Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Hétköznap napközben társasházakban lehet fúrni-faragni, legalábbis a mi lakótömbünkben így van ez... Attól még persze lehet idegesítő, de én már megszoktam, mivel apám ált. tőlem 5 méterre csinálja. :D

teraflare

#24451
Csakhogy ez munkahely és nekem koncentrálni kellene a munkámra, de ebben a zajban nem megy. Az álmosságra ivott kávé is most kezd felpörgetni ami szintén nem jó mert egyre nagyobb a kedvem törni zúzni.  :zomg:  :morci:
Edit:
Sikerült csórnom egy fülhallgatót ami jól lefedi a fülem is. Hangosan hallgatom,de még így is hallom.  :zomg:

motifator

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 15:59:27
mert egyre nagyobb a kedvem törni zúzni.  :zomg:  :morci:
Kérj te is egy kalapácsot :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

teraflare

Quote from: motifator on 2008-07-21, 16:01:54
Kérj te is egy kalapácsot :D

Ne'öm égy jó csop'aa kő.  :punny:

.Attila

QuoteEl kellene jutnunk odáig, hogy kijelentsük, nemzeti büszkeségünk az, hogy a legjobb kurvákat állítjuk elő a világon.

http://velvet.hu/celeb/hcdb/napcelebje/bakacs0721/

Én

QFT:
Quotea falu legkapósabb kecskéje is érdekesebb, mint az ő celebpofázása.

.Attila

Quote from: Én on 2008-07-21, 16:15:53
QFT:
Quotea falu legkapósabb kecskéje is érdekesebb, mint az ő celebpofázása.

Az általam idézett mondat nem az övé.

Én

#24457
Attól még így van.
[spoiler][/spoiler]
ED: :facepalm: félreolvastam a postodat... Ami én idéztem, arra gondoltam.

teraflare

[spoiler=rant]
ÁÁÁHHHH Kezd nagyon elegem lenni a mai napból.
Szopok itt a migrációval. Miért nem tudják ezek a hülye amcsik valami flaggel jelölni hogy valami digital vagy physical product???? Most tudom meg hogy létezik olyan digital is ami nem G01-el kezdődik ekkor meg meg kell nézni a saját adatbázisunkat hogy van-e ilyen és onnan kinézni, ha meg nincs akkor azt tippeljük hogy physical meg lejegyezzük hogy nálunk nem létezik. Ha mégis digital volt akkor viszon ha bele is kerül a miénkbe nem fogja tudni updatelni mivel a physicalhoz került nem digitalhoz. :falba:
Bónusz: A pénteki elbaszott release tovább romlott kiderült hogy a live2-re nem került ki csak a live1-re viszont a live2 generálja az adatokat nem a live1  :falba: már meg is kaptam az utasítást hogy rakjak ki egy release-t.  :ayay:
BTW ma még csak 2 almát ettem éhes vagyok és fáradt (még az az utolsó dota helyett is aludnom kellett volna), ittam kávét az álmosság ellen így most fel vagyok pörgetve, de nem tudok figyelni a munkára ÉS EZEK A BUZIK MÉG MINDIG ITT KALAPÁLNAK!!!1!!  :b+: :Eztneked:
[/spoiler]

motifator

Na végére értem az animaxtv-s con topiknak. Christian hozta a formáját, nem csalódtam :D
Azért az nem semmi, hogy a két főszervező csoport néhány tagja egy nyilvános fórumon nem hogy mutogat egymásra, de gyak. anyázza egymást, ehhez csak gratulálni tudok. Azért a végén néhány értelmesebb arc kultúráltabb hangnemben próbált tisztázni néhány dolgot, de néhány kínosabb kérdésre nemigen jött válasz.
Mindig is úgy éreztem, hogy az animés népség 90%-a infantilis hülye (akinek nem inge, ne vegye magára, akinek meg inge lenne, az úgyse fogja :) de asszem néhányan értik, hogy mire gondolok). Nos ebben a dologban most újra megbizonyosodtam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Gregory

Quote from: motifator on 2008-07-21, 18:29:04
:tezsvir:
Majd szóljatok, ha lehet doujinokat is kapni Magyarországi conon  :D

WB, Kazenokizu!

.Attila

Quote from: motifator on 2008-07-21, 18:29:04
az animés népség 90%-a infantilis hülye

És éppen ezért már nem tudok csodálkozni azon, hogy az anime-re általánosan így tekintenek az emberek.

Kvikveg

[spoiler=Mai nap]
Rekedtre dumaltam magam mikozben az uj tag agyat zsibbasztottam azzal, hogy miket kell csinalni. Szegeny, ha ezt a hetet tuleli, akkor barmit. Remelem nem szokik meg. :D
Mai rant:
Ugy nezek ki lassan, mint egy nyul, mivel az ejszakai szabalyzom nem passzol, es nem tudom hordani, a metszofogaim meg masiroznak elore. Borzalmas. 3.5 ev utan ez, hat koszonom.
Ha valaki tud jo fogszabalyzo szakorvost, szoljon. De tenyleg jot, mert megegyszer nem akarom megszivni.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

818 GETTEG!!!

Nem mondom meg, hogy mit csinálnék apámmal, ha ilyesmit elkövetne az én háziállatomon...
(Bár igaz, mindig is korcs voltam, nem sokat jelentettek a családi kötelékek (meg a hazaszeretet meg a többi kötelező kűr). És kicsit hiányoztak is. No de ez már off... :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Régen büszkén meséltem hogy animét nézek, mert akkor valahogy más volt az egész. Most azt is halkan említem meg hogy valaha néztem.  :haha: Öregszem?
[spoiler=napirant fojtatódik]
Hát ez nem az én napom. Miután kiadták az utasítást a release-re megpróbálkoztam vele. Eredmény: EXCEPTION.  :wtf: Próbáltuk istvánnak kitalálni mi lehet az ok (a could not initialise az nem sokat mond) állítólag kézzel valamit kijavítottak, csak én erről nem tudtam. HURRÁ. Gondolom kapok majd lebaszást hogy nem fut a migráció  :bruhuhu: Én fogom magam és hazamegyek.  :grrr:
[/spoiler]

Xzone

#24465
Quote from: .Attila on 2008-07-21, 19:06:40
Quote from: motifator on 2008-07-21, 18:29:04
az animés népség 90%-a infantilis hülye

És éppen ezért már nem tudok csodálkozni azon, hogy az anime-re általánosan így tekintenek az emberek.

Több ehhez hasonló dolog létezik sajna. Ott van például a World of Warcraft... arról sem a komoly stratégiát és szervezést igénylő raidek esetleg az e-sportként működő arénák jutnak az átlagember eszébe, hanem a törtszerveren ugráló vérpistikék és a szociálisan halott, alagsorban élő nerdök.

Vagy említhetnénk még, úgy általánosan az olyan zenekarokat, amelyek hirtelen népszerűek lesznek és az addigi kis rajongótábor rosszul kezdi érezni magát a sok fanboy/girl miatt.

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 19:35:19
Régen büszkén meséltem hogy animét nézek, mert akkor valahogy más volt az egész. Most azt is halkan említem meg hogy valaha néztem.  :haha: Öregszem?

Én meg szoktam említeni, de a szokásos "Jujj, az a Songoku meg ilyenek?"  után rövidre zárom a dolgot azzal, hogy az csak egy kategória az animéken belül, amit én nem túl gyakran nézek, és hogy vannak nagyon komoly, művészi darabok is. Már nem próbálom "téríteni" az embereket, hiszen az rajtam sem működött.

Rounin

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 13:51:17
Hát akkor gratula mindenkinek (Az alteregósoknál jó lenne tudni az előzőt is...)!  :smile:

Az a hörcsögféreg valaha Saridon volt. Kucc, Soridan. Az árulkodós Lythisre ne figyelj.

kikuchiyo

#24467
Quote from: Xzone on 2008-07-21, 19:41:06
Quote from: .Attila on 2008-07-21, 19:06:40
Quote from: motifator on 2008-07-21, 18:29:04
az animés népség 90%-a infantilis hülye
És éppen ezért már nem tudok csodálkozni azon, hogy az anime-re általánosan így tekintenek az emberek.
Több ehhez hasonló dolog létezik sajna.

Én úgy fogalmaznám, hogy melyik csoportnak nem?
Azaz mondj egy olyan csoportosulást, szubkultúrát vagy akármit, aminek nem infantilis hülye a 90%-a. (Az "azon emberek halmaza, akik nem infantilis hülyék" nem ér.)

Más:
Ezen dühöngtem egyet. Hosszan lehetne beszélni arról, hogy mennyi elbaszott dologra világít rá ez a hír, szubjektív tudomány-fag-ológusként csak annyi, hogy vagyonelkobzást és életfogytiglani kőtörést érdemelne, aki ilyen szarokat forgalmaz.




Streaming videó rögzítésére olcsó (ingyenes, azonnal működő) megoldás az mplayer vagy a mencoder használata:
mplayer mms://waryas.ath.cx/wowow -dumpstream
-vagy-
mencoder mms://waryas.ath.cx/wowow -oac copy -ovc copy -o moonmovie.wmv

Hátrány, hogy ilyenkor nézni nem lehet a filmet közben (legalábbis nekem úgy tűnik).
Failure is the default option

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-21, 20:05:50
Ezen dühöngtem egyet.
Az első véleményem az volt, hogy amíg van olyan barom, aki megveszi...
Aztán olvastam ezt egy másik hírben:
QuoteBaráth Etele ugyanakkor kijelentette, hogy Kolonics testén olyan tapaszok voltak, melyeket előzetesen a Magyar Olimpiai Bizottság bevizsgáltatott, egyúttal beszerzésüket támogatta.
Na ez már sokkal aggályosabban hangzik. Vajon csak ajánlgatták a sportolóknak, vagy anyagilag is támogatták a beszerzést?
Mindenesetre az egész úgy, ahogy van, elég gáz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-21, 20:05:50
Én úgy fogalmaznám, hogy melyik csoportnak nem?
Azaz mondj egy olyan csoportosulást, szubkultúrát vagy akármit, aminek nem infantilis hülye a 90%-a. (Az "azon emberek halmaza, akik nem infantilis hülyék" nem ér.)
Ott a pont. Sajna az emberek 90%-a hülye, akkor valami ekörüli százalék kell a "mieink" közt is, hogy legyen. Ma elgondolkoztam tényleg, éppen boltból hazafele, hogy sajna tényleg hiába próbálnám védeni a műfajt, ha a magyar kínálat nem éppen a fennmaradt 10%-nak kedvez és ezáltal pl. haverok előtt is égetnek ezekkel.

Tycho

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 16:04:05
Quote from: motifator on 2008-07-21, 16:01:54
Kérj te is egy kalapácsot :D

Ne'öm égy jó csop'aa kő.  :punny:
Ide kalapács kell.

Kazenokizu

#24471
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-21, 20:05:50
Ezen dühöngtem egyet. Hosszan lehetne beszélni arról, hogy mennyi elbaszott dologra világít rá ez a hír, szubjektív tudomány-fag-ológusként csak annyi, hogy vagyonelkobzást és életfogytiglani kőtörést érdemelne, aki ilyen szarokat forgalmaz.
Erre csak annyit: aki hülye, haljon meg. Ha valaki 3 diplomával a zsebében beveszi, hogy ettől majd  "szállíts zsírt a mitchondriába (-iumba, de mindegy) és gyárts ATP-t"- alapon fitt lesz, háááát...
"javíthatók az öregkori problémák, a memória vagy az intelligencia"Ha ez igaz lenne, már mindannyian körül lennénk véve 150 éves, bikatestű zsenikkel... Lehet, hogy túl korlátolt vagyok, de az ilyesmit mindig zsigerből elutasítom.

Quote
Streaming videó rögzítésére olcsó (ingyenes, azonnal működő) megoldás az mplayer vagy a mencoder használata:
mplayer mms://waryas.ath.cx/wowow -dumpstream
-vagy-
mencoder mms://waryas.ath.cx/wowow -oac copy -ovc copy -o moonmovie.wmv

Hátrány, hogy ilyenkor nézni nem lehet a filmet közben (legalábbis nekem úgy tűnik).
Köszi, erre nem gondoltam. :smile:
(öööö.... és azon belül hogy? :redface: )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

kikuchiyo

Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 20:24:04
Erre csak annyit: aki hülye, haljon meg.

Itt konkrétan ez történt :/
(Persze nyilván nem emiatt, de egy kellően gátlástalan ügyvéd le tudná perelni ezen ügy alapján a gatyát ezekről a dögevőkről, azzal, hogy a termékük hirdetett tulajdonságai ellenére meghalt a használója)
Quote from: Kazenokizu on 2008-07-21, 20:24:04
Quote

Streaming videó rögzítésére olcsó (ingyenes, azonnal működő) megoldás az mplayer vagy a mencoder használata:
mplayer mms://waryas.ath.cx/wowow -dumpstream
-vagy-
mencoder mms://waryas.ath.cx/wowow -oac copy -ovc copy -o moonmovie.wmv

Hátrány, hogy ilyenkor nézni nem lehet a filmet közben (legalábbis nekem úgy tűnik).
Köszi, erre nem gondoltam. :smile:
Rövid google-fu után kiderült, hogy mégis lehet, ha a rögzítés elindítása után mondjuk 30 másodperccel indítasz egy másik mplayert, ami lejátssza a rögzített fájlt.

Illetve *n*x alá van olyan, hogy mencoder dvb://BBC1 -o >( tee test.ts | mplayer -) -cache 8192 -oac copy -ovc copy -endpos 00:01:00


Quote

(öööö.... és azon belül hogy? :redface: )

Mit hogy? min belül? :)
Failure is the default option

Member


Rounin

Nem értetek ti ehhez!

http://soridan.fw.hu/odin.jpg
Szóval nem szúrja be innét... wtf.

.Attila

Most vettem észre véletlenül:

http://index.hu/kultur/program/mozi/adatlap/75795

slowpoke.jpg?

Member

Nem Thornak volt kalapácsa, a Mjölnir?

Rounin

Quote from: Member on 2008-07-21, 21:51:41
Nem Thornak volt kalapácsa, a Mjölnir?

.... És? Az ott egy fejsze. És én arra utaltam, hogy ide nem kalapács kell, hanem fejsze. :mad:
(nekem ne gyere a Gungnirral, hogy Odin kezében inkább az volt, mert a képen szereplő nyomós érvrendszert felvonultató hímegyed _nem_ Odin)

Fazék

Most már mindenki megnyugodhat, Bendegúz járt a dokinál, kapott egy kis altatót, amitől elbódult annyira, hogy meg lehessen tisztítani, összevarni a sebet és apám tárcája is vékonyabb lett 17e Ft-tal. megérdemelte. legközelebb óvatosabb lesz a kutyámmal. és legközelebb is csak magamra hallgatok kutyakérdésben (meg persze a válaszaitokra is mérlegelve - köszönet mindenkinek :merci: )
doki azt mondta, hogy szőre is lesz ott, meg sem fog látszani.
yaaaaaay! szóval boldogság  :)

Member

Quote from: Rounin on 2008-07-21, 21:54:19
.... És? Az ott egy fejsze. És én arra utaltam, hogy ide nem kalapács kell, hanem fejsze. :mad:
(nekem ne gyere a Gungnirral, hogy Odin kezében inkább az volt, mert a képen szereplő nyomós érvrendszert felvonultató hímegyed _nem_ Odin)
Jóvanna', úgy reagáltál, mintha viccből reszelőt dugtam volna a seggedbe. Félreértettem, mit akartál, ennyi.