Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Djinn on 2006-06-19, 09:40:06

Mivel elég sok időt töltöttem természetgyógyászok között, kénytelen vagyok olyan dolgokban hinni (mert láttam és tapasztaltam), amit többnyire kuruzslásnak neveznek. Pl a test energiáival való gyógyítás, vagy az akarattal való befolyásolása dolgoknak (más embereknek pl.). Ezeket is sokszor felhasználják könyvekben persze néha feltupírizva.
Sokszor gondolkodtam rajta, hogy vajon kell e legyen mindennek legalább egy kis valóságalapja, amit leírtak könyvekben? Pl mint tudjuk elég sok ronda emberkísérlet volt (van). És akkor még hol van, amiről nem tudunk... Szóval ezek alkalmával ki tudja, mik történtek, jöttek létre. MIlyen mutánsok, torzszülöttek.... Gondolom ezek mindenkinek megfordultak a fejében. De igazán csak akkor hinnék ilyen lényekben, ha bizonyítékaim lennének.
Hmm... ezekre a természetgyógyászat dolgokra mindig is kíváncsi voltam, egyelőre nem tudom nem elhinni sem és teljesen bízni sem benne, de ha az ösztöneimre hallgatok, akkor igen, léteznek, hiába vagyok mérnök, az emberi test akkor is nagyon bonyolult dolog és keveset értünk belőle. :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

#121
Quote from: Ramiz on 2006-06-18, 23:27:49

Harmóniában a testünkkel?, avagy volt már, hogy undorodtál magadtól vagy nem szerettél a bőrödben lenni, esetleg mindig ez a helyzet?
Ha kétszer ekkora lennél, akkor is érnél ugyanennyit szerinted, vagy rendszeresen vannak koplalós-hashajtós rohamaid, nehogy elhízz?
Mi a helyzet a káros szenvedélyekkel?

Nem undorodom magamtól, de azért elég sok dolog van a testemen, amin változtatni szeretnék. :rolleyes: Kis testsúllyal születtem, és azóta sem sikerült beérnem a velem egykorúakat se súly, se magasság terén. (És nem is fogom, mert már megállt a növekedésem.) Sajnos ezzel az is járt, hogy az állóképességem sem a legjobb. (Viszont legalább a 17-18 km-es túrákat kibírtam. Ez is valami.)
Sport, egészséges életmód: általánosban évekig úsztam hobbiszinten, tavaly megpróbálkoztam testépítéssel, mindkettőt abba kellett hagyni, mert anyám szerint nagyobb volt a kár belőle, mint a haszon. (Ebben volt igazság.)
Na, megpróbálom magam mögött hagyni szenvedéseim felsorolását, és rátérek a szenvedélyekhez való hozzáállásomra: a cigit még nem próbáltam ki, nem is szándékozom. A piát már kipróbáltam, de mivel nincs benne túl sok tapasztalatom, odáig valahogy nem jutottam el, hogy élvezzem, úgyhogy ezt is hanyagolom. (Részben azért is, mert félek attól, hogy mi van, ha nem pocsékul viselkednék részegen. Van olyan ismerősöm, akivel ilyenkor nem túl kellemes beszélgetni. Szándékom azonban, hogy az érettségi utáni osztályösszeröffenésen megkóstoljam a gint, a kedvenc Conan-szereplőm miatt.)
Netfüggőség: lehet, hogy több időt töltök a gépnél, mint kellne, de viszont ha olyan helyen vagyok, ahol nincs net, egyáltalán nem hiányzik.
Egész hosszú lett ez a hozzászólás, ahhoz képest, hogy mekkorákat szoktam írni.  :smile:

Member

Quote from: SaiyaGin on 2006-06-19, 11:28:06
(Részben azért is, mert félek attól, hogy mi van, ha nem pocsékul viselkednék részegen. Van olyan ismerősöm, akivel ilyenkor nem túl kellemes beszélgetni.
Embertípus függő. Valaki kedves lesz, valaki bunkó, valakire nem gyakorolt hatást. Egyik ismerősöm akármennyit iszik, teljesen ugyanolyan hangulatú marad, még a járása sem torzul.

Draconire

Én eléggé jól meg vagyok elégedve a testemmel, nem vagyok sovány, de kövér se, bár nincs egy testépítő alkatom.
Sokat  vagyok a szabadban, így viszonylag jó tartom magam.

Káros szenvedélyek: hát a cigizéssel úgy vagyok, hogy nekem nem kell, mások meg csinálhatják csak vegyék figyelembe, hogy vannak akik nem szereteik.
A drogozást meg a gyenge akaraterővel rendelkezők egy másik világba való menekülésének tartom, és ha meghal valaki mert túladagolta magát, akkor azt nem igazán szoktam sajnálni.
Az ami viszont ki szokott akasztani, az az hogy mostanában ez a gépfüggőség szó nagyon terjed. Ez tipikusan olyan szó amit azok használnak akik nem értenek, vagy csak egy keveset értenek a számítógéphez. Mert miért lenne függőség az ha az ember el tudja magát foglani, méghozzá elég változatosan, ha a gépe előtt ül? Hisz nem csak játszani, vagy netezni lehet a gépen. Én például most kezdtem el foglalkozni a képszerkesztéssel, és bevallom hogy ha találok valamit amiből tudok egy hátteret, vagy csak egy egyszerű átszerkeszett képet csinálni ami nekem is tetszik, akkor akár egy egész délután is elszórakozok vele, sőt akár napokig is elvagyok egy ilyennel.
Azt hívnám inkább gépfüggőnek vagy netfüggőnek aki semmi mást nem csinál, nem tud elszakadni tőle, és ennek már a szociális élete látja kárát.

Member

Quote from: Gmer on 2006-06-19, 13:21:25
Az ami viszont ki szokott akasztani, az az hogy mostanában ez a gépfüggőség szó nagyon terjed. Ez tipikusan olyan szó amit azok használnak akik nem értenek, vagy csak egy keveset értenek a számítógéphez. Mert miért lenne függőség az ha az ember el tudja magát foglani, méghozzá elég változatosan, ha a gépe előtt ül? Hisz nem csak játszani, vagy netezni lehet a gépen. Én például most kezdtem el foglalkozni a képszerkesztéssel, és bevallom hogy ha találok valamit amiből tudok egy hátteret, vagy csak egy egyszerű átszerkeszett képet csinálni ami nekem is tetszik, akkor akár egy egész délután is elszórakozok vele, sőt akár napokig is elvagyok egy ilyennel.
Azt hívnám inkább gépfüggőnek vagy netfüggőnek aki semmi mást nem csinál, nem tud elszakadni tőle, és ennek már a szociális élete látja kárát.
Pontosan. Aki nem tudja megkülönböztetni a windows töltőképernyőt a netezéstől, az tényleg mond néha ilyeneket, hogy "gépfüggő". Engem nem is a "gépfüggők", hanem a "játékfüggők" szoktak aggasztani, mert az enyhén inproduktív, helyesebben pótcselekvés (számomra végülis). Aki csak napi 1-1,5 órát játszik az természetesen nem tartozik ide.

Rounin

Quote from: Member on 2006-06-19, 13:40:18Aki csak napi 1-1,5 órát játszik az természetesen nem tartozik ide.

Meg sem merem említeni egy-két 20+ órásra (volt 34 órás egyhuzamban :o) játékturnéimat :rolleyes:
Bah, rég volt T_T (nem volt még netem :D)

Elégedett a testemmel? Undor tőle? Egyik sem.
Illetve előbbi majdnem. Csak annyi bajom van, hogy lustaságom révén nem fordítok rá elég időt, pedig egész jó széria (ki is loptam édesanyámból minden fontosabb alkotóelemet hozzá :o), erre bizonyíték a betegségek és egyebek elleni szívóssága is. Jó ez a test nekem, nem hiszem, hogy kellene másik. (Női sem... 'kay?)

Hm.. ital, dohányzás, drogok? A mértékkel ivás ellen sosem volt kifogásom, legfeljebb nem űztem ízlésre visszavezethető okokból. A dohányzás... hát kissrácként kényszerletüdőzéskor rájöttem, hogy nem ízlik. De marhára nem. Túlzottan nem zavar a füstje sem, csak szűk, rossz szellőzésű helyen. A drogok... háááát... nem _érzem_, hogy szükségem lenne rá, vagy ki akarnám próbálni. Innentől fogva nem gond; a fogyasztói (a masszív fogasztók) alapvetően nem szoktak a kedvenceim közé tartozni és hajlamosak unszimpatikusan viselkedni :o

Ja hogy az én káros szenvedélyeim? Az emberek. Szerintem halálra unnám magam nélkülük, képtelen vagyok huzamosabb ideig meglenni... mégis az agyamra mennek közben. Szóval az idegrendszeremre káros, az biztos. (nem, nem elpoénkodom.. ez komoly).
Egyéb káros szenvedélyem meg nincs, legalábbis nem tudok káros mivoltáról. ^^'

Ramiz

Quote from: White SeeD on 2006-06-19, 12:59:18
Harmóniában a testemmel: Úgy ahogy. No alkohol, no dohány no kábszer. Nem vagyok kövér, bármennyire is igyekszek annak lenni, de a mai 0% zsír világban nem csoda, ha az ember nem tud hízni...
Ööö... szerintem meg az... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
Fordítva: minden élelmiszert teletömnek vegyszerekkel, mit számít az a kis plusz, ami legalább tudatos és élvezetes?
...es nem kicsit karos, valamint meg penzbe is kerul. ezeket kihagytad, pedig nem elhanyagolhato tenyezok. neked talan az, mert ugy tunik teged nem erdekel, es csak kis plusznak minosited. es nem mindenkinek elvezetes, de mindenkire karos.
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
? Mi azon az "értelmetlen", hogy tudatmódosító szer?
a hasznalatuknak nincs ertelme, nem a szo jelentesenek.
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
Bár mindegy, úgysem LSD-zek.
ezt ugy irtad, mintha csak az lenne az.
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
Nagyon célszerűen gondolkozol. A dohányosok nem azért dohányoznak egyébként, mert valamilyen pozitív következmény lebeg a szemük előtt, vagy legalábbis én ilyennel még nem találkoztam.
ez tehat azt jelenti, hogy azok a dohanyosok, akikkel eddig talalkoztal, azok celtalanul gondolkodnak? puszta elvezetbol, nem szamolva a kovetkezmenyekkel. "azert, mert jo"
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
Quote from: Apatilos on 2006-06-19, 07:54:06az egyik legjobb az, amikor valaki boszen lazong, hogy "de csak kicsit jol akarja erezni magat". enelkul nem megy?
De megy, és lehet, hogy menne akkor is, ha soha nem ennénk csokit meg zsíros kenyeret, esetleg lehetnénk vegák és absztinensek, ha tényleg egészségesebb...
levegot sem nagyon vehetek mar ezen a bolygon anelkul, hogy ne keruljon valami karos a szervezetembe, de direkt mergezni magamat mas kerdes.
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11De mindezt minek, ha így élvezetesebb?
nem mindenkinek elvezetes.
Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 09:20:11
Egyébként pedig nem olyan nagy dolog az élet maga, hogy fontosabb legyen a hossza, mint a minősége. Élvezzem, ha tudom, úgyis meghalok, nem igaz?
ha szamodra ez (is) jelenti a elet minoseget es az elvezhetoseget, akkor elj igy.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Selmo

A testemet megszoktam. :D És a mai csakakinézetedszámít világban nagy ívben teszek rá, hogy kinek nem tetszik a kinézetem. Azt eszem, amire tellik és nem azt ami egészséges, ez van. Mivel alapvetően lusta vagyok, ezért semmiféle testkarbantartást nem végzek, hacsak a napi fél óra kutyasétáltatlás nem minősül annak. Az más kérdés, hogy nem fulladok ki, ha gyalog kell feljönnöm az 5.-re.

A cigit nem szeretem, rossz az íze, a szaga és állandóan cigit és tüzet lejmolnak. Az alkohollal is úgy vagyok, hogy van pár ital, ami ízlik, de nem iszom csak úgy. Fél évbe telt, mire egy üveg Sherryt elszopogattam itthon. A részeg ember meg meg szerintem vagy gyáva, mert a piálásba menekül valami elől, vagy akaratgyenge, mert nem tud leállni. Igen, lenézem a részeg embereket. A drogosokra ugyanez áll.

Káros szenvedély? Nem tudom, hogy károsak-e de hétvégén 10+ órát szerepjátékozok, és napi 10 óra alvás + 2 óra egyéb elfoglaltás kivételével a gép előtt ülök. Hogy rosszat tesz a gerincnek? Már nem számít egy korábbi balesetből kifolyólag. Hogy bántja a szemet? Már 15 évesen is rövidlátó voltam. A helyzet azóta nem romlott, szóval szerintem csak az öregség fog ártani, ha megérem.

Károsnak inkább a viselkedésemet mondanám. Emberkerülő lettem. Nem vagyok demofóbiás, csak egyszerűen elegem lett a kolompot követő embertöbbségből. Alig lehet normálisan elbeszélgetni egy emberrel, mert vagy a bajaival jön, vagy más bajait hozza fel. :ejj: Normális emberekkel a kevés barátomon kívül csak a neten társalgok. Természetesen min 100 km választ el tőlük, csakhogy élőben véletlenül se találkozhassunk. A legjobb példa a csaj Belgiumból. :) Mintha valami összefüggés lenne a géphasználat és a normalitás között. Persze lehet, hogy csak normális helyekre járok a neten. :) Hát ez van, gyakorlatilag már hozzászoktam, hogy egyedül, a gép előtt fogom leélni az életem.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 18:40:16
A részeg ember meg meg szerintem vagy gyáva, mert a piálásba menekül valami elől, vagy akaratgyenge, mert nem tud leállni. Igen, lenézem a részeg embereket. A drogosokra ugyanez áll.

Ugye itt most a részegES emberekre gondoltál? Mert különben alaposan megsértődök rajta, holott nem rólam van szó, csak olyanról, aki mondjuk a belét is kidolgozza a családjáért, szó szerint tönkremegy a szervezete a robotban és néha megenged magának pár üveg sört -> már nem éppen fiatal kora s a fáradtsága miatt ezért kissé lerészegedik.

Gyáva és akaratgyenge, oh igen :p No, mindegy, biztos csak elgépelés, vagy én értettem félre ^^"

Selmo

Az olyanokra értettem, akik munka után a kocsmába mennek, vagy vizsga után/előtt/helyett füvezni...

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 18:49:46
vizsga után/előtt/helyett füvezni...
Közben. ;)
És lenézed azt, aki együtt iszik a haverokkal, mert annak azért más a hangulata, mint egy könyvtárnak? (iszik != fetreng az árokban)

Selmo

Quote from: Member on 2006-06-19, 19:22:44
Közben. ;)
És lenézed azt, aki együtt iszik a haverokkal, mert annak azért más a hangulata, mint egy könyvtárnak? (iszik != fetreng az árokban)
Érdekes módon, egy csomó alkalommal elmentem a haverokkal bulizni/inni, és sosem végződőtt úgy, hogy részegen fetrengtünk az árokban, vagy kötekedtünk a szembejövőkkel, vagy levizeltük a kocsik szélvédőjét. Teljesen más mikor ivás után kiülünk a hegyre régi Edda nótákat énekelni, mint össze-vissza hányni mindent. Igen, lenézem a részegen fetrengőket. Ha valaki csak úgy tudja kiadni magából a feszültséget, hogy okádik, azt lenézem. Szvsz lehet kultúráltan is szórakozni, nem kell kivetkőznie önmagából az embernek. Lehet kövezni.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-19, 18:06:18
1. es nem mindenkinek elvezetes, de mindenkire karos.

2. a hasznalatuknak nincs ertelme, nem a szo jelentesenek.

3. puszta elvezetbol, nem szamolva a kovetkezmenyekkel. "azert, mert jo"

4. nem mindenkinek elvezetes.

5. ha szamodra ez (is) jelenti a elet minoseget es az elvezhetoseget, akkor elj igy.
1. és 4. : nem mondtam, hogy csinálja mindenki.
2. : szerinted.
3. : puszta élvezetből ÉS számolva a következményekkel.
5. : oké, egyetértünk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 19:34:20
Érdekes módon, egy csomó alkalommal elmentem a haverokkal bulizni/inni, és sosem végződőtt úgy, hogy részegen fetrengtünk az árokban, vagy kötekedtünk a szembejövőkkel, vagy levizeltük a kocsik szélvédőjét. Teljesen más mikor ivás után kiülünk a hegyre régi Edda nótákat énekelni, mint össze-vissza hányni mindent. Igen, lenézem a részegen fetrengőket. Ha valaki csak úgy tudja kiadni magából a feszültséget, hogy okádik, azt lenézem. Szvsz lehet kultúráltan is szórakozni, nem kell kivetkőznie önmagából az embernek. Lehet kövezni.
Feltűnt, hogy volt egy ! a = előtt? :D

Apatilos

Quote from: Rounin on 2006-06-19, 18:44:51Ugye itt most a részegES emberekre gondoltál? Mert különben alaposan megsértődök rajta, holott nem rólam van szó, csak olyanról, aki mondjuk a belét is kidolgozza a családjáért, szó szerint tönkremegy a szervezete a robotban és néha megenged magának pár üveg sört -> már nem éppen fiatal kora s a fáradtsága miatt ezért kissé lerészegedik.

Gyáva és akaratgyenge, oh igen :p No, mindegy, biztos csak elgépelés, vagy én értettem félre ^^"
nem ertem, hogy a tonkremenesnek miert lehet kovetkezmenye a lereszegedes, ha nem a fentebb olvashato ket dolog (es meg persze mas hasonlo dolgok) miatt. attol, hogy valaki testileg es idegileg gyenge, meg nem kell innia.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-19, 19:41:45
nem ertem, hogy a tonkremenesnek miert lehet kovetkezmenye a lereszegedes, ha nem a fentebb olvashato ket dolog (es meg persze mas hasonlo dolgok) miatt. attol, hogy valaki testileg es idegileg gyenge, meg nem kell innia.
Örülj, hogy még nem voltál olyan helyzetben, hogy következménye lett volna. Ha ezután is így lesz, keményen és boldogan fejezheted be katonás, tiszta életed.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Member on 2006-06-19, 19:39:53
Feltűnt, hogy volt egy ! a = előtt? :D
Igen, ezért is fejtettem ki bővebben, de úgy látszik, nagyon válaszszerűre sikeredett. :oops:

A tökéletesség unalmas.

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 19:43:35
Quote from: Apatilos on 2006-06-19, 19:41:45
nem ertem, hogy a tonkremenesnek miert lehet kovetkezmenye a lereszegedes, ha nem a fentebb olvashato ket dolog (es meg persze mas hasonlo dolgok) miatt. attol, hogy valaki testileg es idegileg gyenge, meg nem kell innia.
Örülj, hogy még nem voltál olyan helyzetben, hogy következménye lett volna. Ha ezután is így lesz, keményen és boldogan fejezheted be katonás, tiszta életed.
nem kaptam valaszt.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Yakumo

Quote from: Selmo on 2006-06-19, 19:34:20
Érdekes módon, egy csomó alkalommal elmentem a haverokkal bulizni/inni, és sosem végződőtt úgy, hogy részegen fetrengtünk az árokban, vagy kötekedtünk a szembejövőkkel, vagy levizeltük a kocsik szélvédőjét. Teljesen más mikor ivás után kiülünk a hegyre régi Edda nótákat énekelni, mint össze-vissza hányni mindent. Igen, lenézem a részegen fetrengőket. Ha valaki csak úgy tudja kiadni magából a feszültséget, hogy okádik, azt lenézem. Szvsz lehet kultúráltan is szórakozni, nem kell kivetkőznie önmagából az embernek. Lehet kövezni.
(+) !
Én egyszer rúgtam be úgy, hogy okádtam tőle. Na, abból tanultam is, mert nagyon nem voltam büszke rá. És így van, lehet inni, csak az ember kultúrált maradjon. Also imho.

sirtomi

Testemmel kezdek elégedett lenni, de mindig találok valamit amin változtatnék. Kondi és a sport sokat segít és az étkezésemet is próbálom átalakítani. Azért egy jó pörköltet friss kenyérrel nem hagynék ki semmi pénzért :)

Nem dohányzom, nem kábítózok. Sose probáltam és nem is akarom. A cigifüst kifejezetten zavar, érdekes, de buli közben annyira nem.
Alkoholal nincs problémám. Voltam már berúgva, szerencsére baromi kedves és aranyos leszek :) Csak nem tudom befogni a számat és mindenen nevetek, úgylátszik ilyenkor megszűnik a némaságom, padig elég csöndes vagyok egyébként.

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-19, 19:50:40
Quote from: Apatilos on 2006-06-19, 19:47:54
nem kaptam valaszt.
Uram igen uram! Nem kapott választ, uram, mert ha nem érti, hogy a tönkremenésnek és a nehéz szociális helyzetnek miért lehet egy nem gyenge ember esetében is gyakorta előforduló részeg állapot az eredménye, akkor nem tudjuk elmondani! Uram!
ha problemad van, akkor annak ne a topic lassa a karat. indokod most sem volt, es megint nem a magyarazatrol tudtunk meg valamit, hanem rolad. elmondhattad volna, hogy megertsem, de inkabb ezt a stilust valasztottad.  beszelsz valamirol, ami mellett kiallsz, de elmagyarazni nem tudod, es aki nem erti, azzal nem is vagy kepes normalisan beszelni? erzelmeket viszel egy olyan beszelgetesbe, ahol azokra semmi szukseg, hiszen ertelmi alapon targyalunk.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Moonshiner

Új témafelvetéssel élnék: Hol van a határ az épelméjűség és az őrület közt? Mikor bomlik meg valakinek az elméje? Mi számít még egészgésesnek?

Selmo

Az a baj, hogy erre a kérdésre nem, vagy nagyon sok oldalról lehet válaszolni. Orvosilag gondoltad, vagy társadalmi szinten, netán amit az emberek még tolerálnak?
Személy szerint azt tartom bomlott elmének, totál őrültnek, aki nem tudja eldönteni, hogy mi a valóságos.

A tökéletesség unalmas.

Moonshiner

#144
Quote from: Selmo on 2006-06-22, 19:11:34
Az a baj, hogy erre a kérdésre nem, vagy nagyon sok oldalról lehet válaszolni. Orvosilag gondoltad, vagy társadalmi szinten, netán amit az emberek még tolerálnak?
Személy szerint azt tartom bomlott elmének, totál őrültnek, aki nem tudja eldönteni, hogy mi a valóságos.

Úgy, ahogyan _te_ értelmezed a kérdést. Szeretném, ha minnél több oldalról meg lenne vizsgálva ez a téma.
Például: Mit tolerálnak még az emberek?

roderick

Kérdésfelvetés tényleg kicsit túl általános, márcsak azért is mert elég sokféle elmebetegség létezik. Elég soknak amúgy van orvosi tünete is amit ismerünk, mondjuk ez magának a kérdésnek a megválaszolását nem igazán segíti, mert ahhoz ugye valakiröl először fel kell merülnie annak hogy beteg, hogy megvizsgálják azt, hogy tényleg beteg-e.
Amúgy pl. szociológiában elég sokat foglalkoznak ezzel, nálunk külön szakirány is van a deviancia kutatásra... ami nem feltétlenül szinonimája az örültségnek sőt. Valami okos bácsinak -nevére nem emlékszem- volt az az elképzelése, hogy aki ténylegesen örült azok olyan emberek, akik ún. reziduális szabályszegéseket követnek el, vagyis olyan alapvetö társadalmi szabályokat szegnek át, amik nagyon mélyen gyökereznek és úgy általában mindeki elfogadja őket... ilyen pl. hogy kommunikálni egy megadott nyelvel szoktunk, skizofrének egy része pedig "saját nyelvükkel" akarnak kommunikálni és nemigazán fogadják el, hogy ezt nem értik meg mások.
Persze ennél jóval kevesebbért is szoktunk valakit "lehülyézni", meghát ott van pl. a munkamánia, ami tipikusan olyan betegség, amikor valaki valami olyasmit csinál kórosan, amit elis várnak tőle...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zanador

Szerintem két külön szemszögből érdemes nézni a témát.
Egyik a társadalom, avagy külső szemszög, ahogy eddig nekem úgy tűnt érvényesül az "őrültek addig őrültek, ameddig ők vannak kevesebben" elv.
A másik kicsit bonyolultabb, még gondolkozom a megfogalmazásán..
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Selmo

Na igen, külön kell venni az orvosi értelemben vett őrületet, meg azt amire az emberek azt mondják, hogy őrültség. A társadalom ugyanis az elfogadott normákat átlépő, szabályokat megszegő embereket is őrültnek szokta nevezni, mégha orvosilag semmi ilyen gondja nincs is. Ha valaki őrülten vezet pl.  vagy őrülten szerelmes. Ha elgondolkodsz rajta, rájössz, hogy az őrület nem igazán orvosi értelemben használatos a nyelvünkben. De ha jól sejtem Te arra vagy kíváncsi nem?

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Moonshiner on 2006-06-22, 18:48:42
Új témafelvetéssel élnék: Hol van a határ az épelméjűség és az őrület közt? Mikor bomlik meg valakinek az elméje? Mi számít még egészgésesnek?
Az épelméjűség határát ott húznám meg, hogy az illető még nem végez káros aktivitásokat a társadalom felé. Tehát aki otthon tagbaszakatt hullákat rajzol, még nem őrült, csak ha teleragaszgatja a város utcáit a képeivel.

Xipe

Quote from: White SeeD on 2006-06-23, 09:29:48
Őrűltnek minősűl aki magára vagy a társadalomra veszélyt jelent.
Akik még nem jelentenek veszélyt, de nem követik a társadalmi normákat azok (azaz itt sokan) csak antiszociálisak :D

ezzel mondjuk nem ertek egyet.
nem feltetlenul orult aki magara vagy a tarsadalomra veszelyes.
aki pedig nem koveti a tarsadalmi normakat, nem feltetlenul antiszocialis. igaz van 1-2 ember a forumon aki az, de a tobbseg nem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_