megkérdezi: nincs meg a GitS DVD, és ha meg is lenne, sem hiszem, h a kommentár része érdekelne.)