Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Tycho

Quote from: Próféta on 2007-12-04, 23:11:30
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-04, 23:07:01Ritkán járok wikin, mert ezt nem tekintik forrásnak az egyetemen,
sőt, ezért megrovás, pontlevonás, keresztrefeszítés, kerékbetőrés
majd felnégyelés jár, kb ilyen sorrendben.
Tulajdonképpen jogosan, hiszen akárki akármit írhat oda. Hivatkozni sem szabad rá, az logikus. De mondjuk feltérképezni egy tématerület kulcsszavait, a lap aljáról releváns irodalomjegyzéket gyűjteni, stb., majd az eredeti forrásokból alaposan tájékozódni -  szerintem teljesen korrekt folyamat, többször így jártam el.
én is így pótoltam ki már egy két jegyzetemet :jee:

minuszmiki

Quote from:  Who's OnlineGuest      22:11:11     Printing the topic "Éppen milyen zenét hallgatsz?".
Ezeken mindig meglepődöm.  :3x3:

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2007-12-04, 23:26:38
Quote from:  Who's OnlineGuest      22:11:11     Printing the topic "Éppen milyen zenét hallgatsz?".
Ezeken mindig meglepődöm.  :3x3:
Biztos a jogvédők... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: Próféta on 2007-12-04, 23:04:16
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-04, 22:57:05:haha: anon is everywhere.
A legjobbak ugyaninnen:
Quote"Wikipedia is one of the few reservoirs of hope left." — Anon.
Quote"The best thing since sliced bread" — Anon.
Quote"The knowledge must flow!" — Anon.
stb. Már egy jó ideje megy, van egy csomó!
lol. Ha egy nap 10 cikket nem nézek meg wikin, akkor egyet sem, de ezeket az apróbetűsöket még sosem olvastam el :)


Selmo

Quote from: Ramiz on 2007-12-04, 23:35:20
Quote from: minuszmiki on 2007-12-04, 23:26:38
Quote from:  Who's OnlineGuest      22:11:11     Printing the topic "Éppen milyen zenét hallgatsz?".
Ezeken mindig meglepődöm.  :3x3:
Biztos a jogvédők... :D
:lol:
Bár ha jobban belegondolok, annyira nem is.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Mit jelent az, hogy "óre tácsivá"? Japánul?
És mi a címe annak a Pink Martini (francia) számnak, aminek a refrénjében a csaj ül és dohányzik? ("Je ne sepaoux..." stb)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: Próféta on 2007-12-04, 23:04:16
Szarul megírt driverek

Quote from: Solution Center
Problem caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS)

This problem was caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS). This program was created by Realtek Semiconductor Corp.. Realtek Semiconductor Corp. does not currently have a solution for the problem that you reported.

Recommendation

--------------------------------------------------------------------------------


For support information and product updates, Realtek Semiconductor Corp. recommends that you go online to the following website:

Realtek Semiconductor Corp.

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Tycho

Quote from: Selmo on 2007-12-05, 00:16:15
Quote from: Ramiz on 2007-12-04, 23:35:20
Quote from: minuszmiki on 2007-12-04, 23:26:38
Quote from:  Who's OnlineGuest      22:11:11     Printing the topic "Éppen milyen zenét hallgatsz?".
Ezeken mindig meglepődöm.  :3x3:
Biztos a jogvédők... :D
:lol:
Bár ha jobban belegondolok, annyira nem is.

ügyeügye :ejnye:

.Attila

Quote from: Ramiz on 2007-12-05, 00:33:25
Mit jelent az, hogy "óre tácsivá"? Japánul?

"Mi..." többes szám első személy, és folytatódik a mondat (ore az jelöli a hímnemű első személyt, tachi-val lesz többes szám, a "vá" pedig a témajelölő partikula).

Ramiz

Kösz, akkor ez tehát magában még nem túl sok infót hordoz. :) Zenében hallottam ki mindig.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Hodott a mitulátbáti édettédet! :D

Ti is úgy vagytok a csokival és társaival, hogy addig zabáljátok két pofára, amíg van?
Kiskoromban volt, hogy libabőrszerű hólyagok jelentek meg a karomon a cukortúladagolás miatt.
Failure is the default option

Tycho

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-05, 01:02:37
Hodott a mitulátbáti édettédet! :D

Ti is úgy vagytok a csokival és társaival, hogy addig zabáljátok két pofára, amíg van?
Kiskoromban volt, hogy libabőrszerű hólyagok jelentek meg a karomon a cukortúladagolás miatt.
:eek: :ejnye:
amúgy igen :angyali: Ha kapok egy tábla csokit, akkor egy órán belül a belemben végzi :hehe:

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-05, 01:02:37
Hodott a mitulátbáti édettédet! :D

Ti is úgy vagytok a csokival és társaival, hogy addig zabáljátok két pofára, amíg van?
Kiskoromban volt, hogy libabőrszerű hólyagok jelentek meg a karomon a cukortúladagolás miatt.
Mitulábátti nemta hónattö?
Egyébként nem, általában gondosan elrakom olyankorra, amikor kívánom. Persze általában az van belőle, hogy a húgom/apám megtalálja, aztán baszhatom a gondosságomat. :D Viszont úgy látom, a karamellás Milkámat nem taláták meg, úgyhogy ezt most be is tolom. ^^

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-05, 01:02:37
Hodott a mitulátbáti édettédet! :D

Ti is úgy vagytok a csokival és társaival, hogy addig zabáljátok két pofára, amíg van?
Kiskoromban volt, hogy libabőrszerű hólyagok jelentek meg a karomon a cukortúladagolás miatt.
Felőlem hetekig is ott lehet az édesség a polcon, tőlem általában biztonságban van. Majd ha olyanom lesz, akkor megeszem. Most is itt várja a sorsát három 75%-os étcsoki :lazza:


Tycho

#15434
Quote from: Manitu on 2007-12-05, 01:33:58
Quote from: kikuchiyo on 2007-12-05, 01:02:37
Hodott a mitulátbáti édettédet! :D

Ti is úgy vagytok a csokival és társaival, hogy addig zabáljátok két pofára, amíg van?
Kiskoromban volt, hogy libabőrszerű hólyagok jelentek meg a karomon a cukortúladagolás miatt.
Felőlem hetekig is ott lehet az édesség a polcon, tőlem általában biztonságban van. Majd ha olyanom lesz, akkor megeszem. Most is itt várja a sorsát három 75%-os étcsoki :lazza:

eretnek :__devil:

amúgy ki kéne számítanom egy olyat, hogy "a mérés bizonytalansága (az átlag szórása)" de felette már kellett egy átlag és egy szórás érték is... akkor ez mi, és hogy számolja az excel?  :eek:

ED.: megtaláltam a jegyzetben... elég gyökér képlete van, és semmi valódi statikai jelentése nincs, csak méréstechnikai :eek:

RedPriest

Még a szünettel kapcsolatban: Az, hogy most van téli szünet, csak annyit jelent, hogy ezen a héten tuti nincs vizsga. Ennyivel rövidebb az időszak. De már a tanárok közel fele közölte, hogy ő ünnepek alatt nem fog vizsgáztatni, mert nincs értelme (évek tapasztalatára építve), úgyse tanul senki. Tehát, az edig kapott időpontok szerint a vizsgaidőszak január 3-tól kezdődik, s hó végével záródik. Magyarul az uv-k lehetőségei bekorlátozódnak. Bár se őszi, se tavaszi szünet nincs hivatalosan, most is úgy volt megoldva, hogy szombat-kedd szabad volt októberben, mert 23-a keddre esett. Szerintem hasonlóképp lesz tavasszal is. Sok értelme a hivatalos szüneteknek nincs az egyetemen, hisz úgyis a hallgató szív vele, nem az előadó (pl. rövidebb vizsgaidőszak, tömörebb tananyag, stb.). Akinek kell szünet, az csinál magának. Ez általában így szokott lenni. És való igaz, hogy a szünet léte/nemléte karonként, vagy akár szakokként eltérő lehet, figyelembe véve a követelmény méretét, és mértékét. Szerintem.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

sirtomi

Két évvel ezelőtti mikulás csoki még ott áll a polcomon, várom mikor kel életre :)

Manitu

Kicsit elaludtam ma, 2-kor keltem :eek: Szar ügy, hogy élből elment az egész napom. Nem mintha bármi dolgom lenne, de akkor is...


RedPriest

Quote from: Manitu on 2007-12-05, 16:17:02
Kicsit elaludtam ma, 2-kor keltem :eek: Szar ügy, hogy élből elment az egész napom. Nem mintha bármi dolgom lenne, de akkor is...

Ez nálam alap, ha nincs semmi dolgom...
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Hamsta

Hm, először is üdv meg miegyéb. Apró kérésem lenne, két helyre bedobva, hátha nagyobb esélyem lesz a sikerre.
A minap küldték nekem msn-en ezt a kis izét és örülnék, ha valaki megdobna a teljesebb, hosszabb, vágatlanabb változatával (ugyanezen zenei alappal). Köszi előre is, over and out.

http://hamsta.extra.hu/mokuska.mp3

Lythis

Kedves Tycho: nemtudom miről beszélsz, nem Blarke-ot idéztem, de ezekszerint valamiről neki is ugyanaz a véleménye, mint nekem (ha esetleg volnál olyan kedves és kiemelnéd a részt, akkor hálás lennék..mondjuk megkérdezhetem wuffie-t is, igaz). Az "ennyire csontig van a nyelved Blarke seggében" helyzet sem áll fenn, az, hogy te valamiért fújsz rá az az egyéni szociális problémád.
Nem, nem cikizni akartalak, de ha már csillogtatni akarod a műveltségedet, akkor járj utána rendesen, vagy tanulj meg gúglizni. Brahe dán csillagász volt, és nem cseh.

Tycho

#15441
 :rotfl: én még Vágótól hallottam ezt a legyenönismilliomosba, ezekszerint rosszul... De PMre itt válaszolni azért... :ejnye: Nyílván azért írtam PMet, mert nem a többiekre tartozik ez a vita, az meg már csak a te szegénységi boznyítványodat silányítja tovább, ha továbbra is itt forszírozod ezt :appl:

minuszmiki

[spoiler= kisebb lolesemény]Ma a suliban németórán szó volt többek között a névjegykártyákról, és eszembe jutott róla ez a motivational:



Mindenkinek kellett csinálni magának kis névjegykártyát, felolvasni róla az adatokat. Értelemszerűen meg is csináltam a magamét, és reménykedtem benne, hogy a tanár nem engem szólít. Ott rontottam el a dolgot, hogy elképzeltem, hogy milyen lenne felolvasni, hogy "Ich bin Analrapist von Beruf", már akkor is közel álltam ahhoz, hogy hangosan felröhögjek. Úgyhogy lapultam, és vigyorogtam, mint a tök. Természetesen a tanár engem szólított, nagy nehezen sikerült valami más foglalkozást mondanom, de utána kitört belőlem a röhögés. Teljesen hülyének néztek, én meg nem kezdtem el nekiállni magyarázni, mert csak még hülyébbnek néztek volna utána. De legalább röhögtem egy jót. :D[/spoiler]

Tycho

Quote from: minuszmiki on 2007-12-05, 20:51:16
[spoiler= kisebb lolesemény]Ma a suliban németórán szó volt többek között a névjegykártyákról, és eszembe jutott róla ez a motivational:



Mindenkinek kellett csinálni magának kis névjegykártyát, felolvasni róla az adatokat. Értelemszerűen meg is csináltam a magamét, és reménykedtem benne, hogy a tanár nem engem szólít. Ott rontottam el a dolgot, hogy elképzeltem, hogy milyen lenne felolvasni, hogy "Ich bin Analrapist von Beruf", már akkor is közel álltam ahhoz, hogy hangosan felröhögjek. Úgyhogy lapultam, és vigyorogtam, mint a tök. Természetesen a tanár engem szólított, nagy nehezen sikerült valami más foglalkozást mondanom, de utána kitört belőlem a röhögés. Teljesen hülyének néztek, én meg nem kezdtem el nekiállni magyarázni, mert csak még hülyébbnek néztek volna utána. De legalább röhögtem egy jót. :D[/spoiler]
:lul: :lul: :lul:  amúgy németül az analrapist az milyen foglalkozás? vagy ez itt "for teh lulz" néjegykártya? (abszolút 0 a némettudásom.)

minuszmiki

Dunno, nem néztem alaposan utána. Sztaki nem ismeri.

Cobra

Szerintem csak az a jelentése, amire mindenki gondol. Igaz nem vagyok otthon a német orvosi szakszavakban, de nem hinném, hogy van ilyen orvosi szakirány.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Mivel egy bostoni cím van a kártyán ezért szerintem tökmindegy hogy mit jelent németül. :)
Btw. én meg "pedology"-ból fogom írni a diplomamunkám. :lazza:

Draconire

Minél többet látom, annál inkább érdekel:
Tycho, az avatarod miből van? Ja, és szeretném közelebbről is tanulmányozni, szóval egy nagyobb verziót is szívesen látnék. :D

[spoiler=picture unrelated][/spoiler]

Tycho

valami orosz fickó warhammer40k képregénye/fanartja [spoiler=kép][/spoiler]

Draconire

Quote from: Tycho on 2007-12-05, 21:47:27
valami orosz fickó warhammer40k képregénye/fanartja
[spoiler=kép][/spoiler]
:merci: