Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Zsiga

Aztakurva milyen nap volt ez...  :whoah:

Próféta

Quote from: Zsiga on 2008-06-21, 21:53:49
Aztakurva milyen nap volt ez...  :whoah:
Mi volt? Did you apply the cortical electrodes?

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-06-21, 22:32:58
Mi volt? Did you apply the cortical electrodes?
Yes, but we were unable to get a neural reaction from either patient. :D
Hát, szülésen meg tömeges baleseten kívül kb. minden volt. Meg se álltunk reggeltől estig, összesen ha egy órát voltunk bent az állomáson akkor sokat mondok. Pl. újraélesztés BKV-buszon (és még sikerült is, ez így már 2/2 :)), eszméletlen fejsérült cukorbeteg, agresszív részeg elmebeteg baltával, sportbaleset, skizó hetvenes papa, narkós turista, fél óra keringés a városban a lezárt hidak meg utak miatt, stb.

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2008-06-21, 23:10:24
Hát, szülésen meg tömeges baleseten kívül kb. minden volt. Meg se álltunk reggeltől estig, összesen ha egy órát voltunk bent az állomáson akkor sokat mondok. Pl. újraélesztés BKV-buszon (és még sikerült is, ez így már 2/2 :)), eszméletlen fejsérült cukorbeteg, agresszív részeg elmebeteg baltával, sportbaleset, skizó hetvenes papa, narkós turista, fél óra keringés a városban a lezárt hidak meg utak miatt, stb.

:eek:
You are a hero, dear sir. Truly.  :appl:

sirtomi

Biztos elbújt a mentőautóban, csak a kollégák mesélték neki :D

.Attila

Erről a blogról sem tudtam eddig:
http://japancsaj.blog.hu/

minuszmiki

Quote from: .Attila on 2008-06-22, 00:17:35
Erről a blogról sem tudtam eddig:
http://japancsaj.blog.hu/
Én se, bár nem tudom, bír-e ez bármiféle információértékkel... ::)

Zsiga: wow!

Kvikveg

Zsiga, tenyleg suru napod volt.  :he:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-06-22, 00:11:51
Biztos elbújt a mentőautóban, csak a kollégák mesélték neki :D
:P
A baltástól már elszedték a rendőrök a baltáját, meg mire kiértünk már nem annyira akart megölni senkit így végül rendőri kíséret nélkül be tudtuk vinni a kórházba; az elmebeteg öregre is rendőrök vigyáztak, és hozzá is úgy mentünk ki mint agresszív elmebeteghez, aztán kiderült hogy kb. annyira agresszív meg veszélyes mint egy aranyhal. Rendőrök... A narkós meg már tiszta volt nagyjából, csak egy kicsit sok volt a cucc előző este.

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-06-22, 00:17:35
Erről a blogról sem tudtam eddig:
http://japancsaj.blog.hu/
Csak felrak egy pár képet az aktuális j-idol packból TT-ről.


Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-06-22, 10:26:12
Quote from: sirtomi on 2008-06-22, 00:11:51
Biztos elbújt a mentőautóban, csak a kollégák mesélték neki :D
:P
A baltástól már elszedték a rendőrök a baltáját, meg mire kiértünk már nem annyira akart megölni senkit így végül rendőri kíséret nélkül be tudtuk vinni a kórházba; az elmebeteg öregre is rendőrök vigyáztak, és hozzá is úgy mentünk ki mint agresszív elmebeteghez, aztán kiderült hogy kb. annyira agresszív meg veszélyes mint egy aranyhal. Rendőrök... A narkós meg már tiszta volt nagyjából, csak egy kicsit sok volt a cucc előző este.
:lol:

Tegnap par oramba kerult, de rendet raktam a winchesteremen. Nagyjabol. Nalatok is fel szoktak szaporodni az "a" meg "aaa_todo" nevu konyvtarok tele minden szemettel?
Ezenkivul most stresszelem magam, hogy mit nezzek meg a szerdai interjuhra vajon? Valami idegen nyelven prog. feladat lesz, az ember szerint van aki 5 perc alatt, van aki 1 ora alatt csinalja meg. Brrr.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Manitu on 2008-06-22, 14:31:58
Quote from: .Attila on 2008-06-22, 00:17:35
Erről a blogról sem tudtam eddig:
http://japancsaj.blog.hu/
Csak felrak egy pár képet az aktuális j-idol packból TT-ről.

Én olyanokat viszont nem szedek. Azt sem tudom, mi az a TT, ill. de, azt tudom, mi az Audi TT.
Nem is szoktam ilyeneket nézegetni, csak nagy ritkán. Arra viszont jó ez az oldal, mert legalább kiszűri a (számára) jobbakat.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2008-06-22, 14:42:40
Ezenkivul most stresszelem magam, hogy mit nezzek meg a szerdai interjuhra vajon? Valami idegen nyelven prog. feladat lesz, az ember szerint van aki 5 perc alatt, van aki 1 ora alatt csinalja meg. Brrr.
Ha ennyit tudni róla, akkor a legjobb, ha nem nézel meg semmit és nem stresszeled magad, mert úgy jobban fogsz majd gondolkodni :)
Ha mondjuk a "valami idegen nyelv"-ről tudod, hogy teszemazt Erlang, akkor nyilván van értelme utánanézni az Erlangnak, de látatlanban nem tudsz sok értelmes műveltséget felszedni, programozni pedig nem három nap alatt fogsz megtanulni.

motifator

Quote from: .Attila on 2008-06-22, 14:44:58
Azt sem tudom, mi az a TT
Tokyotosho, ember!

@Kvikveg:
Az ilyenre tényleg nem tudsz készülni semmit. Ha tudsz programozni, akkor nagyjából mindegy, hogy milyen nyelven kell (azért persze tartsuk magunkat az eljárás- és objektumorientált paradigmákhoz).
Nekem annakidején egy ilyen vegyes 60 perces teszt volt. Végig angol nyelven, volt benne pszeudokódos prog feladatokól kezdve adatbázisos és adatszerkezetes feladatig mindenféle. Könnyű és nehéz feladatok vegyesen, gondolom azért, hogy szakmai tapasztalathoz mérten fel tudják vele mérni a pályakezdő gyakornokjelölt és a tapasztalt senior programmer lead tudását is. Nekem 90%-os lett  :hehe:
Mindenesetre egy kalappal. Ha mindenáron készülni akarsz rá, akkor szedd elő a régi adatszerkezetek és algoritmusok (vagy annak megfelelő) jegyzetedet. Random nyelven programozásnál ez lehet a leghasznosabb.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2008-06-22, 17:18:04
Quote from: .Attila on 2008-06-22, 14:44:58
Azt sem tudom, mi az a TT
Tokyotosho, ember!

Ja hogy az.
Tudta a fene, hogy azt szokás TT-nek rövidíteni.

Member

Életemben nem rövidítettem még.

Rounin


Nakedape

Quote from: Rounin on 2008-06-22, 18:04:12
Dehogynem.

Snurtle...
az...
anyám borogasson..
:lol:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2008-06-22, 20:09:03
Snurtle...
az...
anyám borogasson..
:lol:

Jól van, látom, nem csak én reagáltam le így, mikor először megláttam. :haha:

Zen

Quote from: Rounin on 2008-06-22, 20:19:39
Quote from: Nakedape on 2008-06-22, 20:09:03
Snurtle...
az...
anyám borogasson..
:lol:

Jól van, látom, nem csak én reagáltam le így, mikor először megláttam. :haha:
Az mit akar rövidíteni? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

#23780
Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:21:33
Az mit akar rövidíteni? :D
:facepalm:  snail+turtle?

Rounin

SNURTLE SMASH!

SaiyaGin

Mi a francért van 9000+°C?? :Eztneked: :morci:

Zen

Quote from: Tycho on 2008-06-22, 20:29:16
Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:21:33
Az mit akar rövidíteni? :D
:facepalm:  snail+turtle?
Super Ninja Turtle is lehetett volna, uh bocsásson meg kedves Tycho, hogy számomra nem volt ily egyértelmű a válasz. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:45:38
Quote from: Tycho on 2008-06-22, 20:29:16
Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:21:33
Az mit akar rövidíteni? :D
:facepalm:  snail+turtle?
Super Ninja Turtle is lehetett volna, uh bocsásson meg kedves Tycho, hogy számomra nem volt ily egyértelmű a válasz. :P

Kikapcsoltad az avatarokat?
Egy teknős van rajta egy csigaházzal a fején. Mi más lehetne. :zomg: (illetve hogy lehetne ninja..)

Zen

Quote from: Rounin on 2008-06-22, 20:59:26
Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:45:38
Quote from: Tycho on 2008-06-22, 20:29:16
Quote from: Zen on 2008-06-22, 20:21:33
Az mit akar rövidíteni? :D
:facepalm:  snail+turtle?
Super Ninja Turtle is lehetett volna, uh bocsásson meg kedves Tycho, hogy számomra nem volt ily egyértelmű a válasz. :P

Kikapcsoltad az avatarokat?
Egy teknős van rajta egy csigaházzal a fején. Mi más lehetne. :zomg: (illetve hogy lehetne ninja..)
Nem láttam azt a postot, amiben épp a te avadat becézgeti, és amikor olvastam a szót nem az volt az első dolgom h avatarokat nézegetek. (in b4: nem érdekel h ott van az orrom előtt, a nevekre fókuszálok, nem a képekre)

Ninja meg pl Tineage Mutant Ninja Turtles, nem tom láttad-e.  :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-06-22, 22:13:06
Nem láttam azt a postot, amiben épp a te avadat becézgeti, és amikor olvastam a szót nem az volt az első dolgom h avatarokat nézegetek. (in b4: nem érdekel h ott van az orrom előtt, a nevekre fókuszálok, nem a képekre)

Ninja meg pl Tineage Mutant Ninja Turtles, nem tom láttad-e.  :P

Jó igásló lenne belőled. :hehe:

Láttam, de egy Snurtle akkor sem lehet mutáns patkánynövendék. :hehe:

Kvikveg

Quote from: motifator on 2008-06-22, 17:18:04
...
@Kvikveg:
Az ilyenre tényleg nem tudsz készülni semmit. Ha tudsz programozni, akkor nagyjából mindegy, hogy milyen nyelven kell (azért persze tartsuk magunkat az eljárás- és objektumorientált paradigmákhoz).
Nekem annakidején egy ilyen vegyes 60 perces teszt volt. Végig angol nyelven, volt benne pszeudokódos prog feladatokól kezdve adatbázisos és adatszerkezetes feladatig mindenféle. Könnyű és nehéz feladatok vegyesen, gondolom azért, hogy szakmai tapasztalathoz mérten fel tudják vele mérni a pályakezdő gyakornokjelölt és a tapasztalt senior programmer lead tudását is. Nekem 90%-os lett  :hehe:
Mindenesetre egy kalappal. Ha mindenáron készülni akarsz rá, akkor szedd elő a régi adatszerkezetek és algoritmusok (vagy annak megfelelő) jegyzetedet. Random nyelven programozásnál ez lehet a leghasznosabb.
Hja, csak valami algoritmusok targyam volt, adatszerk es algoritmusok jegyzet abszolute nem remlik. Van valami online lehetoseg?! :zomg:
http://petra.hos.u-szeged.hu/~csaba/szakmai/algoritmusok/ ? Most talaltam Guglival.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#23788
Quote from: Kvikveg on 2008-06-23, 00:41:07
Hja, csak valami algoritmusok targyam volt, adatszerk es algoritmusok jegyzet abszolute nem remlik. Van valami online lehetoseg?! :zomg:
http://petra.hos.u-szeged.hu/~csaba/szakmai/algoritmusok/ ? Most talaltam Guglival.
Ha nem volt nagyon másként a te idődben, akkor ti matekosok is a Rónyai-Ivanyos-Szabóból tanultátok az algelt.
Ez nincs még meg valahol a polc mélyén?
Ha hamarabb szólsz, kölcsönadom, vagy akár a Cormen-Leiserson-Rivest-féle ezer kilós Algoritmusok bibliát is. Bár három napra nincs sok értelme :)
EDIT: CLR biblia olvasható a neten, de tényleg elég masszív, nem ajánlom erre a célra.
EDIT2: MIT OpenCourseWare-en meghallgatható a kapcsolódó tantárgy, ha van kedved három nap alatt teljesíteni egy féléves kurzust :)

Egyébként ha konkrétan érdekel egy téma, hogy mondjuk mi is volt az UNIÓ-HOLVAN adatszerkezet, akkor megnézed simán a Wikipedián.

Kvikveg

Hah, Ronyai megvan. :appl:
Az volt amire k sokszor mentem el vizsgazni, mert mivel semmi sem epul ra, sosem vettem homolyan. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.