Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Quote from: teraflare on 2008-04-07, 14:24:35
Én már nem nézek animét. nekem kell az a topic  :jee:
Nekem is. Nem akarok megint postokat törölgetni. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Miért nem mész fel 2k-ra? :D Vagy az 1800 különleges?
Amúgy miért nem jó az általános terefere topic?

LittleElf

Quote from: Baggio on 2008-04-07, 10:48:11
a MÁV-osok olyan jól elvannak ezekkel a sztárjkokkal. jó egyszer-kétszer lehet sztrájkolni (rövid időre) de van ami azért már sok. engem mondjuk személyesennem érint de öcsém most se tudom hogy megy vissza pestre. nem tudom mit szólna mondjuk a MÁV szakszervezet ha az orvosok is sztrájolni kezdenének.... csakhát ugye olyat nem lehet. pedig pont nekik van a legtöbb okuk rá...

Ezért kérik meg a MÁV-ot, hogy nem sztrájkolna-e helyettük/értük  :morci:

MÁV = Munkabérkövetelés Által Vállalók

Fubenalvo

QuotePárizsban megszakadt az olimpiai láng útja. Az Athénban meggyújtott és Pekinget is megjárt fáklyát eloltották hétfőn. A láng a világ 19 nagyvárosát érintve mutatkozik be, a városokon váltófutással viszik végig, az augusztusi pekingi játékokat népszerűsítendő.

Párizsban a váltófutást menet közben le kellett fújni, mert Tibet szabadságáért tüntetők többször is összecsaptak a rendőrökkel a láng útvonala mentén. A fáklyát busszal vitték tovább. Négy tüntetőt letartóztattak.

Vasárnap Londonban támadtak tüntetők a fáklyával futóra.

Világszerte emberi jogi szervezetek és kormányok ítélték el Kínát, mert fegyvertelen tüntetők közé lőttek Tibetben. A tibeti szerzetesek március közepén kezdtek tüntetni. Az emigráns tibeti kormány szerint már több száz tüntetőt megöltek a kínai rendőrök. Peking tagadja a gyilkosságokat.

Csak nekem jutott eszembe, hogy simán benne van a pakliba hogy semmi lövöldözés nem volt, csak valamilyen módon Tibet hallatni akar magáról, hátha függetlenedni tud újra valaha...!? Kitalálta ezt, jól betévve ezzel a megszálló Kínának... egy kis elégtétel.
Nem másztam bele a témába mélyebben, csak ez így a cikk olvasása közben ugrott be...

Persze simán lehet, hogy igazak a hírek... deh ugye az ember tudja, ne higyjen el semmit amit TV-ben, neten vagy újságban lát/olvas.

sirtomi

Nekem inkább az a furcsa, hogy a Tibeti láma már a Tibetben történtek után mondta hogy nem szeretne erőszakot erre most mindenhol rendőrökkel csapnak össze tüntetők. Mindenfelé van egy rakás randalírozó barom, csak van ahol összeverik őket :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-07, 15:10:12
Csak nekem jutott eszembe, hogy simán benne van a pakliba hogy semmi lövöldözés nem volt, csak valamilyen módon Tibet hallatni akar magáról, hátha függetlenedni tud újra valaha...!?

::)

Ehhez már pofa kell. Sztem szégyeldd magad a föld alá, gyorsan.
Szóval szerinted csak poénból tüntetnek Tibetben, poénból veretik
és lövetik magukat? A kínai börtönök sem emberbarátságukról
híresek. Kína Tiananmen-térről is hallgat; azt csak azért nem
tudják letagadni, mert tanúja volt a külföldi sajtó, és kikerültek a
képek. Tibet környékére ezért már nem engednek külföldieket, a
terület vesztegzár alatt van.

Az ókori görögök az Olimpiai játékok idejére tűzszünetet tartottak,
befejezték a háborúskodást. A hagyománynak megfelelne, hogyha
nem egyeznek meg, nem lenne olimpia.

Lt. Simoan Blarke

Én: mert se postás, se szörnyeteg nem vagyok (még annyira sem, mint octapu otaku). Szívem szerint simán member lennék. Nem tetszik a postcount-titulus rendszere, ennyi. :D (Jó, a sok csillag szépen fénylik...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nakedape

persze minden  lehet és úgyse tudjuk, de ha egy ország valahonnan kiutasítja az összes külföldi újságírót, viszont bevonula katonaság.. nos akkor azért nem vethető el az a hipotézis, hogy nem ultibajnokság lesz
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fubenalvo

#19628
Félreértés ne essék én csak eljátszottam egy gondolattal, hogy vajh mennyire megbízhatóak a sajtóértesülések. Mennyire van elferdítve egyik illetve másik oldalról... Lehet hogy 2 embert lőttek le... lehet hogy tényleg annyit... persze mindkét esetben fel kéne akasztani azt aki parancsot adott rá...

...de ezzel is most mit érnek el a Tibetiek? Max ezt a pár beugráló majmot akik el akarják oltani a lángot. Nagyobb segitséget soha nem fognak kapni, mert ha valaki bele akarna avatkozni abból nem kis gebasz lenne...

Lehet szimpatizálni velük, lehet sajnálni őket... igen az előző postom hangvétele ellenére, én is ezt teszem mert embertelen, stb, stb... de mit változik? Semmi... A helyzet kb ugyanaz mint 56' volt nállunk, mindenki sajnált minket, mindenki utálta a Szovjeteket... és jött segítség?

Na mindegy, nyugodjanak békében azok az emberek, de én a helyükben tuti nem ugrálnék, inkább élnék a lehetőségekhez mérten.
Persze hülyék mindig vannak akik miatt ilyenek történnek... :S

Én

#19629
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-07, 15:35:30
Én: mert se postás, se szörnyeteg nem vagyok (még annyira sem, mint octapu otaku). Szívem szerint simán member lennék. Nem tetszik a postcount-titulus rendszere, ennyi. :D (Jó, a sok csillag szépen fénylik...)
Akkor vihetnéd 1999-ig :D
Nakedape: valami motiváció kell, hogy ne csaljanak, ha a katonák észreveszik a cinkelt lapokat, akkor van ám dádá
Fűbenalvó: ha mindenki így gondolkozna, akkor Kispesten még mindig kétnyomásos gazdálkodás folyna (najó nem, mert mocsár lenne... :D )

Lt. Simoan Blarke

Én: az 1666 jobban tetszett :D , csak valamiért mire visszajöttem 1668 lett belőle  :wtf: Az a baj, hogy a fórum már nem kapható malackodásra értelem nélküli flame-elésre.  :angyali:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Pl a 2008-as Peking-i Olimpia megnemtartása esetleg 1 éves halasztással máshol megtartása (hogy ne szívjanak a sportolók) jó kezdet lenne.
Előbb-utóbb meg úgyis Világ VS Kína örökrangadó lesz, szal ez elkerülhetetlen.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-07, 15:50:49
Előbb-utóbb meg úgyis Világ VS Kína örökrangadó lesz, szal ez elkerülhetetlen.  :D
Én azért még remélem, hogy a meccs érdeklődés hiányában elmarad majd...

Dreamcleaver

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-07, 15:53:44
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-07, 15:50:49
Előbb-utóbb meg úgyis Világ VS Kína örökrangadó lesz, szal ez elkerülhetetlen.  :D
Én azért még remélem, hogy a meccs érdeklődés hiányában elmarad majd...

Remélni remélhetsz, de szerintem meg telt ház lesz, esetlegesen kötelező résztvétel.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Ugyan már, egy nagyhatalom sem fog nyíltan kiállni Kína ellen. Ott akkora lóvé van, hogy abból mindenki ki akarja venni a részét, senki sem akar nyíltan szembefordulni Kínával. Az, hogy néhány faölelgető hippi levizeli az olimpiai lángot, nem sok mindenre jó. Se a tibetieknek nem segít, se a kínaiaknak, csak önző magamutogatás.
Amúgy persze, rossz Kína, gonosz Kína, én se csipázom a komcsikat, de azért az is érdekes, hogy tibeti konfliktus tényleg évek óta van, egyértelmű, hogy miért 1 évvel az olimpia előtt kezdtek besűrűsödni ott is a tüntetések. Az meg megint egy érdekes kérdés, hogy Európában is már egy ideje a szekuláris államforma a divat, ami ugye azt jelenti, hogy az állam és az egyház 2 külön dolog. Valahol Kína is a szekuláris Tibetért küzd, vagyis nem hagyja, hogy a Láma - aki egy vallási vezető, és az utódlását ködös reinkarnációs hókuszpókusszal szokták ugye megoldani - irányítsa az államot. Az persze megint más kérdés, hogy a szekuláris Tibetet Kína saját részeként ismeri el, nem önálló formában.
Az biztos, hogy ez bonyolult kérdés, az biztos, hogy Kína nem a demokratikus megoldásokról híres, de az is biztos, hogy tibeti oldalról se tiszta minden.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-07, 15:44:06
Lehet szimpatizálni velük, lehet sajnálni őket... igen az előző postom hangvétele ellenére, én is ezt teszem mert embertelen, stb, stb... de mit változik? Semmi... A helyzet kb ugyanaz mint 56' volt nállunk, mindenki sajnált minket, mindenki utálta a Szovjeteket... és jött segítség?

Na mindegy, nyugodjanak békében azok az emberek, de én a helyükben tuti nem ugrálnék, inkább élnék a lehetőségekhez mérten.

Persze hülyék mindig vannak akik miatt ilyenek történnek... :S

1.) Olimpia-bojkottok szovjet korban is voltak
2.) Több változhatna, mint gondolnád. Kínát sok belső feszültség feszíti,
csak ezt igyekszenek titkolni. A keleti parti elit, a feltörekvő és a szabadság-
jogokat hiányoló középréteg, de a nyugati országrész is, ahol nem ritkák az
éhséglázadások - Kínának ezen az Olimpián sok múlhat.

Kiváló alany lennél egy diktatúrához, azok szeretik az ilyen gyávanyúlbirkákat.

Persze, mindig vannak, akik miatt ilyen postok történnek :hehe:

Fazék

Quote from: Ymir on 2008-04-07, 16:04:45
-_- Miért nem lehet kirúgni az összes tüntető bkvst? Minden hülye indokkal tüntetnek már, és már tele van a tököm velük. A munkájuk se pótolhatatlan.
tessék. itt az élő példa. szerencsétlen bkv-sokat lazán egy kalap alá vették a máv-val :)
a szemeteknek van pofájuk tűntetni az értelmetlen bkv nyiszálások és leépítések ellen, amikkel velünk is totálisan kicseszne a drágalátos felsőbb vezetés...
ma az első induló 8-as buszhoz pont odaértem, de előtte még volt alkalmam meghallgatni, ahogy szerencsétlen jegyeladónak mondták az okos emberek a válogatott káromkodásaikat :) intelligencia a köbön.
persze szar, hogy nem tudsz bejutni dolgozni, de nekik meg nem lesz munkájuk fél év múlva pár fasz nagyokos miatt, mikor igény pedig egyértelműen lenne a munkájukra.
tény hogy könnyebb köpdösni a buszsofőröket, meg kisebb embereket, mint fellépni demszky, és egyéb tolvaj bkv-s társai ellen, de akkor is valahol szánalmas sztem :)

Nakedape

Quote from: motifator on 2008-04-07, 16:02:35
Ugyan már, egy nagyhatalom sem fog nyíltan kiállni Kína ellen. Ott akkora lóvé van, hogy abból mindenki ki akarja venni a részét, senki sem akar nyíltan szembefordulni Kínával. Az, hogy néhány faölelgető hippi levizeli az olimpiai lángot, nem sok mindenre jó. Se a tibetieknek nem segít, se a kínaiaknak, csak önző magamutogatás.
Amúgy persze, rossz Kína, gonosz Kína, én se csipázom a komcsikat, de azért az is érdekes, hogy tibeti konfliktus tényleg évek óta van, egyértelmű, hogy miért 1 évvel az olimpia előtt kezdtek besűrűsödni ott is a tüntetések. Az meg megint egy érdekes kérdés, hogy Európában is már egy ideje a szekuláris államforma a divat, ami ugye azt jelenti, hogy az állam és az egyház 2 külön dolog. Valahol Kína is a szekuláris Tibetért küzd, vagyis nem hagyja, hogy a Láma - aki egy vallási vezető, és az utódlását ködös reinkarnációs hókuszpókusszal szokták ugye megoldani - irányítsa az államot. Az persze megint más kérdés, hogy a szekuláris Tibetet Kína saját részeként ismeri el, nem önálló formában.
Az biztos, hogy ez bonyolult kérdés, az biztos, hogy Kína nem a demokratikus megoldásokról híres, de az is biztos, hogy tibeti oldalról se tiszta minden.

a szekularitás az tényleg érdekessé teszi, csak  itt meg üti az önrendelkezést :D
amúgy meg Kína érdekes hely valóban, nekem a kedvencem h Kína birtokolja a világ legnagyobb dollárkészletét, befektet usában, usában van piaca, Usa meg terjeszkedik K ínában ezerrel.. azaza  aa kapitalista világhatalom a  komunistából él meg a  komunista meg a kapitalistából, :D :D
és a világ egy oldalra ért.

vagy ahogy a régi vicc mondá mikor jön el a  világbéke? : amikor a Vatikánra kiírják, hogy Lenin Fohászati Művek
Quote from: Fazék on 2008-04-07, 16:08:54
Quote from: Ymir on 2008-04-07, 16:04:45
-_- Miért nem lehet kirúgni az összes tüntető bkvst? Minden hülye indokkal tüntetnek már, és már tele van a tököm velük. A munkájuk se pótolhatatlan.
tessék. itt az élő példa. ... sztem :)
+1 :tezsvir:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: Nakedape on 2008-04-07, 16:09:56
aa kapitalista világhatalom a  komunistából él meg a  komunista meg a kapitalistából, :D :D
Ilyen szempontból Kína már nem nevezhető kommunistának szerintem.

Nakedape

Quote from: Én on 2008-04-07, 16:13:45
Quote from: Nakedape on 2008-04-07, 16:09:56
aa kapitalista világhatalom a  komunistából él meg a  komunista meg a kapitalistából, :D :D
Ilyen szempontból Kína már nem nevezhető kommunistának szerintem.

jóvanna persze , hogy nem, de akkor is, elvi szinten az nna, meg belül is kb 12,4%ban még. csak hangultilag gondoltam.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Okay, okay, I just HAD to ruin your post. :D

Tycho

Quote from: Nakedape on 2008-04-07, 16:09:56
vagy ahogy a régi vicc mondá mikor jön el a  világbéke? : amikor a Vatikánra kiírják, hogy Lenin Fohászati Művek
:lol:
Quote from: Nakedape on 2008-04-07, 16:09:56
Quote from: Fazék on 2008-04-07, 16:08:54
Quote from: Ymir on 2008-04-07, 16:04:45
-_- Miért nem lehet kirúgni az összes tüntető bkvst? Minden hülye indokkal tüntetnek már, és már tele van a tököm velük. A munkájuk se pótolhatatlan.
tessék. itt az élő példa. ... sztem :)
+1 :tezsvir:
+2 :tezsvir:

Lt. Simoan Blarke

Most én vagyok ignoráns fasz, hogy nem érdekel se az, hogy leporoltózták az olimpiai lángot, sem az, hogy nem járt a bkv, amíg aludtam? (Költői kérdés, nyugi.) MÁV-on idegesebb vagyok, mert nincs kedvem buszozni Vácra hajvágás miatt, de talán (TALÁN) megúszom. Engem hidegen hagy, hogy épp melyik országot kik basszák szét és miért, és ezért a szétbaszott ország hogyan vinnyog, egészen addig, amíg a saját kajámat ezzel nem teszik nemlétezővé (vagy az én állapotomat halottá / lehetetlenné). Olimpia detto, meg akartak verni, amikor a doppingbotrány idején képen röhögtem két ismerőst (azt fejtegették, hogy hogyan állhatnak bosszút - ez mókás volt, átvették az #athen csatornát a görögöktől az Egri csillagok teljes bemásolásával), hogy ki a faszt érdekel egy aranyérem vagy bármilyen sport, ha csak nézed, de nem csinálod...? (Félreértés ne essék, most ebből pont nem akarok gyűlöletbeszédet meg egymás leüvöltését generálni, de ezt soha nem állhattam.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Ignoráns fasz vagy.
Amúgy olimpia engem érdekel, mert szeretem nézni. ^^ BKV sztrájknak még örülök is mert önző kis segg vagyok és így nem kell suliba mennem.

Tycho

Blarke: most vagy trollkodsz a mindenre szarok attitűdöddel, vagy komolyan nem látod a logikai hibát abban, hogy ha nem érdekel tibet, akkor mi a fasznak beszélsz róla olyanok között akik élvezettel flémelnek Tibetről? :ejnye:

in b4 "hiába beszéltek róla jobb nem lesz Tibetnek" and other famous Cptn. Obvious quotes... :angyali:

Fubenalvo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-07, 16:08:00
Kiváló alany lennél egy diktatúrához, azok szeretik az ilyen gyávanyúlbirkákat.
Amig van kajám, házam és nőm addig baromira nem érdekel hogy diktatúra vagy demokrácia van... csak hagyjanak békén éldegélni :P

Quote from: Ymir on 2008-04-07, 16:04:45
-_- Miért nem lehet kirúgni az összes tüntető bkvst? Minden hülye indokkal tüntetnek már, és már tele van a tököm velük. A munkájuk se pótolhatatlan.
Többekközött asszem a járatritkítások miatt is sztrájkolnak. Asszem ezzel nem csak maguknak próbálnak vmit elérni, ha nem is közvetlenül miattunk csinálják, de nekünk is érdekünk. Szerintem...

Quote from: Én on 2008-04-07, 16:42:40
Ignoráns fasz vagy.
Amúgy olimpia engem érdekel, mert szeretem nézni. ^^ BKV sztrájknak még örülök is mert önző kis segg vagyok és így nem kell suliba mennem.
Olimpiából általában a nyitó és a záróünnepet szoktam megnézni... egyébként nem nagyon izgat. ...esetleg a vizilabdát szeretem meglesni belőlle. De akkor már inkább téli olimpia, síelést nézni élmény. Legalább tudom hogy hogy nem fogok soha... de azért jó beleélni magam. De persze itt visszaköszön az, hogy azt csinálom és a nyáriolimpiai játékok sportjai közül egyiket se igazán.

Lt. Simoan Blarke

Tycho: mert idegesít, hogy olyanról flame-eltek, amibe nem tudok beszállni (nincs itt logikai hiba).

[spoiler] :angyali:[/spoiler]
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

#19647
Nyárin atlétikát (ebből mindent :D ) meg úszást szoktam, meg ha valami magyar érdekeltséget elkapok és jó.
Télin meg hóemberépítést, jégcsap-vívást, és hógolyózást.

Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2008-04-07, 16:02:35
Ugyan már, egy nagyhatalom sem fog nyíltan kiállni Kína ellen.

Közeljövőben nem, de ugye te sem gondolod, hogy a jelenlegi helyzet örökké fog tartani? Kb addig, amíg Kínának megéri és fel nem rúgja a kényes egyensúlyt. Utána a vízözön...De lehet előbb, mert a vezetés tényleg nagy szarban van, egy háború meg átmenetileg sok mindent megold.

Olimpia meg nem érdekel, tőlem aztán el is maradhat like 4evar. ^^  Persze tényleg egy világesemény, e ezt a mostanit én akkor is elhalasztanám.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-07, 16:50:55
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-07, 16:08:00
Kiváló alany lennél egy diktatúrához, azok szeretik az ilyen gyávanyúlbirkákat.
Amig van kajám, házam és nőm addig baromira nem érdekel hogy diktatúra vagy demokrácia van... csak hagyjanak békén éldegélni :P
A diktatúra nem erről szól :ejnye:
Quote from: Fubenalvo on 2008-04-07, 16:50:55
Quote from: Ymir on 2008-04-07, 16:04:45
-_- Miért nem lehet kirúgni az összes tüntető bkvst? Minden hülye indokkal tüntetnek már, és már tele van a tököm velük. A munkájuk se pótolhatatlan.
Többekközött asszem a járatritkítások miatt is sztrájkolnak. Asszem ezzel nem csak maguknak próbálnak vmit elérni, ha nem is közvetlenül miattunk csinálják, de nekünk is érdekünk. Szerintem...
Jól látod, részben erről van szó, hogyha keveseb járat lesz és kirúgják őket, az azt is jelenti, hogy a kevesebb járat az olyan járatokat jelent ami megszűnik, ami azt jelenti hogy a mélyen tisztelt tömeg nem tudja az ignoráns valagát cipeltetni rajta. Csak ügye Magyarisztánban nem szokás felfogni azt, amint hallunk. Még akkor se, ha az enyémnél szájbarágósabban verik az arcába népnek.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-07, 16:53:21
Tycho: mert idegesít, hogy olyanról flame-eltek, amibe nem tudok beszállni (nincs itt logikai hiba).

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Hát akkor google+wiki, vagy még annyit se, és akkor leszel igazi