Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

Regressziós egyenes? Lineáris közelítés? Nem nagyon hallottam rá speciális szakkifejezést. Ettől persze még létezhet, hivatalosan nem tanultam statisztikát.

.Attila

Quote from: Próféta on 2008-05-15, 21:13:25
Regressziós egyenes? Lineáris közelítés?

Előbbire én is gondoltam, de nem vagyok biztos benne, hogy az.
Utóbbi... nem tudom, vmi egyenes kéne.

Nakedape

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 21:07:28
Kérdés: a legkisebb négyzetek módszerénél az eredményként kapott egyenest hogy hívjuk magyarul?


vonal
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2008-05-15, 21:34:39
Quote from: .Attila on 2008-05-15, 21:07:28
Kérdés: a legkisebb négyzetek módszerénél az eredményként kapott egyenest hogy hívjuk magyarul?


vonal
elhatároztad, hogy ma gyűjtöd az unsuccessful_troll.jpg-eket? :haha:

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-15, 21:38:43
elhatároztad, hogy ma gyűjtöd az unsuccessful_troll.jpg-eket? :haha:

De legalább szórakoztat. :_piszka:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

must... get... cantelope flavoured cokage...

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 21:07:28
Kérdés: a legkisebb négyzetek módszerénél az eredményként kapott egyenest hogy hívjuk magyarul?
Németül Ausgleichsgerade, ezt kéne lefordítani.
Műszaki szótár szerint: kiegyenlítő egyenes.
Ez volt a legszakkifejezésszerűbb, amit mi használtunk rá, pedig sok tárgyból elő került. Szerintem nincs külön (elterjedt) magyar neve.


motifator

Blöeh, nummat  :zomg:
Mindenesetre én valahogy úgy nevezném, hogy a pontokat négyzetesen a legjobban közelítő egyenes. Vagy valami ilyesmi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Akkor marad kiegyenlítő egyenes, kössenek bele.
:merci: all.

Ramiz

#21850
Quote from: Rounin on 2008-05-15, 20:20:37
[spoiler=Warning, may cause severe heart failure and/or rabid rage]Nekem van :)[/spoiler]

GTFO. You don't belong here.

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 20:18:08
[spoiler]Ahhoz először olyan nő kéne, akiért érdemes is tenni valamit.[/spoiler]

Bocs, de akárhányszor dicsekszel ezzel, akkor is nehezemre esik elhinni, hogy így gondolkozol a nőkről. Ehhez a gondolkodásmódhoz vagy baromi beképzeltnek kell lenni, mert szerinted nem méltók hozzád a nők - de ezt nem feltételezem rólad -, vagy kórosan keveset találkozni nőkkel. Én rengeteg csinos és normális lánnyal találkoztam már (sajnos nem elég közelről*... :rolleyes: ), és nagy részüket az alapján a pár szó alapján, amit váltok velük, egyáltalán nem látom butának. Nem a diszkóba járó, szolizott szőkékkel kell példálózni, nincs azokból olyan nagyon sok arányában. Mászkálj női karok környékén (BME építész, vagy a klasszikus ELTE, bármelyik orvosi) - találsz bőven.

* : -1x cm :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-05-15, 22:43:36
GTFO. You don't belong here.

Még előfordulhat, lévén kettőn áll a vásár. ^^" (gtfoolni akarok...)

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-05-15, 22:58:01
Quote from: Ramiz on 2008-05-15, 22:43:36
GTFO. You don't belong here.

Még előfordulhat, lévén kettőn áll a vásár. ^^" (gtfoolni akarok...)

Na jó, maradhatsz. De akkor stop whining. :D
A 4chanos trollkodásra pedig nem panaszkodhatsz, ha azt akarod megjelölni távozásod okaként...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-05-15, 23:02:48
Na jó, maradhatsz. De akkor stop whining. :D
A 4chanos trollkodásra pedig nem panaszkodhatsz, ha azt akarod megjelölni távozásod okaként...

Másnak szabad...? :_piszka:
Távozás okaként inkább az életfogytig tartó spoilerbeli dologra gondoltam :redface:

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-05-15, 22:43:36
Quote from: .Attila on 2008-05-15, 20:18:08
[spoiler]Ahhoz először olyan nő kéne, akiért érdemes is tenni valamit.[/spoiler]

Bocs, de akárhányszor dicsekszel ezzel, akkor is nehezemre esik elhinni, hogy így gondolkozol a nőkről. Ehhez a gondolkodásmódhoz vagy baromi beképzeltnek kell lenni, mert szerinted nem méltók hozzád a nők - de ezt nem feltételezem rólad -, vagy kórosan keveset találkozni nőkkel. Én rengeteg csinos és normális lánnyal találkoztam már (sajnos nem elég közelről*... :rolleyes: ), és nagy részüket az alapján a pár szó alapján, amit váltok velük, egyáltalán nem látom butának. Nem a diszkóba járó, szolizott szőkékkel kell példálózni, nincs azokból olyan nagyon sok arányában. Mászkálj női karok környékén (BME építész, vagy a klasszikus ELTE, bármelyik orvosi) - találsz bőven.

Dicsekszik a fene, nagyon is zavaró, hogy nem találok ilyen lányt.
Szó nincs arról, hogy van-e hozzám méltó vagy sem. Alapjában véve nem úgy gondolkozok, hogy valaki nem elég jó hozzám. Persze vannak gázos esetek, de többségében arról van szó, hogy egyszerűen csak nem jön be nekem.
Csinos, normális lánnyal én is találkozok, csak azt az extrát nem találom, ami miatt kezdeményeznék igazából. Szó nincs itt egyébként arról, hogy butáknak tartanám a nőket így általánosítva. Randiztam én intelligens és szép lányokkal, de nem jött össze. Én nem éreztem még úgy, hogy lépjek, ilyenkor pedig a nők bizonytalanná válnak gyakran és lépnek tovább, nem hagynak időt. Olyan is volt, hogy ugyan okos és szép volt (bár meglehetősen furcsa olykor), de egyszerűen sok dologban nem egyezett a véleményünk, ill. nehezen találtunk közös témát, ergo kár lenne erőltetni.

tl;dr
Kicsit több kéne nekem, mint külső + intelligencia. Ha ezek így önmagukban elegek lennének, akkor nem lennének ilyen jellegű problémáim.
Amit meg írtál, azt nem tudom, honnan vetted.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-05-15, 23:09:37
Quote from: Ramiz on 2008-05-15, 23:02:48
Na jó, maradhatsz. De akkor stop whining. :D
A 4chanos trollkodásra pedig nem panaszkodhatsz, ha azt akarod megjelölni távozásod okaként...

Másnak szabad...? :_piszka:

Nem erre gondoltam. Egyszerűen csak a legnagyobb trollok között vagy. :) :tezsvir: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-05-16, 00:29:46
Nem erre gondoltam. Egyszerűen csak a legnagyobb trollok között vagy. :) :tezsvir: :D

Nem érdekel, csak kössétek le a figyelmem :haha:

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-05-16, 00:36:58
Quote from: Ramiz on 2008-05-16, 00:29:46
Nem erre gondoltam. Egyszerűen csak a legnagyobb trollok között vagy. :) :tezsvir: :D

Nem érdekel, csak kössétek le a figyelmem :haha:
nem.

Rounin


Tycho


Here is your train Rounin! :Kiraly:

SaiyaGin


sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-05-15, 19:00:16
Még most is meglepnek ezek a német munkatársak. Szólnak hogy nem tudnak Initial Order Forecastot adni egy ReleaseProducthoz pedig a jövőben van a Release Date megnézném-e hogy miért nem megy. Mondom: Rajta vagyok. Válasz: Thank you so much.   :eek: A magyaroktól legfeljebb egy "De aztán gyorsan!" felszólítást kapthatok max. Miért nem tudnak a magyarok is szardobálás helyett emberi módon mondani dolgokat...  :ejj: Az ember (igen, a programozó is ember  :hehe:) sokkal jobban szeret dolgozni ha emberként kezelik.
Érdekes németekkel dolgozol együtt. Faterom is németekkel dolgozik, illetve csak a magyarok, mert a németek dolgozni nem szeretnek csak bunkó tahó módon kritizálni és mindenbe belekötni :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-05-16, 09:49:15
Érdekes németekkel dolgozol együtt.
Egész pontosan bajorok. A bajorokról by Béla: "Ha külföldre mész dolgozni a bajorokhoz menj, ezek mindent megünnepelnek. " :lul:

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 23:24:50
Csinos, normális lánnyal én is találkozok, csak azt az extrát nem találom, ami miatt kezdeményeznék igazából.
Tölts vele több időt és megtalálhatod azt az extrát benne. (A gond ezzel csak az, hogy addigra már "csak barát" lehet az ember)

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 23:24:50
Kicsit több kéne nekem, mint külső + intelligencia. Ha ezek így önmagukban elegek lennének, akkor nem lennének ilyen jellegű problémáim.
:tezsvir:

minuszmiki

Quote from: .Attila on 2008-05-15, 23:24:50tl;dr
Lehet félreértem a hozzáállásodat, de szerintem túl magasak az elvárásaid az egész kapcsolatosdival kapcsolatban. Első néhány találkozáskor 107 nő közül sem fogsz olyat találni bennük, ami miatt úgy gondolnád, hogy ő az igazi. Próbálkozni kell, sok olyan nő van, akivel el lehet tölteni kellemesen néhány éjszakát, és közben ki fog derülni, hogy van-e több a dologban. Ha nincs, akkor is jól szórakoztál, ha meg van, annál jobb.

Én

#21864
Nem tudom rendesen elmagyarázni, de én is így vagyok vele: tegyük fel van két lány, mindkettő aranyos kedves okos szép etc, de az egyik csak olyan sort of want, a másikra meg kapásból rámondom, hogy tőle akarok valamt. Az a bizonyos + sokmindenről meglátszhat, stílus, viselkedés, első benyomás/pár mondat, minden. In b4 cpt_obvious.jpg, nálam így van, és szerintem .Attila is így értette.
edit: A sok ilyen-től olyan ED-snak hat nekem a fórum. :D

minuszmiki

Értem, nem is akarok meggyőzni senkit, csak szerintem kissé túldimenzionáljátok a dolgot. Amíg az ember az életre szóló párt keresi, miért ne érezhetné magát jól a többi jelölttel?

Milyen az az ED-s?  :redface:

Én

Épp erről van szó, hogy ez nem csak a nagy őre vonatkozik, nem olyan nagy dologról van szó, én jólérezni is csak ezekkel tudom magam, ennyi. :redface: Sucks 2 b me.

Ilyen. :D Tudod, mikor mindenféle baromságra linkel egy szóikkben minden...

minuszmiki

Dobj új karaktert. :D

You meant æ? Now I get it. :D

Én

Quote from: minuszmiki on 2008-05-16, 12:30:42
Dobj új karaktert. :D
Hogy lehet, hogy a karizma és a bölcsesség is dump stat lett? :frown:
/großes rant

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS