Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

teraflare

#24420
Quote from: Member on 2008-07-20, 13:08:12
A legjobb mondat amúgy: "az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem". Aha, higgyük, hogy minden szép és jó, sajna a tudomány lényege, hogy elfogadod a negatív eredményt is.
Ha jól ezen azt értik hogy amennyiben pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz sokkal valószínűbb hogy megvalósul mint ha eleve esélytelenként indulnál. Az egész a fejedben dől el. (erre utaltak a képzelettel)

Quote from: .Attila on 2008-07-20, 13:18:32
de végül is mindegy, tessék, itt az egész sztori.
Csak most kezdtem el de már nem tudom sírjak vagy nevessek. "fátum"  :lul:
Nekem is van egy ezoterikus haverom, de az messze nem ilyen túlokos. Nekem eddig az jött le hogy megpróbál minél elvontabban szakszavakkal beszélni mert az jó, de még azt sem tudja elmondani amit akar.

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-20, 14:41:52
Quote from: Member on 2008-07-20, 13:08:12
A legjobb mondat amúgy: "az egész világ egy álom, a képzeleted múlik mi igaz és mi nem". Aha, higgyük, hogy minden szép és jó, sajna a tudomány lényege, hogy elfogadod a negatív eredményt is.
Ha jól ezen azt értik hogy amennyiben pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz sokkal valószínűbb hogy megvalósul mint ha eleve esélytelenként indulnál. Az egész a fejedben dől el. (erre utaltak a képzelettel)

Quote from: .Attila on 2008-07-20, 13:18:32
de végül is mindegy, tessék, itt az egész sztori.
Csak most kezdtem el de már nem tudom sírjak vagy nevessek. "fátum"  :lul:

Nem tudom, ezt miből vetted le így.
Képzelet nélküli tudós hamar elveszti az állását (de tkp. ugyanezt le is írtam ott).

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-20, 14:46:34
Nem tudom, ezt miből vetted le így.
Mármint hogy miből gondoltam hogy ezt jelenti, vagy hogy miért értettem félre?

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-20, 14:49:29
Quote from: .Attila on 2008-07-20, 14:46:34
Nem tudom, ezt miből vetted le így.
Mármint hogy miből gondoltam hogy ezt jelenti, vagy hogy miért értettem félre?

Na most már én sem írtam, hogy mi van.
Nem pozitív gondolkodásról ment itt a vita.
Alanyunk úgy gondolta, hogy a tudományban nincs képzelet, gyakorlatilag a tudomány képzelet nélkül dolgozik.
Aki kicsit is ért a dologhoz, az tudja, hogy ez bullshit.

Kvikveg

.Attila: hajra.
Valahogy az az erzesem, hogy nem igazan tudja mirol beszel...
http://img177.imageshack.us/img177/3476/sciencevsfaithvb0.png Ez LOL. :D
Lehet, hogy ha elmondod neki, hogy a tudomany ismer olyan jelenseget, amit per pillanat nem tud megmagyarazni, akkor lenyugszik kicsit... Tehat valahogy megertetni vele, hogy van a vilagnak az a resze amit nagyon jo valoszinuseggel helyesen ertelmezunk, meg van egy olyan resze amit nem tudunk egyelore ertelmezni vele, akkor megnyugszik. Akkor lesz hely az ezoteriajanak is. (Reszben...) :D
Az eterelmeletes postja meg epic FAIL. Avagy epitsunk nem bebizonyithato dolgokra legvarakat? Bah.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ha behódolsz az ő elméleteinek, majd akkor nyugszik meg, és akkor leszel te is okos. Addig csak okoskodó vagy.
Épp onnan indult az egész, hogy a már bebizonyított dolgokat is megkérdőjelezi úgy en bloc.

teraflare

#24426
Quote from: .Attila on 2008-07-20, 14:52:58
Nem pozitív gondolkodásról ment itt a vita.
Alanyunk úgy gondolta, hogy a tudományban nincs képzelet, gyakorlatilag a tudomány képzelet nélkül dolgozik.
Bocs, még nem olvastam el a vitátok végig én az alapján mondtam ezt amit te leírtál itt. Most egy ideig folytatom a wowt majd utána fejezem be az olvasását. Kíváncsi vagyok ezekre az epic failekre  :D

Quote from: Kvikveg on 2008-07-20, 15:12:30
http://img177.imageshack.us/img177/3476/sciencevsfaithvb0.png Ez LOL. :D
:lol:

Na a két Dota közti szünetben elolvastam és: JAJJ  :zomg:
Egy tipikus mátrix filozófus. Akik miután megnézték a mátrixot megértették az univerzum működését majd az ábrád jobb oldalát követve "tanultak", hogy végül megpróbálják kiszabadítani az embereket a mátrixból. Meg érződött hogy gyakorlatilag az zavarta a legjobban hogy a gazdakot irányítanak nem ő.
BTW a materialisták szemét pénzhajhász szemléltetése pedig szánalmas. Ha valamit el lehet mondani az ezoteriáról napjainkban hogy az egész pénz központú. A legjobb példa: Feng Shui  :lame: vagy a kézrátételes gyógyítás (én vállalok csinos lányoknál kézrátételes mellnagyobbítást, sikertelenség esetén pénzvisszafizetési garancia  :D)
Az végképp szánalmas volt hogy mikor itachi azt mondta hogy elolvasta és tök jó volt erre azt válaszolta hogy elhiszi neki hogy ő érti is. Miért is? Mert azt mondta hogy tök jó? Ebből azt sem tudja hogy nem-e arra jött rá hogy irtsa ki az emberi fajt  :gyagya:
Te .Attila viszont belekeverted a vallást ami azért nem az igazi ezotéria és nem túl szép dolog volt. (Még ha úgyis csak kitalált hülyeség szerintem is  :haha:)
A képzeletnél viszont szerintem ti két külön dologra gondolhattatok. Ő az cél képzeletre (bocs szebben nem tudtam megfogalmazni pl elképzeled hogy összejöttél egy lánnyal) míg te az alkotó képzeletre(elképzeled hogy hogy jöttél vele össze).

.Attila

Az ezotériát alig-alig ismerem, mert nem akarom ismerni.
A vallásokat kicsit jobban, ezért vettem elő azt.
De mindegy igazából, mert mindkettő a bizonyítás nélküli kijelentésen alapszik.

Ramiz

Jópofa ez a beszélgetés, mert megmutatja, hogy miben hibás - pontosabban szólva pontatlan, elnagyolt, torz - a legtöbb tudomány (főleg a fizika és a matematika) megközelítése az iskolában. Mi az, ami csak megegyezéses alapon létezik, azaz ki lett találva, a modell fogalma és jelentősége - ezek fontos és érdekes kérdések. Szerintem a legtöbb nem hasonló tudományágon továbbtanuló embernek az egész fizikából csak néhány képlet-versike (pévé egyenlő enerté) marad meg. :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-20, 21:57:16
Az ezotériát alig-alig ismerem, mert nem akarom ismerni.
A vallásokat kicsit jobban, ezért vettem elő azt.
De mindegy igazából, mert mindkettő a bizonyítás nélküli kijelentésen alapszik.
Na de úgy vitatkozni hogy alig ismersz valamit és azt hiszed a tiéd jobb? :confused: Tény hogy te legalább csak védted a tied és nem csináltál magadból hülyét olyasmiknek a dobálózásával amihez nem értesz. De ebbe a vitába belemenni már hülyeség volt. (de akkor meg min mulattunk volna most  :D) Azért az ezókat ne ez a hülye alapján ítéld meg.

Hamsta

Quote from: Ramiz on 2008-07-20, 22:23:01
Szerintem a legtöbb nem hasonló tudományágon továbbtanuló embernek az egész fizikából csak néhány képlet-versike (pévé egyenlő enerté) marad meg. :(

Nekem inkább a testek hőre tágulással való reagálása volt maradandó. :angyali:

Member

Ha nem a gazdagoké lenne az irányítás, akkor azé volna, aki nagyobbat tud ütni. Kész.

Off, de hogy meddig tart kitömöríteni egy két,5 gigás iso-t...

Fazék

általában hülye fölöslegesen aggódó ember vagyok, de nem tehetek róla, szóval egy kétségbeesett gazdi kérdez tőletek:

[spoiler=vannak benne undorító részek, szóval spoiler alá teszem]édesapám minden tiszteletem iránta, de egy türelmetlen barom. sikeresen megskalpolta kiskutyámat. Beni füle mögött nagyon összecsomózódott a szőr, amit már nem lehetett fésülni, hát ki kellett vágni, én kurva óvatosan nekiálltam, mert a kutya teljesen neveletlen és össze-vissza izeg-mozog még lefogva is. második nekifutásra apu vette kezébe az ollót és már átkozom magam, hogy nem vettem ki a kezéből... "jajj fiam, mit tökölsz a tövénél vágd!" felkiáltással szépen egy fejfélrerántás miatt sikeresen megskalpolta a Benit egy kb 1,5x4 centis bőrfelületen a fül mögött. kutya kurvajól viseli, nem vakarja, nem piszkálja. azonnal öntöttem rá, amennyire tudtam betadine-t. de jelenleg: ugyebár ott van az a kvázi bőrtelen felület szabadon, esős vacak idő van, aggódom. ott lifeg még a skalp is, mert nem vágta végig apu[/spoiler]
ti mi a francot csinálnátok? apám azt mondja, simán felgyógyul magától, nem kell vele törődni, de én nagyon hajlok affelé hogy állatorvoshoz vigyem, az kezelje le egyszer és mondja meg mi a teendő, de persze apám ezt fölösleges pénzkidobásnak véli, amiben már volt igaza korábban,
[spoiler]mikor a kerítésre ugrott föl a kutya és fölakadt a mancsával az egyik tüskén én azonnal orvoshoz rohantam volna vele, de a kutya föl se vette, egy-kétszer megnyalta a talpát fertőtlenítve azt, és már 2 perc múlva is lazán járkált rajta, pedig még vérzett is.[/spoiler]
szóval nagyon tökös kutyám van, ezt meg kell hagyni, de ettől én még tyúkanyó módjára aggódom a dögért...
tanács?

sirtomi

Én elvinném dokihoz. Leírva elég csúnyának tűnik.

teraflare

Az állatok sok mindent kibírnak. A fül mögött viszont lehet nem a legjobb. Nagybátyám német juhászának megsérült a füle és a legyek beköpték mert még csak meg se tudta vakarni (öreg is volt már) végül elaltatták hogy ne szenvedjen. Ez mondjuk nem a legjobb példa, de inkább menj fölöslegesen el mint hogy utána bánkódj hogy miért nem vittem el.

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

Ha ennyit morfondírozol rajta, akkor nem kérdéses szerintem: állatorvoshoz.

Tycho

Orvoshoz, mert nem tudja mosni se magának, plusz kopasz heg lesz a bőr helyén ha apud kivágta onnét, szóval vagy varnni kell vagy az orvos megmondja mi a fasz legyen... Apudat meg ne engedd a kutya közelébe :eek:

Kazenokizu

Hát sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, de jó látni, hogy a megszokott emberkék a megszokott módon postolgatnak még mindig. :D
Távollétem oka röviden és tömören: fél évig külföldön tanultam, mikor visszaestem jött a 9 hetes vizsgaidőszak, majd a diplomamunka-írás (ez a fázis jelenleg is tart, de most van teljes 3 napom pihenni => remélem, értékelitek, hogy ez alatt itt fogok lógni, és az agyatokra menni!  :P ). Hülye kérdés, de nincs kedvem 3/4 évnyit visszaolvasni: mi újság magukkal, kedves fórum-társak? Kinek gratulálhatok diplomaszerzés, eljegyzés, házasság, gyermekáldás, válás, tudomisénmi miatt?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Hamsta

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 12:39:50
Hülye kérdés, de nincs kedvem 3/4 évnyit visszaolvasni: mi újság magukkal, kedves fórum-társak? Kinek gratulálhatok diplomaszerzés, eljegyzés, házasság, gyermekáldás, válás, tudomisénmi miatt?

Nekem az újabb alteregómhoz. :angyali:

Happy

Quote from: Hamsta on 2008-07-21, 12:44:18
Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 12:39:50
Hülye kérdés, de nincs kedvem 3/4 évnyit visszaolvasni: mi újság magukkal, kedves fórum-társak? Kinek gratulálhatok diplomaszerzés, eljegyzés, házasság, gyermekáldás, válás, tudomisénmi miatt?

Nekem az újabb alteregómhoz. :angyali:

Detto  :D Happy happy joy joy

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 12:39:50
Hát sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, de jó látni, hogy a megszokott emberkék a megszokott módon postolgatnak még mindig. :D
Távollétem oka röviden és tömören: fél évig külföldön tanultam, mikor visszaestem jött a 9 hetes vizsgaidőszak, majd a diplomamunka-írás (ez a fázis jelenleg is tart, de most van teljes 3 napom pihenni => remélem, értékelitek, hogy ez alatt itt fogok lógni, és az agyatokra menni!  :P ). Hülye kérdés, de nincs kedvem 3/4 évnyit visszaolvasni: mi újság magukkal, kedves fórum-társak? Kinek gratulálhatok diplomaszerzés, eljegyzés, házasság, gyermekáldás, válás, tudomisénmi miatt?
Halihó!
Rég hallottam felőled, örülök hogy visszatértél :)

Semmi különös nem történt, még mindig élek. Ja és Happy happy joy joy :D

Fazék

#24442
Quote from: Tycho on 2008-07-21, 11:20:36Apudat meg ne engedd a kutya közelébe :eek:
igen, innentől 100%, hogy ez lesz.
[spoiler]lehet hogy kicsit jogtalanul, de előző kutyánk, a Brúnó elpusztulását is apám számlájára írom, és azóta is mérges vagyok rá, hogy mennyire felelőtlenek tudnak lenni. (én meg milyen barom, hogy mindig követem, amit mond...)[/spoiler]

Üdvözlégy Kazenokizu!
amit biztosan tudok: Nakedape lediplomázott biológus szakon, múlt héten pedig sikeresen fölvételezett doktorira, szóval újabb 3 laza év vár a mocsokra :D

ugyan nem teljesen szakterületbe eső téma, de kaphatok véleményt szerencsétlen kutyám történetével kapcsolatban?  :zen:

Zen

Omm..érdekes prblémám akadt.
A gépemen nem tudok csatlakozni a nethez,  azt írja h nem éri el a távoli gépet.
A laptopom wirelesse csatlakozik a nethez, de nem hoz be semmit. Se böngésző, se skype, se semmi.
Ugyanakkor a 3 szobával arrébb levő gépen van net. o.o (az első géppel egy modemről futnak, T-online)
Ötletek?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 12:39:50
remélem, értékelitek, hogy ez alatt itt fogok lógni, és az agyatokra menni!  :P
:appl:
Nekem max ahhoz gratulálhatsz, hogy életben vagyok még.  :redface:

Kazenokizu

#24445
Hát akkor gratula mindenkinek (Az alteregósoknál jó lenne tudni az előzőt is...)!  :smile:

Fazék: a Betadine jó ötlet volt, esetleg vmi steril, Betadine-os, Mull-lapos kötést nem tudtok ráerősíteni valahogy? (Elég nehéz a szőrre ráragasztani, de nem lehetetlen.) Addig sem lifegne a skalp-szelet, nem menne tele kosszal, és hamarabb gyógyulna. Szerintem egy állatorvos sem csinálna sokkal többet, aztán, ha látványosan rosszabbodna/szenvedne szegényke, nem ártana mégis elvinni szakemberhez.

Edit: lame kérdés, de az informatika területén semmit nem fejlődtem az elmúlt időszakban, szóval nézem én itt a Kiku által linkelt tévéket, a WMP-rel, és azon gondolkoztam, hogy rögzíteni lehet-e vele valahogy a műsorokat?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

SaiyaGin

Üdv újra itt!

Lythis

Rounin és "Telk" :D
Btw: üdv újra itthon, meg ilyesmik.

teraflare

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 13:51:17
Az alteregósoknál jó lenne tudni az előzőt is...
Telk jelen  :D

BTW az feljogosítja az embert gyilkosságra ha már reggel 9 óta egyfolytában kalapácsol valaki és ez idegesíti? A fülhallgatómnak meg csak az egyik fele jó.  :morci:

minuszmiki

Legalább az egyik fele jó. De ha zavar, kérd meg a kalapácsos embert, biztos énekel neked valamit. :D