Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Draconire

Quote from: teraflare on 2008-09-04, 17:36:43
Egyre jobb ez a mai nap  :D Valaki nem akarja tetézni egy életnagyságú poszterral?  :haha:

Hát poszterem nincs, de ha érdekel, akkor itt van az artbook:
http://tokyotosho.com/details.php?id=93823

Quote from: Member on 2008-09-04, 17:37:31
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 17:19:03
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Gunslinger_Girl_characters#Rico
Érdekes, a 2. szériára lolibbak lesznek?

2. széria nem létezik.

Quote from: Rounin on 2008-09-04, 17:35:42
But what i'd do with th... ahem. :redface:

I'm pretty sure someone who rapes young sorcerer girls as a troll in his dreams can come up with something.

Rounin

Quote from: Draconire on 2008-09-04, 17:54:22
I'm pretty sure someone who rapes young sorcerer girls as a troll in his dreams can come up with something.

Csak AKARTAM. Amit sikerült, az dagadt volt és nem a legfiatalabb. És nem együl voltam. Mármint nem egy testben. Na, érted.

Draconire

Quote from: Rounin on 2008-09-04, 17:55:52
Csak AKARTAM. Amit sikerült, az dagadt volt és nem a legfiatalabb. És nem együl voltam. Mármint nem egy testben. Na, érted.

A szándék a fontos.  :smile:

Member

Quote from: Draconire on 2008-09-04, 17:54:22
2. széria nem létezik.
Akkor mi ez a
"Up: Rico in the 1st season; Down: Rico in the 2nd season"

Solid Snake

Quote from: Member on 2008-09-04, 18:01:47
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 17:54:22
2. széria nem létezik.
Akkor mi ez a
"Up: Rico in the 1st season; Down: Rico in the 2nd season"

Gmer Draconire szemében NEM létezik 2. évad.
[spoiler]Mert annyira sz@r.  :D[/spoiler]

Fatal

Quote from: Solid Snake on 2008-09-04, 18:03:03Gmer Draconire szemében NEM létezik 2. évad.
[spoiler]Mert annyira sz@r.  :D[/spoiler]
[spoiler]Ja, hogy az első nem? :confused:[/spoiler]
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Draconire

Quote from: Fatal on 2008-09-04, 18:13:22
[spoiler]Ja, hogy az első nem? :confused:[/spoiler]

You really need to work on this. Maybe a little more originality, or something like that.

Member

Hmmm, elég lassan jön a kirandomolt anime, ha nem jön le estig, a nem létező 2.-at máris elkezdem. :D

Lythis

Nekem tetszett a második is. you can all go fuck yourselves :D

Fatal

Quote from: Draconire on 2008-09-04, 18:15:08
Quote from: Fatal on 2008-09-04, 18:13:22
[spoiler]Ja, hogy az első nem? :confused:[/spoiler]

You really need to work on this. Maybe a little more originality, or something like that.

  • You like originality
  • You like Gunslinger Girl
oh-ho

Amúgy nem az év trollja pályázatra szántam a postomat, csak nem szeretem GG-t. Félreértés ne essék, nézze aki szereti az ilyesmit.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

motifator

Quote from: Fatal on 2008-09-04, 18:22:21
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 18:15:08
Quote from: Fatal on 2008-09-04, 18:13:22
[spoiler]Ja, hogy az első nem? :confused:[/spoiler]

You really need to work on this. Maybe a little more originality, or something like that.

  • You like originality
  • You like Gunslinger Girl
oh-ho
Wow man, just wow!!!
Magam se mondhattam volna jobban!  :tezsvir:
Asszem az első animém volt, amit nem bírtam végignézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LittleElf

Sajnos a kritikák még így is felkeltették most az érdeklődésemet  :D
Nagyon rosszul tették?  :P

minuszmiki

Nem, az első széria igényesen van megcsinálva, jól néz ki, nekem tetszett. A másodiktól elvette a kedvem az első pár epizódja, arról nem tudok nyilatkozni.

Member

Légy férfi és a másodikat nézd. :D

teraflare

[size=9]WAAAAAAAAGGGGHHHHHHHHH!!!!![/size]
Ezt most csak úgy  :Kiraly:

Draconire

Pontosan mit is nem szerettek rajta?
Várjatok, kitalálom: "lolis with guns", ugye?
Aki ennyit lát benne, azzal azt hiszem felesleges leállnom vitázni róla.

motifator

Láttam én benne azt is, amit a készítők drámának szántak, csak nekem elég műanyagnak tűnt.
De ami a legfontosabb, elvesztettem az érdeklődést. Nem tudtam megkedvelni annyira a karaktereket, hogy kiváncsi legyek, hogy mi történik a következő részben.
Ez teljesen személyes dolog, most is, mint mindig, ízlések és pofonok...

[spoiler]Amúgy amit írtál kb. úgy hangzott, mintha az Animax fórum Elfen Lied topikjából szalasztották volna:
Quote from: Random 12yo EL fangirlTi is csak annyit láttok benne, hogy vér és ecchi, pedig a világon nem született még ilyen mestermű, ami így leírná az emberek kegyetlenségét.
Megölték a kiskutyáját, HOGY NEM LEHET EZT FELFOGNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Draconire

Oh, sajnálom, hogy voltam olyan elvetemült, hogy egy korábbi, DC-vel folytatott, mint utólag kiderült teljesen felesleges vitát alapulvéve inkább bele se mentem a tervezett 2000+ karakteres értekezésembe.

motifator

#25818
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 19:52:37
[...]mint utólag kiderült teljesen felesleges[...]
Van bármikor is bármi értelme vitatkozni valakivel egy animéről, ami neked tetszett, neki meg nem?
Mi lenne a cél? Hogy az egyik meggyőzze a másikat, hogy az anime mégis jó/szar? Mert én ilyet még nem láttam.

Edit: Tudod mit? Írd le (vagy ha már leírtad, akkor linkeld), hogy szerinted miért is annyira jó anime a GG, neked mi tetszett benne annyira. Lehet, hogy meggyőzöl, hogy nézzem meg újra, persze lehet, hogy nem. Aztán az is lehet, hogy megváltozik a véleményem. Volt már ilyen, pont az Elfen Lieddel, ott egy újranézés után sokat javult a véleményem az animéről, talán megtörténik újra.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member


SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-09-04, 20:04:56
kép

[spoiler]Betelt a pohár?[/spoiler]


Member

[spoiler]"Hűtsétek le magatokat", a tiéd találóbb :)[/spoiler]

Nakedape

Quote from: SaiyaGin on 2008-09-04, 20:29:59
Quote from: Member on 2008-09-04, 20:04:56
kép

[spoiler]Betelt a pohár?[/spoiler]


ez az, öntsünk tiszta vizet a pohárba: mit is jelent a kép
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Draconire

Quote from: motifator on 2008-09-04, 20:01:55
Van bármikor is bármi értelme vitatkozni valakivel egy animéről, ami neked tetszett, neki meg nem?
Mi lenne a cél? Hogy az egyik meggyőzze a másikat, hogy az anime mégis jó/szar? Mert én ilyet még nem láttam.

Az említett "lolis with guns"-ról volt szó, és hogy csak erről szól az anime, DC állítása szerint. Ráadásul én ezt úgy értelmeztem, hogy valami 12 egy tucat fanservice baromságnak nézi. Mint kiderült ez nem igaz, neki pusztán azért nem tetszik, mert nem tudja ezt az egész helyzetet komolyan venni. Én meg tudtam.
Nem szeretek elemezgetni, és az esetek jó részében tisztában vagyok vele, hogy egy általam jónak/rossznak tartott animét mások annak egyes tulajdonságai miatt ellenkező érzelmekkel fogadnak. GSG a kevés kivételek egyike amit nem értek, hogy hogy lehet elintézni egy egyszerű "lolis with guns" szerű kijelentéssel. Ez volt az egyedüli ok amiért anno belekezdtem abba a vitába.

Nekem ezekért tetszett:
-rendkívül hangulatos rajzolás (DVD verzióban főleg)
-hihető karakterek, hihető reakciókkal és érzelmekkel, legalábbis számomra (legjobban Angelica története tetszett ebből a szempontból)
-megható és nem nyálas dráma (na ilyennel is kb. egy kezemen meg tudom számolni hogy hány animében találkoztam)
-jól megkoreografált és szépen animált harcjelenetek, egyike azon kevés animéknek amikben valósághűen (legalábbis annak látszatát megőrizve) kezelték a lőfegyvereket
-fanservice vagy hasonló, ebben a műfajban hangulatromboló idétlenkedés teljes hiánya
-szép befejezés

Fatal

#25824
Hát tényleg ízlések és pofonok, mert kb azok nem tetszettek benne, amik neked igen: a dráma, a hangulat, a karakterdizájn (Azok a fejek... ehhez képest most a Code CLAMP-ass-t nézem, ettől is a frász kerülget néha, viszont amúgy nagyon tetszik), az akció meg nem vett le annyira a lábamról, hogy nézzem.
Ja és csak a kedvedért: a lolis w/ guns sem nyerte el tetszésem. ^^
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Member

Bezzeg ha fénykard vagy sövényvágó lenne náluk. :D

motifator

Van úgy, hogy az emberből előtör a fanboy. Az első postomban a fórumon pont beszoltam Rage-nek, mert kb. csak annyit hajtogatott folyton a Haruhiról, hogy SUXX OVERRATED. Az ész nélküli fikázást én is nehezen viselem, ha a kedvenceimről van szó. Persze ha valami nem tetszett, akkor azt én is leszólom, de mindig nyitott vagyok a beszélgetésre. (Na jó nem mindig, de általában. Na jó, néha. Egyszer-kétszer. Ha jobb napom van, ritkán :D)
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 20:32:45
-rendkívül hangulatos rajzolás (DVD verzióban főleg)
-jól megkoreografált és szépen animált harcjelenetek, egyike azon kevés animéknek amikben valósághűen (legalábbis annak látszatát megőrizve) kezelték a lőfegyvereket
-fanservice vagy hasonló, ebben a műfajban hangulatromboló idétlenkedés teljes hiánya
Ebben 100%-ig egyetértek.
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 20:32:45
-hihető karakterek, hihető reakciókkal és érzelmekkel, legalábbis számomra (legjobban Angelica története tetszett ebből a szempontból)
-megható és nem nyálas dráma (na ilyennel is kb. egy kezemen meg tudom számolni hogy hány animében találkoztam)
Ez szerintem totál szubjektív, kinek mi a hihető, megható vagy épp nem nyálas.
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 20:32:45
-szép befejezés
Erről meg sajnos nem tudok nyilatkozni, mivelhogy nem láttam végig.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Draconire

#25827
Quote from: motifator on 2008-09-04, 20:53:40
Ez szerintem totál szubjektív, kinek mi a hihető, megható vagy épp nem nyálas.
Azt kérdezted hogy mi tetszik nekem. De igaz amit mondasz, csak hát mint írtam, nekem is vannak kivételek hogy mikből nem engedek. :P

Quote from: motifator on 2008-09-04, 20:53:40
Erről meg sajnos nem tudok nyilatkozni, mivelhogy nem láttam végig.
Pedig későbbi történetek jobbak.

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-09-04, 17:35:42
Quote from: Draconire on 2008-09-04, 17:33:03
Hot babes are still not heresy.

But what i'd do with th... :redface:

...eir sisters?



Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-09-04, 20:32:45
Quote from: motifator on 2008-09-04, 20:01:55
Van bármikor is bármi értelme vitatkozni valakivel egy animéről, ami neked tetszett, neki meg nem?
Mi lenne a cél? Hogy az egyik meggyőzze a másikat, hogy az anime mégis jó/szar? Mert én ilyet még nem láttam.

Az említett "lolis with guns"-ról volt szó, és hogy csak erről szól az anime, DC állítása szerint. Ráadásul én ezt úgy értelmeztem, hogy valami 12 egy tucat fanservice baromságnak nézi. Mint kiderült ez nem igaz, neki pusztán azért nem tetszik, mert nem tudja ezt az egész helyzetet komolyan venni. Én meg tudtam.
Nem szeretek elemezgetni, és az esetek jó részében tisztában vagyok vele, hogy egy általam jónak/rossznak tartott animét mások annak egyes tulajdonságai miatt ellenkező érzelmekkel fogadnak. GSG a kevés kivételek egyike amit nem értek, hogy hogy lehet elintézni egy egyszerű "lolis with guns" szerű kijelentéssel. Ez volt az egyedüli ok amiért anno belekezdtem abba a vitába.

Nekem ezekért tetszett:
-rendkívül hangulatos rajzolás (DVD verzióban főleg)
-hihető karakterek, hihető reakciókkal és érzelmekkel, legalábbis számomra (legjobban Angelica története tetszett ebből a szempontból)
-megható és nem nyálas dráma (na ilyennel is kb. egy kezemen meg tudom számolni hogy hány animében találkoztam)
-jól megkoreografált és szépen animált harcjelenetek, egyike azon kevés animéknek amikben valósághűen (legalábbis annak látszatát megőrizve) kezelték a lőfegyvereket
-fanservice vagy hasonló, ebben a műfajban hangulatromboló idétlenkedés teljes hiánya
-szép befejezés

You've forgotten to add the awesome german singing with japanese accent at the critical dramatic point.  :D

Amúgy miért az offban tágyaljátok ezt ki?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS