Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

White SeeD

Hmm, úgy 3 évre gondoltam ezt a kártyát. (min 2 év) akkor lehet még is csak ez lesz belőle:
http://ipon.hu/?product_id=19118 (Kár hogy nem a SC-t adják hozzá, mint a 8600-as szériához :frown: )

Rossz az ipon garanciaszolgálata? Pedig olyasmit írnak hogy ingyen szállítják a cuccokat oda vissza. Bár a garanciaiügyintézésük sebességét el tudom képzelni. De az nálam mindenhol sok lenne.  :3x3:
Bár olvasom itt róluk a véleményeket. A személyes ügyintézés tényleg elég gáz lehet.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


Zsiga

Quote from: White SeeD on 2008-01-23, 23:37:50
Hmm, úgy 3 évre gondoltam ezt a kártyát. (min 2 év) akkor lehet még is csak ez lesz belőle:
http://ipon.hu/?product_id=19118 (Kár hogy nem a SC-t adják hozzá, mint a 8600-as szériához :frown: )

Rossz az ipon garanciaszolgálata? Pedig olyasmit írnak hogy ingyen szállítják a cuccokat oda vissza. Bár a garanciaiügyintézésük sebességét el tudom képzelni. De az nálam mindenhol sok lenne.  :3x3:
Bár olvasom itt róluk a véleményeket. A személyes ügyintézés tényleg elég gáz lehet.
A PH-n van ipon-topic, érdemes belenézni... http://prohardver.hu/temak/keres.php?sfor_all=ipon

Fazék

#1893
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-23, 23:37:42
Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:28:55
K_T: ... 1 0 szóval tudom hogy a programok tartalmazzák az említett szükségleteket, de arról viszont már gőzöm sincs, hogy léteznek-e ilyen szükségleteket kielégítő programok linux alá, ezért soroltam föl az igényeim között. huh.
Azt mondom, hogy vannak ezekre programok, sőt, vannak külön
egy-egy hiányzó feladatra specializált programok, amiket utána
össze lehet szedni, ha valami nem műxik.
Pl van openoffice, firefox, gui, smb (kapcs. windows-gépekkel)
ubuntuban is, viszont azt, hogy azt a nyomtatót kezeli-e, nem
tudom, lehet, hogy külön program kell.
te ki tudsz akasztani... segítőkész vagy, de ki tudsz akasztani. :) tudom hogy hülye vagyok számtech témában hozzátok képest, de nem ennyire, mint amennyire te annak nézel. és kiborítasz.

ha elolvasod még egyszer a mondatomat, én csupán azt kifogásoltam, hogy nem nézed ki belőlem, hogy azokat a felsorolt igényeket külön programok képében értettem. illetve ezzel az új hozzászólásoddal meg azt nem nézed ki belőlem, hogy fölfogtam volna az első hozzászólásodból, hogy igenis léteznek ilyen programok. és ezzel ki tudsz kergetni a világból :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-23, 23:37:42
Még 256MB sincs bennük?  :3x3:
Akkor valami minimalista-cucc kell, ami valami külön kernelre épül,
ehhez sztem kérdezz utána a ph linux részén, mert ilyet, ami
ezeket mind csinálja és elfutkorászik <256MB-on, fejből nem tudok.
van itthon pár elfekvő sd ram-om, de rohadt kényesek azok a nyamvadék alaplapok odabent, ha jól emlékszem 3-4 próba után föladtam a memóriabővítést. :comp:

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2008-01-23, 23:37:50
Hmm, úgy 3 évre gondoltam ezt a kártyát. (min 2 év) akkor lehet még is csak ez lesz belőle:
http://ipon.hu/?product_id=19118 (Kár hogy nem a SC-t adják hozzá, mint a 8600-as szériához :frown: )
A szoftverkészítők gondoskodni fognak róla, hogy fél év alatt elavultnak
számítson ;) sok játék már most keresztbe lenyeli. A textúrák meg lassan
lesznek (vannak) már akkorák, hogy ahhoz 256 kevés legyen.
Ennek a kártyának viszont egy további előnye a jóval halkabb hűtés.
Volt nekem is Zm-700-am, jól teljesített, evvel a kártyával sztem már
7V-on is megbírkózna.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:46:52
te ki tudsz akasztani...
b+, továbbra sem érted a logikám :haha:
Egy csomó disztróhoz mellékelnek egy teljes csomagkészletet.
Szóval ált. openoffice, firefox van a legtöbbjükben. Arra mondtam,
hogy kellhet még ezeken túl is, de az csak akkor fog kiderülni,
mikor felrakod.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-01-23, 23:32:42
WFLP még mindig? Felteszel egy magyar nyelvi pakkot rá és kész.
http://bink.nu/news/microsoft-windows-xp-fundamentals-for-legacy-pcs-screenshots.aspx
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Fundamentals_for_Legacy_PCs
ha jól értem ez licenszhez kötött. sajnos csak WinMe-k vannak eredetiben, szóval nem hiszem hogy jogilag helyénvaló lenne az alkalmazása és ehhez ragaszkodnak odabent.

K_T: a logikánk teljes mértékben inkompatibilis azt hiszem ez menthetetlen :haha:

Próféta

#1897
2Fazék

Általános tapasztalat Ubuntuval: ha egyszer fel van rakva és az igényeknek megfelelően be van állítva, akkor nagypapák is tudják használni. Az előbbi fázishoz majd próbálunk segítséget nyújtani, útmutatókat adni, vagy valami :) Bár nem biztos, hogy szükséges lesz. Annyi előnye biztosan van a WFLP-hez képest, hogy ingyenes, cégnek is.

Egy megjegyzés: a megbízhatóság és az Ubuntu nem annyira közeli rokonok (főleg pont most, mert a Gutsy Gibbon a Long Term Support-os Hardy Heron előtti utsó kiadás, ezért gyorsan belegyömöszöltek pár bizonytalan dolgot, hogy áprilisra kitesztelődjön), bár a Win98 / WinMe vonalnál azért csak jobb.

Hardverigény: Xubuntu elfut 64MB-on is, tehát a két legkisebbre valószínűleg ezt érdemes megpróbálni. Lehet, hogy akkor már egyszerűbb mind a négyre egyformát, pedig a legnagyobbra biztosan lehetne Ubuntut, szerintem még a Compiz (Desktop Cube, stb.) is működne rajta :)

Disclaimer: a Xubuntut viszont én sose próbáltam, nem tudok nyilatkozni, ugyanolyan jól van-e összerakva, mint az Ubuntu. kikuchiyo mintha panaszkodott volna arra, hogy nem volt túl lenyűgöző a telepítője.

http://www.linux-foundation.org/en/OpenPrinting
Itt nézz utána, hogy az a mittoménmilyen nyomtatód milyen szinten támogatható. Ha a WinXP-s gép osztja meg hálózaton, és nem a linuxosokra akarod kötni, akkor valószínűleg nem lesz vele baj, de próbáld ki (liveCD?).

A gyengébb gépek szvsz nem fogják szeretni az OpenOffice.Org-ot. Van kisebb memóriaigényű (és tudású) megoldás is, pl. AbiWord. Szedj le xubuntu-s liveCD-t, és nézd meg mi van abban, én szerencsére nem küzdöttem meg ezzel a problémával.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:52:27
K_T: a logikánk teljes mértékben inkompatibilis azt hiszem ez menthetetlen :haha:
Akkor utolsó nekifutás, más irányból:
a kért programok alapból benne vannak a legtöbb disztróban
(azaz openoffice, firefox és smb a wines kapcsolatokra);
és ha valami driver hiányzik, ált. van valami megkerülés rá.

Viszont a mellékesen megjegyzett <256MB feltétel lesz itt az
igazi szűk keresztmetszet.

Ubuntu egyszerű, de vannak benne hibák, bugok, és nem is
a legstabilabb (nekem pl egy updattel tönkretette a HAL-t :eek:)
de egy me-nél még sokkal jobb. Csak nem tudom, <256MB
mennyire tesz be neki. Xubuntut nem próbáltam.

Quote from: Próféta on 2008-01-23, 23:56:29
kikuchiyo mintha panaszkodott volna arra, hogy nem volt túl lenyűgöző a telepítője.

Szedj le xubuntu-s liveCD-t, és nézd meg mi van abban, én szerencsére nem küzdöttem meg ezzel a problémával.
Én már az ubuntu telepítőjére is panaszkodtam anno, el se
akarom képzelni, hogy a xubuntuhoz az tovább van-e butítva
:haha:

Ez a legegyszerűbb megoldás: letöltöd, kiírod, megnézed.
Ha nem tetszik, nem teszed fel, és akkor még letörlés,
visszaállítás, stb sem kell.

Fazék

#1899
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 00:06:09
Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:52:27
K_T: a logikánk teljes mértékben inkompatibilis azt hiszem ez menthetetlen :haha:
Akkor utolsó nekifutás, más irányból:
a kért programok alapból benne vannak a legtöbb disztróban
(azaz openoffice, firefox és smb a wines kapcsolatokra);
és ha valami driver hiányzik, ált. van valami megkerülés rá.
na erről beszélek :) ezen a ponton már legalább 2x túl voltunk sztem, de te még 3x is elmagyarázod nekem :)

ubuntu live cd már gyün lefelé, utána xubuntu és ha hétvégén lesz időm, akkor bemegyek a céghez, lementem az adatokat, és kísérletezek. azt hiszem 1 hétvégét mindenképpen megér, hogy kevesebb rinyálást halljak odabent. :)

Kuroi Tenshi

#1900
Quote from: Fazék on 2008-01-24, 00:13:00
na erről beszélek :) ezen a ponton már legalább 2x túl voltunk sztem, de te még 3x is elmagyarázod nekem :)
Ok, és akkor a három közül melyik volt a legkevésbé lekezelő,
melyikez használjam ezentúl esetedben? :)

Quote from: Fazék on 2008-01-24, 00:13:00
bemegyek a céghez, lementem az adatokat, és kísérletezek. azt hiszem 1 hétvégét mindenképpen megér, hogy kevesebb rinyálást halljak odabent. :)
Remélem nem érted megint félre/veszed rosszul, de a livecd lényege
az, hogy nem kell gépet törölnöd hozzá, simán evvel a livecdvel
újraindítod a gépet, és akkor a cd-n lévő os-be bootol - a hdd-n
lévő dolgokhoz pedig egyáltalán nem nyúl.

Rinyálást pedig nyugi, fogsz még hallani - főleg, amikor meglátják
az új ost, és elkezdik, hogy ez mi és hol van ebben ez és ez, és
hol lehet itt ezt és ezt állítani, stb :haha:

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 00:25:52
Quote from: Fazék on 2008-01-24, 00:13:00
na erről beszélek :) ezen a ponton már legalább 2x túl voltunk sztem, de te még 3x is elmagyarázod nekem :)
Ok, és akkor a három közül melyik volt a legkevésbé lekezelő,
melyikez használjam ezentúl esetedben? :)
ahogy neked kényelmes, sztem ne fáradjunk az alkalmazkodással, úgysem sikerülhet :)

Cobra

ME-n mit tudnak elszúrni egy irodai gépen? Igaz nekem nem sokáig volt fent, mert nem ment alatta a scanner programja, de egyszer nem fagyott le alatta program.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 00:25:52
Quote from: Fazék on 2008-01-24, 00:13:00
bemegyek a céghez, lementem az adatokat, és kísérletezek. azt hiszem 1 hétvégét mindenképpen megér, hogy kevesebb rinyálást halljak odabent. :)
Remélem nem érted megint félre/veszed rosszul, de a livecd lényege
az, hogy nem kell gépet törölnöd hozzá, simán evvel a livecdvel
újraindítod a gépet, és akkor a cd-n lévő os-be bootol - a hdd-n
lévő dolgokhoz pedig egyáltalán nem nyúl.

Tapasztalataim szerint nem lesz egy sétakocsikázás, ha egy <256MB gépen bebutul egy livecd-t.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 00:25:52
Quote from: Fazék on 2008-01-24, 00:13:00
bemegyek a céghez, lementem az adatokat, és kísérletezek. azt hiszem 1 hétvégét mindenképpen megér, hogy kevesebb rinyálást halljak odabent. :)
Remélem nem érted megint félre/veszed rosszul, de a livecd lényege
az, hogy nem kell gépet törölnöd hozzá, simán evvel a livecdvel
újraindítod a gépet, és akkor a cd-n lévő os-be bootol - a hdd-n
lévő dolgokhoz pedig egyáltalán nem nyúl.
persze, nem akartam leírtani a gépeket véletlenül se, először az egyik nagyobb vinyóval megáldottat próbálom kezelni majd, de egy adatmentést az ilyen próbálkozások előtt azért fontosnak érzek céges gépeknél (pláne, ha én csinálom a műveletet... :D)
csak pl ugyebár a kisebb gépekben 4 GB-os vinyó van, amiken max 1 GB hely áll rendelkezésre, szóval necces lenne, azokon tesztelni először, mert onnan szinte biztosan át kell menteni máshova az adatokat :)

.Attila

#1905
Tárgytalan, az 5000-es lett beszerezve :)
Most már csak azt kell kitalálnom, hogy lehet megcsinálni a Creative X-Fi X-moddal a Surroundot, mivel csak egy kimenete van. (vmi miatt a logika azt diktálja bennem, hogy nem lehet...)
És jó volt a megérzésem: az X-mod csak virtuális hangzást csinál.
Ha sikerül normális képet csalnom az LCD tv-re, akkor beszerzek egy 5.1-es hangkártyát (is).

Selmo

Öcsém gépet akar frissíteni, mert unja a P4-esét, mit ajánlotok? Olyan 70K körül szán rá, ami kéne: alaplap, proci, hűtő?, ram, videókártya a pci-e miatt és gondolom új táp is. Nincsenek nagy igényei, inkább legyen csendes és alacsony fogyasztású.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Asus barebone vintage2 690G - ház, delta táp, m2a-hdmi alaplap - 26k
Ha ház, táp nem kell, akkor 10k egy am2-es alaplap.
amd x2 4000+ dobozos, hűtővel - 14k
2×1G/800 ram - 9k
320G winyó - 15k

690G-n sztem még HL2-szintű játékok elmennek.
Játékhoz külön vidkariban pedig sztem 8600GT a minimum, ami pedig
már önmagában 22k körül van.

Selmo

#1908
http://selmo.atw.hu/kepek/everest.png
Ez van most, ehelyett kéne valami újabb. Ház és táp nemtom milyen, gondolom 300-as noname van benne.
Nem igazán csúcsjátékos, ilyen jade empire-val játszott, meg hellgate london fusson nála akadásmentesen kb., nem kell fullos csilli-villi garafika. De amúgy is lebeszélem a drága videókártyáról, mert annyit nem ül előtte.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

300 noname -> felejtős.
Mondtam, sztem 20k alatt nem érdemes grafkártyát venni, mert azok
aránytalanul gyengék, max. ha passzív hűtésűek és van bennük video-
dekódoló, akkor htpc-be jó.
Szóval 70k-ból nagyon húzósan fog csak kijönni. Mondjuk ha a winyó
újrahasznosítható és a ház is marad, akkor éppen ki lehet belőle hozni.

Selmo

Winyó és ház marad és olyan videókártya kéne, mihez van mellékelve átalakító, mert ugye CRT van. Vagy AGP-s alaplap és marad a mostani.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Minden vidkarihoz szokott lenni átalakító a dobozban.
Az, hogy maradtok-e annál +agp-nél vagy vesztek újat,
már a ti döntésetek. Én annyit tudok mondani, hogy a
vidkarin kívül hasonló, de erősebb gépet (A XP 2400+
2333-ra hajtva, 1GB ram, 6800GS Ultra órajelen)
cseréltem le nemrég, és érezhető volt a változás.
A két mag nagyot dobott a játékok minimum-fps-
értékén, ami a régi egymagossal elég nagyokat zuhant,
és a max-fpst is visszafogta.
Szóval vannak agp-s kártyák, feláron, és a proci
valszeg durván vissza is fogja fogni a teljesítményét.
Hellgate-el nem játszottam, de gondolom annál is
érezhető lesz. A helyében én a teljes gépet cserélném,
és a régit vagy eladnám, vagy másnak adnám, vagy
másra használnám.
Ha új gép, akkor ajánlások és árak fentebb.

Cobra

#1912
A jelenlegi gépből én max a merevlemezt, az optikai meghajtót és a házat (ha az használható és megfelelően szellőző darab) tartanám meg. Erre az alaplapra felesleges építkezni, főleg, hogy az AGP-s videókártyák és a DDR1-es memóriák is jóval drágábbak, mint a PCIe-s kártyák és a DDR2. Olcsóbb rendszernek az AMD a jobb választás, amit KT írt, az szinte tökéletes (én valahogy azért összehoznék egy kicsit erősebb processzort). A 2Gb ram a mostani árak mellett alap.
Konkrét árak Aqua és PcLand árlistájából:
AMD X2 4600+ box 18240
Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplap 16560
2x 1GB 800MHz DDR-II Kingmax  9264
FSP 12cm (ATX-350PNF) OEM 6690
idáig 50754
Radeon 2600pro 16-17e Ft
           2600XT 22-23e Ft
Nv 8600GT 22-24e Ft
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#1913
Ahol szűk a ktgvetés, oda inkább egy gyengébb procit, mint egy
gyengébb vidkarit, ha játékra lesz :)
Proci -> felső fps-korlát, míg vidkari -> alsó- és átlag-fpst fogja
vissza. Sztem egy x2 4000+ egy megfelelő kompromisszum, ha
a minimum összegből kell kihozni.

A Pro sokkal gyengébb, mint az XT, asszem a mem mellett a
shader-szám is alacsonyabb - én inkább kerülném.
Ha úgyis vidkari lesz rá, akkor a 690G miatti magasabb ár helyett
egy egyszerűbb lap, pl nf520-asok már 12-13k körül vannak; mATX
méretben pedig már 11k-nál is vannak lapok.
Ja és 4600+ még 90nm-es, ha jól emlékszem, ami melegebb és
magasabb fogyasztású.

Selmo

Na, eddig néztem:

Asus M2V 15 600 Ft
4200+ box 14 400 Ft
2×1 giga ram 2×5 200 Ft
8500 gt 16 200 Ft
kéne egy táp, de mekkora?

A tökéletesség unalmas.


Selmo

#1916
Elfelejted, hogy nem pesti vagyok. Öcsém pedig nem fog felmenni, sem postán rendelni semmit, viszi a gépet, meg a cetlit, amire felírom a cuccot, a boltba, hogy holnapra tegyék össze. :redface:

Fuck ez egy ősrégi árlista volt. :Eztneked:

Kb http://veszkomp.hu/index.php?page=arlista ez a választék errefelé.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

4000+ és 4200+ között 100Mhz különbség van, továbbá az
utóbbi 90nm-es, melegebb, többet eszik. 4000+ még olcsóbb
is. 8500GT pénzkidobás, játékhoz kevés lesz.
Ezek mellé egy jó 300-350W-os is elég lesz.

White SeeD

Na igen, vidék. 10-30%al drágább cuccok, ráadásúl régi vackok mindenfelé. Én már itt nyomtatópatronon és egeren kívűl semmit nem veszek.
Már rájöttem hogy sokkal olcsóbban jövök ki, ha olyan pesti cégtől rendelek, aki szállít, és hevesen imádkozom hogy minden jó legyen/ne romoljon el semmi  :D
Ha meg garancia kéne, a vidéki boltok is azt csinálják, hogy felküldik pestre, csak ugye azt ők fizetik. Kivéve ha kiderül hogy a hiba nem garanciális. Az iponnak elméletben van ingyenes garanciafutára, de ahogy halottam taplók az eladók/szerelők. Mindenesetre amit onnan rendeltem eddig perfectűl megy.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Selmo

Na, akkor immár nem tavalyi árakat nézve. :comp:

4000+ box 13 500
M2V-MX 12 000
2×1 giga ram 2× 5 500
450-es táp 4 500

gf5 után neki minden jobb lesz. :angyali: De akkor mondj valamit innen helyette.

A tökéletesség unalmas.