Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-25, 18:44:45
Még visszatérve az előző témához:
van a youtube-on egy cdk007 nevű user, aki feltöltött néhány informatív és szemléletes videót az evolúcióval kapcsolatban. A kedvencem: Evolution IS a Blind Watchmaker (lehet, hogy volt már)

Már postoltad, de nem baj, imádom. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Yeah!!! jelenleg az agyam az egysejtű értelmi szintjén mozog. Már azt sem tudom hogy az előző percben mit akartam. Asszem itt kell mára abbahagyni a munkát mert innentől csak rontani tudok.  :punny: Jó 8 mindenkinek.

Xzone

Quote from: Nakedape on 2008-09-25, 16:48:41
http://www.azevolucioscsalas.com/index.php

Jaj B+...

Nem veszem a fáradtságot, hogy végigolvassam, de amiket szemezgettem belőle... Egyszerűen minden felhozott "bizonyítékukra" létezik teljesen logikus cáfolat. Tudatlan balfaszok.

Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy a vallás a gyenge emberek mentsvára, akik képtelenek együttélni azzal a tudattal, hogy a létezésüknek csak saját maguk adhatnak bármiféle értelmet, és hogy az ember nem több annál, ami a fizikai világban létezik.

Ezzel az erővel teljesen valósnak is elfogadhatnánk bármelyik fantasy/sci-fi könyvet (lásd szcientológia), mivel a "hit" ellen nem lehet igazán érvelni: pontosan a vak elfogadás a lényege.

A Suzumiya Haruhi elején Kyon valami ilyesmit mond: tudjuk, hogy nincsenek démonok, a Télapó, mágia és hasonlók, de legbelül szeretnénk ha léteznének. Aki vallásos, az ezt a határt lépi át: a fantáziát tényként fogadja el... pedig a kettőt ha jól tudom már egy pár éves gyerek is el tudja különíteni.

Rounin

ITT: Reasoning with animu.

Damnatus

Isten megalkotta az evolúciót! :angyali:

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2008-09-25, 20:12:38
Egyszerűen minden felhozott "bizonyítékukra" létezik teljesen logikus cáfolat. Tudatlan balfaszok.

Egyre inkább az a meggyőződésem, hogy a vallás a gyenge emberek mentsvára, akik képtelenek együttélni azzal a tudattal, hogy a létezésüknek csak saját maguk adhatnak bármiféle értelmet, és hogy az ember nem több annál, ami a fizikai világban létezik.

Ezzel az erővel teljesen valósnak is elfogadhatnánk bármelyik fantasy/sci-fi könyvet (lásd szcientológia), mivel a "hit" ellen nem lehet igazán érvelni: pontosan a vak elfogadás a lényege.

A Suzumiya Haruhi elején Kyon valami ilyesmit mond: tudjuk, hogy nincsenek démonok, a Télapó, mágia és hasonlók, de legbelül szeretnénk ha léteznének. Aki vallásos, az ezt a határt lépi át: a fantáziát tényként fogadja el... pedig a kettőt ha jól tudom már egy pár éves gyerek is el tudja különíteni.

Ó bocsáss meg nekünk, kedves Atheistfag, mi csak
tudatlan balfasz halandók vagyunk, nem érünk fel a
Te felsőbbrendű szintedig, így nem tudjuk felfogni,
hogy a Ti emberek által kitalált, néhol egészen
logikátlan dolgokban való erőltetett, szinte vallásos
meggyőződöttségű hiteteket mi teszi mássá a mások
hitétől. Kérlek világosíts meg, ó, felsőbbrendű lény!
::)

[spoiler=related rant]Annyira unom az öntelt ateistákat. Vakon hisznek
valamiben (pl szokásos: nem volt semmi, aztán a semmi
egyszer csak fogta magát és bármi ok nélkül felrobbant,
majd ebből a semmiből bármi rendező erő nélkül lett a
minden - tök logikus, nem?), és azt hiszik, hogy ez
feljogosítja őket arra, hogy másokat lenézhessenek
ezek alapján. Az ateizmus is egy vallásos bigottizmus,
pont amiért a keresztényeket annyiszor szídjátok. A
szerves anyagok kialakulását is sokáig erőltették, hogy
ammóniatenger, villámok, stb - a baj csak az, hogy
erről utóbb kiderült, hogy így nem mehetett, így nem
jön létre igazi szerves anyag, élet. Azóta már olyan
dolgokkal jöttek elő egyes "tudósok", hogy az első
szerves anyagok és egysejtűek nem is a földön alakultak
ki, hanem egy meteoriton érkeztek a Földre. (Google,
wiki, ha nem hiszed.) Ez ám a logikus, szóval még ha
túl is élnék egy üstökös becsapódását, a légkörben
égését, a kozmikus sugárzást, a -180->+x00°C-ot az
űrben, akkor még mindig csak ott tartunk, hogy ott
hogyan alakultak ki szerves anyagok és egysejtűek?
Mi ez, ha nem erőltetett baromság? Mi ez, ha nem vak
hit a hitetlenségben? Olyan nehéz elfogadni, hogy a
tudomány sem tud mindenre választ adni, és vannak
olyan dolgok, amiket a tudomány is csak tippelget,
bármi konkrét, egyértelmű bizonyíték nélkül?
Csak a tudomány tippelgethet?

tl;dr: enjoy your worthless and meaningless life,
but do so knowing that atheism is also a religion.[/spoiler]

Lythis

Az ateizmus is csak egy elvakult vallás, nincs ebben semmi új :D

Tycho

#26497
Olaj a tűzre:
A tudósok legalább nem elfogadják, hogy nem tudják a választ, hanem keresik és hibáznak, nem betöltik a helyét egy felsőbrendű lénnyel, hanem próbálkoznak addig, amíg rá nem jönnek a megoldásra - in b4 "ami lehet épp egy felsőbbrendű lény", lehet épp akár az is.

Elfogadásból igazi probléma még sosem oldódott meg, kérdés még sose válaszolódott meg.

Igen, beszállok és kiosztok mindenkit, agyamra megy a sok vallásos bullshit és az, hogy az ateisták rátámadnak arra, aki valamiben hisz... Aki hisz egy teremtő istenben, szíve joga, amíg nem baszogatja azokat akiknek ez nem elég, az ateisták meg fogják be, ugyanolyan vakon hisznek a tudásunk jelenlegi állásában, mint sokan istenben, aztán pont ugyanakkorát is tévedhetnek ezzel, mert kiderülhet valami ami az egész eddigi elméletet felborítja...

Fucking religious war in MY usteam?

Kuroi Tenshi

More likely than you think.
Click here for a free scan!

Fazék

Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21Igen, beszállok és kiosztok mindenkit, agyamra megy a sok vallásos bullshit és az, hogy az ateisták rátámadnak arra, aki valamiben hisz... Aki hisz egy teremtő istenben, szíve joga, amíg nem baszogatja azokat akiknek ez nem elég,
igen, ez értelmes felnőtt emberek között működhet is. de én mégis úgy veszem észre, hogy ez még értelmes emberek között is ritkán működik.
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21az ateisták meg fogják be, ugyanolyan vakon hisznek a tudásunk jelenlegi állásában, mint sokan istenben, aztán pont ugyanakkorát is tévedhetnek ezzel, mert kiderülhet valami ami az egész eddigi elméletet felborítja...
ez az általánosítás sztem egyáltalán nem helytálló, mert csak egy részükre igaz. sztem.

kikuchiyo

K_T, legalább tőled nem vártam volna egy ennyire primitív, szűk látókörre valló álláspontot. Komolyan, ilyen szintű "érvelés" fundamentalista redneckeknek szánt brosúrákban szokott előfordulni.

Ne válaszolj, nem ér annyit a dolog.
Failure is the default option

Tycho

Quote from: Fazék on 2008-09-26, 00:08:26
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21Igen, beszállok és kiosztok mindenkit, agyamra megy a sok vallásos bullshit és az, hogy az ateisták rátámadnak arra, aki valamiben hisz... Aki hisz egy teremtő istenben, szíve joga, amíg nem baszogatja azokat akiknek ez nem elég,
igen, ez értelmes felnőtt emberek között működhet is. de én mégis úgy veszem észre, hogy ez még értelmes emberek között is ritkán működik.

hát ja, nem szokott nagyon menni az élni és élni hagyni. ::)

Quote from: Fazék on 2008-09-26, 00:08:26
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21az ateisták meg fogják be, ugyanolyan vakon hisznek a tudásunk jelenlegi állásában, mint sokan istenben, aztán pont ugyanakkorát is tévedhetnek ezzel, mert kiderülhet valami ami az egész eddigi elméletet felborítja...
ez az általánosítás sztem egyáltalán nem helytálló, mert csak egy részükre igaz. sztem.

jogos a kiemelés, a fanatikus ateistákról beszéltem ^^"

Lythis

Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21
Fucking religious war in MY usteam?
Áhh, ugyan, nem olyan őjkeletű ez a dolog, csak korábban a VFE topicban ment a műsor (elsősorban), tetszetős flame-eket generálva. Szóval asszem lassan popcorn tiem lesz ^^

Kvikveg

I have deja vue.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Én még mindig nem értem, hogy minek választani bármit is. :) Ha engem a halálom után bárki/bármi elítél, hogy nem foglaltam állást semelyik oldalon, hát csak a vállam fogom vonogatni.


Ha meg reinkarnálódok vakondként, hát gilisztákat fogok enni!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-09-26, 00:30:45
Én még mindig nem értem, hogy minek választani bármit is. :) Ha engem a halálom után bárki/bármi elítél, hogy nem foglaltam állást semelyik oldalon, hát csak a vállam fogom vonogatni.


Ha meg reinkarnálódok vakondként, hát gilisztákat fogok enni!!!
Vagy IQ50es szoke leszel es Dallast fogsz nezni egesz nap.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-09-26, 00:32:27
Quote from: Ramiz on 2008-09-26, 00:30:45
Én még mindig nem értem, hogy minek választani bármit is. :) Ha engem a halálom után bárki/bármi elítél, hogy nem foglaltam állást semelyik oldalon, hát csak a vállam fogom vonogatni.


Ha meg reinkarnálódok vakondként, hát gilisztákat fogok enni!!!
Vagy IQ50es szoke leszel es Dallast fogsz nezni egesz nap.

DO WANT!!!444 :whoah:

[spoiler=szokásos hót debilség]Ha nőként reinkarnálódok, életem első 25 évében a puncimmal leszek elfoglalva. :Kiraly:[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-26, 00:10:30
K_T, legalább tőled nem vártam volna egy ennyire primitív, szűk látókörre valló álláspontot. Komolyan, ilyen szintű "érvelés" fundamentalista redneckeknek szánt brosúrákban szokott előfordulni.

Egy olyan primitív postra, ami a vallásos embereket tudatlan
balfaszoknak és gyerekek értelmi szintjét sem elérő hülyéknek
titulálja, ilyen válasz jár. Másrészt, miért is primitív és szűk
látókörű? El tudnád magyarázni, hogy az ateizmus miért nem
olyan bigott és fundamentalista, mint egy vallás? Truth hurts,
etc.

Tycho

#26508
Quote from: Lythis on 2008-09-26, 00:15:21
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21
Fucking religious war in MY usteam?
Áhh, ugyan, nem olyan őjkeletű ez a dolog, csak korábban a VFE topicban ment a műsor (elsősorban), tetszetős flame-eket generálva. Szóval asszem lassan popcorn tiem lesz ^^
!?!

Általában én is kiröhögöm az ilyesmit, de vannak olyan emberek akiktől többet várok és olyankor nehéz megállni, hogy ne szóljak bele...

K_T: a vallás nem bigott és nem fundamentalista. Az emberek bigottak és fundamentalisták, nem a vallással van a baj, hanem az emberekkel!

ed.: kinek a féknickje Pagan? :ejnye:

Nakedape

én szeretném kiemelni, hogy direkt csak az evoluciót hoztam csak feel, mert nem szeretek téríteni :D

najó a vallás a töröknél bejött, de csak annyiban, h vicces, h oszama darwinista, ezmeg imho :D
alapvetően pofátlan, de kedvenc videóma témában meg ez:
http://www.youtube.com/watch?v=GY-P4bXvewo

peace brothers and sisters
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21
Fucking religious war in MY usteam?
Fel szeretném hívni a figyelmedet egy bizonyos Istencsászárra, és arra 7-8 fajra ami nem bánná ha halott lenne. ::) :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Makos

#26511
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:38:35
kép

Köszi eszek.... :Eztneked:

Amúgy most értem vissza Miskolcról....reggel 7kor indultam el és éjfélre értem haza hát nem fantasztikus? Mindezt a bALEKOKTATÁS-nak köszönhetően :/ ...ennyire szar időpontba tenni...és akkor még nem ez volt az uccsó...

Edit:

Amúgy nem volt rossz...nekem meg másik 11 embernek az volt a feladatunk hogy játszunk egy angol-német focimeccset megfűszerezve a II. vh-val: Angliai csata. Természetesen az angolok nyeretek :D ... Bár aláírást nem kaptuk meg mer szerintük sz*r volt...na mind1.
A Csillagkapu kicsinyített mása nem volt rossz...inkább maradtam volna a seggemen a focicsapatválogatásnál és mentem volna csillagkapusat "játszani"
A citrompótló mosolygás ellen meg azt kell mondjam hogy bevált xD

Solid Snake

#26512
Quote from: Tycho on 2008-09-26, 00:01:21
Fucking religious war in MY usteam?

[spoiler][/spoiler]

Komolyra véve: jó dolog a remény és a hit, amíg ésszerű keretek között, nem szélsőséges módon érezzük. Szeretnék hinni egy felső hatalomban és abban, hogy az életemnek van értelme. GYU 3-ban volt Gandalfnak egy monológja, mikor a haláltól félő Pippint vigasztalta. Na az kellemes volt.

A "semmiből jöttünk-semmibe tartunk" felfogás viszont azért lássuk be: ijesztő.

Quote from: Makos on 2008-09-26, 01:21:16
Amúgy most értem vissza Miskolcról....reggel 7kor indultam el és éjfélre értem haza hát nem fantasztikus? Mindezt a bALEKOKTATÁS-nak köszönhetően :/ ...ennyire szar időpontba tenni...és akkor még nem ez volt az uccsó...

Welcome to the suck.  :__devil:

Sajnos muszáj ilyenkor tartani, ugyanis este már senkinek sincs órája, plusz így a tanítást erősen zavaró hangoskodás problémája is meg van oldva.

Mi anno 5 tanszéken voltunk, ebből 2 alkalommal nem értük el az utolsó buszt, így hajnalig a Rocky vendégszeretetét élveztük.

[spoiler]
Jelszó: Kitartás.
1. félév a legnehezebb.
[/spoiler]

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Dreamcleaver

#26514
Én még mindig várok Zsiga inputjára, nekem vallásos témában ő a kanon.  :D

Btw ez most tényleg Xzone posztjából indult ki vagy lemaradtam valamiről?  :eek:

Also I'm a GOD!...I think...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-26, 02:08:40
Én még mindig várok Zsiga inputjára, nekem vallásos témában ő a kanon.  :D

Már megyek is a tűzbiztos azbesztruhámért... bár ellene még
az is kevés lehet...

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-26, 02:08:40
Also I'm a GOD!...I think...

Van erre egy aranyköpés, már nem tudom, kitől:
"I found out that I am God.
Because every time I pray, I find that I'm talking to myself..."

Tyű, már fél kettő? Hogy fogok munkába menni? :D
Jóccakát

Xzone

#26516
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-26, 00:33:25
Quote from: kikuchiyo on 2008-09-26, 00:10:30
K_T, legalább tőled nem vártam volna egy ennyire primitív, szűk látókörre valló álláspontot. Komolyan, ilyen szintű "érvelés" fundamentalista redneckeknek szánt brosúrákban szokott előfordulni.

Egy olyan primitív postra, ami a vallásos embereket tudatlan
balfaszoknak és gyerekek értelmi szintjét sem elérő hülyéknek
titulálja, ilyen válasz jár. Másrészt, miért is primitív és szűk
látókörű? El tudnád magyarázni, hogy az ateizmus miért nem
olyan bigott és fundamentalista, mint egy vallás? Truth hurts,
etc.

Az, hogy létezik valamilyen felsőbbrendű, mindenható lény, aki például az ősrobbanást okozta, elképzelhető. Bizonyítani vagy cáfolni egy ilyen lény létezését természetesen képtelenség. Viszont abban 100%-ig biztos vagyok, hogy ha létezik egy ilyen lény, annak semmi köze sincs a földi vallásokhoz.

[spoiler]Also, I think Hitler was right.

Oh, és postcount btw.[/spoiler]

.Attila

Quote from: Xzone on 2008-09-26, 02:46:18
Viszont abban 100%-ig biztos vagyok, hogy ha létezik egy ilyen lény, annak semmi köze sincs a földi vallásokhoz.

Deizmus?

Quote from: Kvikveg on 2008-09-26, 00:22:28
I have deja vue.

Csak a szokásos vallási flame war.

Draconire


Rounin

Ahahahaha, vetemedjetek meg, amiért nélkülem csináltok ilyeneket... >_>
We need the Cape Society back.

Quote from: MakosKöszi eszek....

Get off of the internet, pussy! You are bound to see worse.