Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-04-20, 16:11:35
Tök jó hogy mindenki egyetért valakivel, de inkább vitatkozzunk, nem? :D
Szóval kiku, hülye vagy.
</troll>
Ah, szítod a flémet, és várod, hogy milyen oltást kapsz vissza,
te kis szado-manó? :haha:

Quote from: teraflare on 2008-04-20, 16:13:16
Én a sötét oldalra állok ha harc lesz ebből :__devil:
Bocs, a sütik elfogytak, az előbb ettem meg az utolsót, így
már nem lesz miért átállnod :p

teraflare


kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-04-20, 16:11:35
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 14:18:10
Lehet, hogy ez röhejes lesz számodra, de én azon a véleményen vagyok, hogy igenis létezik abszolút, objektív esztétikai mérce. És igenis azt hiszem, hogy egy bizonyos mértékig (ami nem 100%-os, de nem is 0) meg tudom ítélni akárminek (legyen az film, könyv, sorozat vagy bármi más kulturális termék) az értékét ezen a skálán. Arrogance of ignorance? Nem hiszem, legalább ennyi önbizalmam lehet, nem?
Tök jó hogy mindenki egyetért valakivel, de inkább vitatkozzunk, nem? :D
Szóval kiku, hülye vagy.
</troll>

Ezt hívod te trollkodásnak?
Erre tényleg nem lehet mást mondani, mint hogy 0/10...

Ramiz legalább úgy csinált, mint aki képes koherensen megfogalmazni egy véleményt, hogy ennek örve alatt jól le-ignoráns-bunkózzon mindenkit a fórumon. Te meg csak simán lehülyézel. Csalódtam benned...
Failure is the default option

Én

Quote from: Lythis on 2008-04-20, 10:42:50
Quote from: Én on 2008-04-20, 10:11:53
Úgy terveztem ma megyek weeaboo-fesztiválra, de inkább mégis aludtam... Aludni jobb volt :redface:
a faggotfest con szeretné, ha kimennél rá :D
(hehe... azért poén látni, hogy mennyien ki akartak menni, és végül mennyien mentek ki ténylegesen :D)

Mivel dolgom volt belvárosban, be akartam nézni, de elfogyott a jegy. :frown: Mondjuk így kívülről nézve meg a gyülekezetet szemlélve shit sux big time, again.
Quote from: Ramiz on 2008-04-20, 13:58:22
Kurva egyéni véleményem van ám
He? Szóval mert vannak szar animék is, már nem szidhatjuk a szar TV-sorozatokat?
Mások ízlésének fikázása: ez kb mindenhol jelen van, mert ha valami szerintem ratyi, értelemszerűen az azt néző ízlésével sem értek egyet. Ettől függetlenül szerintem a BK-t szidó emberek 99%-a szerint mindenki azt néz, amit akar, max ő nem fogja.
Mondjuk ezzel a félelmetes agyzsibbasztó tömegpusztító bizbasszal nem értek egyet, családom is nézi és régen én is néztem, (aztán rájöttem, hogy faszság) de egy átlagos történetmesélős cucc cssak. Mint egy rossz animu IRL.

.Attila

#20464
Kikuval értek egyet.

Mi itt jelenleg csak a BK-t szidjuk, ill. csodálkozunk azon, hogy egyesek ezt nem csak nézik, de még komolyan is veszik.
Namost, a másik oldalról úgy általában az anime-ket szokták szidni, ill. azokat, akik anime-ket néznek. Nem egy-egy művet, az egészet úgy ahogy van. A kettő összehasonlíthatatlan, ilyen párhuzamot vonni értelmetlen lenne.
Ahogy már korábban írtam, az anime-k között is sok trágyát találni. Van több gyenge anime, amelyeknek népes rajongó tábora, és hogy legyen egy kis flame, álljon itt két példa:
Elfen Lied
Saikano
(mindkettőnek ugyanaz a hibája, irreális dráma van benne)

De most itt a BK-ról volt szó. Többen is véditek azokat, akik a BK-t nézik. Tegye fel a virtuális kezét az, aki komolyan elhiszi, hogy a BK-ban reális érzelmek vannak.

szerk.: egyébként én annak idején a Dawson's Creek-et néztem, eleinte jónak találtam, aztán kezdtek valahogy nagyon nem stimmelni a dolgok és abbahagytam. Pedig még mindig jóval magasabb színvonalon van, mint a BK.

Gregory

Quote from: .Attila on 2008-04-20, 16:42:07
Tegye fel a virtuális kezét az, aki komolyan elhiszi, hogy a BK-ban reális érzelmek vannak.
,o/
pl. én se lennék boldog, hogyha éppen lánynak születtem volna, és a volt barátom meghalna, kiszednék a szívét, odaadnák egy másik tagnak, majd a volt barátom nem vérszerinti apjának a testvérének az egykori félrelépésének eredményeképpen megszületett lány - aki mellesleg a legjobb barátnőm - elkezdene járni a taggal.
Mai napig attól rettegek, hogy ez bekövetkezik.

Kvikveg

 :lol: Ez meg a brazilokat is megszegyenito csavar.

OFF:
Bleh, spanyol szinkron.
Mieeeert?  :bruhuhu:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: .Attila on 2008-04-20, 16:42:07
Tegye fel a virtuális kezét az, aki komolyan elhiszi, hogy a BK-ban reális érzelmek vannak.
Ezt nem értem, milyenek a hamis érzelmek? Ott ugyanúgy szerelmesek/magányosak/etc, csak a körítés sántít.
Quote from: Gregory on 2008-04-20, 16:49:58

Mai napig attól rettegek, hogy ez bekövetkezik.

:lul: , mondjuk az a szívátültetős dolog tényleg gáz. Na az pl tényleg nem reális érzelem, hogyha a halott gyerekből az egyik szervet beraknak egy másikba, akkor az most mekkora dorama.

Darkstar

Quote from: Gregory on 2008-04-20, 16:49:58
pl. én se lennék boldog, hogyha éppen lánynak születtem volna, és a volt barátom meghalna, kiszednék a szívét, odaadnák egy másik tagnak, majd a volt barátom nem vérszerinti apjának a testvérének az egykori félrelépésének eredményeképpen megszületett lány - aki mellesleg a legjobb barátnőm - elkezdene járni a taggal.
Mai napig attól rettegek, hogy ez bekövetkezik.
:lul: :appl: :rotfl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Én on 2008-04-20, 16:58:13
Quote from: .Attila on 2008-04-20, 16:42:07
Tegye fel a virtuális kezét az, aki komolyan elhiszi, hogy a BK-ban reális érzelmek vannak.
Ezt nem értem, milyenek a hamis érzelmek? Ott ugyanúgy szerelmesek/magányosak/etc, csak a körítés sántít.

Akkor nézz meg egy részt, hogy lásd, milyen fantasztikus a dramaturgia és a színészi játék.

Én

#20470
Jaaa hogy az, félreértettem... Az tényleg nem magas színvonal. Pár színész kifejezetten jó, de a legtöbb gáz.
Ed: fontos bejelentés: marha jó idő van! :rotfl: húzok is

Xzone

http://en.wikipedia.org/wiki/Days_of_our_lives

"Oh, you're so days-of-our-lives..." -mondta Jaye Tyler, amikor a barátja volt felesége amnéziát színlelt. Itthon ez a sértés BK-val simán működne :)

motifator

Francba, végre rászánom magam, hogy foglalkozok a szakdolgozatommal, erre látom, hogy az itthoni gépemen nincs office. Persze office cd sincs a környéken, letölteni nem volna értelme, este úgyis megyek vissza Debrecenbe.
De sebaj, akkor dolgozzunk. Az a rohadék Subclipse kifagyasztja az Aptanát akárhányszor próbálok SVN repository-t hozzáadni. És most semmi kedvem nincs azzal szopni, hogy kitaláljam, hogy mi a baja.
Mi marad így? Hát persze, hogy a semmittevés (szebb nevén anime nézés)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

#20473
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 14:18:10Lehet, hogy ez röhejes lesz számodra, de én azon a véleményen vagyok, hogy igenis létezik abszolút, objektív esztétikai mérce. És igenis azt hiszem, hogy egy bizonyos mértékig (ami nem 100%-os, de nem is 0) meg tudom ítélni akárminek (legyen az film, könyv, sorozat vagy bármi más kulturális termék) az értékét ezen a skálán. Arrogance of ignorance? Nem hiszem, legalább ennyi önbizalmam lehet, nem?

Ez nem fér bele az én gondolkodásmódomba. Minden mércéhez találsz majd valakit, aki szerint a rajta levő művek értéktelenek, és ő tudna egy sokkal jogosabb rangsorolást, az egész dolog tök szubjektív. Semmilyen más módon nem lehet ezt megközelíteni, ugyanis van itt egy érdekes probléma: ugyanaz a dolog is más értékkel bír két külön ember számára. Például ha még nem láttam egyetlen ázsiai filmet sem, akkor bármelyik középszerű japán drámát megnézve el fog varázsolni a visszafogott, minimalista játék, a sok hallgatás, a szünetek szerepe. De ha láttam sokat, akkor ez már mind hidegen hagy, és ha az adott film mást nem tud felmutatni, rá merem mondani: unalmas. De ha jön valaki utánam, akkor annak már értékes lesz. És - bár a filmek történelme aránylag fiatal még más művészeti ágakhoz képest - az sem tartható érv, hogy minden csak elsőre értékes, és amit egyszer valaki megcsinált, azt úgy, abban a formájában kell megnézni (pl Ozu vagy Bergman filmek), és hiába használ valaki mai témákról, mai környezetben hasonló eszközöket mondjuk, az már semmit sem ér, mert ezzel a hozzáállással nagyon kevés "jó" filmet (vagy akármi mást) találnánk, pláne manapság, amikor az újrahasznosítás, az idézgetés és hivatkozgatás a "divat".

Szóval a kérdésedre válaszolva: persze, lehet annyi önbizalmad, hogy építesz egy skálát, akármilyen anyagokból összehordva (de az eredmény többé-kevésbé mégis a te ízlésed viseli majd magán), ráírod, hogy "objektív", aztán nagy önbizalommal mindent hozzámérsz. (Amúgy is sokan megcsinálták már.) Csak mire mész vele? Nem látom hasznát.

Quote from: Én on 2008-04-20, 16:36:42He? Szóval mert vannak szar animék is, már nem szidhatjuk a szar TV-sorozatokat?

De...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Quote from: Ramiz on 2008-04-20, 19:19:02
Quote from: Én on 2008-04-20, 16:36:42
He? Szóval mert vannak szar animék is, már nem szidhatjuk a szar TV-sorozatokat?
De...
Akkor mi a probléma? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Sőt, Én, aka Master of the F5 még azt is láttam, hogy valami félreértettem, sőt könnyebb nekem válaszolni, ez kedves. Sajnos nem értem mit értettem félre és miviel félek, hogyha megpróbálnám megérteni, hogy értette Ramiz az értendőt, félreérteném, ezért inkább megyek tanulni.

Ramiz

Quote from: Én on 2008-04-20, 19:31:40
Sőt, Én, aka Master of the F5 még azt is láttam, hogy valami félreértettem, sőt könnyebb nekem válaszolni, ez kedves. Sajnos nem értem mit értettem félre és miviel félek, hogyha megpróbálnám megérteni, hogy értette Ramiz az értendőt, félreérteném, ezért inkább megyek tanulni.

A Barátok közt kapcsán egy "a média buta, a Barátok közt-függőknél meg azért vagyunk különbek"-jellegű, egyoldalú beszélgetés indult meg, ami egyre általánosabb jelleget öltött, így én sem konkrétan a BK-ról és egyes anime sorozatokról beszéltem (direkt nem is neveztem meg konkrétat), hanem általánosan kifejeztem azon véleményemet, hogy elfogultan, rengeteg szar anime megnézése után (tegye fel a kezét, akire ez nem igaz :) én sok szart megnéztem) nem biztos, hogy jogos diadalt ülni a "buta átlagemberek" meg a tévé fölött. Bár a végén megint konkrétan a BK-ra írtam, hogy inkább az, mint egynéhány közkedvelt, számomra hihetetlenül ellenszenves (ostoba, hazug, idegesítő etc) anime - amikkel amúgy semmi bajom, csak nem különbek az én szememben a bőszen fikázott szappanoperáknál. Ennyi. Mivel nem ismerem közelebbről a BK sorozatot, így nyilván nem arról szólt a dolog, ergo nyugodtan lehet szidni bármi szart, sőt!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-04-20, 20:22:12
rengeteg szar anime megnézése után (tegye fel a kezét, akire ez nem igaz :) én sok szart megnéztem)

Én is belefutottam pár rosszba, ez tény.
De nem nézem 4000 részen keresztül...

kikuchiyo

#20478
Quote from: Ramiz on 2008-04-20, 19:19:02
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 14:18:10Lehet, hogy ez röhejes lesz számodra, de én azon a véleményen vagyok, hogy igenis létezik abszolút, objektív esztétikai mérce. És igenis azt hiszem, hogy egy bizonyos mértékig (ami nem 100%-os, de nem is 0) meg tudom ítélni akárminek (legyen az film, könyv, sorozat vagy bármi más kulturális termék) az értékét ezen a skálán. Arrogance of ignorance? Nem hiszem, legalább ennyi önbizalmam lehet, nem?

Ez nem fér bele az én gondolkodásmódomba. Minden mércéhez találsz majd valakit, aki szerint a rajta levő művek értéktelenek, és ő tudna egy sokkal jogosabb rangsorolást, az egész dolog tök szubjektív. Semmilyen más módon nem lehet ezt megközelíteni, ugyanis van itt egy érdekes probléma: ugyanaz a dolog is más értékkel bír két külön ember számára. Például ha még nem láttam egyetlen ázsiai filmet sem, akkor bármelyik középszerű japán drámát megnézve el fog varázsolni a visszafogott, minimalista játék, a sok hallgatás, a szünetek szerepe. De ha láttam sokat, akkor ez már mind hidegen hagy, és ha az adott film mást nem tud felmutatni, rá merem mondani: unalmas. De ha jön valaki utánam, akkor annak már értékes lesz. És - bár a filmek történelme aránylag fiatal még más művészeti ágakhoz képest - az sem tartható érv, hogy minden csak elsőre értékes, és amit egyszer valaki megcsinált, azt úgy, abban a formájában kell megnézni (pl Ozu vagy Bergman filmek), és hiába használ valaki mai témákról, mai környezetben hasonló eszközöket mondjuk, az már semmit sem ér, mert ezzel a hozzáállással nagyon kevés "jó" filmet (vagy akármi mást) találnánk, pláne manapság, amikor az újrahasznosítás, az idézgetés és hivatkozgatás a "divat".

Szóval a kérdésedre válaszolva: persze, lehet annyi önbizalmad, hogy építesz egy skálát, akármilyen anyagokból összehordva (de az eredmény többé-kevésbé mégis a te ízlésed viseli majd magán), ráírod, hogy "objektív", aztán nagy önbizalommal mindent hozzámérsz. (Amúgy is sokan megcsinálták már.) Csak mire mész vele? Nem látom hasznát.

Jók az érveid, részben igazad is van, mégis, az a kép, amit sugallsz, nem fér bele az én gondolkodásmódomba. :)

Én nem állítom, hogy az én skálám objektív és kikezdhetetlen, csak azt, hogy létezik, pontosabban elvben konstruálható egy objektív skála. Az én skálám is igyekszik közelíteni ezt az objektív skálát, meg másé is. Valakié jobban, valakié kevésbé. Nem tudom, hogy az enyém mennyire, de szeretem hinni, hogy jól, annak ellenére, hogy gyakran tudatosan alkalmazok nem objektív, kényelmi szempontokat egy film vagy akármi más minősítésekor (kevésbé nagyképűen: lusta vagyok nem szart nézni).

Persze felhozhatod erre, hogy hogy létezhet abszolút skála, amikor maguk a vizsgált alkotások is csak az őket kitermelő kultúra, és azon keresztül az alkotók, illetve a befogadók konvencióin keresztül értelmezhetőek. Erre nem is nagyon tudok mit mondani, csak azt, hogy esetleg jogos egyfajta platónista kultúrafelfogás, vagyis hogy egyes értelmezési illetve esztétikai kategóriák igenis eleve adottak, mi csak úgymond felfedeztük őket; vagy kevésbé misztikusan: valamilyen módon belénk vannak kódolva és az alapvető gondolkodási sémáinkból következnek.

Nem nyitunk egy "nagyon okosak vagyunk" topikot? :)
Failure is the default option

Én

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 20:39:01
Nem nyitunk egy "nagyon okosak vagyunk" topikot? :)
Minek? Van már egy "Nagyon okosak vagyunk" fórumunk. :angyali:

Próféta

Quote from: motifator on 2008-04-20, 19:12:50De sebaj, akkor dolgozzunk. Az a rohadék Subclipse kifagyasztja az Aptanát akárhányszor próbálok SVN repository-t hozzáadni. És most semmi kedvem nincs azzal szopni, hogy kitaláljam, hogy mi a baja.
Kifagyasztást nálam még nem produkált, de a subclipse tényleg elég érdekes jószág.


Én amellett vagyok, hogy objektív mérce nincs. Szubjektív mércék vannak, és valahogy ezek összevetéséből megkonstruálható egy kollektív is (ennek valamilyen tökéletlen approximációja pl. az imdb toplista); nem feltétlenül egyenlő szavazatokkal (mert akkor a BK nyerne, hands down), hanem mondjuk kicsit antidemokratikusan, pagerankosan, a tapasztaltabb/kifinomultabb befogadó értékítéletének több súlyt adva. Vagy mégis simán összeadva? Mindegy, ez messzire vezet. A lényeg: ez a kollektív mérce szerintem nem eleve adott Platón barátai által (vagy ennek valami közelítése), hanem emergens: a neveltetésünk, kultúránk, mémrendszerünk éppúgy befolyásolja, mint az egyénről egyénre némileg változó ösztöneink. V.ö.: korról korra változik, hogy mi számít értékesnek, és nem feltétlen azért, mert némelyik évszázadokban hülyébbek az emberek, és nem találják el olyan jól az Egyedül Helyes, Kétkezes Szovjet Módszert.

Rounin, Blarke: flémeljetek valami jót ide, poénos lenne az esztétikaelméleti vitát keverni valami igazán alpárival!

Zen

Quote from: Próféta on 2008-04-20, 20:54:44
Rounin, Blarke: flémeljetek valami jót ide, poénos lenne az esztétikaelméleti vitát keverni valami igazán alpárival!
*sniff sniff*
Kétes dicsőség szagát érzem.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-04-20, 20:54:44
poénos lenne az esztétikaelméleti vitát keverni valami igazán alpárival!

Férfi kijön nyilvános wcről
Nő odamegy és megkérdezi tőle:
- Elnézést, koedukált?
- Hö? Nem, szartam.

teraflare

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 20:39:01
Nem nyitunk egy "nagyon okosak vagyunk" topikot? :)
Ehhez előbb olvassátok el az idézetet az aláírásomban  :hehe: (nem, nem a "Kockává fogok változni" részt)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2008-04-19, 20:37:54
majd diagnosztizálhatod Blarke addigra-remélhetőleg-már ketchupos fejét :D
Alap. Kurvajól nézek ki :D , a ketchup meg ha megszárad, statikussá teszi a sérót  :angyali:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-04-20, 20:54:44
Rounin, Blarke: flémeljetek valami jót ide, poénos lenne az esztétikaelméleti vitát keverni valami igazán alpárival!

Menj a csipcsiripbe :p
Eszem ágában sincs ezt az érdekes, bár kicsit sokszor látott témát trollszmötyivel kenegetni.
(vagy csak nem tudok kellően sokkolót tálalni? :p)

A legjobb az egészben, hogy Ramiznak teljes mértékben igaza van, nem különben kikuchiyonak. Sőt, mindenkinek igaza van (kivéve Én-nek :hehe:).
Ez a legszebb a szubjektivitásban ;).

Azért annyit kérdeznék Ramiztól, hogy ugye a Kis Vuk-ot ő se látja esélyesnek az esztétikai sikersztorira? :angyali:

Áh, annyira hamvába holt próbálkozás esztétikumról, ízlésekről és művészi értékekről vitatkozni szerintem... pedig jómagam is gyakran kategorizálok a _saját_ ízem szája szerint (wait, valamit felcseréltem... O.o), de szerencsére belátom, hogy mennyire nem általános érvényű, általános igazságot magában hordó ez a vélemény. Attól még sajna hangot szoktam neki adni. *praclira csap*
Szóval, halvaszületett, meddő vita.
Menjetek inkább My Little Pony-t nézni.

Én meg firkálgatok egy esztétikailag kifogásolható, de nekem tetsző arcról valami rajzszerűséget ;).

Lt. Simoan Blarke

Próféta vazeg, nem is olvasok offtopicot, nemhogy flame-eljek, de leosztasz :D köszi... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-20, 21:59:12
Quote from: Lythis on 2008-04-19, 20:37:54
majd diagnosztizálhatod Blarke addigra-remélhetőleg-már ketchupos fejét :D
Alap. Kurvajól nézek ki :D , a ketchup meg ha megszárad, statikussá teszi a sérót  :angyali:

:zomg:
Valamiért egy teletábi videó ugrott be....

SaiyaGin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-20, 21:59:12
Quote from: Lythis on 2008-04-19, 20:37:54
majd diagnosztizálhatod Blarke addigra-remélhetőleg-már ketchupos fejét :D
Alap. Kurvajól nézek ki :D , a ketchup meg ha megszárad, statikussá teszi a sérót  :angyali:

A DBZ-film szereplőválogatásáról sajnos már lekéstél.

Nakedape

 :zomg: basszus bennem él egy Kik, meg egy ramiz is, mert azt, hogy létezik-e objektíve Sz*r azon az agytekervényeim bokszolnak. mármint, Tudom, h nem (illetve miniimális, mondjuk ami biológialag, fagy vizikailag kötött.. :d pl egy hang amitől szétrobban a hallgató, az objektíve rossz neki .. talán.. :D), tehát Tudom h nincs objektíve sz*r, de amikor mondjuk látok egy lila, csillámporos bohócfestményt (rondát) , barokk keretben, akkor nehéz hinnem magamnak..
kapcsolódó videó: segít listát állítani: itt ni

Quote from: SaiyaGin on 2008-04-20, 22:12:33

A DBZ-film szereplőválogatásáról sajnos már lekéstél.

nem kell aggódni elvileg lesz még  4000+ rész nem?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution