Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ajánljatok határidőnapló-jellegű programot linux alá. Olyat, ami figyelmeztet, hogy mit mikorra kell megcsinálnom és mit nem szabad elfelejtenem. Kezd megrémiszteni a saját memóriám megbízhatatlansága.
Failure is the default option

TurboK

Quote from: Moha on 2008-11-20, 22:08:08
Quote from: Cobra on 2008-11-20, 20:43:34
Nekem ingyen se kéne ZA :)
Szintén zenész. Outpost. Az tűzfal.

De ha már ingyenes legyen, akkor Sunbelt vagy Comodo.

Nem volt régen olyan szar. Amióta felvásárolták, azóta használhatatlan.

Én a Netlimitert használom tűzfalnak, úgyis megy a sebességkorlátozó miatt, nincs értelme mellétenni még egy külön progit amikor ez is jó tűzfalnak.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-25, 23:13:41
Ajánljatok határidőnapló-jellegű programot linux alá. Olyat, ami figyelmeztet, hogy mit mikorra kell megcsinálnom és mit nem szabad elfelejtenem. Kezd megrémiszteni a saját memóriám megbízhatatlansága.
Én OS-től függetlenül a mobiltelefonomat találtam a legjobb megoldásnak, az minden helyzetben (pl. megbeszélés közben) kéznél van, és szintén bármikor rám tud pittyenni.

Amúgy a kérdésre válaszolva:
1. Én a fenti miatt nem használom, de másoknál látni szoktam Mozilla Sunbird-öt (Windowson is). Ha Thunderbirdöt használsz, akkor az azzal egybeépített kiszerelése a Lightning plugin. Nem próbáltam, de jó eséllyel dual bootos Windows-Linux közt is megosztható a profil érdemi része.
2. Ha nem félsz NT-től, Google Calendar. Előny, hogy "bárhonnan" eléred, csak internet kell.
3. A fentiek valami csodálatos kombinációját is meg szokták játszani egyesek, pl. a Sunbirdjükben az egyik adatforrás a Google Calendar, esetleg valami technológiával (pl. SyncML) a kettő közül az egyiket egyenesen a mobiljukkal szinkronizálják.
4. Ja, amúgy simán lehet, hogy a disztribúciódnak van valami saját céleszköze (nálam a KDE-s KOrganizer 4.1). Az ilyenekkel kicsit bizalmatlan vagyok; azért éles használat előtt teszteld le alaposan, az értékesebb információk kiexportálása valami értelmes formátumba megfelelően működik-e.

kikuchiyo

Ha valamilyen Blúberri vagy Ájfón csodám lenne, akkor én is azt használnám, de a Siemens 0000 típusú vackom telefonálásra is éppen hogy csak alkalmas.

Az ajánlatokat köszi.
Failure is the default option

Cobra

Van egy enyhén gyengélkedő 6230i-m, nem kell kiku? :) Tud beállított időben csipogni és kiírni a feljegyzést.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

#2435
Mp3 lejátszót vennék, szigorúan 10k alatt. Ami fontos: átlagos-jó hangminőség, SD kártyás memória, legyen kijelzője, nem lenne baj ha akkus lenne és normális firmware lenne hozzá (pl tudjon könyvtárakat kezelni, megjegyeze hol tartottam, etc). A jelenlegi lejátszóm lassan 6 éves, és az is jó lenne nekem csak már nem működik rendesen.
tl;dr: alsó-középkategóriás mp3 lejátszó 10k alatt tanács-tapasztalat etc? Nem akarok megint úgy járni, hogy át van baszva a fejem.

Más: 1 hete lemerült a mobilom, azóta feltölteni és bekapcsolni se tudom. Feltöltésnél 2 dolog jelentkezik: vagy érzékeli a töltőt, és elkezdi a töltést, aztán 3 másodperc múlva újraindul az egész - vagy még a töltőt sem érzékeli egyáltalán. SE v640i, még nincs fél éves, és ez már egyszer előfordult, de 1 nap múlva magától megjavult. Hátlapot leszedtem, kifújtam, aksit megtöröltem, de semmi. Ugye ha mégis kontaktos az aksi, azt is kicserélik gyári garanciával?

Fazék

Quote from: Én on 2008-11-27, 03:08:11
Mp3 lejátszót vennék, szigorúan 10k alatt. Ami fontos: átlagos-jó hangminőség, SD kártyás memória, legyen kijelzője, nem lenne baj ha akkus lenne és normális firmware lenne hozzá (pl tudjon könyvtárakat kezelni, megjegyeze hol tartottam, etc). A jelenlegi lejátszóm lassan 6 éves, és az is jó lenne nekem csak már nem működik rendesen.
tl;dr: alsó-középkategóriás mp3 lejátszó 10k alatt tanács-tapasztalat etc? Nem akarok megint úgy járni, hogy át van baszva a fejem.

Más: 1 hete lemerült a mobilom, azóta feltölteni és bekapcsolni se tudom. Feltöltésnél 2 dolog jelentkezik: vagy érzékeli a töltőt, és elkezdi a töltést, aztán 3 másodperc múlva újraindul az egész - vagy még a töltőt sem érzékeli egyáltalán. SE v640i, még nincs fél éves, és ez már egyszer előfordult, de 1 nap múlva magától megjavult. Hátlapot leszedtem, kifújtam, aksit megtöröltem, de semmi. Ugye ha mégis kontaktos az aksi, azt is kicserélik gyári garanciával?
aksira tudtommal csak fél év garancia van. de persze ez közel sem biztos, csak tudtommal ez az általános gyakorlat. szóval én nem várnék sokáig a helyedben, inkább bevinném a vétel helyére szervízbe a kérdésemmel.

sirtomi

Quote from: Én on 2008-11-27, 03:08:11
Mp3 lejátszót vennék, szigorúan 10k alatt. Ami fontos: átlagos-jó hangminőség, SD kártyás memória, legyen kijelzője, nem lenne baj ha akkus lenne és normális firmware lenne hozzá (pl tudjon könyvtárakat kezelni, megjegyeze hol tartottam, etc). A jelenlegi lejátszóm lassan 6 éves, és az is jó lenne nekem csak már nem működik rendesen.
tl;dr: alsó-középkategóriás mp3 lejátszó 10k alatt tanács-tapasztalat etc? Nem akarok megint úgy járni, hogy át van baszva a fejem.
Ez engem is érdekel.
Nekem az SD kártyás memória sem fontos, nem kell hogy bővíthető legyen, de azért legalább 4Giga memória kellene bele.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-11-27, 10:55:17
Quote from: Én on 2008-11-27, 03:08:11
Mp3 lejátszót vennék, szigorúan 10k alatt. Ami fontos: átlagos-jó hangminőség, SD kártyás memória, legyen kijelzője, nem lenne baj ha akkus lenne és normális firmware lenne hozzá (pl tudjon könyvtárakat kezelni, megjegyeze hol tartottam, etc). A jelenlegi lejátszóm lassan 6 éves, és az is jó lenne nekem csak már nem működik rendesen.
tl;dr: alsó-középkategóriás mp3 lejátszó 10k alatt tanács-tapasztalat etc? Nem akarok megint úgy járni, hogy át van baszva a fejem.
Ez engem is érdekel.
Nekem az SD kártyás memória sem fontos, nem kell hogy bővíthető legyen, de azért legalább 4Giga memória kellene bele.
Akkor neked Sansa Clip. :) Kicióccó jó a hangja stb. 10k körül van a 8 GB-s, 4-es kicsit alatta.

sirtomi


Cobra

10k alatt szerintem nincs cserélhető memóriás lejátszó. A könyvtárkezelést és a lejátszás megjegyzését meg szerintem a legolcsóbb nonamek is tudják (én ~4 éves noname-m legalábbis tudja).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

#2441
Nekem volt kölcsönbe egy pont 10k-s mp3-am, iszonyat gagyi firmware-el, elemmel de cserélhető memmel. A kijelzője nagyon hamar szétment, aztán 1 év után be se tudtam kapcsolni. Ekkor visszavittem havernak, hogyha akarja vigye szervízbe. :D A hangminősége se volt túl jó.
Quote from: Cobra on 2008-11-27, 12:00:19
10k alatt szerintem nincs cserélhető memóriás lejátszó. A könyvtárkezelést és a lejátszás megjegyzését meg szerintem a legolcsóbb nonamek is tudják (én ~4 éves noname-m legalábbis tudja).
:frown: Akkor szerintem jó lesz nekem is a beépített memória, 2-4 GB nekem már bőven elég. Én 6 éves szarom is tudja a könyvtárkezelést és megjegyzést, csak a fenti rettentett el.
Ez a sansa clip jónak tűnik tesztekből :)
Quote from: Fazék on 2008-11-27, 08:33:49
aksira tudtommal csak fél év garancia van. de persze ez közel sem biztos, csak tudtommal ez az általános gyakorlat. szóval én nem várnék sokáig a helyedben, inkább bevinném a vétel helyére szervízbe a kérdésemmel.
Újfent :frown: , akkor még ma-holnap el kell intézzem

Fazék

Quote from: .Attila on 2008-10-27, 21:21:30
http://www.edigital.hu/Genius_hangfal/Genius_SW-HF5.1_5005__hangfal_cseresznye-p35954.html
kérdés: az egyik helyen ahol érdeklődtem a hangfal után, fölhívták rá a figyelmemet, hogy náluk az angliai változat kapható, amihez vezetékes távirányító tartozik. ez most komoly? :eek: nálunk így kapható? nektek is vezetékes távirányítóval van?

.Attila


Fazék

Quote from: .Attila on 2008-12-07, 19:40:00
Infrás.
na akkor ezután kifejezetten figyelmesnek kell lennem vásárláskor... (hacsak nem totál baromságot zagyvált az eladó)

Cobra

Ha valóban angol verzió, akkor még a tápellátás is problémás lehet. Vagy csa ksimán hülyeséget beszélt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-12-07, 21:32:06
Ha valóban angol verzió, akkor még a tápellátás is problémás lehet. Vagy csa ksimán hülyeséget beszélt.
itt mondták és elég valószínű, hogy hülyeséget, mert egyszerűen sehol sem találom, hogy létezne ez a típus vezetékes távirányítóval

Cobra

Mondjuk a vezetékes távirányító azért elképzelhető.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-12-07, 22:48:21
Mondjuk a vezetékes távirányító azért elképzelhető.
de azért csak találnék róla infót net-en, ha létezne ilyen kiadásban is, vagy nem?

Draconire

Egy rokon felvetette a kérdést:
Mennyibe kerülne egy olyan gép amin elfutnak olyanok mint a Crysis, a CoD4 és társaik?

Nem kell neki, hogy maxon menjenek, csak azért ne is minimumon.
Ehhez kéne kis segítség: mit?, mennyiért?, etc.

A tanácsokat előre is köszönöm.^^

Zsiga

Quote from: Draconire on 2008-12-09, 18:16:27
Egy rokon felvetette a kérdést:
Mennyibe kerülne egy olyan gép amin elfutnak olyanok mint a Crysis, a CoD4 és társaik?

Nem kell neki, hogy maxon menjenek, csak azért ne is minimumon.
Ehhez kéne kis segítség: mit?, mennyiért?, etc.

A tanácsokat előre is köszönöm.^^
Valami olcsó P35 lap egy olcsó C2D procival meg 2GB rammal kijön ~35k-ból, mellé ugyanennyiért egy 4830/50 videokártya és megy maxon minden, vagy egy 20k körüli 4600-as sorozatú kártya ami kisebb kompromisszumokkal (normál felbontás és nem túl sok élsimítás) szintén elvisz akármit.

NLZ

4830 talán jobb választás.
Itt egy teszt 4830ról, összehasonlítva 4850nel, 3870nel és GF 9800 GT és GTX+szal. És persze egy normál tuningolás is van.
spoiler: 1280ban cod4 fullon 61fps, crsysis majdnem maxon 16fps.

Géforceot csak akkor vegyél, ha egy éven belül le fogod cserélni. :)
[reserved]

kikuchiyo

Faszér' ilyen lassú a net?

Kváziperiodikusan, kb. percenként a fel- és letöltés is leesik majdnem nullára, de amikor visszamászik, akkor is csak fele a szokásosnak.

Másnál nincs ilyen?
Failure is the default option

Makos

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-09, 23:06:53
Faszér' ilyen lassú a net?

Kváziperiodikusan, kb. percenként a fel- és letöltés is leesik majdnem nullára, de amikor visszamászik, akkor is csak fele a szokásosnak.

Másnál nincs ilyen?

De van :/

White SeeD

Nekem megy rendesen.
Sőt lassan 4 hónapja tök ingyen :D
Szolgáltatást váltottam, kb 4 hónapja írtam alá az új szerződést. Számla nem jött. Trékom oldala szerint nekem meg nincsen megjeleníthető szolgáltatásom -> nincs mire fizetnem :Kiraly:
Azért majd január végén, ha még mindíg ingyen szorják a netet, elnézek egy trépontba, hogy ugyan majd ne 10 év múlva küldjenek ki 1millás számlát ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Quote from: White SeeD on 2008-12-10, 00:07:18
Nekem megy rendesen.
Sőt lassan 4 hónapja tök ingyen :D
Szolgáltatást váltottam, kb 4 hónapja írtam alá az új szerződést. Számla nem jött. Trékom oldala szerint nekem meg nincsen megjeleníthető szolgáltatásom -> nincs mire fizetnem :Kiraly:
Azért majd január végén, ha még mindíg ingyen szorják a netet, elnézek egy trépontba, hogy ugyan majd ne 10 év múlva küldjenek ki 1millás számlát ::)

:he: :fuk-u:

Fazék

Quote from: White SeeD on 2008-12-10, 00:07:18
Nekem megy rendesen.
Sőt lassan 4 hónapja tök ingyen :D
Szolgáltatást váltottam, kb 4 hónapja írtam alá az új szerződést. Számla nem jött. Trékom oldala szerint nekem meg nincsen megjeleníthető szolgáltatásom -> nincs mire fizetnem :Kiraly:
Azért majd január végén, ha még mindíg ingyen szorják a netet, elnézek egy trépontba, hogy ugyan majd ne 10 év múlva küldjenek ki 1millás számlát ::)
nekem az externet-nél volt ilyen. anno mikor szolgáltatót váltottam a régi szolgáltatom elfelejtette lejelenteni a vonalátadást. mikor már 3. hónapja net-eztem úgy, hogy egy darab számla se érkezett, gyanút fogtam és fölkerestem az externet-et, ők azt mondták, nem valószínű, hogy menne náluk a net-em, keressem föl a régit. fölhívom őket, nagy hallgatás a túloldalon, majd sűrű bocsánatkérés és fölajánlották, hogy ha már így esett, akkor ajánlanak olcsóbb csomagot és ugyan maradjak már náluk :haha: ez meg is történt :) de azt a 3 hónapot egyelőre senki sem vasalta be rajtam és immár kb 3 éve az esetnek, szóval remélhetőleg már nem is próbálkozik majd senki ezzel :)

amúgy jelenleg datanet van és router szerint "Connection Time    183:11:46", szóval elégedett vagyok :D (interware anno ragaszkodott a 24 órás bontáshoz, amit máig nem értek)
a sebességével sincs semmi gondom azon túl, hogy néha kicsit kevésnek érzem a másfél megabit-et, de azért többnyire az én letöltési szükségleteimhez nem is kell ennél több :)

Zsiga

Nekünk kb. ugyanígy van ingyen UPC kábelTV HBO-val mindennel vagy 6 éve. Kár hogy nem nézek TV-t. :)

Soldier

azt kérdezném , hogyha 2.1 egyes hangfal set-et szeretnék venni tudtok ajálani valamit max 16-ert ? (5.1 nem kell) én a Logitech Z4-et néztem, zenehallgatásra használnám leggyakrabban illetve néha játékra. Külsőhangerőszabályzo mindenképp, illetve jack dugó előny lenne.Ha ezt nem is igazan,de vmi mást tudtok ajánlani ?

Zsiga

#2459
Quote from: Soldier on 2008-12-10, 19:41:19
azt kérdezném , hogyha 2.1 egyes hangfal set-et szeretnék venni tudtok ajálani valamit max 16-ert ? (5.1 nem kell) én a Logitech Z4-et néztem, zenehallgatásra használnám leggyakrabban illetve néha játékra. Külsőhangerőszabályzo mindenképp, illetve jack dugó előny lenne.Ha ezt nem is igazan,de vmi mást tudtok ajánlani ?
Vegyél valami régi használt sztereo erősítőt meg hozzá egy hangfalpárt. Nem tudom hogy ki lehet-e hozni a megadott összegből, talán igen, de hogy hangminőségben és hangerőben is nagyságrendi különbség van egy ilyen alsókategóriás hifi meg egy PC-s műanyagdoboz között az tuti.

Szerk.: Ha mindenképp új és PC-s cucc kell, akkor ezt ajánlom: http://www.argep.hu/product_390670.html ; http://prohardver.hu/teszt/a_sztereo_dicserete/kettecsken.html