Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Zsiga

Ha erről van szó, akkor van belőle a neten 100MB-s rip is. ;)
Én azért letöltöm, kíváncsi vagyok hogy mit alkotott WS. :)

Member: Mért épp WMV? Annál hulladékabb codec kevés van...  :confused: Korrekt minőség kis méretben = .h264. :)

Member

Azért, mert az megkíméli a szegény icipici korlátozott neteseket. :D
h264 nem eszi a procit véletlenül?

Darkstar

Quote from: Member on 2006-12-28, 23:10:16
h.264 nem eszi a procit véletlenül?
De. Valamit valamiért. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

#3153
Quote from: Member on 2006-12-28, 23:10:16
Azért, mert az megkíméli a szegény icipici korlátozott neteseket. :D
h264 nem eszi a procit véletlenül?
A .h264 épp azért jobb, mert kis méret mellett is jó képminőséget tud biztosítani, míg a wmv ettől igencsak messze áll... Egyébként alacsony bitrate mellett nem terheli nagyon a procit, persze egy régi elavult gép (lassan 2007-et írunk, szerintem nem reális elvárás hogy egy új videokódolási szabványt 5-6 éves technikára optimalizáljanak...) lehet hogy kidöglik tőle. Ahogy Darkstar mondja, valamit valamiért, lehet MPEG2-t is használni, az keveset eszik cserébe sok helyet foglal. :)

Közben leért, belenéztem. Elsőre nem is rossz. :)

Member

Szerintem a GForce2 MX400-am és 256 RAM-om nem örülne neki, annyi szent. :/

Zsiga

Quote from: Member on 2006-12-28, 23:43:20
Szerintem a GForce2 MX400-am és 256 RAM-om nem örülne neki, annyi szent. :/
Egyiknek sincs sok köze hozzá. ;)

Member

Akkor megnyugodtam. :rolleyes:

Rage

h.264 = SUPERIOR. Sajnos a superiorityt meg is kell fizetni: mivel nagysagrendekkel bonyolultabb a tomoritesi algoritmusa, mint az MPEG-2nek, eleg eros CPU-t kell ala rakni, hogy normalis sebessegu legyen a dekodolas (encodingra meg szo szerint renderfarmokat csinalnak a tehetosebbek, szal... ;)). Cserebe sosem latott kepminoseget biztosit. Ahogy Darkstar emlitette, valamit valamiert. :lazza:
Egyebkent ez all az AAC-re is, bar annak a dekodolasahoz nem feltetlenul kell eros CPU (cserebe a lossless kodekeken kivul mindent ver).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Nakedape

#3158
Quote from: Member on 2006-12-29, 13:24:31
Gratulálok a válaszodra egy több mint egy éves postra, amelyet egy olyan ember írt, aki már (sajnos) nem Magyarországon tartózkodik. :/

de gonosz itt vki :ejnye:
a fórum pont azér nem cset mert lehet régire is írni, szegény újaknak meg hadd ne kelljen mindenki tartózkodási helyét tudni imho :D :D
nem offense csak kötözködés.. azért meg bocs ilyen napom van  :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

A tartózkodási hely OK, de pl. ki tudja, hogy az illető nem változott-e meg azóta totálisan? :/

Kvikveg

Quote from: Member on 2006-12-29, 13:34:18
A tartózkodási hely OK, de pl. ki tudja, hogy az illető nem változott-e meg azóta totálisan? :/
Hmmm... Xipe rozsaszin tutuszoknyaban rovid kek hajjal? Hmmm....  :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2006-12-29, 13:34:18
A tartózkodási hely OK, de pl. ki tudja, hogy az illető nem változott-e meg azóta totálisan? :/

Őszintén szólva, ki nem sz@rja le?  :D Arra reagált, amit akkor írt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-29, 15:24:17
X2 HIT COMBO!  :D
C-c-c-combo breaker :D
De tényleg telitalálat.  :haha:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Pirula

Quote from: Ymir on 2006-12-29, 15:45:51hol itt az egyenlőség?!?
Múltkor írtam egy oktatásszociológiai könyvajánlót a vonatkozó topicba, ajánlom felkutatni. Egyenlőség legfeljebb a matekban van.
Egyébként 8 pont nem hinném hogy az egész tanulás ellazsálását jelentené. Gyámot meg nem viccből rendelnek egyébként valaki mellé, és ha akarom meg is fordíthatom a kérdést hogy miért sajnálsz te egy árva/intézetben nevelkedett gyerektől +8 pontot? Nem egyszerű ám lavírozni a szolidaritás meg a teljesítményelv között.

Pirula

Akkor jól sejtettem hogy konkrét dologról van szó.  :smile: Nyugi, a vizsgáztatás már nem szociális alapon működik, fog ő majd izzadni ott - ha a szenvedése kárpótol.  :haha:

Member

Ha már a világban sehol nincs egyenlőség, majd pont a felvételiben lesz, nem? A +8 pont már több, mint egy nyelvvizsga, azért ez tényleg nem semmi, persze étkeztetés meg egyéb terén csak a 3+ tesó számít, minden családi bib@szt lesz@rnak... :Eztneked:

Pirula

Quote from: Ymir on 2006-12-29, 16:54:03Még nem tudom beleélni magam az eljövendő kínzattatásaiba.
Akkor mittudomén... ha a felvételi jogszabályokat nem tudod módosítani... nem is tudom tényleg.... rúgd izomból sípcsonton!  :D

Próféta

Quote from: chilip on 2006-12-29, 17:37:19remélem adják majd a hazai mozikban, mint a Chihiro-t :angyali:
Ha már itt tartunk, ma reggel hajnalban megint leadta a TV2 a Sen to Chihiro no Kamikakushit...

MB

Quote from: Nakedape on 2006-12-29, 13:28:58
Quote from: Member on 2006-12-29, 13:24:31
Gratulálok a válaszodra egy több mint egy éves postra, amelyet egy olyan ember írt, aki már (sajnos) nem Magyarországon tartózkodik. :/

de gonosz itt vki :ejnye:
a fórum pont azér nem cset mert lehet régire is írni, szegény újaknak meg hadd ne kelljen mindenki tartózkodási helyét tudni imho :D :D
nem offense csak kötözködés.. azért meg bocs ilyen napom van  :angyali:

Majd csak túlélem valahogy. :(

sirtomi

Miért is kellett lakat az Utáljuk együtt az amcsikat topicra? Nem értem :)

Pirula

Quote from: sirtomi on 2006-12-29, 19:03:44
Miért is kellett lakat az Utáljuk együtt az amcsikat topicra? Nem értem :)
Ha értelmes vita volt ott akkor az alapvetően politikai tartalmú volt, az az új fórumszabályzat szerint fekete bárány. Ha nem folyt értelmes vita akkor meg... minek megtartani egy flame topicot?

sirtomi

Ok, értem. Nem olvastam az új fórumszabályzatot :D

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-29, 19:18:33
Ok, értem. Nem olvastam az új fórumszabályzatot :D
Mivel még nincs kész ezért nem csodálom. :) (Vagy Darkstar megint hiperaktív volt én meg le vagyok maradva? :D)

Egyébként én úgy emlékszem hogy a belpolitika a tilos, abból vannak a nagy veszekedések, míg pl. egy Bush flame-re elég kicsi az esély. De ezt majd zsozso megmondja, rá fogunk kérdezni. ;)

Member

Ha ott nincs is, itt úgyis lesz flém előbb vagy utóbb, ha az kell. ;)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 19:42:24
Mivel még nincs kész ezért nem csodálom. :) (Vagy Darkstar megint hiperaktív volt én meg le vagyok maradva? :D)
Te mondtad, hogy összeírod, uh hajrá. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-29, 19:55:41
Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 19:42:24
Mivel még nincs kész ezért nem csodálom. :) (Vagy Darkstar megint hiperaktív volt én meg le vagyok maradva? :D)
Te mondtad, hogy összeírod, uh hajrá. :D
Majd holnapután a vonaton megdumáljuk hogy mi kerüljön be (úgyis ott lesz az igazán aktívan fórumozók 20-25 százaléka :), lehet gyűjteni az ötleteket, javaslatokat), aztán valamelyik nap megfogalmazom szépen és átküldöm zsozsonak átnézésre.

MB

Ez valami fórumtalálkozó lesz?

Member


kikuchiyo

Leechelésben és a japán internets sötétebb oldalában járatos versenyzőktől kérdezném, hogy mit jelent a "無修正", amit a Share-ben lehet látni egyeseknél?
Uncensored?
Failure is the default option

Zsiga

Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k igen, tudom hogy ez kurvasok pénz, de elkeseredettségemben, a fagyhalál szélén sokmindenre hajlandó vagyok...) kabátot, ami jelentősen melegebb mint a mostanim (egy polárbéléses Columbia Vertex)? Kinéztem a North Face Summit-ot meg Himalayan Parka-t, de azért 400/600 euro egy kicsit meredek... Valami hasonló kellene olcsóbban, mert érzésem szerint ezeknél az ár jelentős részét a márkanév teszi ki.