Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#1410
Quote from: Manitu on 2007-10-18, 22:41:41
Eléggé, mert az még csak gyorsító kártya volt, attól még kép nem lesz a monitoron :D
ez biztos? csak mert nekem gyanús, hogy a szomszéd gépe egy ilyenről megy elsődleges megjelenítőként megadva... ???

szerk:
Quote from: wikiAs with the original Voodoo, the Voodoo2 was a dedicated 3D accelerator, and had to be used in conjunction with a conventional 2D graphics card.
igazad van... akkor vszleg az integrált graf az elsődleges és ez csak extra nála... fenébe...

ultimecia

Nekem volt olyanom, és az csak tényleg gyorsitókártya.
Persze amint megjött a voodoo3 mas ami már önmagában 3d kártya volt le lett cserélve. Az már ment egyedűl is...:smile:
Azok a régi szép idők. Akkor volt utoljára csúcskategóriás gépem :D

kikuchiyo

Van még itt egy Trident 512 kb-os videokártyám, ha minden igaz.
Kell?
:muhahah:
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-18, 22:47:08
Van még itt egy Trident 512 kb-os videokártyám, ha minden igaz.
Kell?
:muhahah:
Elfekvő készletek? :D Nekem is van még valahol egy S3 Trio, meg egy valamilyen Chaintech kártya. Ki tudja, mikor fog jól jönni :)


kikuchiyo

Még a 386-osban volt ez.
Aztán kicseréltem anyukám 486-osának (amit valami sötét ügyletben szerzett, de sosem használt) S3 Trio 1 megás kártyájára, mert azzal jobban futott valami játék.  :haha:

A régi szép idők...
Failure is the default option

Fazék

#1415
Quote from: Manitu on 2007-10-18, 22:52:53
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-18, 22:47:08
Van még itt egy Trident 512 kb-os videokártyám, ha minden igaz.
Kell?
:muhahah:
Elfekvő készletek? :D Nekem is van még valahol egy S3 Trio, meg egy valamilyen Chaintech kártya. Ki tudja, mikor fog jól jönni :)
téééényleg! s3trio64 kártyám nekem is van vhol jól elrejtve ha minden igaz :D
xp elindul vele? :D
illetve van egy (elméletileg hibás) tnt2-esem is vhol, de azt hiszem az már agp-s :(

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-18, 22:34:18
hehe, az meredek lesz, ha belerakok az előbb említett gépbe egy hétig egy Monster3D Voodoo2 3000 8MB-os kártyát 1 hétig, míg megérkezik a végleges?  :muhahah:
A vicc az, hogy majdnem ilyen korú kártyák előfordulnak néhány nagy oc-er
proci-húzó konfigjában :D procira folyékony nitro, vidkarinak meg a lehető
legtávolabbi slotba egy régi pci-s vacak, ha az elszáll, az kisebb kár :D

xp dx7-es kártyákkal is elindul. Asszem azzal az s3-mal is... :D

Manitu



Selmo

Quote from: Fazék on 2007-10-18, 23:12:02
téééényleg! s3trio64 kártyám nekem is van vhol jól elrejtve ha minden igaz :D
xp elindul vele? :D
illetve van egy (elméletileg hibás) tnt2-esem is vhol, de azt hiszem az már agp-s :(
Ha elviseled a 800×600-as felbontást 16-biten. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-10-18, 23:56:55Ha elviseled a 800×600-as felbontást 16-biten. :)
no igen, ez az egyetlen aggodalmam, hogy bódog lennék ha legalább egy 1024x768-at ki tudnék csikarni belőle :D

de hát most mi a fenét csináljak különben? videókártya csak jövő hét pénteken érkezik. addig álljon itt a gép összeállítatlanul? és ha vmelyik alkatrész esetleg hibás, akkor a 3 napos visszaviteli időből is kifutok... szóval holnap mindenképpen össze kéne már raknom a gépet...

Selmo

Ha a táposabb 2 megás változatod van, akkor az bírja az 1024×768×16-ot

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Majd postolj 3DMark eredményt :)
Failure is the default option

Fazék

#1422
Quote from: Selmo on 2007-10-19, 00:01:23
Ha a táposabb 2 megás változatod van, akkor az bírja az 1024×768×16-ot
gyanús hogy ilyen van :)
(egyedüli gondom, hogy még nem halásztam elő és él bennem egy halvány gyanú, hogy visszaadtam eredeti tuladjonosának, vagyis a nagybátyámnak :redface:)
szerk: na neki is állok guberálni az ömlesztett számtechcuccok dobozomban :D

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-19, 00:03:20
Majd postolj 3DMark eredményt :)
feltétlenül :lol:

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2007-10-18, 23:56:55
Ha elviseled a 800×600-as felbontást 16-biten. :)
tud az többet is:
Quote from: Wiki1280x1024x256 colors at 75 Hz refresh, 1024x768x64K colors at 75 Hz refresh, 800x600x16.7M colors at 75 Hz refresh

3d01 talán elindulna rajta... talán :D

Fazék

Zsiga, igazad volt. ezt a házat tényleg nem lesz egyszerű cipelni :haha: kerestem benne a téglát, de nem, ez az önsúlya úgy néz ki :eek:

szerk: Rosszul emlékeztem, 4 MB SGRAM-mal rendelkezik az S3Trio3D kártyám!!! :Kiraly: Gyerekek, le is mondom a HD2900Pro rendelést :D

Zsiga

Te is Bravo-t vettél ugye? :D

Na most nekem van problémám. Felraktam egy Vista-t kedden, és azóta nem jövök rá hogy mi a fenéért pörög folyamatosan max fordulatszámmal a videokártya hűtője. nVidia driver fent van, energiagazdálkodási beállítások is rendben vannak, Rivatuner szerint 2D-frekvenciákon jár a kártya, és mégse akarja leszabályozni a ventit. Mit csinálok rosszul?

ultimecia

Éppen tegnap olvastam ezt:
http://index.hu/tech/anyadat/2007/10/18/energiakezelessel_sokkol_a_vista/
Akkor ezekszerint semmit nem ér az energiaszabályzó a nyistán.

Szerintem semmit nem csinálsz rosszúl, simán a vista=fail.

Fazék

#1427
Quote from: Fazék on 2007-10-19, 12:40:37szerk: Rosszul emlékeztem, 4 MB SGRAM-mal rendelkezik az S3Trio3D kártyám...
óóóó hogy az a...
én ezt nem értem. azt mondják erre a kártyára, hogy AGP-s
úgy néz ki hülyülők mán...
gyorsan összevetem egy PCI kártyával, de gyanús hogy tényleg az... (szerk: igen az...) akkor mégsincs kártyám a géphez, frankó...
kikuchiyo, lehet hogy tényleg kölcsönkérem a te 512KB-osodat :D

Fubenalvo

#1428
Quote from: ultimecia on 2007-10-19, 13:02:12
vista=fail.
:tezsvir:
Poénból mondom mindíg hogy a Doom3 evett annyit kb mint a Vista, de annyira nincs is távol az igazságtól.  :rotfl:

Ha nem változtat a microsoft a jelenlegi marketingjén akkor hamarosan tényleg eljön az idő, hogy mindenki megnézi milyen fsza lett az ubuntu 7.10
Komolyan én már fenntartok egy winyót linuxnak és ha lehet, akkor azt használom. Lassan már csak játszani jövök át XP-re.

Juteszembe, valaki nem tud Photoshop tudásszinttel rendelkező GNU-s progit? Lehet ki kell váltanom a vállalkozóit, és nem akarom megjátszani, hogy Photoshopot találjanak a gépemen, ha épp hozzám jönnek ki ellenőrizni. Megvásárolni meg háááát...  :eek:

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-19, 13:11:30Juteszembe, valaki nem tud Photoshop tudásszinttel rendelkező GNU-s progit? Lehet ki kell váltanom a vállalkozóit, és nem akarom megjátszani, hogy Photoshopot találjanak a gépemen, ha épp hozzám jönnek ki ellenőrizni. Megvásárolni meg háááát...  :eek:
nekem mindig a gimp-et ajánlják

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-10-19, 13:02:12
Éppen tegnap olvastam ezt:
http://index.hu/tech/anyadat/2007/10/18/energiakezelessel_sokkol_a_vista/
Akkor ezekszerint semmit nem ér az energiaszabályzó a nyistán.

Szerintem semmit nem csinálsz rosszúl, simán a vista=fail.
Az a blog még az indexnek is a legalja. :)
Működik az energiagazdálkodás rendesen, pl. a C&Q is megy gond nélkül, illetve a VGA is 2D-módban megy, innentől meg már nem sok köze van elvileg a dologhoz a Windows-nak.
Btw. Vista = Win(dows :D)

Fubenalvo : Biztos nagyon jó az Ubuntu 7.10, kár hogy az általam használt programok 99%-a nem fut rajta, és jelentős részüknek még megfelelő alternatívája sincsen (pl. MS Office, Adobe CS, CinemaCraftEncoder, Maxthon, játékok...).

Fubenalvo

#1431
Vista... Elismerem nem sok program fut rajta, de amilyen szinten elbacta Microsoft a Vista-t, kicsit van rá remény hogy nagyobb szoftverfejlesztő cégek kicsit koncentráljanak az ingyenes oprendszerekre is. Gondolom az mindenkinek egyértelmű, hogy nem sokáíg lesz már egyeduralkodo Microsoft bácsi oprendszerek terén. A Mac gépek egyrejobban terjednek, MacOS-t ugye ne is hasonlítsuk ehez a sz... khmm szutyokhoz. Ms Office-ra kapásból ott az open office, ami tökéletesen kezel oda-vissza minden MS-el generált fájlt. Adobe CS... erre is vannak programok csak még nem néztél körbe eléggé. Nekem a minap ajánlottak egy olyan progit ami mindent tud amit a PS9CS2, csak nem írtam fel és most az után kutatok, hogy mi is volt a neve. Video szerkesztés... hát azt még nem csináltam linux alatt. Viszont 100%ig biztos vagyok benne hogy van ingyenes alternatívája a progidnak ha más néven is, más gyártótól de ugyanakkora tudással. Maxthon... ehez nemtok hozzászólni  Játékok pedíg hát igen, sajna ez egyértelműen Microsoft bácsiékra tereli a felhasználók nem kis részét. Pedíg videotechnika tanárom mesélte épp, hogy tesztelte: ugyanazzal a programmal ugyanolyan hosszúságú és 99%ban megeggyező összeállítású videót renderelt XP és most meg nem mondom melyik Linux alatt, de asszem az is ubuntu volt csak korábbi verzió. és míg az míg XP alatt a renderelés 79 percet vett igénybe, Linux alatt mindösszesen 57et. Nagyon nem mindegy ha munkára használja az ember.

A fent linkelt cikk hozzászólásaiban találtam:
QuoteMegdobbent

Nah meg ugy 10-15 ev kell a Vistanak, hogy elerje a 98 v. az XP szintjet. Addig barmire is ratenni szintiszta mazohizmus :I

BTW Zsiga, feltételezem eredeti windows eredet Adobe CS van a gépeden, nem kell félned attól hogy meglátogat a szoftverrendőrség mikor épp a te számlád jut a kezükbe. Nekem erre nincs pénzem, ezért keresem az alternatív megoldásokat.

Zsiga

#1432
Mesélj már miért is van elkúrva a Vista? De tudodmit, inkább ne mesélj, amennyi megkérdőjelezhető igazságtartalmú állítást írtál már itt a fórumon hardver-szoftver témában, azt hiszem nyugodtan megtehetem hogy nem veszem túl komolyan a véleményed.

A MacOS-t valóban ne hasonlítsuk a Vista-hoz, mert egyrészt egy nagyon szűk (a PC-használók 1-2%-a) közösség (Mac-tulajdonosok) számára jelent alternatívát, másrészt semmivel sem jobb vagy kevésbé bugos mint akármelyik más OS, csak annyira a buta felhasználókra van optimalizálva hogy majdnem hülyebiztos, míg egy Windowst vagy egy Linuxot pillanatok alatt meg lehet fektetni ha valami idióta kezébe kerül.

OpenOffice? Csinálj egy prezentációt OO alatt és játszd le MS Office alatt, vagy fordítva.

Adobe CS? Na kíváncsi vagyok arra a program(csomag)ra. Ahogy Fazék már írta, a gimp-et szokták emlegetni mint Photoshop-helyettesítésre legalkalmasabb linuxon futó programot, de egyrészt más a logikája úgyhogy sokmindent tanulhatsz újra, másrészt nem is tud annyit, pl. nincs egy tisztességes raw-konverter modulja (meg úgy általában nincs normális raw-konverter Linux alá), ami nekem létfontosságú. És akkor még mindig csak a raszteres szerkesztő van meg, én meg sűrűbben dolgozom vektoros grafikával, amire pláne nincs normális program.

CinemaCraftEncoder? Mutass egy linuxos MPEG2-encodert ami legalább nagyságrendileg hasonló teljesítményű mint ez. Ne fáradj, nem fogsz tudni, még Win alá is csak egy van, a HC encoder, de az is kevesebbet tud (viszont legalább ingyenes) és sokkal lassabb, ami ugye nagyon nem mindegy ha munkára használja az ember... ;)

Quoteugyanazzal a programmal ugyanolyan hosszúságú és 99%ban megeggyező összeállítású videót renderelt
Ugye érzed te is hogy ez így sántít? Az az 1% lehetett akár az is hogy a Windowson 3-pass kódolást futtatott a Linuxon meg 2-passt... ::)

Fubenalvo

#1433
Egyszerű nagy erőforrás igénye miatt nem szeretem Vistát ,illetve még nagyon sok program nem támogatja vagy nehézkesen fut rajta. Amíg fejlesztik az XP-t addig maradok ennél. (már SP4 is hivatalos, hogy lesz.)
Jó, de ne mondjuk hogy rosszabb a Vista. Akkor, miért is jobb mint mondjuk egy XP!? Nem sok előnyt tapasztaltam benne hozzá képest. Akkor meg feleslegesnek érzem a váltást és nem értem miről vitatkozunk.
Azt pedíg már fentebb is elismertem asszem, hogy a Linux illetve a Mac még közel sincs olyan szinten (mint lennie kéne... ), de én ebben látom a jövőt, nem abban hogy a Windows 2015öt is mindenki megveszi majd birkamódra. 

Arról az egy %ról nincsenek információim, de ha gondolod rákérdezek. Mondjuk ő asszem nem mpeget használ, nem folytam bele.

Quote from: Fazék on 2007-10-19, 13:28:11
nekem mindig a gimp-et ajánlják
Iggen, ez volt az. Köszönöm szépen.  :smile:

Zsiga

Nálam jelenleg ugyanazon az X2 3800+ / 1GB ram rendszeren fut mint amin eddig az XP ment, és érezhetően sokkal gyorsabban megy mint az XP.
Hogy mért jobb? Elsősorban ugye ezért, már 1GB ram mellett is gyorsabb, és minél többet pakolsz alá annál nagyobb lesz a különbség az XP-hez képest. Meg sokkal biztosnágosabb mint az XP (ami mondjuk engem túlzottan nem izgat, eddig se volt ilyen jellegű problémám). Meg jobb a driverkezelése, nehezebben fekszik meg egy szarul megírt drivertől (viszont mivel új az egész rendszer, így a programozók nem igazán tudnak miből kiindulni, vagyis könnyen lehet rá nagyon szar drivert írni, ebből volt is sok probléma az utóbbi egy évben). És persze van benne egy csomó hasznos vagy épp haszontalan (kinek mi) apróság (logikusabb elrendezés, jó keresés, sidebar, Aero, stb...), ami megkönnyíti a szegény felhasználó életét.

Mindezek mellett termésetesen senkinek nem kötelező Vista-t használni, lehet maradni az XP-nél, vagy akár Mac-nél vagy Linuxoknál is. Még a Microsoft Campus rendszerben is választhatsz hogy XP-t vagy Vista-t (vagy akár mindkettőt) akarod használni, még ott se kényszerítik rád az újat.

Szinte biztos hogy mpeg-et használ. :) DVD-n mpeg1 vagy mpeg2 video lehet, a DivX/XviD/H264/WMV/QuickTime meg mind-mind mpeg4 codecek.

A mondatot átírtam. Így utólag visszaolvasva tényleg erősebbre sikerült mint terveztem, elnézést kérek.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-10-19, 14:19:15
Mesélj már miért is van elkúrva a Vista?

Asszem már linkeltem az összeállítást a Vistába bebetonozott agyhalott DRM-rendszerről...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-19, 15:33:30
Asszem már linkeltem az összeállítást a Vistába bebetonozott agyhalott DRM-rendszerről...
Asszem már akkor is leírtam hogy egyrészt ez nem a picipuha sara hanem a filmforgalmazóké, másrészt jelenleg még a filmforgalmazók is erősnek érzik ezért nem is használják, harmadrészt megkerülhető és/vagy törhető.

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-19, 15:33:30Asszem már linkeltem az összeállítást a Vistába bebetonozott agyhalott DRM-rendszerről...
Zsiga érvein túl: agyhalottnak agyhalott, de nem a használhatatlan értelemben lett elkúrva, inkább csak - ahogy az előadás is említi - lehetett volna értelmesebb célokra is fordítani ezt a rengeteg energiát, például egy csomó idegesítő apró hiba kijavítására, de azokat már úgyis megszoktuk, mindig is volt belőlük elég. Emellett viszont teljesen használható (sőt, végre tök jó lett az Explorer a Links meg hasonló fícsörökkel, most már meg lehet élni totalcmd nélkül is), nagyfelbontású videókat is le lehet játszani, stb.
Kell hozzá egy nagy vinyó (a WinSXS könyvtár önmagában 3.2 gigáig hízott, amikor otthagytam) és sok ram; annak ellenére, hogy tök új gépre tettem, látványos gyorsulást nem vettem észre a régi gépről és XP-ről való átálláskor (kivéve virtuális gépek nyúzásakor, Core2Duo rulez). De ezek ellenére nem lehetetlen feladat megbirkózni vele, 2006 novemberétől idén nyárig használtam, és túléltem.

Fubenalvo

#1438
Kerestem néhány összehasonlító tesztet:

[spoiler=teszt1]
Testbed Configuration:

Core 2 Extreme QX6850 (3GHz)

Asus Striker Extreme
nForce 680i SLI chipset

GeForce 8800 GTX (2)

2048MB Corsair PC2-6400C3
2 X 1GB

Integrated on board

Western Digital "Raptor"
150GB - 10,000RPM - SATA

Windows XP Pro (DX9)
Windows Vista Ultimate (DX9 / DX10)
NVIDIA Forceware versions 162.22 and 163.69



[/spoiler]


[spoiler=teszt2]

AMD ATHLON 64 3700+ KACAE BPAW @ 3000MHz (10 x 300) @ v1.568
Asrock 939Dual-SATA2 Mobo
PCB Rev. 1.04 BIOS 2.20ADV (ULi chipset) socket/wire mod for v1.55 vcore
2GB Corsair XMS PC4400 (DDR550, 4 x 512MB) Samsung TCCD
RAM 2:3, 200MHz @ 2-2-2-5, 2T, @ 2.7v
BFG 7800GS OC (400/1250 Default) @ 469/1380
Western Digital 250GB PATA HDD (8MB, 7200 RPM)
Western Digital 80GB PATA HDD (8MB, 7200 RPM)
Scythe Ninja Heatpipe (SCNJ-1000)
Thermaltake Toughpower 750W


Windows XP SP2 32-bit

3dmark05 = 6765

3dmark06 = 3307

Vista Build 5600 RC1 64-bit

3dmark05 = 6332

3dmark06 = 3107

[/spoiler]


[spoiler=teszt3]

Megjegyzés: Konfigról és driverről nincs infóm

[/spoiler]


[spoiler=teszt4]

COMPONENT   AMD Socket 939 System
Motherboard    ASUS A8R32-MVP Deluxe
Processor    Athlon 64 FX-60 (2.6GHz)
Chipset    ATI Radeon Xpress 3200
Memory    2GB Corsair DDR400
Hard drive    Western Digital WD1500ADFD
Optical storage    16x ATAPI DVD +/- RW
Sound card    Sound Blaster Audigy 2
Display    Sony 19" Trinitron CRT
Operating system    Windows Vista Ultimate, Windows XP SP2



3D mark


[/spoiler]

[spoiler=teszt4 - második rész]


[/spoiler]

[spoiler=teszt4 - harmadik rész]


[/spoiler]

Következtetést mindenki vonja le maga.

Mondjuk hozzáteszem 98nál is többet eszik az XP, de XP-re is csak azért váltottam mert muszály volt, teljesen abbahagyták a fejlesztését. Ergo egyszer biztos én is felteszem a Vista-t megint, de az nem holnap lesz. :)
Bár aztán ha az újabb driverekkel még tudnak javítani az XP-s teljesítményhez képest akkor szó nélkül csere. hmm...
Jah, Zsiga köszi a helyesbítést. Én is töröltem a hozzászólásomból az odavonatkozó részt ;)

ultimecia

Yeah, pont akkor halt le a fórum, mikor küldtem az üzimet. Persze már nem érkezett meg:)

Megjött a tápom. Az árán kívűl semmi bajom vele. Kellően halk, viszont sok a nekem felesleges vezeték amit a dvd alá sikerült betuszkolnom.
Viszont miután beszereltem azóta egyszer titokzatos módon újjraindúlt a gépem :wtf:
Szerintem cpu szar hűtője nem hűt ahogy kéne, így túlmelegedett. Holnap veszek valami rendesebb hűtőt.

Meg megjött a DVD íróm is. Hátő, tényleg itt tartunk 2007ben hogy egy zacskóban van benne és szevasz?
Esetleg kábel? Csavar? Neagyisten CD író szoftver. Valahogy ezt nekem mind atták aa régi LG írómhoz. Az is fóliás volt, de legalább mellékelve voltak a minimum cuccok.. hová fajúlt ez a világ...
Most keresek valami neró féleséget. Régebben valahogy könyebben találtam tört nerot. Most szedtem le egy demot, míg nem tlaálok jobbat, erre azt sem engedte telepíteni... egy sima demot...
Meg hogy a rákba lett ez 300mb :eek:

Vagy valaki ajánlana egy megbízható (lehetőleg ingyenes) íróprogramot?