Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Egy SD felbontástól nem kéne kiakadni annak a gépnek. Az én konfigommal (AthlonXP 2500+) semmi akadás nincs MPC+CoreAVC+ffdshow+DirectVobSub+Haali Splitter mellett. Próbáld ki CoreAVC-t (fizetős, de ez ugye nem akadály :D), azzal én a 720p videókat is lejátszom vígan. De ha így is kicsit köhög a gép, akkor átváltom a CoreAVC beállításaiban a Deblocking-ot Skip when safe-re és nincs semmi gond. :)
[reserved]

Nakedape

nos sztem .Attila elég értelmes ahhoz, h 3 leírás után értse, hogy a gépe bírja :) sztem negyedik már nem kell

amúgy engem is érdekelne, mert  egyetemen nekem is csúszik mkv
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

#2582
Pont azért csodálkoztam rá, hogy a szarért nem megy, mert a konfignak elégnek kéne lennie.
CoreAVC fent van, 720p-t akartam tesztelni vele, persze nem ment rendesen.
mkv-vel mindig is gondjaim voltak. ogm-mel érdekes módon nem.

Quote from: NLZ on 2009-01-13, 19:39:54
De ha így is kicsit köhög a gép, akkor átváltom a CoreAVC beállításaiban a Deblocking-ot Skip when safe-re és nincs semmi gond. :)

Hm, ez úgy tűnik, segített :merci:
És igazából minőségi veszteséget sem látok.

Cobra

Nem lehet, hogy az a processzor nem Pentium, hanem Celeron? Mert akkor az igen karcsú teljesítményben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2009-01-13, 22:15:09
Nem lehet, hogy az a processzor nem Pentium, hanem Celeron? Mert akkor az igen karcsú teljesítményben.

Igen, azért írtam Northwood-ot. Eredetileg cerka volt benne, de még régen vettem bele rendes P4-et.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-01-13, 22:19:55
Igen, azért írtam Northwood-ot. Eredetileg cerka volt benne, de még régen vettem bele rendes P4-et.
Van Northwood magos Celeron is. Sőt, a Northwood P4-ek idejében csak NW cerkák voltak.

Cloud

Quote from: Cobra on 2009-01-13, 22:15:09
Nem lehet, hogy az a processzor nem Pentium, hanem Celeron? Mert akkor az igen karcsú teljesítményben.
Enyém Celeron M és mégis viszi 720p-ig mindent.
Vagy a Celeron M már nem is olyan karcsú teljesítményben mint a sima Celeron? (sry, procihoz nem nagyon értek)

.Attila

Az M csak azt mutatja, hogy mobil proci, azaz laptopokba szánták elsősorban.


Cloud

Köszi most már ezt is tudom.


Amúgy gondolom mPlayer-t nem használsz. Viszont azt tanácsolom hogy próbáld meg azt is, és nézd meg hogy azzal rendesen megy-e a lejátszás.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-01-13, 23:07:03


Celeron önmagában még nem jelent semmit.
Minden processzorcsaládnak van butított verziója (ez a celeron az
intelnél), függetlenül attól, hogy a család teljesítménye úgykülönben
jó vagy rossz-e. A korai p4-eknél csináltak egy olyan celeron szériát,
amiből a teljes l2 cache-t levágták, ezzel a procit alaposan kiherélték,
töredékére csökkent a teljesítménye. Ami neked van, az pedig valszeg
c-m4xx vagy m5xx széria, ami a sikeres core mikroarchitektúrán alapul

720p-t nem extrém kódolással amúgy még nem csak az egyébként
teljesítményileg gyenge Atom, de elődje, a 900MHz-es Pentium-M
(közvetetten tehát P3) alapú CelM353 is elvitt. Ezért fura tehát, hogy
nem megy; de mivel csak egy lejátszóval próbálta Attila, valszeg vmi
szoftveres akadás lesz. Javaslom mpc-hc vagy mplayer letöltését.

.Attila

Három szoftverrel próbáltam, VLC, mpc és mplayer. Utóbbi elég régi viszont, szóval azt inkább nem számítom be.
VLC és mpc viszont a legfrisebb.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-13, 23:21:46
butított verzió

Erről jut eszembe...

Jót nevettem magamban, amikor az AMD piacra dobota a 3 magos procikat. Ezek olyan gyári selejt négymagosak, amelyekben a 4. mag nem működik... Valahol vicces :)

motifator

Valahol olvastam, hogy a PS3 Cell procijait, ami ugye specifikáció szerint 7 magos, az IBM 8 magosra gyártja, amiből az egyik magot kikapcsolják. A procik nagy százaléka készül selejtesre, egyszerűen ilyen a technológia, és ha egy mag selejtes, akkor azt kapcsolják ki a 8-ból.
Ezzel rengeteget tudnak spórolni, szal szerintem nem gáz dolog, inkább logikus költségcsökkentés.
A vinyók is bad sectorokkal jönnek le a gyártósorról, és ezeket a bad sectorokat a vezérlő elektronikában egyszerűen kikapcsolják, oda nem ír a vinyó, amikor használod. Szal ez bevett szokás, nem csak a processzoroknál, és végképp nem csak az AMD-nél.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Cell-ről jut eszembe.
Tervezik ezt majd pc-kbe is építeni majd a jövőben? Mert ha igen az elég nagy teljesítmény ugrás szvsz.

motifator

Szvsz soha, ahogy más konzol procik se kerültek soha PC-kbe.
Brutál számítási kapacitást igénylő szerverekben viszont már használják asszem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Meg az se mellékes, hogy nem x86/x64 utasításkészletet használ, így semmilyen PC-s program nem fut rajta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Ez így nem teljesen igaz. Amint van rá gcc-d, azt fordítasz rá, amit akarsz. Láttam már olyan projektet, amin nem hogy linuxot futtattak xboxon, hanem openmosix clustert csináltak 3 xboxból. De raktak már linuxot millióféle architektúrára.
A lényeg az, hogy legyen forráskódod, és legyen fordítód az adott architektúrára, és már fut is rajta a programod.
Az igazi probléma az, hogy a programok úgy vannak megírva, hogy x86 architektúrán fussanak jól, és egy olyan összetett architektúrára, mint mondjuk a cell, elég nehéz hatékony kódot írni, ami ki is használja a cell tudását, hiába tudod lefordítani rá és futtatni rajta.
Ezért is lehetett annakidején sok helyen olvasni, hogy a játékfejlesztők nem csipázzák a ps3-at, mert nehéz rá fejleszteni, az xbox360 viszont sokkal barátságosabb rendszer programozói szempontból. Ezért is volt, hogy a legelső ps3 játékok nem hogy nem néztek ki jobban, mint az xbox360-as változat, hanem még szarabbak is voltak, pedig a ps3 nyilvánvalóan erősebb platform.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Quote from: Xzone on 2009-01-13, 23:41:51
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-13, 23:21:46
butított verzió

Erről jut eszembe...

Jót nevettem magamban, amikor az AMD piacra dobota a 3 magos procikat. Ezek olyan gyári selejt négymagosak, amelyekben a 4. mag nem működik... Valahol vicces :)
Teljesen logikus lépés. 4 magból 1 rossz és a többi jól működik akkor nem kell kidobni az egész procit. Kicsit olcsóbban el lehet azt még adni és kész. Költséghatékonyság :)

NLZ

Ráadásul még a videókártyáknál is ezt csinálják. pl anno a radeon 9700 és 9500 esete. Utóbbi néha úgy volt lekorlátozva, hogy egyébként jól működött, így aztán némi átalakítással 9700ast csinálhattak a 9500ból.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2009-01-13, 23:41:51


hahaha n00b

processzort ("speed binning", cache), videókártyát (pixel/vertex pipeline,
újabban shader tömb; memóriavezérlő), winyót (szektorok) már mióta így
gyártanak...

Quote from: Cloud on 2009-01-14, 00:04:33
Cell-ről jut eszembe.
Tervezik ezt majd pc-kbe is építeni majd a jövőben? Mert ha igen az elég nagy teljesítmény ugrás szvsz.

Elvileg már van egy vágott verzió spursengine néven videószerkesztési
célokra jó drágán, néhány toshiba notiba is bekerült

Quote from: motifator on 2009-01-14, 00:08:21
Brutál számítási kapacitást igénylő szerverekben viszont már használják asszem.

Nem szerverekben, hanem szuperszámítógépekben.
Vicces, hogy (asszem a Roadrunnerben) csak azért van mellettük 1-1
négymagos opteron proci, hogy adatokkal etesse és összekösse őket...

Quote from: Cobra on 2009-01-14, 00:23:03
Meg az se mellékes, hogy nem x86/x64 utasításkészletet használ, így semmilyen PC-s program nem fut rajta.

A videókártyák sem x86-osak, mégis működnek.

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-14, 20:30:49
Quote from: motifator on 2009-01-14, 00:08:21
Brutál számítási kapacitást igénylő szerverekben viszont már használják asszem.
Nem szerverekben, hanem szuperszámítógépekben.
Persze, hogy szuperszámítógépekben, erre gondoltam én is. Fogalmam sincs, hogy miért írtam szervert  :gyagya: ^^"
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Mai facepalm moment: eddig azért nem használtam Linuxot az otthoni gépen, mert nem volt hajlandó csatlakozni a wirelessre. Most pedig, hogy levettem a hidden SSID-et, egyszerre képessé vált. Kewl...
...or not.

Szerk&repost a mai retardált kérdésünknek:
Ha ti (drága) telefont akarnátok venni, azt hol vennétek? Nagy elektronikai üzlet, gyanús gsm-bolt, webshop, 4 tigris? Melyik boltokat kell kerülni, melyek az ajánlottak?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-15, 22:50:34
Szerk&repost a mai retardált kérdésünknek:
Ha ti (drága) telefont akarnátok venni, azt hol vennétek? Nagy elektronikai üzlet, gyanús gsm-bolt, webshop, 4 tigris? Melyik boltokat kell kerülni, melyek az ajánlottak?
Én valami jobb nevű gsm-boltot választanék, pl. Speedshop vagy XXL GSM.

Kuroi Tenshi

Feltenném a kérdést a mobilarénán, az ottani mobil-guruk
(mobil-buzik) majd megmondják a frankót. :)
Vannak olyan boltok, amik már évek óta stabilan működnek
és küldözgetnek tesztgépeket a mobilarénának, azokat is
megpróbálhatod.
De én még mindig a 9@9k vagy 9@9u-t ajánlanám, sztem
leginkább azok felelnek meg az elvárásoknak, csak nehezebb
beszerezni sajnos.

kikuchiyo

Éééééés...

Születésnapomra vettem egy Samsung Omniát.

Üssetek.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-22, 00:16:43
Éééééés...

Születésnapomra vettem egy Samsung Omniát.

Üssetek.
Mér pont Samsungot? Olyan szépek és jók azok a HTC-k...

kikuchiyo

Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-22, 00:34:37
Drágábbak.
Vagy vegyél olcsó szart, vagy drága jót, de nemannyiradrága szart venni szerintem nem éri meg. :)
Egyébként egy Diamond mennyivel drágább mint egy Omnia?

Cloud


kikuchiyo

Quote from: Cloud on 2009-01-22, 00:50:24
Omnia mennyibe volt?
130k iGO-val együttÜSSETEK BAZMEG, MÉG

Quote from: Zsiga on 2009-01-22, 00:40:11
Quote from: kikuchiyo on 2009-01-22, 00:34:37
Drágábbak.
Vagy vegyél olcsó szart, vagy drága jót, de nemannyiradrága szart venni szerintem nem éri meg. :)
Egyébként egy Diamond mennyivel drágább mint egy Omnia?

Ha már HTC, akkor Taccs HD, de az tényleg jóval drágább lett volna. A Diamond nem tetszett annyira.
A ``szar'' kijelentést amúgy mire alapozod?
Failure is the default option