Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-18, 21:26:11
Quote from: Fazék on 2010-08-18, 11:49:45
anyámnak kellene egy notebook munkához, mert  nagyon panaszkodik, hogy a jelenlegi immár legalább 6 éves lenovo notebook-ja tetülassú.

Aszondom, hogyha 6 évig kibírta azon a gépen, akkor ehelyett
inkább az épp most kifutó-akciós C2D-s modellek közül egy
minőségibb darabot ennyiért. Dell, meg 3 év gari, de akkor is a
konzumnoti-szériájuk. Hosszú távra inkább egy strapabíróbb
notit, nem egy ilyen műanyag belépőszintűt.
too late. de azért köszönöm a segítőkészséget :)
megvéve, mert már régóta adósak voltunk neki egy újabb géppel, és a névnapja pont megfelelő alkalom volt, nem akartam tovább halasztani, végül ugyanez lett megvéve csak i3 350m procival. minőségre nekem egy szavam sincs, gyönyörűen néz ki a noti, nem hiszem hogy annyival kevésbé strapabíró lenne, mint a thinkpad r51e, ami eddig volt anyunak. most éppen a telepítgetésekkel szórakozom, és imádkozok, hogy a könyvelőprogramnak ne legyen gondja a win7 64bit-es verzióval :)

Moha

Quote from: Xipe on 2010-08-18, 11:54:30
Moha, Realtek neha erdekes dolgokat tud csinalni.
Azóta megoldottam. Driverpacks a VGA-n ugyan segített, de az audiohoz nincs XP driver (mint kiderült mégsem Realtek, csak a notebook.hu írta rosszul). Végül kaptak egy win7-et, átrakva kínaira, azon vígan megy mindnen... remélem fog is, eddig nem panaszkodtak. (kopp-kopp)

Más: Az mennyire mondható normálisnak, hogy egy közel 4 éves noti újonnan majdnem 2 és fél órát bírt akksiról, most viszont csak egy órát? Kímélő használat ellenére lehet ekkora teljesítményvesztés?

Kuroi Tenshi

Ha végig benne hagytad az akkut, akkor is, amikor huzamosan
hálózatról ment, akkor még örülhetsz is, hogy még ennyi van.

Selmo

Melyik gyártótól érdemes VGA-t vennem, ha valami megbízható - és lehetőleg halk - hűtést szeretnék? HD 5750/70 a célcsoport.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2010-08-25, 00:12:20
Melyik gyártótól érdemes VGA-t vennem, ha valami megbízható - és lehetőleg halk - hűtést szeretnék? HD 5750/70 a célcsoport.

5770 esetében MSI Hawk. Minden más ennél rosszabb gyári hűtéssel.

kikuchiyo

Hol van (dél-)Budán olyan bolt vagy valami, ami használt PC-k (pl. leselejtezett, márkás P4 vagy régebbi C2D) eladásával foglalkozik? Amiket találtam a neten, az mind 14. meg 16. meg hasonló elbaszott kerületekben van, a benzinköltség majdnem többe lenne, mint amit a megveendő gép ér.

Más: [spoiler=my failure of the most epic proportions]Van itt a munkahelyemül szolgáló, közelebbről meg nem nevezett intézményben egy átkozott fostalicska régi P4-es gép, valami Shuttle v milyen márkájú dzsunkaszar alaplappal, amiben egy istencsapása 2.0 GHz Celeron foglal helyet.

Mármint a helyet azt foglalja, de a rábízott számításokat, köztük egy "mission critical" adatfeldolgozási feladatot csak irgalmatlanul lassan képes elvégezni. Gondoltam, veszek bele egy erősebb processzort feketén. Pont találtam is egy hirdetést, 2.4 GHz Nortwood, gondoltam ez jó is lesz, át is utaltam, meg is érkezett. Zsír, karaj, stb. Csak azt felejtettem el, hogy ezekből az átokfajzat Northwoodokból annak idején készítettek 800 MHz FSB-s példányokat is, nekem meg pont egy ilyet sikerült kifogni. Az első gyanús jel, miután térdig hővezető pasztásan, buta vigyorral az arcomon behelyeztem az "új" procit, az volt, hogy 1.2 GHz-esként ismerte fel magát. (Az a vicces, hogy még így is lazán vagy 50%-kal jobb volt a réginél SuperPI-ben.) A második figyelmeztető jel az volt, hogy ezután soha többé nem volt hajlandó elindulni. Anyád, stb.

Eddigre nagyjából tisztába jöttem a helyzettel, és beláttam, hogy ezzel a rakás szerencsétlenség géppel nem fog menni, így visszatettem bele a régi Celeroncsot. Közben a memtest kimutatta, hogy még a régi processzorral, 100-as FSB-vel és igen csigaszerű időzítésekkel is csak bizonyos együttállások esetén stabil. A helyes procedúra az lenne, hogy kihajítom az egészet az ablakon, majd a romjait megtaposom acélbetétet bakanccsal. De sajnos állami intézmény, költségstop, stb. van, azzal kell dolgozni, ami van.


Az a mentő ötletem támadt (hátulról és aljas módon), hogy talán egy másik, hasonló földtörténeti korú, de talán egy fokkal kevésbé roncs gépbe be tudom rakni. A kolléganő MSI MS-6580 lappal szerelt siralmas hulladéka volt az áldozat. Abban is egy Celeron 2.0 volt eredetileg, és az sem tudja kezelni a 800 MHz FSB-t hivatalosan. Kipróbáltam: ilyen lehet, mikor a kisgyerek éles tárggyal bökdösi magát. Egy darabig érdekes, és az ember meg akarja tudni, mi fog történni, de az eredmény fájdalmas. Csökkentett módban még bebutult, és így legalább 3× gyorsabb volt a teszt tanúsága szerint, mint a régi processzorral, de normál módban már sajnos nem. Talán a chipsetbe integrált videokártyának volt baja a "szédítő sebességgel" (SuperPI 1M: 65 s, a Celeronccsal 3 perc fölött van. Összehasonlításképp az én gépem, a csúcstechnikának igazán nem mondható C2D E7300-zal 19 másodperc alatt számolja ki).

Tanulság? Azon kívül, hogy én egy barom vagyok, nem sok van.
[/spoiler]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-08-25, 01:59:26
Hol van (dél-)Budán olyan bolt vagy valami, ami használt PC-k (pl. leselejtezett, márkás P4 vagy régebbi C2D) eladásával foglalkozik? Amiket találtam a neten, az mind 14. meg 16. meg hasonló elbaszott kerületekben van, a benzinköltség majdnem többe lenne, mint amit a megveendő gép ér.
budán így hirtelen nem ugrik be más, mint a komel. eddig egy használt gépet vettem tőlük kompletten, monitorral együtt, és maximálisan elégedett vagyok vele. ott vannak az üzletünktől 3-4 utcával följebb, csak hogy be tudd őket lőni helyileg :)

Xipe

Quote from: Moha on 2010-08-19, 00:01:50
Quote from: Xipe on 2010-08-18, 11:54:30
Moha, Realtek neha erdekes dolgokat tud csinalni.
Azóta megoldottam. Driverpacks a VGA-n ugyan segített, de az audiohoz nincs XP driver (mint kiderült mégsem Realtek, csak a notebook.hu írta rosszul). Végül kaptak egy win7-et, átrakva kínaira, azon vígan megy mindnen... remélem fog is, eddig nem panaszkodtak. (kopp-kopp)

Más: Az mennyire mondható normálisnak, hogy egy közel 4 éves noti újonnan majdnem 2 és fél órát bírt akksiról, most viszont csak egy órát? Kímélő használat ellenére lehet ekkora teljesítményvesztés?

Lehet sajnos.
Az aksik nagyon nem birjak a terhelest, gyarilag altalaban max 3 evet adnak nekik amig birjak a "maximalis" szolgalatot, utana drasztikusan csokken a teljesitmenye.
Ma kapom vissza a laptopomat szervizbol videokartya csere utan, szervizes rakerdez hogy nem akarok-e uj aksit mert ami benne van az KIA.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Flaser

Kiku, mielőtt tovább kísérletezel én a helyedben szétnéznék itt:

http://www.cpu-upgrade.com/
http://www.motherboard.cz/

...s így választ kaphatsz arra a költői kérdésre, hogy melyik alaplap milyen CPU-t eszik meg.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2010-08-25, 01:59:26
Hol van (dél-)Budán olyan bolt

Van még egy az Etele tértől K felé Etele úton, ahol gy7
is közlekedik, a 3-4-5. panelház aljában is egy, nem jut
eszembe a nevük. Rémlik még valami Aréna meg valami
M-mel kezdődő is, de nem volt dolgom velük.

Tanulság pedig annyi, hogy előtte utánanézni...

Xipe

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-25, 12:01:21
Quote from: kikuchiyo on 2010-08-25, 01:59:26
Hol van (dél-)Budán olyan bolt

Van még egy az Etele tértől K felé Etele úton, ahol gy7
is közlekedik, a 3-4-5. panelház aljában is egy, nem jut
eszembe a nevük. Rémlik még valami Aréna meg valami
M-mel kezdődő is, de nem volt dolgom velük.

Tanulság pedig annyi, hogy előtte utánanézni...

A nagy panelhaz also reszen levore gondolsz?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: Xipe on 2010-08-25, 12:21:44
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-25, 12:01:21
panelház aljában

A nagy panelhaz also reszen levore gondolsz?

... á, dehogy.

Miért, már bezárt vagy valami?
Ott se jártam még, csak láttam már korábban, meg
egyszer majdnem átmentem valami alkatrészért, de
végül mégsem kellett, megoldottam barkácsolással.

Xipe

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-25, 12:38:13
Quote from: Xipe on 2010-08-25, 12:21:44
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-25, 12:01:21
panelház aljában

A nagy panelhaz also reszen levore gondolsz?

... á, dehogy.

Miért, már bezárt vagy valami?
Ott se jártam még, csak láttam már korábban, meg
egyszer majdnem átmentem valami alkatrészért, de
végül mégsem kellett, megoldottam barkácsolással.

Nem tudom, bevallom nem figyeltem fel ra mostanaban ha arra jartam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Digi toleránsabb a nagy forgalommal szemben, mint a UPC? szóval náluk nincs olyan, hogy túllépted a havi 300GB-ot, lekorlátozunk kisapám?

Cobra

Elvileg nincs, de azért ne menjen szerintem 24/7-ben maxon a torrent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Semmi korlátozás nincs DIGI-nél. Nyomathatod ezerrel.   

Amúgy meg összeszedhetnék már magukat. Ide a panelba még mindig nincs bekötve a  nagysebességű lan-internet, és még mindig modemessel szívózok. :comp:

Fazék

fáradt vagyok. megvettem a Cobra által javasolt Samsung G3 station külső 3,5-ös vinyót. pofás, halk, és nem melegszik, pont amilyen kellett és még csak nem is fogyaszt. szóval jó.
elkezdtem fölmásolni rá a torrent-eket és folyton elszállt hibával, hogy nem tudja másolni, szüntessem meg az írásvédettséget... anyád

elkezdtem egyesével rakni a file-okat, hogy nézzem mi akasztja ki. aztán szép lassan leesett, hogy a 4GB fölötti file-okat nem szereti, vagyis fat32-esre van formázva, nem ártana, ha átszabnám ntfs-re :)
egy kicsit hamarabb is leeshetett volna és akkor spórolok magamnak fél órányi másolgatást, illetve 2 órányi gépidőt (amíg állt távollétemben a másolás elakadása miatt)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Selmo

Mennyivel erősebb ez az 5770 ennél az 5750-nél? Megéri a plusz kiadást, vagy úgysem veszem észre? Esetleg valami harmadik alternatíva?

A tökéletesség unalmas.

.Attila

#3979
Quote from: Selmo on 2010-09-11, 01:39:27
Mennyivel erősebb ez az 5770 ennél az 5750-nél? Megéri a plusz kiadást, vagy úgysem veszem észre? Esetleg valami harmadik alternatíva?

http://vgaspeed.hu/graph4.php?page=1&mode=compare&p2=bjaKalabgi&p3=a4aKalabhv&p4=boaNalabiy&p5=bmaPalabjc

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-09-11, 01:39:27
Megéri a plusz kiadást

Az attól függ, mennyi a különbség a kettő között.
5750 az alacsonyabb órajelek mellett 10%-kal kevesebb
sp-t is tartalmaz, viszont csak ebből annyira sokat nem
fogsz észrevenni, mert a gpu inkább sávszél-éhes, és a
128bit-es membusz inkább visszafogja. Az emelt órajellel
közelebb lesz az 5770-hez, de kb 10-15% lemaradása még
így is lesz (órajel-különbség + 10%-kal kevesebb sp); meg
egy kicsit jobban tuningolható az 5770.

Viszont a helyedben egy kicsit várnék. 2, max 3 hónap
múlva jön a HD6xxx-széria, az 5xxx kicsit átdolgozott
refresh-e; remélhetőleg kicsit lenyomja majd az árakat.

Selmo

#3981
4,5k a különbség, tuningolni úgysem fogom. Mondjuk a 70-esen az a batmobil hűtő nem tudom mennyire hatékony, de legalább ronda.
Jól látom, hogy ez passzív hűtéses? Mert akkor inkább ez lesz. Stornó, az 5750-es van csak belőle. :zomg:

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Ha minden egyéb eshetőség mellett is az 5770-et választod, akkor MSI Hawk. Már ha van. Ha nincs, akkor Sapphire Vapor-X.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-09-11, 02:51:02
passzív hűtéses?

Most verd ki a fejedből.
Kis teljesítményű kártyánál, jó házhűtés mellett elmegy, de ilyen
teljesítményű hw-nél megsül a gpu, mem, fesszab alatta.

Cobra

Nekem a 3850 most passzívban megy egy nem túl márkás (Xilence) hűtővel. Elvileg ventillátoros a hűtő gyárilag, csak nem fér rá bordára a ventillátor (merőlegesen áll és még a gyári 15mm-es se fér be az oldallap alá) :) Viszont terhelve is csak 63 fokig melegszik a gpu.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-09-11, 18:10:10
Nekem a 3850 most passzívban megy egy nem túl márkás (Xilence) hűtővel. Elvileg ventillátoros a hűtő gyárilag, csak nem fér rá bordára a ventillátor (merőlegesen áll és még a gyári 15mm-es se fér be az oldallap alá) :) Viszont terhelve is csak 63 fokig melegszik a gpu.

AC Accelero S1 Rev2-t talán érdemes megnézni, nem is drága különösebben, viszont nagy, tehát nagyobb ház kell neki és még ennél sem lennék biztos, hogy egy 5770-et elvinne passzívban.

Ramiz

Olyan betűtípust keresek (70-es évek filmcímeiben használt betűtípus), ami ennek a videónak a legelején van:
http://www.youtube.com/watch?v=nS77SQhdvVY
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Megjött az új VGA - beszereléssel még ennyit nem szívtam, mint ezzel - és van mellé csodálatos CCC. Itt hogy tudom beállítani, hogy a felbontást ne húzza ki teljes képernyőre? Mert az összes opció szépen szürke. -_-

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-09-15, 18:36:29
Megjött az új VGA - beszereléssel még ennyit nem szívtam, mint ezzel - és van mellé csodálatos CCC. Itt hogy tudom beállítani, hogy a felbontást ne húzza ki teljes képernyőre? Mert az összes opció szépen szürke. -_-
előre is bocsánat a láma feltételezésért, de az én monitoromnál ha D-SUB csatival használtam, akkor a monitoron tudtam az ilyesmiket állítani, ha DVI-vel, akkor meg a CCC programban. lehet hogy nálad is csak ennyi a gond? :)

Selmo

DVI van itt is, se a monitoron se a CCC-ben nem lehet állítani a dolgot, de miután kikapcsoltam a GPU méretezést szerencsére tartja az arányt.

A tökéletesség unalmas.