Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Darkstar

Mivel lövésem sincs hova tegyem és lehet, hogy valakit érdekel:
QuoteTisztelt Egyetemi Polgárok!

Ezúton hívjuk fel az érdeklődő Kollégák és Hallgatók figyelmét a 2009. november 9-én (hétfőn) 17.00 órától kezdődő rendezvényünkre, melynek mottója:


Az ,,érték" fogalma a japán céges gondolkodásban –
a fejlődést elősegítő céges kultúra. 


Előadók és témák:
- Kobayashi Saburo (Hitotsubashi Egyetem, a Honda technikai kutatóintézetének nyugdíjazott főmérnöke) - A kihívást, alkotást és innovációt szülő céges kultúra: a Honda példája
- Sunami Atsushi (National Graduate Institute for Policy Studies, Tokió, természettudományi és tudományos stratégiai programvezető) - A japán céges innováció átalakulása


Szervezők: a Japán Alapítvány, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézete - a Távol-keleti menedzsment c. tantárgy részeként.

Helyszín: Főépület, E III. ea. (tolmácsolás biztosított).


Szeretettel várjuk az előadáson, s kérjük, hogy részvételi szándékát előzetesen jelezze Varga Polyák Csilla (csilla.varga-polyak@uni-corvinus.hu) számára. Köszönjük.

Főépület a BCE Közgáz campusát takarja (Fővám tér)
Amennyire ellenőrizni szokták a résztvevőket, szerintem aki akar, simán be tud menni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2009-11-03, 22:59:04
Mivel lövésem sincs hova tegyem

Sztem kopipasztázd Japán kultúra topicba is, ott nem tűnik el
olyan gyorsan (szervezeti kultúra is kultúra, belefér).

teraflare

Reggelt!
Történt valami amíg világgá mentem? Én él még?  :smile:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: Nakedape on 2009-11-04, 09:50:25
nem.igen.

a vízbül veszi ki a zokszigént?

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin


teraflare

Quote from: SaiyaGin on 2009-11-04, 10:36:34
bocs, utólag már én se értem, miért írtam.  :redface:
Nem, igen, az ellen nem véd?

SaiyaGin

Quote from: teraflare on 2009-11-04, 11:06:58
Quote from: SaiyaGin on 2009-11-04, 10:36:34
bocs, utólag már én se értem, miért írtam.  :redface:
Nem, igen, az ellen nem véd?

Ja.

Moha

Ezt a doksit kollegák küldték körbe... Mehetne akár  :wtf: topicba is, de nem kép, inkább csak  :gyagya:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre... különösen a tiedre, Zsiga. :D

Cloud

Quote from: Moha on 2009-11-04, 20:11:37
Ezt a doksit kollegák küldték körbe... Mehetne akár  :wtf: topicba is, de nem kép, inkább csak  :gyagya:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre... különösen a tiedre, Zsiga. :D

Speciális oltás. :lol:




Más:

Ava csere. Nemtom honnan van de tetszik. :D

Én

Quote from: teraflare on 2009-11-04, 08:39:12
Reggelt!
Történt valami amíg világgá mentem? Én él még?  :smile:
Alig... :S
welcome bekk!

LiaLia

Quote from: Moha on 2009-11-04, 20:11:37
Ezt a doksit kollegák küldték körbe... Mehetne akár  :wtf: topicba is, de nem kép, inkább csak  :gyagya:
A kép alapján szerintem védőkupakos a tű és muszkulárisan nem egészen ebben a szögben kell próbálkozni injekciót beadni, hacsak nem valami szuperszónikus fejlesztésű tű  :D
Ilyen kéztartással a bőrbe, vagy bőr alá adott injekciót szokás adni, van ilyen oltás is, de az influenza ellenit az izomba kell adni.

A második kép jó, bár ott meg elvileg steril vattával, vagy törlővel kell a beadás után a helyet megtörölni, és a kéztartásból nézve az a vattadarab gyanúsan oda van fogva a pulóverhez   :__devil: de legalább közvetlenül tűvel adják és nagyobb eséllyel az izomba jut.  :smile:

Moha

Quote from: LiaLia on 2009-11-04, 20:39:55
A második kép jó, bár ott meg elvileg steril vattával, vagy törlővel kell a beadás után a helyet megtörölni, és a kéztartásból nézve az a vattadarab gyanúsan oda van fogva a pulóverhez
Igen én is azt néztem, hogy általában a vattát utólag nyomják oda, nem így, hogy szépen hozzáfogják a pulcsihoz...

motifator

A kép tényleg érdekes. Mindenesetre én ma kaptam meg az oltást, nekem ingyenes volt, a munkahelyem fizette. Neki se érné meg, hogy lebetegedjek, meg terjesszem esetleg a kórt, és én se akarok megbetegedni. Akkor se, ha 2 nap alatt kifekszem, 2 napig se akarok lázasan nyögni, elmúlt már a középiskola, hogy örüljek neki, ha otthon nyomhatom az ágyat. Nálunk meg dolgozik vagy ezer ember, ott se akarja oltatni magát a többség, elég nekem, ha egy fertőzött rátüsszent a menzán az evőeszközökre, vagy a konyhában a vízadagoló melletti műanyag poharakra, vagy akár csak az ajtókilincsre, én meg megdörzsölöm a szemem, miután megfogtam. Jönnek mennek nálunk a külföldiek, úgy gondoltam, jobb a biztonság.

Pont ma volt meetingem egy csapat amcsival telefonon, és az egyikük nem jött, mert otthon van h1n1-el. A többiek meg ott mondták, hogy ugyan a beteg csávónak ezt nem mondanák, de azért kitöri őket a frász, mert ott ültek mellette, kezet fogtak fele, együtt ettek, nem tudják, hogy melyikük lázasodik be délutánra. Náluk oltanák magukat az emberek, de nincs elég oltóanyag, most még csak a veszélyeztetett csoportok kapnak. Nálunk meg van bőven, a cég ingyen adná, az embereknek meg nem kell. Furcsa ez.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Nálunk szintén ingyen fogja adni a cég, nemrég volt felmérés róla. Én mondjuk nem kértem. Most akkor hülye vagyok? :haha:

Cobra

Moha, várd meg 1 hét múlva ad-e még életjelet magáról motifator :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: teraflare on 2009-11-04, 08:39:12
Reggelt!
Történt valami amíg világgá mentem?
Igen, találkoztunk a Bükkben. :)
inb4 Ramiz szerzetesi fogadalmat tett, Nakedape klónozta magát, stb.
Szóval lett végre neted?

motifator

Nem mondtam, hogy bárki is hülye lenne. Persze azokat kivéve, akik szerint nanorobotokat akar belénk ültetni a kormány, vagy a zsidók, vagy az ufók, akárki.
Ha valaki nem akarja beoltatni magát, azt is megértem, végülis ez nem egy durva betegség, ha esetleg tényleg el is kapnád, pár nap alatt rendbejönnél. Én az a pár napot se kívánom, ingyen volt, helyben volt, éltem a lehetőséggel.
Ha esetleg te is a nanorobotok miatt nem akarod oltatni magad, akkor van egy rossz hírem: hülye vagy :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Nem nanorobotok, csak azonosító chip van az injekcióban (legalábbis én eezt olvastam) :)
Egyébként az igaz, hogy mesterségesen fel van fújva a H1N1, hogy minél több vakcinát eladjanak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Nanorobotokat majd talán valamikor a jövőben fognak tudni alkalmazni bizonyos betegségek gyógyítására. Az nem most lesz, az tuti.

Ellenben szerintem ennek az egésznek nagyobb a füstje, mint a lángja. Ez a mostani vírus semmivel nem veszélyesebb, mint a normál influenza, az ellen sem oltattam be magam soha. Annyira gyakran nem szoktam beteg lenni (idén pl. nem is voltam), ha esetleg el is kapom, legfeljebb pár napig itthon dekkolok.

Ez a nagy felhajtás a védőoldás körül meg úgy állítja be az egészet, mintha legalább is egy újabb spanyol nátháról lenne szó, főként azért (legalább is nagyon úgy tűnik), hogy minél több vakcinát el tudjanak adni.

Selmo

Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle akkor meg a kormány a hibás. Magyarországon nemzeti sport a kormány szidása, érdekes. ::)

@Moha: Erre a kérdésre csak a jövő adja meg a választ. De ugye, "ha tudom, hogy elesek, akkor előtte leülök." :D

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2009-11-05, 00:07:26
Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle
Ha ne adj' Isten így lesz, akkor vajon a jelenlegi vakcina fog-e érni ellene bármit is?

NLZ

Most hiába kaptál h1n1 elleni oltás, attól még ugyanúgy padlóra küldhet pár napra egy "hagyományos" influenza. :)
[reserved]

.Attila

Quote from: Selmo on 2009-11-05, 00:07:26
Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle akkor meg a kormány a hibás. Magyarországon nemzeti sport a kormány szidása, érdekes. ::)

Magyarországon nemzeti sport mindent és mindenkit szidni, ami nem az egyén felelőssége alá tartozik vagy áthárítható másra.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-11-05, 00:17:01
Quote from: Selmo on 2009-11-05, 00:07:26
Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle akkor meg a kormány a hibás. Magyarországon nemzeti sport a kormány szidása, érdekes. ::)

Magyarországon nemzeti sport mindent és mindenkit szidni, ami nem az egyén felelőssége alá tartozik vagy áthárítható másra.
pl Magyarországot és az embereket :)

.Attila

#39596
Quote from: Fazék on 2009-11-05, 00:22:56
Quote from: .Attila on 2009-11-05, 00:17:01
Quote from: Selmo on 2009-11-05, 00:07:26
Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle akkor meg a kormány a hibás. Magyarországon nemzeti sport a kormány szidása, érdekes. ::)

Magyarországon nemzeti sport mindent és mindenkit szidni, ami nem az egyén felelőssége alá tartozik vagy áthárítható másra.
pl Magyarországot és az embereket :)

Mert az, hogy mi van Magyarországgal és hogy hogyan viselkednek benne az emberek, nyilván az én felelősségem ::)

De most tényleg, szerinted a magyar emberek nem végtelenül pesszimisták, nem "dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusúak, tudnak egymás mellett élni anélkül, hogy akár feleslegesen is egymásba rúgjanak?

Fazék

#39597
Quote from: .Attila on 2009-11-05, 00:33:59
Quote from: Fazék on 2009-11-05, 00:22:56
Quote from: .Attila on 2009-11-05, 00:17:01
Quote from: Selmo on 2009-11-05, 00:07:26
Aztán ha meg mutálódik és spanyol nátha2 lesz belőle akkor meg a kormány a hibás. Magyarországon nemzeti sport a kormány szidása, érdekes. ::)

Magyarországon nemzeti sport mindent és mindenkit szidni, ami nem az egyén felelőssége alá tartozik vagy áthárítható másra.
pl Magyarországot és az embereket :)

Mert az, hogy mi van Magyarországgal és hogy hogyan viselkednek benne az emberek, nyilván az én felelősségem ::)
bocs, de akkor hülyeséget írtál először, mert kicsit önellentmondást érzékelek a két kijelentés között :)

QuoteDe most tényleg, szerinted a magyar emberek nem végtelenül pesszimisták, nem "dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusúak, tudnak egymás mellett élni anélkül, hogy akár feleslegesen is egymásba rúgjanak?
sztem ez helytelen általánosítás, amivel ráadásul részben magadat írtad le, legalábbis igen erős pesszimizmust érzek a szövegedben :haha:

.Attila

A pesszimizmus alapvetően a jövőre vonatkozik. Én azt mondom, hogy mit tapasztaltam a magyarokról (és tudom, hogy ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül), a tapasztalat pedig a múltról és a jelenről szól.
Pesszimizmus lenne az, ha azt mondanám, hogy ez soha a büdös életben nem fog változni.

A másik két dologra nem reagálok, mert ha kinézed belőlem, akkor nekünk kettőnknek nincs miről beszélgetnünk.

Bruce

Ehhez az egész h1n1-hez két igen érdekest megjegyzést fűznék hozzá, mindkettőt nagynéném szájából hallottam, aki évtizedekig volt orvos, és nem holmi házisarlatán, hanem elismert valaki... és miután kicsit jobb rálátása van a dologra, nincs okom kételkedni a szavában.
1) a h1n1 nem természetes úton mutálódott, arra bizony emberi kezek rásegítettek, mert ilyen mértékű mutáció ilyen gyorsan természetes úton nem jön létre (vagy valami hasonlót magyarázott)
2) az oltóanyag embereken nem volt tesztelve, ismeretlenek a mellékhatások, az esetleges szövődmények, meg úgy általában mindenféle rizikófaktor. És így akarják beadni - akár terhes nőknek is, akiknek ugye semmiféle ilyesmit nem volna szabad beadni, nem hogy egy ilyen kétes cuccot.
Lehet azt mondani, hogy hülyeség, meg hogy összeesküvés-elmélet, de mint említetettem, ha valakinek hiszek ebben a témában, az ő. (Nem mindenki végzi az orvosit vörös diplomával :D)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!