Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Bordeauxban is be van füvesítve a villamospálya; nálunk Bp-enviszont azért
sem működne, mert közlekedésre is van használva (mentők és néha buszok
is azon közlekednek). Ugyanígy Párizsban sincs befüvezve.

Kvikveg

Plusz kiszaradna az egesz a francba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-12-02, 00:46:01
Bordeauxban is be van füvesítve a villamospálya; nálunk Bp-enviszont azért
sem működne, mert közlekedésre is van használva (mentők és néha buszok
is azon közlekednek). Ugyanígy Párizsban sincs befüvezve.

Erre én is gondoltam de ugye sok olyan pálya van ami utak mellet halad, ott jól nézne ki. De hát ez ugye BP, sokáig nem lenne meg a füvesítés.

Darkstar

Először ne rothadjanak szét a járművek, utána nyugodtam lehet füvesíteni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Failure is the default option

Nakedape

villamospálya: azért a deáknál már füves és most kezdenek egy másikat, ha jól tudom, talán az egyest, amúgy meg a  főkert kezelheti ezt is(vagy mik most) városliget se száradt ki
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Jézusom, ez a Cubelets cuc nagyon tetszik! Kéne venni egy kitet!!! :D

A jet & jetpack videó is nagyon kemény! Az utolsó lépés a zuhanórepülést majdnem teljesen vízszintessé tenni képes békaruha után, hogy elérjük az emberek régi vágyát, a repülés érzést! Superman power!!! Mit nem adnék, ha átrepülhetnék pár hegység vagy erdők felett egy ilyen ruhában!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter


Kraivan

1300 m2-en vasút és egyéb makettek.
40 számítógép vezérli.
De megnézném élőben.  /drool
http://www.youtube.com/watch?v=ACkmg3Y64_s&feature=player_embedded#!

amúgy gyerekkorom óta építenék villanyvasutat, csak 2 akadálya volt mindigis:
1. hely
2. pénz

Ám egy hangár kibérlése/megvétele, és több szenvedélyes gyűjtő által üzemeltetett látványvilág teret és időt ad az efféle szenvedélynek, nem utolsósorban talán jövedelmező is, bár valszeg elenyésző a haszon.

Másik probléma ami volt gyerekkorban, h volt egy nagyon minimális villanyvasút, ami csak körbe mászkált, mert 1 mozdony, 3 szerelvény + 1 trafó.
A másik dolog ami akadályt jelentett, az h valszeg ajándékba kaphattuk mint fiúgyerekek egy rokontól, de anyu-apu "pakold el ha befejezted a játékot" rendszeretőként ennél a "játéknál" nehezen értettem meg. :D

Rajta van a "meg kell vennem ha lesz egyszer rá pénzem" listámon. :D
Csak az a baj, h notefile-ban írom de így is lassan 20 mega. :D

Próféta

Miniatur Wunderland  :jee:  :borul:
Láttam mini-Hollandiát, mini-Svájcot, mini-Európát, nagyon jók voltak, de ez még kimaradt.

Quote from: Kraivan on 2011-12-10, 17:18:03
Rajta van a "meg kell vennem ha lesz egyszer rá pénzem" listámon. :D
Mármint a Miniatur Wunderland Hamburg? Az egész létesítmény megvételére szerintem még egy darabig nem lesz pénzed :)

Hanem a vasútmodellezés az nem egyszerű dolog - vannak "fertőzött" ismerőseim, látom én :) Először is el kell döntened, hogy milyen méretarányt célzol meg, és utána mindent - vasutast, állomást, mozdonyt, kocsikat, sínt, váltót, sorompót, szemafort, stb. ahhoz a méretarányhoz kell megvenned, kézzel elkészítened, vagy a kettő kombinációja (pl. csak festeni kell). Az egyes méretarányokon belül is durván különböző árkategóriák lehetnek a modell részletessége szerint (megvan-e szépen az összes ülés a kocsiban, elég részletes-e a V43 áramszedője, működik-e a mozdony lámpája, stb.), szóval ezt is végig kell gondolni előre.

Aztán ott van a nagy kérdés, hogy mennyire intelligens / valósághű viselkedésű rendszert akarsz. Van ugye az alap, hogy egy kapcsolót felkapcsolsz, és akkor minden megy mint a hülye - semmi automata váltókapcsolás, semmi piros lámpa, semmi sorompó, semmi szembejövő elengedése. Majd innen fokozatosan egyre okosabb dolgokat lehet csinálni - tipikusan egy sínszakaszra vagy rá van kapcsolva az áram, vagy nem, és eszerint vagy megy a rárakott vonat, vagy áll; ehhez hasonlóan a szemaforok, váltók, stb. is beköthetőek, és utána vagy maszek barkácsolt mikrokontrollerrel, vagy valami előre gyártott vezérlővel egy beprogramozott ritmus szerint működtetheted őket. Ezt aztán megint többféleképp fejlesztheted, pl. előre bedrótozott ritmus helyett szenzorokkal szabályozza a váltókat és szemaforokat, mint a valóságban :) Vagy a sín/felsővezeték állandóan legyen áram alatt, és tényleg magában a mozdonyban legyen a szabályozható kraft és az húzzon / ne húzzon (mondjuk rádión vezérelve), ne a sínt kelljen ki/be kapcsolni bután :)

És mindezt persze nem innen ebből a fórumposztból tanulod meg, hanem elolvasol a témáról egy könyvet, meg esetleg még egyet, meg katalógusokat bújsz, meg tapasztaltabb sporttársakat faggatsz...

Kvikveg

Quote from: Kraivan on 2011-12-10, 17:18:03
1300 m2-en vasút és egyéb makettek.
40 számítógép vezérli.
De megnézném élőben.  /drool
http://www.youtube.com/watch?v=ACkmg3Y64_s&feature=player_embedded#!
...
Vaze van repter, van repter!!! Es felszallni keszulo repulo! Es UFO!  :lul:
Azert a morbiditasnak is adtak, a hullaval, a szex se maradt ki, ezek nem semmik!  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud


Cheesy

Ugyan valószínű ismeritek, aki nem az meg hátha örül a linknek. A napirajzról keveredtem oda és korrektnek tűnnek az árak, még ha nincs is összehasonlítási alapom, mert nem nagyon tudok más japán /távol-keleti/ spec. webshopról.
Oh, innen is lehet rendelni Grafit műveket.

Maido webáruház

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud



kikuchiyo

Failure is the default option

Moha


Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2011-12-17, 18:36:55
Stephen Colbert és Neil deGrasse Tyson beszélget a tudományról

Másfél órás, de érdemes megnézni.
tényleg érdemes megnézni, még csak a 36. percnél tartok, de zseniális :)


Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2011-12-18, 10:12:48


trollfesz.hu? Hol is van az a kép hasonló magyar szájtok képződéséről?

Túl kicsi a felbontás, néhánynál eléggé hunyorogni kell, hogy lehessen
látni is, mi a vicc tárgya. Eredetije (mert tuti, hogy ezt is csak csórták
valahonnan) megvan valahol nagyobban?
Jórészt fájdalmasak, de vannak köztük gyöngyszemek is :D


Ramiz

A wikin lehet pozitívan vagy negatívan szavazni egy cikkről - megvannak a veszélyei, de szerintem remek ötlet, és nem tudom, eddig miért nem hiányoltam. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én


Kvikveg

Quote from: NLZ on 2011-12-18, 15:26:19
http://zarthelyiosztaly.blogspot.com/2011/04/minden-gyuloletem.html
Hasonlo erzeseim voltak, foleg, hogy a 9gag-gel ellentetben itt a pucer noi seggek es egyeb huuus jellegu kepek is szep szamban elofordultak. Ott legalabb nem latom a censored kepeket, mert nem lepek be. Es ez kicsi rozsaszin noi lelkemnek jolesik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2011-12-19, 20:12:28
http://www.youtube.com/watch?v=pSWN6Qj98Iw&feature=youtu.be
tippre az első embert, aki nem tudott könnyeket produkálni, agyonlőtték, onnan meg már ment a többinek.

illetve az is lehet, hogy már most visszasírják Il bácsit, mert tudják, hogy a fia még inkább elmeháborodottabb...

Nakedape

Quote from: Fazék on 2011-12-19, 20:35:20
Quote from: Nakedape on 2011-12-19, 20:12:28
http://www.youtube.com/watch?v=pSWN6Qj98Iw&feature=youtu.be
tippre az első embert, aki nem tudott könnyeket produkálni, agyonlőtték, onnan meg már ment a többinek.

illetve az is lehet, hogy már most visszasírják Il bácsit, mert tudják, hogy a fia még inkább elmeháborodottabb...
sírni, szabad, sőt kötelező, de csak szép rendezett sorokban. biza
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.