Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Eberinu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-07, 14:47:12
:hopp: :hopp:
Az előbb tett ki a számvitel tsz egy üzenetet a neptunra, hogy
júni végén lesz mégegy vizsgaalkalom - megmenekültem (legalábbis,
kaptam mégegy esélyt... ugyanis ezt azért tették, mert túl sokan
buktak meg a vizsgákon...)
Nekem is júni végén lesz számvitel UV, méghozzá számvitel szervezésből...ez is egy olyan tárgy, amit még máig nem értek minek van -_-

.Attila

K_T-n kívül mindenki eltitkolja, hova jár?

Eberinu


Darkstar

ELTE - Proginfo
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

VE műszaki infó (Azértsem fogom Pannaonnak írni :hehe: Ilyen hülye nevet...)


thrall

#9335
Bláthy Ottó villamosipari szakközépiskola - informatika szak... volt eddig aztán meg ha sikerült, akkor a miskolci egyetem gépészkarának enrgetikai mérnöki szak hallgatója leszek :D (mire ezt leírtam... )

Tycho

BME - mechatronikai mérnöki szak

sirtomi

Azta milyen szakok vannak! Én csak sima Műszaki Informatika szakra jártam a Pollackon, aztán VE Műszaki Informatika Egyetemi kiegészítő.

.Attila

Quote from: Tycho on 2007-06-07, 19:18:25
BME - mechatronikai mérnöki szak

BME-n van külön ilyen szak?

Tycho

Quote from: .Attila on 2007-06-07, 19:50:25
Quote from: Tycho on 2007-06-07, 19:18:25
BME - mechatronikai mérnöki szak

BME-n van külön ilyen szak?

...ha itt írom :rolleyes: igen van

csacsa

Akkor én se titkolom tovább, bár lehet jobb lenne mégis... DUF- műszaki informatika szak....
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Cobra

Mennyi műszakis (leendő munkanélküli) :)

más: ismerős most hívott, hogy megjött a köv. havi internetszámája, kedves Vivanet meg akarta emelni 1500Ft-tal a havidíjat, mert lejárt a hűségnyilatkozata. Ezek után a következő hónaptól Externetes lesz (remélhetőleg el is tudja intézni a szolgáltatóváltást).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Bocs, Bonci, azt hittem, hogy már tudod, annyiszor említettem.

SZTE ETSZK
Szociális Munka Alapszak I. évfolyam

Amúgy miért van az, hogy csak akkor esik az eső, amikor a buszmegállóban állok, amúgy meg azonnan eláll? :confused:

kikuchiyo

Quote from: Tycho on 2007-06-07, 19:18:25
BME - mechatronikai mérnöki szak

Az mit tud?

Járkáló dinoszaurusz-modelleket fogsz építeni?

BTW láttam a Rome 2. részét, és kicsit utánaolvastam a dolgoknak a történelmi (nem)tudásomat felfrissítendő (ZOMG SPOILARS - Caesar dies!!!1).
Különösen az a bizonyos koponyalékeléses jelenet ragadott meg (már korábban is tudtam, hogy ez a műtéti technika létezett az ókorban, honfoglaló eleink is alkalmazták, és jobban belegondolva, abban a helyzetben és a kor orvostudományának színvonala mellett tényleg ez volt a logikus lépés - hiszen a fickót jól fejbeverték, és valahogy csökkenteni kellett az agyra ható nyomást - azér' erősítsen meg valaki, aki ért hozzá), azon viszont kiakadtam, hogy ma is vannak, akik az önkéntes koponyalékelést mint a megvilágosodás ill. a magasabb tudatállapot felé vezető utat propagálják.  :eek:
Az emberi hülyeség tényleg végtelen.
Failure is the default option

csacsa

Quote from: Member on 2007-06-07, 20:46:56
Bocs, Bonci, azt hittem, hogy már tudod, annyiszor említettem.

SZTE ETSZK
Szociális Munka Alapszak I. évfolyam

Amúgy miért van az, hogy csak akkor esik az eső, amikor a buszmegállóban állok, amúgy meg azonnan eláll? :confused:
Lehet azért, mert Murphy dolgozik, amikor te a buszmegállóban álldogálsz... :hehe:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Solid Snake

#9345
*Frissen elballagott, 2007 szeptemberétől ME-GÉK mérnök informatikus szak :whoah:

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-07, 13:00:10
(Szép Magyar Nyelvért Emlékdíj Első Fokozata a Pálmaágakkal és Csillaggal kitüntetést érdemlünk a "lolni" ige bevezetéséért.)

Ragozzunk.

Én lolok
Te lolsz
Ő lolik
Mi lolunk
Ti loltok
Ők lolnak

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-06-07, 21:10:14
(btw: a leet az 1337, tiszta sor, de emellett milyen egyéb szimbolikus jelentőséggel bír?  :smile:)
Még az intarweb őskorszakából:
elite = 'leet = 1337

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-07, 21:20:49
Quote from: Solid Snake on 2007-06-07, 21:10:14
(btw: a leet az 1337, tiszta sor, de emellett milyen egyéb szimbolikus jelentőséggel bír?  :smile:)
Még az intarweb őskorszakából:
elite = 'leet = 1337

Tehát ez egyféle megtiszteltetés volt anno, ami előtt máig tisztelegnek a fórumozók.  :smile:

Member

Találtam pár normálisabb idénymunkát a neten, sztetek ráér holnap reggel vagy már ma fárasszam őket?

S_N, kimaradt az Ön! Vagy lolit nem lehet Önözni? :p

Kuroi Tenshi

Nem.
Ez az elitizmus egy formája volt, a n00bok kirekesztése azáltal,
hogy így "kódolva" írták a kulcsszavakat, azaz nem lehetett
rákeresni. Aztán megragadt, és tizenéves kis n00bz0r0k is
rákaptak, hogy ez milyen poén és sirály, és elkezdtek 100k |\/|4,
!|\/| 1337!!!1!11 stílusban írkálni ::)

Dreamcleaver

ELTE BTK - Történelem - Angol Nyelv és Irodalom szak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Solid Snake on 2007-06-07, 21:22:43
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-07, 21:20:49
Quote from: Solid Snake on 2007-06-07, 21:10:14
(btw: a leet az 1337, tiszta sor, de emellett milyen egyéb szimbolikus jelentőséggel bír?  :smile:)
Még az intarweb őskorszakából:
elite = 'leet = 1337

Tehát ez egyféle megtiszteltetés volt anno, ami előtt máig tisztelegnek a fórumozók.  :smile:
http://en.wikipedia.org/wiki/Leet

A tökéletesség unalmas.

Tycho

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-07, 21:05:06
Quote from: Tycho on 2007-06-07, 19:18:25
BME - mechatronikai mérnöki szak

Az mit tud?

Járkáló dinoszaurusz-modelleket fogsz építeni?

BTW láttam a Rome 2. részét, és kicsit utánaolvastam a dolgoknak a történelmi (nem)tudásomat felfrissítendő (ZOMG SPOILARS - Caesar dies!!!1).
Különösen az a bizonyos koponyalékeléses jelenet ragadott meg (már korábban is tudtam, hogy ez a műtéti technika létezett az ókorban, honfoglaló eleink is alkalmazták, és jobban belegondolva, abban a helyzetben és a kor orvostudományának színvonala mellett tényleg ez volt a logikus lépés - hiszen a fickót jól fejbeverték, és valahogy csökkenteni kellett az agyra ható nyomást - azér' erősítsen meg valaki, aki ért hozzá), azon viszont kiakadtam, hogy ma is vannak, akik az önkéntes koponyalékelést mint a megvilágosodás ill. a magasabb tudatállapot felé vezető utat propagálják.  :eek:
Az emberi hülyeség tényleg végtelen.

Az faggotry... inkább Tachikomákat  :muhahah:

a Rome meg nagyon jó!  :jee:

.Attila

#9353
Quote from: Member on 2007-06-07, 20:46:56
Bocs, Bonci, azt hittem, hogy már tudod, annyiszor említettem.

4-5 emberét tudom, köztük vagy te is.

Quote from: CobraMennyi műszakis (leendő munkanélküli) :)

Látom a smileyt, de azért mégis leírom: mérnökökre van most a legnagyobb igény.

Manitu

Quote from: .Attila on 2007-06-07, 23:18:29
Látom a smileyt, de azért mégis leírom: mérnökökre van most a legnagyobb igény.
Én úgy hallottam, hogy azért asztalosból is nagy hiány van :D Néha komolyan elgondolkodok, lehet jobb lett volna, ha inkább annak tanulok  :redface:


thrall

egyébként az asztalos, egm alakatos, manapság ha jól végzi a munkáját egész jól keres :D

egyébként meg nemtom már,h ogy hol olvastam,h ogy egy kezdő gépésznek olyan 300k a fizetése, és ez később olyan 400-ra mehet fel ( ha jólemlékszem :P) a munkanélküli, az a bölcsész. lassan ügyvédpalánták fogják az utcákat seperni (ezzel emg nem akartam megsérteni senkit se :D )

.Attila

#9356
Nemrég úgy hallottam (félfüllel), hogy egy jó minőséget produkáló asztalos havi 700-800ezret is megkeres egy hónapban. Netto.
No igen, bölcsészek... sok bölcsész szerintem azért választotta, amit, mert
1. nem tudta, mit csináljon magával, és/vagy
2. máshova nem vették volna fel, mert elcseszte a középiskolát.

Egyébként érdekes, mennyiszer lehet olvasni/hallani arról, hogy a felsőoktatás szerkezete (a diákok arányai szakmák szerint) abszolút nem tükrözi a piac igényeit, de valahogy az az érzésem, hogy ez csak oda nem jut el, ahova el kéne: a középiskolásokhoz. Ebből a szempontból sem nevel az életre a középiskola, pedig inkább ez lenne a feladata, mintsem a papucsállatkáról vagy az ATP molekuláról oktatni.

thrall

tök jó, hogy pont a bioszt hoztad fel :D Nálunk van egy tanár, akit Miskolcon mindenki a bláthy-val köt egybe. Nucc tanárúr  :whoah: :whoah: :whoah:
na ő megtanít az életre...meg a fegyelemre...meg a figyelemre... meg a politikára... meg a szekszuális kapcsolatokra... meg az állatokra... meg arra, hogy (mivel tesitanár is) esőben és hóban is körbelehet futni fél miskolcot kétszer... meg egyébként tanít is

Kuroi Tenshi

Quote from: thrall on 2007-06-08, 00:19:43
a munkanélküli, az a bölcsész. lassan ügyvédpalánták fogják az utcákat seperni (ezzel emg nem akartam megsérteni senkit se :D )
Én inkább Dunát rekesztenék velük  :bsd: :D

Egy asztalos annyit keresne? Nekem kicsit soknak tűnik... Ha valami újgazdag
megrendeléseit csinálja, akkor lehet, de sztem ez csak ritka eset.
Ha nem, megyek asztalosnak :D

Nekem a középiskolával kevesebb bajom, mint az egyetemi oktatással. Lehet,
hogy szted nem sok értelme az ottani bioszoktatásnak, de
1. alapműveltség
2. aki abba az irányba megy, annak hasznos; aki meg nem, az legalább tudja,
hogy na ezt nem akarja tovább tanulni az egyetemen :D

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-08, 00:59:46
1. alapműveltség
2. aki abba az irányba megy, annak hasznos; aki meg nem, az legalább tudja,
hogy na ezt nem akarja tovább tanulni az egyetemen :D

ad1) Én szerintem sokkal inkább alapműveltség lenne egyes betegségek tüneteit megtanulni, hogy tudjuk, mikor menjünk el orvoshoz, mintsem ATP molekulát tanulgatni (na Moha, mi is az az ATP molekula és hogyan működik? kereső vagy bárminemű segítség használata TILOS!). (megjegyzem: tudom, minek a rövidítése az ATP, és tudom, mi a feladata, de arra már nem emlékszem, hogyan működik, szerencsére, mert úgyis felesleges info)
A zöldszemes-ostoros lehet még alapműveltség, az ATP molekula szerintem már kevésbé.

ad2) Ezt mindenre rá lehetne mondani. Aki gépésznek/közlekmérnöknek megy tovább, annak a belső égésű motorok, kazánok, turbinák stb. működése jönne jól. Ezen az alapon ezeket miért nem tanítják a középiskolában? Én sokkal jobban élveztem volna.