Main Menu

Képregények (9M Klub)

Started by Raggie, 2006-05-20, 16:15:11

Previous topic - Next topic

Rounin

#240
Gyo, Sandman, PXI és Tank Girl megvolt, szóval azokra szavaznék, hogy ne csak mondjam mindig, hogy írok is valamit. :angyali:
(jelenleg a Watchmen utóhatása alatt állok...)

Szerk.: Az Abstraction nálam hibásnak tetszik lenni, a 14-es kép hibás. (és nincs is több, ha esetleg kéne)

Próféta

Kago "mindfuck királya" Shintaro gyűjtemény

Morbid, groteszk, valamint meglehetősen ötletes rövid darabok. Mondjuk mindfuck csak az Abstractionben volt, a többiben csupán sima fuck. Ennek megfelelően mindhárom megtornáztatta a fantáziámat és a humorérzékemet, az Abstraction az agyamat is. Semmi maradandóval nem gazdagított - vagy csak túl tompa voltam a meglátásához? - de jópofa egyszeri szórakozás volt.

Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:42:27
Gyo, Sandman, PXI és Tank Girl megvolt, szóval azokra szavaznék, hogy ne csak mondjam mindig, hogy írok is valamit. :angyali:
(jelenleg a Watchmen utóhatása alatt állok...)
A mondatodat nem értem, de Watchmen =  :cool:

Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:42:27
Szerk.: Az Abstraction nálam hibásnak tetszik lenni, a 14-es kép hibás. (és nincs is több, ha esetleg kéne)
http://samehat.blogspot.com/2007/06/abstraction-by-shintaro-kago_26.html
Nélküled észre se vettem volna, hogy van tovább.
Olvasható amúgy itt pár másik Kago mű is.

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 15:26:17
Délután elolvasom, aztán mondok véleményt.

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-07-30, 21:18:55
A mondatodat nem értem, de Watchmen =  :cool:

Err... szóval határidő napján elkezdem olvasni a dolgokat, majd semmi nem jut eszembe, csak később, amikor meg már lusta vagyok/elfelejtem leírni. Ezekről már volt időm gondolkodni. =3

Quotehttp://samehat.blogspot.com/2007/06/abstraction-by-shintaro-kago_26.html

:merci:

Ramiz

Új Punisher War Zone előzetes: youtube link.
Ez lesz az idei év képregény-adaptációja, nem a Batman! :cool:

Ennek örömére olvassunk Punishert! Méghozzá a keménytökű, Garth Ennis által írt időszakból! Mit szóltok? :whoah: Én meg addig pótlom a lemaradásomat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

#244
Quote from: Próféta on 2008-07-30, 21:18:55
Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 15:26:17
Délután elolvasom, aztán mondok véleményt.

A hiányzó utolsó oldal miatt hanyagoltam, aztán meg elmentem Krushra, most értem haza. Bepótolom holnap délután.

edit: done. Nem vagyok különösebben lenyűgözve, az Abstraction "állványos" elrendezése érdekes volt, a sztroik se rosszak, itt-ott lehetett rajta nevetni, de maradandóval én sem gazdagodtam.

Rounin

Végigolvastam jóformán együltő helyemben a Transmetropolitan c. gyöngyszemet. Nem tudom, mit vártam tőle. Elfelejtettem. Minden előzetes várakozást, előítéletet feledtetett velem. Spider Jerusalem dühtől feszülő karaktere magával ragad a Város fertőjébe, megfürdet a mocskában, beleveri fejünket a csatornafedőn visszabugyogó szutyokba és akár tetszik, akár nem: elmeséli az Igazságot. Morbid és cinikus az egész, drogos kábulatban lebegő délibábot idéző társadalommal. Dacára annak, hogy jócskán elrugaszkodottabb a mi mai világunktól, mint a Nikopol, ezt hihetőbbnek, valósabbnak éreztem. A bevezető első három fejezet után tartottam tőle, hogy le fog ülni, de csak átmenetileg engedett pihenni, hogy aztán belerángasson egy heroikus küzdelembe két ember közt. Illetve egy ember és a Város köztibe.
(azért 1-3-ig marad a kedvencem akkor is :angyali: )
Külön élmény volt a kinézet - szépen rajzolt képek szép színekkel. Vizuális orgazmus nekem.

Tanulsága is van ám. "Trust the fuckhead" :angyali:

Two thumbs up, ez jólesett.
Jöhet a 100 Bullets.

minuszmiki


Rounin


minuszmiki


Ramiz

#249
Shintaro Kago

Nem csak a japánok tudnak elborultat alkotni, de a legegyszerűbben, legőszintébben mégis mindig tőlük látok hasonlóan zseniális szétesett világokat és elvadult ötleteket. Nekem rohadtul bejöttek ezek a sztorik!!! :cool: Nálam eddig a 9M legjobbja volt!


------------------

Most jöjjön a Screw-On Head és a Hellboyok, aztán következhetnek a Punisherek, aztán megint európaiak, oké?
Az egész Screw-On nincs 40 oldal, de azért feltölthetem külön, bár szerintem biztos lesz élő, Hellboy vagy Mike Mignola képregénycsokros torrent.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Mike Mignola: Amazing Screw-On Head, The

OK, megvolt a képregény verzió is. Majdnem ugyanaz, mint a rajzfilm, de amaz valahogy kiforrottabb, poénosabb volt. Wikipedia szerint ez is one-shot és nincs tovább :(
Alapítsunk TV társaságot, és csináljunk rajzfilmsorozatot ebből meg a Korgothból!  :lazza:

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-08-05, 02:19:39
Mike Mignola: Amazing Screw-On Head, The

OK, megvolt a képregény verzió is. Majdnem ugyanaz, mint a rajzfilm, de amaz valahogy kiforrottabb, poénosabb volt. Wikipedia szerint ez is one-shot és nincs tovább :(
Alapítsunk TV társaságot, és csináljunk rajzfilmsorozatot ebből meg a Korgothból!  :lazza:
I'm in!

Ramiz

Készül a Screw-On cikkem a Geekzre, úgyhogy arról most nem írok semmit ide. A Hellboyokat kezdjük el az elsőtől nyugodtan (én legalábbis mindenképpen végig akarom olvasni az összes alaptörténetet a film előtt, ami egy kollegám szerint van (közel) olyan jó, mint a Dark Knight).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Oké, na jó, mit szólnátok, ha nekiállnánk egy szép hosszú Alan Moore-klasszikusnak?

V For Vendetta, From Hell vagy Sandman legyen? Én egyiket sem olvastam.

Hellboyokról holnap összefoglalom a véleményemet, ha megnéztem az új filmet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-08-21, 13:58:56
Oké, na jó, mit szólnátok, ha nekiállnánk egy szép hosszú Alan Moore-klasszikusnak?

V For Vendetta, From Hell vagy Sandman legyen? Én egyiket sem olvastam.
Én benne vagyok akármelyikben, bár a felsoroltak közül a Sandman nem Moore alkotása, és olvastam is.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-08-21, 17:31:25
Quote from: Ramiz on 2008-08-21, 13:58:56
Oké, na jó, mit szólnátok, ha nekiállnánk egy szép hosszú Alan Moore-klasszikusnak?

V For Vendetta, From Hell vagy Sandman legyen? Én egyiket sem olvastam.
Én benne vagyok akármelyikben, bár a felsoroltak közül a Sandman nem Moore alkotása, és olvastam is.


Tényleg nem... :D :lame:

Akkor legyen a From Hell, abban van baszás.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

TurboK

Tud valaki egy helyet ahonnan francia képregényeket lehet letölteni, nagy választékban?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Próféta

Legalább három topikba illene, de ide posztolom.
A téma egy 38 oldalas termékbemutató-reklám a Google-től, képregény formátumban. Viszont Scott "Understanding Comics" McCloud rajzolta, és bizony meg kell hagyni, nagy vizuális mágus az ürge :) Érdemes emiatt belekukkantani - bár előre szólok, hogy lesznek benne olyan témák (Garbage Collection, stb.) amik eléggé szakmaiak, és még így rajzosan se lesznek mindenki számára emészthetők.

Próféta

Mister Bookseller, egy rövidke horvát képregény.
:bruhuhu:

TurboK

Quote from: Próféta on 2008-09-02, 01:05:46
Legalább három topikba illene, de ide posztolom.
A téma egy 38 oldalas termékbemutató-reklám a Google-től, képregény formátumban. Viszont Scott "Understanding Comics" McCloud rajzolta, és bizony meg kell hagyni, nagy vizuális mágus az ürge :) Érdemes emiatt belekukkantani - bár előre szólok, hogy lesznek benne olyan témák (Garbage Collection, stb.) amik eléggé szakmaiak, és még így rajzosan se lesznek mindenki számára emészthetők.

Nem a Google az első aki ilyesmit csinált.
http://www.cri-mw.co.jp/comic/index_e.htm

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

(sztem ez a topic átköltözhetne a "Filmek, zenék, könyvek" board-ra.)

szóval éppen olvasom a Watchmen-t. a 4-es kötetbe szabályosan beleborzongtam. eszméletlen jó

TurboK

Tud valaki olyan helyet ahol el lehet adni régi képregényt, és nem papírgyüjtős áron?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zen

Most nézegetve a topicot tudatosult bennem h nem írtam le milyen mestermunka a Preacher

http://en.wikipedia.org/wiki/Preacher_(comics)
Sry, lusta vagyok írni. :D
God meets Doomsday Device Person meets Cowboys meets Rednecks meets Retarded Fanatics meets an Irish Vampire
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Posting in a dead topic.
ZOMBI TOPIK, újra él! :whoah:

Itt a vizsgaidőszak, szóval ööö olvassunk képregényt! :D
Van-e érdeklődés? (y/n)

Addig is egy egyperces groteszk egy régi Heavy Metal számból az ipszilon választ megnyomók kedvéért:

1/3
2/3
3/3

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Yuck.
A From Hellből a harmadik részt (az orvosos) még elolvastam, de nem jutottam tovább. Nem igazán olvasmányos.

minuszmiki


Ramiz

Oké, akkor harapjunk kisebbeket, nehogy újra megfulladjunk. :) Olyan 40-50 oldalas adagok lesznek, annyit még hirtelen felindulásból is el tud olvasni bárki.

Javaslat: szedjétek le a piratebay.org-ról a Scalped című sorozat első néhány kötetét (van fent egy 1-12. kötetes t0rrent), a Geekzes képregény-szaki éves toplistáján rajta volt a sorozat. Én is most töltöm, kíváncsi vagyok rá. Aztán a következőt addig találja ki valaki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Sorry, hogy megint nem aktívkodok itt, hamarosan jön a Scalped review-m, addig is egy rövid, kegyetlenül geci történet a mocskos, sötét amerikai Délvidékről a Nem vénnek való vidék stílusában (illetve az alatt három pokol-bugyorral):

http://rapidshare.de/files/41331088/Joe_Lansdale_-_Night_They_Missed_The_Horror_Show.zip.html
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Ennek most mi a tanulsága? Vagy egyáltalán mért jó?
Ha már pudvás arizónai alligátorfarmereket akarsz, akkor inkább Preacher.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: Zen on 2009-01-14, 08:47:01
Ennek most mi a tanulsága? Vagy egyáltalán mért jó?
Ha már pudvás arizónai alligátorfarmereket akarsz, akkor inkább Preacher.

Az Aesopus állatmeséknek vannak tanulságai - ennek miért kéne?
Még a mondanivaló is kicsit erőletett szó.
Jobb híján maradjunk mégis ennél, és hadd válaszoljak kérdéssel:
a No Country For Old Men, a Fargo vagy éppen a Texasi láncfűrészes miért volt ?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!