Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cloud

Valaki kipróbálta már a Win 8-at?

Programok működnek alatta rendesen? (Film- zenelejátszó, torrent stb)

.Attila

Pár hónapja megnéztem. Nekem nem jött be, programokat nem próbáltam rajta, mert már a kezelőfelület is elriasztott.
A kezelőfelület mobilra jó lehet, talán tabletre is, de desktopra szerintem nem.

Cloud

Metro UI kikapcsolható, csak kíváncsi lennék hogy jobb-e, gyorsabb-e a win7-nél a kicsike.

Cobra

Majd ha lesz DX11.1, akkor talán érdemes lesz váltani, addig nem nagyon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !



kada

#51756
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-08, 21:53:03
Quote from: Cloud on 2012-08-07, 19:16:52
Valaki kipróbálta már a Win 8-at?

Igen, a Gartner.
http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_8_desktop_gartner_rossz.html
Na, újfent leszavazzák...

Quote[spoiler]Az elemző felidézte egy nemrég készített felmérésük tanulságait is. Üzletembereket kérdeztek meg arról, hogy mennyire várják a nyolcas kiadást. Válaszul a legtöbb esetben hangos nevetés érkezett, a vállalkozások nagy része ugyanis még csak most próbál átállni a Windows 7-re, és egyelőre csak nagyon kevesen állnak készen a 8 befogadására.[/spoiler]
Arra (is?) lennék kiváncsi, hogy vajon hány százalékuk XP-ről?

Darkstar

#51757
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-08, 21:53:03
Igen, a Gartner.
http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_8_desktop_gartner_rossz.html

Ez már az elejétől látható volt, már én is írtam jó rég.
A Metro (azaz már exmetro) elképzelés telefonra és tabletre jó. Asztali gépre pocsék.
Egy magic mouse féle hardverrel már jobb kérdés, úgy még akár elképzelhetőnek is tartom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: kada on 2012-08-09, 01:04:24
Arra (is?) lennék kiváncsi, hogy vajon hány százalékuk XP-ről?

El tudom mondani: nagyon nagy. Erre vannak kitesztelt környezeteik,
kész lemezképeik, letesztelt egyedi fejlesztések és eszközök, amik
sok esetben még ha úgy is gondolnád, a valóságban mégsem átjárhatóak
a különböző verziók között. Nagyon kevés céget láttam, ahol egyáltalán
bevezették a Vistát. S most nem csak / a kis hazai cégekről, hanem
kifejezetten a nagy multikról beszélek, hiszen ott vannak az egyedi
fejlesztések és eszközök. Már a Win8-ra áttérést is jókora tesztelés,
előkészítés, kompatibilissá átalakítás előzte meg, ezt nem játsszák el
minden egyes új kiadás előtt. Teljesen logikus és érthető.

Darkstar

Nálunk is most dolgoznak a W7/Office 2010 átálláson, és ugye nem egyszerű (sőt), mert több különböző elemzőszoftvernek és excel toolnak kell kb egy éjszaka után ugyan úgy továbbműködni a teljesen új rendszeren.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Ahol ráadásul DOS-os program is van, ott pláne nem akarnak átállni. De muszáj lesz, mert az XP támogatása megszűnik nemsokára. XP után viszont nincs egyszerű, stabilan működő megoldás DOS-os programok futtatására.  Az XP Mode nem valami kiforrott...

Excelnél még érdekes, hogy ha 2003ról váltanak át és a felhasználók még az újabb verziókat nem nagyon látták, akkor lesz némi értetlenség :)

Aztán ott van a hardware is. Gondolom sok esetben bizony a komplett kliens parkot lehet cserélni, mert nem biztos, hogy azok a gépek, amin az XP eddig vígan elfutott, a win7 is gond nélkül elmegy.
Az legalább pozitív a win8-nál, hogy a minimum gépigény nem több a win7nél. De desktopon ez a gui marhára nem kell.

Darkstar

A gépparkkal szerencsére nem lesz gond, az egész jó. Viszont az office valóban 2003 -> 2010 lesz :D Mondjuk szerintem a legtöbben úgyis azt használnak magáncélra, a probléma inkább a kompatibilitádsal (főleg a macrok) lehet. Meg mostanában esedékes egy lotus notes -> office átállás is, csak hogy egyszerűbb legyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Tök jó, hogy nem tudok rendesen felkészülni egy mikorszopsz vizsgára, mert egész egyszerűen nem tudni, mi mindent kérdezhetnek. :Eztneked:
Voltam tanfolyamon, végigcsináltam egy 199 kérdéses tesztsort és még így is voltak olyan kérdések, hogy csak néztem, mert még csak szóba sem jöttek sehol.

Próféta

Quote from: Darkstar on 2012-08-09, 12:03:41
Meg mostanában esedékes egy lotus notes -> office átállás is, csak hogy egyszerűbb legyen.
Ez szerintem boldogabbá fogja tenni a kollégákat :)

kikuchiyo

Szerencsére nálunk ilyen office fasságokat nem használunk :D, ugyanakkor a windows (amit bizonyos nem részletezhető okok miatt igen) még mindig XP az esetek többségében. Ami azért szívás, mert egyre nehezebb mai gépekre XP-t telepíteni.
Failure is the default option

.Attila

Driver támogatás hiánya miatt? Vagy miért?

kikuchiyo

Igen.

Általában ott megakad a dolog, hogy a telepítő nem ismeri fel az alaplapi SATA vezérlőt. Az USB floppylemezes játszadozás pedig vagy beválik, vagy nem.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

/ SP2/SP3-ban már ritka volt az ilyen gond, valamint a telepítőbe is lehet
streamline-olni, több eszköz is van rá. Vagy, ha sok egyen-gép van, mint
a legtöbb nagyvállalatnál, akkor kész minta-lemezképet átghostolni, alap.
Ez csak IT-részleges balfaszoskodás.

Fazék

ugye mindannyian ismerjük a helyzetet, amikor eszel, kicsit ügyetlen vagy, és szád és a tányér között félúton leesik egy ételdarab az evőeszközről.
ekkor többségünk megpróbálkozik az étel megmentésével, elvégre ha az ölembe/combjaimra esik, akkor az még fogyasztható a földre eséssel ellentétben.
namármost kijelenthetem, hogy forró krumplipürével ezt nem célszerű eljátszani. ne is próbálkozzatok, ezt fölfedeztem helyettetek.

Cloud

Köszönjük a közérdekű információt, remélhetőleg iskolai tananyag lesz belőle hamarosan. :) :D

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-08-10, 00:19:41
Szerencsére nálunk ilyen office fasságokat nem használunk :D, ugyanakkor a windows (amit bizonyos nem részletezhető okok miatt igen) még mindig XP az esetek többségében. Ami azért szívás, mert egyre nehezebb mai gépekre XP-t telepíteni.
Mar majdnem uhumoltem, hogy igen, nalunk is pont igy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

:D

Mondjuk így, hogy ennyit szórakozol Németországban, könnyű elfelejteni...
Failure is the default option

White SeeD

Ma megsütöttem életem legdrágább piskótáját. ::)
Beállítom a mixer tojáshabot keverni. Keveri ahogy kell majd hirtelen nagy csatt. Nézem, kapcsolom ki, még a fogantyúja is tűzforró. Égett szag kikapcs gyorsan. Leveszem, valami zörög benne. MEgrázom, a szellőző résen át potyog kifelé a ventillátor lapátjai. Ennyit a hűtésről. Jó, vagy 10 éven át volt használva, kiállta az idő próbáját.
De van másik mixer. Szép új, 2 éve ott rohad a polcon becsomagolva. Anyám sajnálta kiselejtezni azt ami most elszállt.
Kicsomagolom, elolvasom biztonság kedvéért hátha van valami extra benne, de nincs zelmer 481 olcsóteszkós keverő.
Bedugom, keverem a pudung+vaj a krémhet 1 perc után el kezd lassulni, 5ös fokozatról mint a régi 1.-es fokozata, nyomom a turbót semmi (nehogy már egy puding kifogjon rajta!) kikapcsolom, kijjebb veszem majd bekapcsolom és semmi nem történik, 5 fokozat + turbó egyiken sincs semmi. Se égett szag, se füst, se erölködés zaja, semmi :zomg:
Szóval 2 percig ment a vadiújj mixer. Persze garancia nincs, kipróbálva nem lett vásárlás után ahogy kellett volna, fent pihent a polcon 2 éven át mert a régi még ment... :ejj:
Szóval drága egy piskóta volt. 2 mixer is belehalt. És még csak jó sem lett...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Az "újat" még talán meg lehet menteni, vidd el szerelőhöz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


.Attila

Kicsit fura az a link.


Cloud

Hm, köszi, franc se tudja miért lett ilyen.

Flaser

Üdv mindenkinek Szerbiából!
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."