Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kazenokizu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-02, 00:57:40
Nálunk a TO-s nénik ennél lustábbak, ceruzával oda kell nekik írni a súlyozott átlagot
és a kreditszámot :rolleyes:
Ach so! Így már értem. :)

Quote*Jelentkezik* - de szűlni senki ne jöjjön hozzám! :haha:
Kizárt, hogy 30 óra tanulással bárki is átmenjen a vizsgán. (Persze át lehet menni szerencsével, de ez most nem számít.) Én nem panaszkodhatok, mert könnyen tanulok, ált. 2x-i olvasás elég, de ennyi idő alatt szinte még elolvasni sem lehet. (Regényből mondjuk simán, de mikor a 26. gyógyszer napi fenntartó dózisát, meg adható maximális dózisát kell megjegyezni, akkor azért ennyi idő nagyon nem elég.) Mi átlagosan 7-10 napot készültünk rá, ami miatt minimum megérdemelnénk érte 3-5 kreditpontot.  :mad:
QuoteEnnek a sok vizsgára készülésnek szép következménye, hogy másnapra már el is felejtem
szitne a teljes anyagot...
Ezzel 100 %ig egyetértek.
Quotenem tudom, hogy mi értelme ennyi tárgyból vizsgázni. Mondjuk
a tárgyak nagyrésze felesleges is, úgyhogy semmit nem vesztek.
Igazából szerintem az a legnagyobb gond, hogy csak elméleti tudást szerez az ember az egyetemen, gyakorlatból szinte nincs semmi oktatás. Legalábbis nálunk.

QuoteAmúgy: 16 tárgy  :eek: nem kevés. Én már a kilencet sokallom, és 2-3 kredites tárgyakat
csak akkor veszek fel, ha érdekes, mert van elég 4 és 5-kredites tárgy is (sőt, a többi
karon még 6-kreditesek is akadnak...)
Jó nektek. Nálunk a 2 kredit már nagyon soknak számít, mert szinte csak a kötelezőekre adnak ennyit (na jó, most a gyógyszertan 4 pontos volt, de szerintem arra nyugodtan mehetne min. 7). A szabadon választható tárgyaink ált. 0,5-1 pontosak. Szal nem tudom, hogy fogok összeszedni 360 pontot a 6 év alatt. :eek:

Meg ami még vicces: fel szerettem volna venni idén gyereksebészet kreditet (1 p.), de aztán megütötte a szememet egy felhívás, miszerint verselemzés kurzusért adnak 2-t. Úgyhogy inkább mentem Ady-t elemezni, mint arra, ami érdekelt volna, és esetleg később vmi hasznát is vehetem volna. Szóval szerintem egy picit gondolkodhatnának is, akik ezeket kitalálják...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-02, 01:18:45
Úgyhogy inkább mentem Ady-t elemezni, mint arra, ami érdekelt volna, és esetleg később vmi hasznát is vehetem volna. Szóval szerintem egy picit gondolkodhatnának is, akik ezeket kitalálják...
:haha: Gondolkodni? Túl sokat vársz el :haha:

kisvirag

"elméletileg" úgy megy a kreditosztás ahogy te írod, kaze. egyes karokon működik is, mint pl TTK-n, ahol a kreditszám a nehézséget is tükrözi. de nálunk BTKn pl szinte minden 2 kredit. vagy 1. maximum 3, de az ritka mint a fehér holló. eddig adtak 5 kreditet a szigorlatért. mostani elsőéveseknek nem jár érte semmi... és azéret vicces, mert jó, vannak tárgyak amiket fogjuk rá hogy meg lehet 60 órából tanulni. de van, amire kétszer annyi idő se elég igazából... és teljesen mindegy, 2 kredit mind. max akkor adnak többet, ha az osztás-szorzással a kötelezőkből nem jönne ki a végére a szükséges mennyiség (ugye én kötött órarendes vagyok, nálunk az van, ami, nincs választási lehetőség)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

TKKn volt 10 kredites tárgy, igaz, a gyakorlat részért 0 járt, az mondjuk tényleg cuki volt. De most is volt olyan 1 kreditért, amin szinte senki sem ment át elsőnek, + 7 forráskönyv volt. :hopp: :jee: És állítólag 30 kredit minden félévben a minimum, de egyszerűen nem lehet ennyit felvenni, mert a sima órák kb. 22-23 + kitöltenek minden lehetséges helyet a héten. Csak így tovább, ETSZK! :whoah:

Kuroi Tenshi

Most kezdem igazán értékelni a 4- és 5-kredites óráimat, és
nem azon nyavalyogni, hogy bezzeg a többi karnak 6-kreditesei
is vannak...
Szigorlatért viszont itt se jár kredit. Sőt, néhány más óráért
sem, pl nyelv, bár a tesiket még meg is érteném, de a nyelv?

Member

Nyelvért sehol sem jár tudtommal.
Amúgy nagyon szokatlan volt kis vidéki bankban fizetni az eddigi nagy városiak után...
(gyk. elkérte zso számláját, pötyögött, mondta az árat és kész O_O)

Kazenokizu

kisvirag: velem ugyanez a helyzet, mert én is kötött órarendes vagyok. :smile:
Csak egyszerűen idegesít, hogy 16 felvett tárggyal tudtam idén 31,5 pontot gyűjteni, de az előző 3 évben még egyetlen félévben sem volt 30 pontom, szóval nem tudom mi lesz.

Egyébként mi kaptunk pontot nyelvért (1-et), de az lehet, hogy csak azért járt, mert szakmai nyelv volt.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fubenalvo

Evezzünk akkor valami lightosabb témára... pl engem nagyon érdekelne, hogy Eberinu miért cserélgetei minden 3adnap az Aváját. :)
Mire megszokok egyet, megint új van. :P

Kvikveg

Hehe, nemreg kapcsoltam ki az alairasokat es avakat, a munkahelyre valo tekintettel. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

 :tezsvir:

Írd be a címsorba, hogy about:config.
Írd be a filterhez, hogy browser.tabs.closeButtons.
Kattints duplán a megjelenő sorra a főablakban, írd be azt, hogy 3 és okézd le. ;)
Failure is the default option

Member

Quote from: Fubenalvo on 2007-02-02, 16:40:08
Evezzünk akkor valami lightosabb témára... pl engem nagyon érdekelne, hogy Eberinu miért cserélgetei minden 3adnap az Aváját. :)
Mire megszokok egyet, megint új van. :P
Rounin hajdani nyavalyája átköltözött belé. :__devil:
Netforgalomra való tekintettel már régen kikapcsoltam őket. :D

Cobra

WS a routeren elég beállítani, hogy PPoE csatlakozás legyen és beírod a jelszót meg a password-öt. A gépeden meg visszarakod a TCP/IP-t automatikusra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kisvirag

nyelvért jár kredit. persze, nem mindegy, milyen képzésben, és milyen kóddal veszed fel. de pl nem nyelvszakos bölcsészként nekem jár kredit az idegennyelvi központ kurzusaiért.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

TurboK

Quote from: White SeeD on 2007-02-02, 17:00:54
Leszedtem ezt a firefox 2.0-át...
Nem tetszik hogy nem oldalt vannak a bezárógombok... már úgy megszoktam, hogy jobbszélrevinni az egeret és klikk, most meg mire odaérek észreveszem hogy no gomb, és mehetek vissza zárogatni... :ejj:

rámész a tabra és középső egérgomb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2007-02-02, 20:47:11
Közben:
http://www.index.hu/

:lol:

A Kossuth téren jelenleg X ember demonstrál. kb 2 másodpercenként ugrál a mutató. Vajon hogyan számolják ezt ilyen gyorsan? :D
:lol: Vicces fiúk ezek az indexesek. Voltam kint egyébként, de sajnos nem nagyon tudtam normális fotókat csinálni. Lassan tényleg kéne vennem egy ultra-nagylátót meg egy-két nagy fényerejű fixet...  :frown:

Member

Nem hiszem, hogy soknak van animegyűjteménye. :D (Vagy bármilyen más egyéb)
Szerintem 3 fő téma lesz: A tanulmányok, a b*szás és a nagy beb*szások. :rolleyes:
Esetleg néhányan elmondják, hogy hol dolgoznak (főleg akik szakmunkásba/középbe mentek), mást nagyon ne várj.

kikuchiyo

Lehet majd óhh meg áhh felkiáltásokat hallatni, amikor megtudod, hogy egyes papucs határozott osztálytársaid már barom módjára igába hajtották a fejüket irigylendő módon megnősültek.  :haha:
Failure is the default option

Kazenokizu

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-02, 23:36:03
Lehet majd óhh meg áhh felkiáltásokat hallatni, amikor megtudod, hogy egyes papucs határozott osztálytársaid már barom módjára igába hajtották a fejüket irigylendő módon megnősültek.  :haha:
Főleg, ha majd bébivel a karján érkezik az illető, mint az én egyik volt osztálytársam idén. Csak lestünk... :eek:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

kisvirag

iden elmeletileg nekunk is kene majd hogy legyen...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: Member on 2007-02-02, 17:47:22
Quote from: Fubenalvo on 2007-02-02, 16:40:08
Evezzünk akkor valami lightosabb témára... pl engem nagyon érdekelne, hogy Eberinu miért cserélgetei minden 3adnap az Aváját. :)
Mire megszokok egyet, megint új van. :P
Rounin hajdani nyavalyája átköltözött belé. :__devil:
Netforgalomra való tekintettel már régen kikapcsoltam őket. :D

Nem hajdani. Oké? :Eztneked: :Kiraly:

Member

Quote from: Rounin on 2007-02-02, 23:59:58
Nem hajdani. Oké? :Eztneked: :Kiraly:
Nem csalódtam... :lol:

Olyat akarok látni, hogy vmelyik könnyűvérű osztálytársamról kiderül, hogy ráunt a nőkre és homokos lett! :hopp:

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-02, 12:35:10
Csak egyszerűen idegesít, hogy 16 felvett tárggyal tudtam idén 31,5 pontot gyűjteni
Én meg 7 5-kredites tárggyal 35-öt :o  :lazza:

Member meg látom ismeretlenben tudja, hogy miről fog a szó folyni, főleg,
hogy még nem is voltál érettségi találkozón :rolleyes:

Member

Eddig sem szóltak másról a dumák, majd pont erre az alkalomra bekerül a kultúra, nem? :)

Kazenokizu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-03, 00:15:02
Én meg 7 5-kredites tárggyal 35-öt :o  :lazza:
Ez nem ér... :ejj: :ejj:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

noriko

Én meg örülök, hogy nem vagyok kredites.  :haha:
Legalább ilyenekkel nem kell vesződnöm!
Plusz egyes órákon, ahol a kreditesek jegyekért küszködnek, nekem elég a megfelelt.  :lazza:
"I wish I could, but I don't want to."

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2007-02-02, 22:22:23
:lol: Vicces fiúk ezek az indexesek. Voltam kint egyébként, de sajnos nem nagyon tudtam normális fotókat csinálni. Lassan tényleg kéne vennem egy ultra-nagylátót meg egy-két nagy fényerejű fixet...  :frown:

Én délután jártam arra, akkor a fényképezőktől és a bámészkodóktól nem lehetett látni a tüntetőket (vagyis nem voltak sokan), egy helyi lakos viszont megjegyezte, hogy ha továbbra is ilyen gyakran nem fog közlekedni a 2-es villamos, akkor lehet, hogy el fog költözni onnan.
A Néprajzi Múzeum LEGO-kiállítását ajánlom minden nosztalgiázni kívánónak!  :whoah: Nem nagy, de ami van, az nagyon  :cool:

sirtomi

#4377
Quote from: White SeeD on 2007-02-02, 17:00:54
Leszedtem ezt a firefox 2.0-át...
Nem tetszik hogy nem oldalt vannak a bezárógombok... már úgy megszoktam, hogy jobbszélrevinni az egeret és klikk, most meg mire odaérek észreveszem hogy no gomb, és mehetek vissza zárogatni... :ejj:

Nekem emg pont ez tetzsik benne. Egyéb programokban már ehhez szoktam :)

Nekem az általánosiskolai és a középsulis osztálytalálkozóm is jó volt. Általánosiskolai osztálytársak közül sok lánynak már gyere ke van, akár több is, volt aki terhesen jött :D Érdekes fiúk közül egy középiskolás osztálytársam nősült csak meg.

Member

Általános iskolában vegyesebb a nép és akik nem annyira karrieristák, hogy felsőoktatásba menjenek, azok sokszor előbb házasodnak. ;)

Member

Detto, és mindig nézek, amikor vki elsorolja mind a 8 osztály alatti üllésrendet. Azt sem tudom, hogy mellettem ki ült.

Nálam még két Scatman mp3 jön lefelé 1-2 óra alatt. :D Bár már elkezdett gyorsulni.