Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2007-02-21, 23:37:48
De úgy konkrétan melyik részét tartjátok ökörségnek?
Lol... soroljam?
Néhány, ami így még az eszemben maradt:
- gyorsabb ram pár mm-rel nagyobb, hogy ne férjen be? Mire is vannak a JEDEC-
szabványok? Vagy DDR helyére DDR2-t akart rakni?
- integráltság az alaplapon: régen is volt ugyanilyen mértékű; és most is lehet még
külső kártyákon kapni sok dolgot (persze plussz pénzért, kezdve HDD-kontroller/RAID,
hálózati port, nyomtatóport, stb, persze a hangkártyáig és videókártyáig bezárólag)
- folyamatos cserélgetés, pl PCI-e? Ja, ISA -> PCI -> AGP és most PCI-e. DE: még
most is vannak PCI és AGP-kártyák, AGP-re még most is jönnek ki új kártyák (talán
az 1950XTX lesz az utolsó "nagyágyú", de van még választék. Csak sajna drágább,
mint a PCI-e kártyák). A váltás pedig nem a jelen, hanem a jövő grafikus kártyáinak
szükségletei miatt kell.
- SATA... 60°C-on olvadó kábelek? De mégis hány fok van a házában?  :3x3:
- házak vékony lemezekből - mindig is így volt. Különben baromi nehéz lenne. De
vannak benne merevítők, nem az alaplap tartja, mint ahogy ő állítja. Vagy akkor
ennyire gagyi házakat ne vegyen :haha:
- stb.

Darkstar

#5401
Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 00:00:33
...
Nyomtatók: Maga a nyomtató, mint hardver sincs ingyen, hülyék lennének belepakolni egy teljes töltet tintapatront. És nem hülyék. A patron utána meg annyi, amennyi, ha nem tetszik, mehetsz máshová.
Integrálás: ha zavar, ne vegyél integrált cuccot, de akkor szánd is rá azt, amennyivel drágább a rendes stuff.
Kíváncsi lennék, milyen SATA kábelt olvasztott el az a barom meg hogy a kábelt mi a tökömmel hevítette 60 fokra, illetőleg ezt mivel mérte le...
Windows utálat & linuxfreak-ség: You just fail. Pretty hard. Unom már a Linuxtardokat, akik el vannak szálva maguktól, mert ők különlegesek, mindössze azért, mert nem egy winben kattintgatnak, hanem egy Gentoo-ban pl. Rajtuk keresztül szép lassan én is eltávolodtam a linuxtól, de ezt régebben már hosszan kifejtettem.
Telefon és gép. 6600 és pcsuit: minden elsőre ment, szinkron, telepítés a telóra, adatok kimentése, stb. T68i-vel detto.
Az update dolog miatt nyávogni úgy baromság, ahogy van. Senkitől nem lehet elvárni, hogy pl a már csomagolt, leszálított anyámkínját egyből visszavonják ha épp kijön egy új firmwire pl...
DVD: no comment. Annyi problémám van vele, hogy a régi asztali lejátszó nem eszi az rw disceket (a másolt filmekkel is problémázik). Soha semmi egyéb.

zárszó: csak érdekeségképp jegyzem meg, hogy pont ma vettem aegy Gilette M3 power nitro-t, és tényleg könnyebb vele borotválkozni. Erről szintén ennyit. :P

A stílusa meg kifejezettem kocsmatöltelék, ilyen ember engem semmiről ne akarjon kioktatni.

És ne szokjátok meg tőlem az ilyen hosszúságú postokat, de ha valaki a technikai fejlődést vagy alaptalanul a Microsoftot szapulja, az felviszi bennem a pumpát. Lusta vagyok átolvasni, a nyelvtani hibákért bocs. :D

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Egy dolog zavar csak, hogy rambővítéshez valóban nem ártana alaplapot cserélnem :F.
A többi tényleg.. elfogult x).

Darkstar

Erre inkább hagyom Zsigát válaszolni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

#5404
Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 00:19:17
Ehh, régebbi alaplapokon ugyanilyen integrálás? Ugyan hol?

Videókártya, 3d gyorsító (ugye akkor még külön volt), modem, hangkártya, meg valami portok.
Szerintem nagyon jó volt, hogy olcsón hozzájutottákl egy gyak üres laphoz ér aztán olyan felállítást hoztál össze amilyet akartál. Az árakat meg sajna nemigen lehet összehasonlítani az infláció meg gazdasági bizbasz dolgok miatt.
De akkoriban sokkal könyebben és olcsóbban lehetett gépet fejleszteni.

AGP-s kártyák még mindíg vannak... Sajna éppen most töltik fel az árlistákat a környezetemben lévő boltokban, így nem tudok linket adni. De kb úgy néz ki, hogy a legutóbbin volt egy noname agp-s és 15 pci-e s....

A házakból meg szerintem is bőven kispórolják a cuccokat. Legalább is lemezvastagságra, biztos hogy 2-3 szor vastagabb volt=> jobban hangszigetelt. Igaz akkoriban nem volt szükség ekkora hűtésre.

A hardverek élettartamát kifelejtettem a múltkor. Érdekes módon a 286-osom ment 5 évig minden gond nélkül. Most meg 4 éve évente kell cserélnem a gépem mert behal rajta az alaplap és a proci.
Pl van még a régi P2-es gépem a telken, integrált Ati Rage 8MB ( :D ), int. hang, int. hálózat,
portok, stb stb.
3D gyorsító? Akkoriban az volt a videokártya neve :rolleyes:
Akkoriban se voltak olcsóak az alaplapok amíg újak voltak. Akkor se lehetett sokkal
olcsóbban gépet fejleszteni. Sőt, ott még egyes dolgokért (pl oc, biosbeállítás kapcsolókkal
és jumperekkel, hard-modok) vért kellett szenvedni, amit ma már simán meg lehet csinálni.
Integrált videó kevesebb alaplapon van, mint ahányon nincsen; vmennyire üres lapok még
most is vannak. Nem, ne P1-hez és más dinoszauruszokhoz mérd.
Gazdasági bizbasz? Bocs, de nem épp ezen a területen dolgozol? :rolleyes:
Az, hogy mi van a sarki boltban, az szerinted a mérvadó?
A magyarországi cuccokból kispórolják az anyagot? Bocs, de elég régóta Kínában gyártják
a házakat :hehe: Sőt, elég régóta használnak vékony acéllemezeket.
Évente hal meg a procid és az alaplapod? Akkor ott vmi nincs rendben.
Nálam pl a főgépben egy 4éves proci, alaplap, és még mindig bírja, ahhoz képest, hogy
ebből 2-2.5 évet húzva volt, és most is húzva van.

DS: pedig hasznos jószág az a linux (btw most is onnan írok ^^")  - legjobb, hogy ingyenes
és legális, ami windowsnál együtt a suli után már nem fog menni ;) :D

Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 00:19:17Az árakat meg sajna nemigen lehet összehasonlítani az infláció meg gazdasági bizbasz dolgok miatt.
De akkoriban sokkal könyebben és olcsóbban lehetett gépet fejleszteni.
10 éve is kábé 150e-ből tudtam összehozni egy akkor elfogadható gépet perifériák nélkül, most is kábé annyi. Ha az inflációt meg a gazdasági bizbasz dolgokat is beleszámítod, akkor szerintem igencsak olcsóbb lett a dolog.


Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-22, 00:41:55
DS: pedig hasznos jószág az a linux (btw most is onnan írok ^^")  - legjobb, hogy ingyenes
és legális, ami windowsnál együtt a suli után már nem fog menni ;) :D
Elhiszem én, hogy hasznos, egyszer fel is akartam tenni másodlagos oprendszernek, de nem tudtam a SATA 2 vinyók miatt... Meg szeretem a Win kényelmét és viszonylagos userközpontúságát. :)
BTW kíváncsi leszek, ha kijön a magyar Vista, vajon hozzáigazítják-e a voice recognition-t is, mert így még elég nehezen boldogulok vele. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Disztrofüggő. Nekem az xpvel több bajom volt a sata lemez miatt (főleg,
mivel laptop, itt nehéz floppys driver-frissítést csinálni :D ), a suse simán
ráment. Felhasználóbarátabbak egyes disztrók, mint gondolod - bár
azokban winhez hasonlóan van egy rakás bloatware is...
De pl esszéíráshoz előszeretettel használom a linuxos openofficet, mert
itt a "kezdj írni egy szót, kitalálom, mi az!" egész normálisan működik is
(az addig beírt szövegből következtet, bár néha a magyar ragozás nem
megy neki :D ).

Magyar Vista még nem jött ki? Nem jan 31 volt a globál launch date?

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-22, 00:57:33
Magyar Vista még nem jött ki? Nem jan 31 volt a globál launch date?
Nope, asszem Márciusban lesz valamikor.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Heh.
Aztán olyan lesz, mint a PS3.
USA, Ázsia: november
Európa, Elő-Ázsia, Ausztrália: talán március, emelt árakkal :rolleyes:

Kiváncsi leszek, hogy milyen árcédulákat aggatnak majd rá. Nem mintha
szükségem lenne rá. Főleg ha az a kísérleti oprendszer, amiről nem
beszélhetek, működni fog  :hopp: ^^"

Darkstar

Kísérleti oprendszer? Csak nem a Google fejleszt valamit már erre a piacra is? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Nem :p
A Microsoft keze benne van elég mélyen, lehet, hogy ebből végül egy
újfajta oprendszer lesz. De mivel még nem kaptam meg a bétám, még
nem tudok róla többet mondani, elég nagy a titkolódzás.
Annyit tudok, hogy Dx10 benne van, de kevesebb a fícsör és a mem-
fogyasztás, valamint unix-rendszerekből is vesz át elemeket.

Darkstar

WTF. A Vienna még messze van a bétától, az tuti nem lehet. És elvileg én is regisztrálva vagyok a Microsoft bétatesztelőkhöz, miért nem tudok erről? grr...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

mert ezt nem csak a ms fejleszti ;)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

The time now is 8 PM and this is The Voice of America NATO :D

Selmo

A nyomtatókkal kapcsolatban igaza van, a patron marha drága bele. :ejj:
WS: a P1-esek nem voltak agyonintegrálva? :lol: Soroljam? :redface:
De a cikken jót röhögtem. :lul:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-02-22, 03:44:06
A nyomtatókkal kapcsolatban igaza van, a patron marha drága bele. :ejj:
WS: a P1-esek nem voltak agyonintegrálva? :lol: Soroljam? :redface:
De a cikken jót röhögtem. :lul:
A nyomtatókkal kapcsolatban sincs igaza, teljesen közismert tény hogy a tintasugaras nyomtatók indulóköltsége alacsony mert maga a nyomtató egy elég egyszerű berendezés, a minőségi tinta viszont drága. (És erre még tényleg rátesznek egy lapáttal, de ez is egy módszer, ha nem tetszik lehet venni utángyártott patront fillérekért.) Aki meg nagy mennyiségű szöveg nyomtatására használ tintasugarast az az igazán buta, arra találták ki a lézer- és mátrix-nyomtatókat. Ja hogy azt nem vágják hozzád ingyen a boltban? :rolleyes: Hosszútávon mégis olcsóbb.

A cikk többi marhaságára majd talán este tudok reagálni, most mennem kell suliba.

Pirula

Quote from: Zsiga on 2007-02-22, 08:40:21Ja hogy azt nem vágják hozzád ingyen a boltban? :rolleyes:
Nem-e? Tavaly vettem 18-ért lézernyomtatót, idén kellett benne tonert cserélni, az 17 rugóba került.

Darkstar

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 10:21:36
(Azt a közismert tényt meg csak azok ismerik akik valamennyire jártasak a számítsátechnikában, és egy hétköznapi ember nem hiszem hogy tudná)

Kezd komolyan érdekelni, hogy melyik részét misztifikálod ennyire, mert az egész cikkben egy olyan mondatot nem találtam, amit MINIMÁLIS szgépes ismeretekkel nem lehetne kibogozni. Főleg, hogy mint már korábban taglaltuk, hogy a fazon nagyrészt hülyeségeket beszél... :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

sztem ezzel a témával teljesen nyugodtan el lehetett volna menni a Harder/szoftver vegyes topic-ba :)

a cikket nem olvastam el, csak az első bekezdést és a nyomtatóval egyet kell, hogy értsek. de hát ez van. ahogy talán Zsiga vagy K_T mondta, profitmaximalizálásra mennek rá. te nem tehetsz mást, mint hogy ésszel vásárolsz, és kicsit utánajársz vásárlás előtt, hogy hosszútávon melyik nyomtatóval járnál jobban. ez van.

a ddr --> ddr2 váltás hasznosságát viszont tényleg megköszönném, ha elmagyarázná nekem valaki :) csak 1-2 cikket olvastam még régebben a témában, de úgy vettem észre, hogy senki sem észlelt semmi igazi teljesítményjavulást, ami indokolttá tenné a szabványváltást. megköszönnék egy felvilágosítást a témában, de előtte plíz irány az erre való topic  :merci:

Rounin

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 10:21:36
A nyomtatópatron igenis drága. ráadásúl hp megoldja, hogy a termékeihez csak az előírt patronaikat lehessen használni (utántőltés nincs, vedd meg amit kapsz azt jólvan), és főnököm amilyen buggyant volt olyat vett, amibe 1 20ml-es patron jó a már említett árért.
7K akkor is sok lenne, ha a sárga színt aranyporral dúsítanák, a pirosat kihalófélben lévő állatok vérével a kéket meg mélytengeri moszatok porával... (Jah, és a fekete kerül 7K-ba, a színes 8-9K) :smile:

Bullshit. Az Állami Nyomdában sem hivatalos hp-patront használunk minden alkalommal. Igen, még mi is kalózkodunk xD (olcsóbb, de vacakabb is ^^'). Igaz, hogy előfordul, hogy valamelyik nyomtató elkezd pattogni, hogy nem eredeti hp patron telepítve - de ilyenkor csak kiveszed, beteszed (/b/tards hess!) és máris megy tova^^'.

sirtomi

Én utántöltőt vettem a HP patronokhoz és nem kellett hozzá fúró sem :)

Rounin


Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 12:57:46
De mi nem nyomda vagyunk hanem mezei felhasználók, és nincsen kiterjedt ismeretségi körünk kalózhálózatok felé :D
Nem is kell, bemész tetszőleges számtekboltba, és mondod, hogy ilyen meg ilyen patron kell, utángyártottban. Olyan nincs, hogy valamiből nincs utángyártott.


sirtomi

Emberek mit lehet tenni ultra durva izomláz ellen? Már alig tudok menni annyira fáj a combom és este még foci is lesz amit nem akarok kihagyni :)

Member

Gyúrj rá egy kicsit, nekem attól anno elmúlt.
Ellenben nekem meg olyan mókában volt részem, hogy a számtekterem kulcsa napok óta eltűnt, a diákigazolványcsere viszont folytatódott, és persze én voltam az utolsó, akinek be kellett volna zárnia és végül zárcsere lett, hogy vissza tudjam kérni a diákomat... Ki volt az a barom, aki elrakta? :mad:

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-02-22, 16:07:43
Emberek mit lehet tenni ultra durva izomláz ellen? Már alig tudok menni annyira fáj a combom és este még foci is lesz amit nem akarok kihagyni :)
mozogsz rá még egy kicsit  :__devil:

de amúgy tényleg ez a leghatékonyabb módszer, hogy elmúljon :)

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-02-22, 16:30:49
Quote from: sirtomi on 2007-02-22, 16:07:43
Emberek mit lehet tenni ultra durva izomláz ellen? Már alig tudok menni annyira fáj a combom és este még foci is lesz amit nem akarok kihagyni :)
mozogsz rá még egy kicsit  :__devil:

de amúgy tényleg ez a leghatékonyabb módszer, hogy elmúljon :)
Kedden kondiztam, tegnap rámozogtam és most nem tudok menni :D Jó mondjuk mindkét mozgás eléggé keményre sikerült.

Djinn

#5429
Elnézést de én nem javaslom a rádolgozást az izomlázra, mivel azt nem csak a tejsav felgyülemlése okozza, hanem az izomrostokon lévő kisebb (nagyobb) repedések (vízfelhalmozódás, kisebb ödémák...) ezért az még ronthat is a helyzeten. Hideg-meleg vizes zuhany és gyenge maszírozás (Ha netán van otthon rozmaringolaj azzal ^^) segíthet vagy vérkeringést serkentő kenőcsök.  :smile:
Persze többnyire nem lesz baj abból, ha vki rádolgzik erősen de jobb óvatosnak lenni, pláne ha az ember már járni sem tud... Ha mégis muszáj, akkor csak finoman a mozgással, ahogy White SeeD ítra ^^
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"