Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

Bishop, a signedben lévő simpsons csapat kép, nagyobban hol található meg? Így is jópofa de jó lenne látni a részleteket is. :)

Selmo

Quote from: Én on 2007-09-15, 17:35:58
:lol:
Btw, jelenleg ezt olvasom, eleje elég szar, de úgy tűnik kezd beindulni (már ha egy ilyen könyv beindulhat)
Én jókat röhögtem rajta, de ne várj hatalmas fordulatokat azért. ;)

A tökéletesség unalmas.

Én

Ok ok. Igen, ez a nagyonkúlos vagyok stílus hálisten kezd múlni - de azért marad belőle elég  :D

Selmo

Felmerült bennem, hogy az általános FAQ-ot ki lehetne egészíteni a gyakrabban használt rövidítésekkel, hogy a kevésbé geekek is értsék, miről van szó. Pl.:
NSFW = Nem munkahelybarát
Jöhetnek az ötletek, hogy mik legyenek még bent.

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

INRKWAYTA:[spoiler]i'm not really knowing what are you talking about  :D sooory[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-09-15, 20:33:30
Jöhetnek az ötletek, hogy mik legyenek még bent.

Leet, LURK MOAR, "x"GET, Lulz.

Kuroi Tenshi

zomg n00bz kihagytátok a GTFO-t :hehe: gb2 lurking

(mit sűrítsek még bele? :D )

Draconire

Bel-Aired = Refers to the posting of the themesong from the popular 90's sitcom "The Fresh Prince of Bel-Air". In mid-2006, posters began countering extremely long copy-pasta (see tl;dr) with a "Bel-Aired" version, in which, halfway through the copy-pasta, my mom got scared and said "You're moving with your auntie and uncle in Bel-Air." I whistled for a cab and when it came near, the license plate said "Fresh" and it had dice in the mirror. If anything I could say that this cab was rare but I thought "Nah, forget it, Yo homes, to Bel-Air!" I pulled up to the house about seven or eight and I yelled to the cabby, "Yo homes, smell ya later!" I looked at my kingdom, I was finally there, to sit on my throne as the prince of Bel-Air.

also: FAQ = Gyakran Ismételt Kérdések

motifator

LULZ is a corruption of
Laugh
Out
Loud

amidoinitrite?

Amúgy annak nem sok értelmét látom, hogy ilyeneket magyarázzunk, mint "x"GET vagy a lurk moar. Szvsz. semmi értelme meme szótárat csinálni. Ott a wikipedia meg az urbandictionary.
Ha az NSFW-t tényleg nem értik sokan (ami amúgy meglepő lenne), akkor meg lehet egyezni, hogy az olyan linkek mellé írjuk oda, hogy 18+, vagy mittudomén.
De összességében egy ilyen rövidítésgyűjteménynek nem túl sok gyakorlati hasznát látom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Szerintem jó ötlet, kevesebb ember ismer ezeket a fórumon, mint ahányan igen, szal sokaknak segítség lenne. Ok, hogy wiki meg minden, de jó arcok vagyunk, és segítünk. :Kiraly:

ultimecia

Quote from: motifator on 2007-09-15, 20:52:25
De összességében egy ilyen rövidítésgyűjteménynek nem túl sok gyakorlati hasznát látom.
Én örülnék ha lenne, és azok is örülnének akik még nem találkoztak ezekkel a szóösszetételekkel/fogalmakkal.
Aról nem beszélve, hogy a wiki-t sem ismerik sokan, bármilyen hihetetlenül is hangzik. :smile:

Én

Fogadjunk, hogy ebből is poll lesz.

Member

Sokról én sem tudom, hogy mit jelent, de nem is érdekel általában.

motifator

OK, a FAQ meg NSFW meg ilyesmit még talán megértem, de 4chan meme-eket magyarázni aztán tényleg nincs sok értelme szvsz. 4chan meme-eket amúgyis  months of lurking moar-ral szokás tanulni, nem különféle netes magyarázatokból.
De amúgy a képzeletbeli szavazáson a "tök mindegy" mellé teszem a voksomat.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

#13064
Kompromisszumos megoldásként beleírhatjuk a FAQ-ba hogy aki nem ért valami rövidítést az keressen rá itt vagy itt. :)
(Ha meg ezeken a helyeken nem találta, akkor vagy itt vagy itt érdemes még keresnie.)

minuszmiki

Tökéletes megoldás.

Member


Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-09-15, 21:39:50(Ha meg ezeken a helyeken nem találta, akkor vagy itt vagy itt érdemes még keresnie.)
Mért ne linkeljük egyből 4chant a FAQ-ba? Ha valami olyan duma kerül elő, ami nincs bent az első kettőbe, az már úgyis a motifator által emlegetett több hónapos lurk moar kategória.
Különben sem szokás a belsős poénokat és meméket a FAQ-ban reklámozni. (még akkor sem, ha jelen esetben nagyrészük 4chanról lett átemelve...)


Én

#13068
Vagy linkeljük be ezt a videót, és mellé, hogy lurk moar :D
Also: Mebucain = DO NOT WANT


Member

Lusta vagyok visszakeresni, született azóta megoldás a megaupload problémára? Szükségem lenne egy raw-ra, amit csak oda tettek fel és akkor a suliban is le tudnám szedni.

Selmo

Semeddig sem tart tucatnyi rövidítést beírni, a 4chanosokra meg ott lesz a link.
A gyakoribbak szvsz: AFAIK, FAQ, G2G, GL, GTFO, HF, IMHO, IRL, LOL, NSFW, (Z)OMG, RO(T)FL, WTF. Mi van még?

Quote from: Member on 2007-09-15, 22:41:09
Lusta vagyok visszakeresni, született azóta megoldás a megaupload problémára? Szükségem lenne egy raw-ra, amit csak oda tettek fel és akkor a suliban is le tudnám szedni.
Asszem a hw/sw vegyesben linkelt valaki torrentet rá.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Quote from: Member on 2007-09-15, 22:41:09
Lusta vagyok visszakeresni, született azóta megoldás a megaupload problémára? Szükségem lenne egy raw-ra, amit csak oda tettek fel és akkor a suliban is le tudnám szedni.
Ehunne.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-09-15, 22:43:23
Asszem a hw/sw vegyesben linkelt valaki torrentet rá.
Kiku volt és rapidshare. :)

Member

Izé, koliban asszem csak IE van és ha még lenne is Firefox, nem engedné telepíteni a rendszergazda miatt. Ha szobatársam behozza a laptopot, talán megoldható, elvégre eddig MU-függő volt.

Én

Ez fura, TC-ből nem tudok felmenni uw-re, pedig az oldalán be tudok jelentkezni és a web FTP is megy, oldal is megelenik. TC-ben időtúllépést ír ki mindig.

Member

Nálam megy, TC-vel is. Elég fapadosak szegénykéim, néha előferdül.

Én

Egy ilyen hajnali órán csak 4-en vagyunk? :P

Member

Imádom, amikor egy éjfél körül összedobott weblap reggelre átalakul, nem tudom, ti hogy vagytok vele. :D

Én

Az élet csupa meglepetés, csak kellemetlen. :D