Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: sirtomi on 2008-05-19, 17:26:03
Nagy divat lett ez a tojás dobálás :)
Szerintem az MS fizette a csávót. Nem is igazi Microsoft vezér az, akit nem dobálnak meg valamivel :D


Próféta

Quote from: Manitu on 2008-05-19, 19:29:59
Quote from: sirtomi on 2008-05-19, 17:26:03
Nagy divat lett ez a tojás dobálás :)
Szerintem az MS fizette a csávót. Nem is igazi Microsoft vezér az, akit nem dobálnak meg valamivel :D
Mi ez? Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni? :D

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2008-05-19, 16:46:43
Vannak még jóérzésű emberek :D

http://index.hu/tech/uzlet/ballmer08051/
És kint van a videó.  :lol:
Mondjuk hogy ezt a szarparasztot honnan szalasztották azt nem tudom, de nagyon gáz szegény...

SaiyaGin

Jut eszembe: menő még a Microsoftot [spoiler]Microfosnak[/spoiler], a Windowst pedig [spoiler]Winfosnak[/spoiler] hívni, vagy már kiment a divatból?

White SeeD

Ez menőség kérdése? Asszittem megszokásé. Mindenesetre én a 2.verziót szoktam használni mindkét esetben  :angyali:
Közben egy-két helyre már kikerült a videó.
az eddigi legfrappánsabb beszólás a "nice"-on kívűl:

"give that money back! hasta la Vista, baby!"
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Quote from: Zsiga on 2008-05-19, 19:58:33
Quote from: White SeeD on 2008-05-19, 16:46:43
Vannak még jóérzésű emberek :D

http://index.hu/tech/uzlet/ballmer08051/
És kint van a videó.  :lol:
Mondjuk hogy ezt a szarparasztot honnan szalasztották azt nem tudom, de nagyon gáz szegény...

:lol:
Youtube link: http://youtube.com/watch?v=crhxKNkZy-Y
ott is gyűlnek a hozzászólások :D

Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-05-19, 16:46:43
Vannak még jóérzésű emberek :D

http://index.hu/tech/uzlet/ballmer08051/

Wow... ez nagyon gáz. Komolyan ég a pofám fickó helyett. Nem hittem volna, hogy léteznek még ekkora parasztok. Nesze neked országimázs.

minuszmiki

Nem hiszem, hogy ez már olyan sokat tudna ártani.

Xzone

Quote from: minuszmiki on 2008-05-19, 22:13:02
Nem hiszem, hogy ez már olyan sokat tudna ártani.

Nem, de szinten tartja.

motifator

Úgy néz ki, hogy mégse kapok idén diplomát. És ami a legrosszabb, hogy egy gagyi tárgyon bukom el az egészet. Annyi mindenből megbukhattam volna, nem gondoltam volna, hogy egy szar sávos tárgyból határidő-túlépés miatt nem elfogadott beadandón fog múlni az egész.
Már előadtam a dolgot a cégnél a közvetlen manageremnek. Nagyon rendes srác amúgy, de azt mondta, hogy a határozatlan idejű szerződést így elfelejthetem. Talán esetleg van lehetőség arra, hogy a gyakornoki szerződés helyett valami más 6 hónapos szerződést kössünk, valamennyivel nagyobb fizetésért. De ezt még meg kell beszélnie az IT-s nagyfőnökkel.
Valamennyivel nagyobb fizetésért!  :grrr:
Ez azt jelenti, hogy ugyanazért a munkáért még mindig jóval kevesebb lóvét fogok kapni, mint mindenki más.
Jól megszopattam magam, most mérges vagyok. Bár így a második ital után a harag kezd átcsapni elkeseredettségbe. I think I'm turning emo.
Rant vége.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Quote from: Xzone on 2008-05-19, 22:17:15
Quote from: minuszmiki on 2008-05-19, 22:13:02
Nem hiszem, hogy ez már olyan sokat tudna ártani.

Nem, de szinten tartja.

:lul: :muhahah:

Nakedape

motifator: empátiám. én nekem most kéne felvételire kutatási tervet írni, és diplomám az van, de a munkám jelenleg nem diplomás ki  is lépek  nem soká, aztán ha nem vesznek fel akkor sürgősen ki kell találni valamit... :D :D . neked kitartás
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-05-19, 17:22:28
Illetve szintén ittfelejtett egy böhöm erős szervert, asszem 8 processzorral, amelyek a szupi új Nehalem kódnevű termékvonalából kerültek ki.
Valamivel kevered, mert a Nehalem az Intel következő
mikroarchitektúrájának a kódneve, és az év vége előtt
nem fog megjelenni, jelenleg is fejlesztés alatt, teszt-
példányok szintjén van.

Quote from: motifator on 2008-05-19, 22:31:39
Úgy néz ki, hogy mégse kapok idén diplomát. És ami a legrosszabb, hogy egy gagyi tárgyon bukom el az egészet. Annyi mindenből megbukhattam volna, nem gondoltam volna, hogy egy szar sávos tárgyból határidő-túlépés miatt nem elfogadott beadandón fog múlni az egész.
Azért még ne add fel, próbáld meg megbeszélni velük,
ez aránytalanul nagy szivatás lenne részükről, ha nem
néznék el azt a kis csúszást.

Próféta

Ymir: felolvasni. http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Narrator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-19, 23:31:12
Quote from: Próféta on 2008-05-19, 17:22:28
Illetve szintén ittfelejtett egy böhöm erős szervert, asszem 8 processzorral, amelyek a szupi új Nehalem kódnevű termékvonalából kerültek ki.
Valamivel kevered, mert a Nehalem az Intel következő
mikroarchitektúrájának a kódneve, és az év vége előtt
nem fog megjelenni, jelenleg is fejlesztés alatt, teszt-
példányok szintjén van.
Versus:
Quote from: Próféta on 2008-05-19, 17:22:28Az illető termékvonal asszem még mindig nem kapható, szóval több mint egy évvel ezelőtt pláne újnak számított.
Keverni nem keverem. Lehet, hogy hazudtak nekünk (jómagam nem láttam a masinát); lehet, hogy eltévesztette a kódnevet valaki; de nem keverem. ;) BTW, én nem tartom annyira lehetetlennek, hogy hogy legyen belőle jópár példány a tömeggyártás előtt. A 14 rétegnyi egymásbaágyazott tisztaszobákban robotok által működtetett gyártósort biztos nem két perc átalakítani, és ha most ilyen áron a Core-t is bőven megveszik a népek, akkor nem is kell annyira sietniük a következő változattal.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-19, 23:31:12
Quote from: motifator on 2008-05-19, 22:31:39
Úgy néz ki, hogy mégse kapok idén diplomát. És ami a legrosszabb, hogy egy gagyi tárgyon bukom el az egészet. Annyi mindenből megbukhattam volna, nem gondoltam volna, hogy egy szar sávos tárgyból határidő-túlépés miatt nem elfogadott beadandón fog múlni az egész.
Azért még ne add fel, próbáld meg megbeszélni velük,
ez aránytalanul nagy szivatás lenne részükről, ha nem
néznék el azt a kis csúszást.
Csatlakozom. Nálunk direkt vannak ilyen méltányossági kérelem, meg egyszerűsített tanmenet, meg hasonló fogalmak pont az ilyen überszívásokra.

.Attila


motifator

Köszi mindenkitől az együttérzést és hasonlók.
Az az igazság, hogy csúnyán kicsúsztam mindennel az időből. Már elvileg véget ért a múlt héten a végzősök vizsgaidőszaka, nekem mégis minden vizsgám erre a hétre maradt volna(4 db). Így alapból egy kérelemmel készültem a dékánhelyetteshez, hogy meghosszabbítsák 1 héttel a vizsgaidőszakomat. Ha mindent sikerült volna megcsinálnom (értsd nem alszom a héten), akkor még mindig 1 héttel a záróvizsga előtt lettem volna kész abszolútóriummal, így úgy gondoltam, hogy nem lesz belőle para. Kicsit szívás, sokmindenen elbukhat a dolog, de próba szerencse, csináltam én már 1 éjszaka tanulással csodát az egyetemen, most is össze fog jönni. Múlt héten sikeres pótzh nummatból, leadott és elfogadott szakdolgozat, igaz az is idő után, de elfogadták, négyes. Minden jól alakult.
Erre jön az infó, hogy a dékánhelyettes, akihez még vizsgaidőszak-hosszabítási kérelemmel lett volna egy menetem, mindenkit elhajt a francba és semmi kérelmet nem fogad el. Az egyik végzős kollegámnak utólagos tantárgyfelvétel kellett volna, a jegy már bent volt az indexben, csak az ETRből hiányzott a dolog. A dékánhelyettes elhajtotta, hogy majd a fél év alatt, amit emiatt csúszik, majd lesz ideje elgondolkozni azon, hogy időben felvegye a tárgyakat. A srácnak szerencsére végül lett elég kreditje.
Szal így is elég sokmindenen elbukhatott volna a diploma, de bebaszott, hogy pont egy gagyi sávos tárgy adta meg a kegyelemdöfést. Kérelmekkel rohangálni meg fellebbezni nincs már időm, a héten majd' minden napra lett volna vizsgám, ezek egy részét már vissza is mondtam. A fél év csúszás nem is zavarna annyira, leginkább a jó fizetéstől való elesés idegesít.
Mégegyszer kösz a támogatást, jól esik, de asszem nem sok mindent tehtek. A saját felelőtlenségem most visszacsapott rám, csak magamat hibáztathatom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

#22006
Quote from: Próféta on 2008-05-19, 23:51:36
Keverni nem keverem. Lehet, hogy hazudtak nekünk (jómagam nem láttam a masinát); lehet, hogy eltévesztette a kódnevet valaki; de nem keverem. ;) BTW, én nem tartom annyira lehetetlennek, hogy hogy legyen belőle jópár példány a tömeggyártás előtt.

Mint mondtam, még mindig csak tesztpéldányok szintjén van -
de annyira, hogy kb 1-1,5 hónapja kiszivárgott példányon/képen
még a felső oldalán pár tucat debug csatlakozó volt, és az a
példány még csak jelentősen csökkentett frekvencián ment,
valamint a teljesítményét sem optimalizálták még.
Szóval teljes, hiánytalan, tesztelt, működő, a megjelenéskorival
egyező teljesítményű platformja sztem csak az intelnek van
még, de lehet, hogy még nekik sincs ;)

Ha meg egy évvel ezelőtt volt, akkor főleg nem lehet(ett).


Now for something completely different:
Obamát támogatja egy ex-KKK szenátor
:zomg: Repent, the end is very friggin near! :D

Próféta

K_T: Akkor tényleg nem tudom, mi lehetett  ^^" Mindenesetre nekünk ezt mondták, én meg elhittem. Lehet, hogy csak valami Penryn izének volt tesztelés alatti változata, és hozzánk ilyen zajosan jutott volna el a közlés? Azt csak nem hiszem, hogy az Inteles fószer direkt hazudott.
De kösz, legalább ennyivel okosabb lettem :)

motifator: ettől a hátralévő kevés vizsgától és házipótlástól már nem leszel hirtelen okosabb, tehát azt se értem, mireföl az ilyen látványos distinkció a munkáltató fizetési stratégiájában :)

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-20, 00:10:33
Now for something completely different:
Obamát támogatja egy ex-KKK szenátor
:zomg: Repent, the end is very friggin near! :D

:D

Amúgy az tényleg igaz, hogy a KKK eredetileg nem a exklúzíve fekete fajgyűlölő társaság volt. Ultranacionalista csoportusulás volt, amire jellemző volt az általános idegengyűlölet, de főleg a komcsi ellenesség. Mondjuk ez 1940-es években azért már eléggé a fajgyűlölő él volt jellemző rájuk...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Öregszem...

Ma reggel arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a nyakam. Nem múlt el, így most ha hátra vagy balra fordítom a fejem, elkezd görcsösen fájni (de olyan erősen, hogy általában valami öblös morgást vagy káromkodást is kicsal belőlem). Azért még inkább nem kezdenék el tablettákat szedni rá...

teraflare

#22010
Quote from: Xzone on 2008-05-20, 12:47:08
Öregszem...

Ma reggel arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a nyakam. Nem múlt el, így most ha hátra vagy balra fordítom a fejem, elkezd görcsösen fájni (de olyan erősen, hogy általában valami öblös morgást vagy káromkodást is kicsal belőlem). Azért még inkább nem kezdenék el tablettákat szedni rá...
Melegvizes borogatást rakj rá, attól ellazulnak az izmok (már ha azok görcsölnek). Amúgy akkor öregszel ha a reggeli merevedés derékban jelentkezik.  :D

Nézelődtem az addict blogon és ezt találtam http://m.blog.hu/ad/addict/image/nonprofit/amnestyinternetionalagainst.jpg nekem erről egyből eszembe jutott az Egyszer volt... sorozatból az Amerikai opening  ^^

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-05-20, 12:59:06
Amúgy akkor öregszel ha a reggeli merevedés derékban jelentkezik.  :D

:Kiraly:

Zen

Ajjaj, megjött Rou. Mindjárt exponenciálisan nőni fog a hülyeség a fórumon. ( :muhahah:)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-05-20, 13:48:49
Ajjaj, megjött Rou. Mindjárt exponenciálisan nőni fog a hülyeség a fórumon. ( :muhahah:)

:Kiraly:
Nyugi, egész délután dolgom lesz. :oops: Csak benéztem lelkierőt gyűjteni.

.Attila

#22014
Quote from: Xzone on 2008-05-20, 12:47:08
Öregszem...

Ma reggel arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a nyakam. Nem múlt el, így most ha hátra vagy balra fordítom a fejem, elkezd görcsösen fájni (de olyan erősen, hogy általában valami öblös morgást vagy káromkodást is kicsal belőlem). Azért még inkább nem kezdenék el tablettákat szedni rá...

Lehet, hogy csak a frontot érezted meg.


index.hu cikkben (az egy link, nem én húztam alá és színeztem ki):

Rounin

Quote from: .Attila on 2008-05-20, 15:09:55
index.hu cikkben (az egy link, nem én húztam alá és színeztem ki):


Jújújúgijó :whoah:

sirtomi

Quote from: Xzone on 2008-05-19, 22:08:49
Quote from: White SeeD on 2008-05-19, 16:46:43
Vannak még jóérzésű emberek :D

http://index.hu/tech/uzlet/ballmer08051/

Wow... ez nagyon gáz. Komolyan ég a pofám fickó helyett. Nem hittem volna, hogy léteznek még ekkora parasztok. Nesze neked országimázs.
Komoly hagyományai lesznek lassan a tojásdobálásnak hazánkban, nem lepődik már meg ilyesmin senki :D

Xzone

"Vimeo now supports HD..."

Még mindig nem Stage6 Full HD, de ez már elég jó szerintem:

http://www.vimeo.com/1010532

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-05-20, 13:46:50
Quote from: teraflare on 2008-05-20, 12:59:06
Amúgy akkor öregszel ha a reggeli merevedés derékban jelentkezik.  :D

:Kiraly:

1. Megjött Rounin.

2. Completely unrelated:
ITT: beszéljünk a faszról.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Quote from: Ramiz on 2008-05-20, 22:52:09
2. Completely unrelated:
ITT: beszéljünk a faszról.
Like this?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1