Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Zsiga

Tényleg ezek a ZH-kérdések? Mert akkor  :lol:

Nakedape

jahh, van ahol, maradtam, borsóknál meg ilyeneknél.. de igyekszik az ember, sok fantasy-s ember van itt másikna is jó kérdéseik vannak (king kongot lenyultam :D )

Quote1.   Tudósok kimutatták, hogy King Kong hexaploid szervezet volt (ezzel magyarázható hatalmas mérete). Hányféle hexaploid genotípus lehetséges az óriásmajom egy autoszómás lókuszán, amelyen négy féle allél (A1, A2, A3, A4) lehetett? (4 pont)
meg stb, sárkányok, vámpírizmus, mutáns teknősök
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Egyszer beülhetek az egyik órádra? :D

Nakedape

nem éri meg, csak zh-n kreatívkodunk, óra gyakorlófeladatokra, csak  használjuk a régieket, minek azért újat kitalálni :D
amúgy sztem, ha hallgatókat is megkérded, nem annyira jó beülni  biometriára  :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Fontos! Valaki érti ezt a bankszámlaszám-formátumot?

QuoteMy bank account number is 0022XXXX
Sort code XX-XX-XX

Egy angol nethuszárnak kéne pénzt küldenem, és ilyen bankszámlaszámot küldött, pedig én 3x8-asat kértem... Ha valaki ért ehhez pls PM me!!!


Quote from: Nakedape on 2009-10-04, 22:15:52
wtf kép topicba tennám, de mozog...
http://www.youtube.com/watch?v=zQPEo24SLQk
Pure genious! :hail: a fejembe ragadt a szám. Este csinálok belőle mp3-at és megy a telómra. :D

Quote from: kikuchiyo on 2009-10-04, 22:47:29
Quote from: Zsiga on 2009-10-04, 22:33:08
Szóval röviden, ha STROKE, akkor 104, AZONNAL. (Nem megvárjuk hátha jobban lesz, nem háziorvos, nem ügyelet, nem taxival a rendelőbe, mentőket abban a másodpercben ahogy észrevesszük akár csak az egyik tünetet is.)

Csak hogy még jobban megijedjünk: milyen következményei vannak, ha nem kerül időben orvoshoz? Bénulás, tartós agykárosodás, halál?
Na és ha ki is jönnek a mentők fél órán belül, nem fogják úgyis kórházból kórházba küldözgetni meg a folyosón parkoltatni a szerencsétlent?
De. Velem is ez történt. Biztos meséltem már. Old story. Legközelebb ha stroke-kal kórházba kerülök, és lesz annyi erőm, mint most (mázlim volt, kicsit bizonytalanul, de még járni is tudtam), megütöm az első f@szt, aki ott ül a kórházban, szakképesítése van, és még egy kurva vérhígítót sem hajlandó beadni AZONNAL.




BTW, Jon Lajoie új remekműve:
http://www.youtube.com/watch?v=AE4zF36dPxE


Ennyi volt e hétre Ramiz offos ténykedése. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Ramiz on 2009-10-07, 13:58:25
Egy angol nethuszárnak kéne pénzt küldenem, és ilyen bankszámlaszámot küldött, pedig én 3x8-asat kértem... Ha valaki ért ehhez pls PM me!!!
Kérjél tőle IBAN számot (Európai egységes formátumú bankszámlaszám) és SWIFT kódot. Európán belól ez alapján tudják az átutalást elintézni.
Mellesleg szerintem jobban jársz, ha inkább Paypal-en vagy Moneybookers-en küldöd át, mert a nemzetközi átutalásnak kissé borsos a díja...

sirtomi

Ha már PayPal.
Regeltem egy oldalra ahol fizetési módnak lehet választani PayPalt, de kér egy Payment account ID-t. Ez mi a rosseb? :) PayPal oldalán semmi ilyesmit nem találtam. Valószínűle én vagyok a hülye, de akkor se tudom mit kéne megadni :)

Moha

Linkeld az oldalt, hátha rájövünk. :)

motifator

Láttam ma itashát, itt Debrecenben, élőben, a Kis Gömböc ételbár mellett (ott ebédeltünk). Nem tudtam lefényképezni, mert nincs is fényképezőm, meg kocsiból láttam, de csillagokkal volt tele az egész kocsi, valami sportos coupé, nem ismertem fel a típust, de olyan 10-15 éves körüli lehetett. Egy rózsaszín hajú anime (manga, eroge, kitudja) csaj volt az oldalán meg a hátulján. Hátul csak vigyorgott bárgyún, de az oldalán hason feküdt a csaj és nyalókát nyalogatott :) Nagyot néztem, hogy ilyet élőben látok :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-10-07, 13:58:25
Quote from: Nakedape on 2009-10-04, 22:15:52
wtf kép topicba tennám, de mozog...
http://www.youtube.com/watch?v=zQPEo24SLQk
Pure genious! :hail: a fejembe ragadt a szám. Este csinálok belőle mp3-at és megy a telómra. :D



és ezt már  linkeltem? blues
http://www.youtube.com/watch?v=CEv0_Eapwok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

#38800
Quote from: motifator on 2009-10-07, 14:20:49


Ready the anti-weaboo countermeasures, captain.
Na már csak ez hiányzott, még egy pofon a közösség megítélésének.

Quote from: Nakedape on 2009-10-07, 14:23:09


...
Erre nem tudok mit mondani, kéremkapcsojjaki.

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-07, 14:36:06
Na már csak ez hiányzott, még egy pofon a közösség megítélésének.
lolwut egy képes, ne adj' Isten videós beszámoló bármelyik animeconról sokkal többet árt a közösség megítélésének, mint egy egész itasha-felvonulás.
Szerintem egy itasha kúl, olyan kockán menő, annak ellenére, hogy soha, semmiképp se lennék hajlandó, nem hogy a saját kocsimat olyanra festetni/matricázni, de egyáltalán beülni egy olyan kocsiba. De nem bánom, ha néha látok ilyet az utakon, mert ebből tudom, hogy egyre több az animerajongó Magyarországon, már annyian vannak, hogy kitermeli a közösség az ilyen extrém arcokat is. Ami a millió rossz dolog mellett azért is jó, mert így a japán popkultúrának lesz piaca Magyarországon, beköltözik a TV-k műsorára, a könyvesboltok polcaira, ami jó, de sokkal jobb, hogy egyre nagyobb eséllyel találok magam körül olyan embert, akivel tudok a hobbimról beszélgetni, és talán olyat is, aki annak ellenére, hogy animerajongó, egy kicsit azért normális is.

Szal kívánok a magyar utakra száz itashát, ezeret!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2009-10-07, 15:01:20
lolwut egy képes, ne adj' Isten videós beszámoló bármelyik animeconról sokkal többet árt a közösség megítélésének, mint egy egész itasha-felvonulás.

Con egy évben kétszer van / volt eddig, amit betudhatnak egyszeri
(kétszeri) hülyéskedős alkalomnak, az itasha viszont folyamatosan az
utakon lesz.

Moha

#38803
Quote from: motifator on 2009-10-07, 14:20:49
Láttam ma itashát, itt Debrecenben, élőben, a Kis Gömböc ételbár mellett (ott ebédeltünk). Nem tudtam lefényképezni, mert nincs is fényképezőm, meg kocsiból láttam, de csillagokkal volt tele az egész kocsi, valami sportos coupé, nem ismertem fel a típust, de olyan 10-15 éves körüli lehetett. Egy rózsaszín hajú anime (manga, eroge, kitudja) csaj volt az oldalán meg a hátulján. Hátul csak vigyorgott bárgyún, de az oldalán hason feküdt a csaj és nyalókát nyalogatott :) Nagyot néztem, hogy ilyet élőben látok :)
Az egy negyedik generációs Honda Prelude, Kazami Mizuho van rajta az Onegai Teacher-ből és nem nyalóka van a szájában, hanem Pocky. :haha:
Amúgy egy szőke csaj szokott vele mászkálni.... Hát igen, a kocsit talán elfogadnám (bár elég kirívó az tuti), meg a csaj is érdekes lehet, ha ilyen verdával jár. :)

Mármint feltételezem, hogy ezt az itashát láttad. :)

motifator

Gratulálunk, ön nyert :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Btw, nem hiszem, hogy annyit ártana a közösségnek egy ilyen kocsi. Az emberek megbámulják, az tény, de ahogy eddig is hülyének nézték az otakut, eztán is annak fogják.
Egy ilyen festés/matricázás elég sokba fáj, nem hiszem, hogy egyhamar el fognak szaporodni itthon az itasha-k. :D
Ez a kocsi konkrétan jól néz ki szerintem (igaz, talán sok rajta a csillag) és van, aki a conon költ sok pénzt, meg a cosplay-be öli bele, más meg ebbe. Mi ebben a rossz? Ez egy hobbi. A legtöbb hobbiba elég sok pénzt bele lehet ölni és mindig akad olyan, aki hülyének nézi a másikat a hobbija miatt (és ez most ugyanúgy igaz bármelyik hobbira).

Az én kocsimon csak egy kis Chobits-os matrica, meg Konata a tükrön árulkodik otaku mivoltomról, de bevallom voltak/vannak terveim, hogy tegyek rá nagyobb matricákat is. :)

Yakumo verdáját láttátok már? Az is itasha lett és szerintem jól néz ki. :)

Darkstar

#38806
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-07, 14:36:06
Na már csak ez hiányzott, még egy pofon a közösség megítélésének.
/care

Egyébként meg osztom motifator véleményét, bár én néha kerülök olyan mentálisan halott állapotba, hogy még bele is ülnék egybe. :D

BTW ha már ennél a témánál járunk, ezek a NDSek sztem kurva jól néznek ki
http://www.sankakucomplex.com/2009/10/02/love-plus-sells-100000-who-needs-real-women/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Nekem semmi bajom az itashával, simán el is fogadnék egyet. Elég lenne egy 'átlagos' is, de minél menőbb egy kocsi, annál menőbb itashát lehet belőle csinálni. (A Lamborghini veszett jól néz ki :whoah: )

Quote from: Darkstar on 2009-10-07, 15:39:42
BTW ha már ennél a témánál járunk, ezek a NDSek sztem kurva jól néznek ki
http://www.sankakucomplex.com/2009/10/02/love-plus-sells-100000-who-needs-real-women/

Tényleg jól néznek ki, de negem valahogy a DS sosem vonzott. Ha vennék kézi konzolt, az bizotos PSP lenne.


Kvikveg

Quote from: Moha on 2009-10-07, 15:39:34
...
Yakumo verdáját láttátok már? Az is itasha lett és szerintem jól néz ki. :)
Wtf? Kepet!
Nekem amugy nem tetszenek. A Hello Kitty-s Lamborghini Diablo-szeruen kinezon jot vigyorogtam. Brutalis volt rozsaszinben latni azt a kocsit.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kvikveg on 2009-10-07, 20:28:34
Quote from: Moha on 2009-10-07, 15:39:34
...
Yakumo verdáját láttátok már? Az is itasha lett és szerintem jól néz ki. :)
Wtf? Kepet!
Parancsolj: 1. 2. 3. 4.

Fazék

Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24
megszabadult a terepjárótól? hát végülis ha jól megy a bolt :)

mondjuk ha már kidekorálnám a kocsim, akkor enyhén szólva jobb képeket igyekeznék kirakni rá, de lehet hogy ezzel az oldal célközönségét akarta kielégíteni / becsábítani

Lythis

Quote from: Fazék on 2009-10-07, 21:42:26
Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24
megszabadult a terepjárótól? hát végülis ha jól megy a bolt :)

mondjuk ha már kidekorálnám a kocsim, akkor enyhén szólva jobb képeket igyekeznék kirakni rá, de lehet hogy ezzel az oldal célközönségét akarta kielégíteni / becsábítani
a terepjáró az apjáé volt iirc

Fazék

Quote from: Lythis on 2009-10-07, 21:56:04a terepjáró az apjáé volt iirc
áhhá! na ez könnyen meglehet.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24


Jó, de ez félig-meddig reklám/cégautó...
Ha majd a chopperét is így kidekorálja, na majd akkor szólj ;D
De jó látni, hogy megvan a srác, még ha nem is jár errefelé :)

Quote from: Lythis on 2009-10-07, 21:56:04
a terepjáró az apjáé volt iirc

Igen, mondta is, hogy az apja a hegyre abban a hóviharos
időben csak ebben engedte el, beugrott nekem is.

Én

Tanulság: fölösleges elmennem buliba ha az egyik bizonyos haverom hív, mert az ígyis úgyis szar buli lesz. Mondjuk egy qpás bulitól nem is vártam sokkal többet :haha: Rossz belegondolni, hogyha nem lógok be, ezért 800 forintot kellett volna fizetnem...
/rant

Kvikveg

Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24
Parancsolj: 1. 2. 3. 4.
Wow!
Ha valasztanom kene tuti egy fekete kocsira tennek sok piros szemecsket. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2009-10-08, 02:36:48
Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24
Parancsolj: 1. 2. 3. 4.
Wow!
Ha valasztanom kene tuti egy fekete kocsira tennek sok piros szemecsket. :)
középen a két versenycsík helyett pedig egy böszme karó.... :D
Hirtelen ezeket találtam amúgy (must sort the "unsorted" folder already -.- ). A Rozen Maideneset kerestem, de nem akar megtalálódni...


pending new year's resolution: I'll get more sleep...

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2009-10-08, 02:36:48
Quote from: Moha on 2009-10-07, 21:37:24
Parancsolj: 1. 2. 3. 4.
Wow!
Ha valasztanom kene tuti egy fekete kocsira tennek sok piros szemecsket. :)

Én megtoldanám pár vigyorgó agyaras szájjal, csak a hecc kedvéért :whoah: :jee:

Nakedape

QuoteTisztelt Doktorandusz Hallgatók!

Témavezetői felvetésre röviden tájékoztatom a hallgatókat arról, hogy az 1998. január 1-e óta hatályos vonatkozó jogszabályok alapján a nappali tagozatos egyetemi hallgatói jogviszony (5 éves képzés) és a doktorandusz hallgatói jogviszony (3 éves képzés) csak akkor számítható be a későbbiekben nyugdíj igénylésekor a szolgálati időbe, ha a hallgató a nyugdíjjárulékot akár utólag, akár részletfizetés mellett megfizeti a beszedő szervnek az érintett időszakra vonatkozóan. (1997. évi LXXXI. tv. 41.§ (1) a) pontja)


yeah....
pedig reméltem, h legalább szolgálati időm lesz  könnyen..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution